Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1468469471473474671

Komentarz

  • los napisal(a):
    Więc jeśli wierzymy św. Faustynie, to sugeruję zwrócić uwagę na ten passus:
    św. Faustyna napisal(a):
    Pewnego dnia powiedział mi Pan Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce.
    Niektórzy twierdzą, że rzeczywiście się to stało.
    Niektórzy?
    Przecież wiadomo, że o Warszawę chodzi. Nawet w wydaniu które mam, a które od lat 80tych stoi na półce w mieszkaniu mojej Mamy, pisze o tem wprost. Przed wojną Warszawa była uważana bezdyskusyjnie za najpiękniejszą, przed Lwowem i Wilnem, a Krakówek to była w ogóle trzecia liga.

    Nawet się z księżmi rozmawiałem cóż się takiego w Wawie działo, że aż tak została ukarana - i owszem, że 25 tys prostytutek (dziś pono jest ok 10 tysięcy), że ateizacja elit, że okultyzm, itp - acz.. no, ekhm, Moskwa? Paryż? Londyn? Lepsze były?
    No ja wiem że komu wiele dano... ale no, ech. To jest trudny temat dla mnie.
    los napisal(a):
    Grzechy naszych przodków były chyba jednak mniejsze niż nasze.
    No właśnie też mnie się tak wydaje - sądzę wręcz że my odbieramy obecnie nagrodę na tym świecie za to, co wypracowali oni.
  • Ba, u mnie na parafii był ostatnio biskup z wizytacją. Ładnie wytłumaczył dzieciom kim jest i po co przyjechał. Potem zamiast iść chał z proboszczem, poszedł spowiadać do konfesjonału.

    Budujące!
  • edytowano May 2022
    trep napisal(a):
    Pan Dąt NATO:
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby
    powiększyć.


    Lecz zalecam spokój, gdyż:

    1. To CBOS. Nie wiadomo dokładnie co oni podają, i po co, z pewnością nie wyniki sądage'u.
    2. Do wyborów jecie rok. Nastroje mogą się zmienić w każdą stronę.
    Tu mamy średnią z pięciu sądaży w maju:
    image

    Niestety, arbuzy i onuce też wchodzą. Lewica to wogle nie wiem, jak znikła z tego cebosu, gdyż wg najnowszego dorzeczaka mają dwucyfrówkę.

    Pozytyw jest taki, że ponoć znikła już kolerancja, że jak złodzieją spada to rośnie wujowni. Teraz jak spada złodzieją lub wujowni to rośnie lewicy.

    Ja to cały czas mam nadzieję, że PiS ma coś na kampanię, albo czarnego (taśmy Tusku - Nowaku) albo białego (jakiś nowy program) albo jedno i druge i będą mieli samodzielne. Gdyby się jednak nie udało, to jedynym możliwym koalicjantem wydaje się być właśnie Lewica. Tylko co wtedy z fedainami? Czyżby trzeba było odpuścić na tym odcinku? Pewnie jak wojna jeszcze przycichnie to ponownie pojawi się nacisk ze strony przydupaski Dementa na ten element. Ok, uzbrojenie tak, pacyfikacja niemiec tak, odbudowa Ukrainy przy waszym udziale tak, ale fedainów nie możecie tak dalej gnębić.
  • a co Palade na to?
  • A ja coraz bardziej uważam, że należy odpuścić. Chce polactwo Tuska? Niech ma polactwo Tuska.
  • christoph napisal(a):
    a co Palade na to?
    NACO?
  • los napisal(a):
    A ja coraz bardziej uważam, że należy odpuścić. Chce polactwo Tuska? Niech ma polactwo Tuska.
    Tuska konkretnie nie chce. Dlatego ZiS muszą podrzucać tratwy ratunkowe w stylu wujowni. Problemem są beneficjanci ZSL, bezkompromisowe dzieci Konfy, anusofile lewicy.
  • Jednostki. Problemem są miliony, które nie bardzo chcą żyć. No to nie ma co im na siłę wciskać, nie?
  • los napisal(a):
    Jednostki. Problemem są miliony, które nie bardzo chcą żyć. No to nie ma co im na siłę wciskać, nie?
    Ale my chcemy żyć. Niestety jak oni nie chcą, to pociągają nas razem za sobą. A ponieważ chcemy żyć, nie możemy im na to pozwolić. A przynajmniej zrobimy wszystko co naszej mocy.
  • Nie potrafimy ich przymusić. Nie potrafimy sterroryzować, zaszantażować, stłamsić. Jesteśmy wobec nich dobrzy a przez dobro rozumiemy bierność i akceptację zła. Czyli też nie chcemy żyć.
  • los napisal(a):
    A ja coraz bardziej uważam, że należy odpuścić. Chce polactwo Tuska? Niech ma polactwo Tuska.
    Czyście zgupieliście, Kolego?
  • To swoją drogą ale tu raczej jest kwestia woli a nie IQ. Nie bardzo mi się chce przekonywać moich współplemieńców, tym bardziej, że nie mam śladu pomysłu jak.
  • edytowano May 2022
    Od 2010 obserwowałem powolne przechodzenie na naszą stronę nielicznych bardzo umiarkowanych POwców. W przeciwną stronę nie widziałem.. Ja jestem bardzo optymistyczny co do zbliżających się wyborów.
  • los napisal(a):
    To swoją drogą ale tu raczej jest kwestia woli a nie IQ. Nie bardzo mi się chce przekonywać moich współplemieńców, tym bardziej, że nie mam śladu pomysłu jak.
    To niech Kolega przynajmniej nie szerzy defektyzmu, tak?
  • Dobrze, idę gotować obiad. Kwaśnica na wieprzowinie a właściwie to kapuśniak, bo inne warzywa też będą.
  • los napisal(a):
    Nie potrafimy ich przymusić. Nie potrafimy sterroryzować, zaszantażować, stłamsić. Jesteśmy wobec nich dobrzy a przez dobro rozumiemy bierność i akceptację zła. Czyli też nie chcemy żyć.
    Zbyt daleko idące wnioski.
    los napisal(a):
    To swoją drogą ale tu raczej jest kwestia woli a nie IQ. Nie bardzo mi się chce przekonywać moich współplemieńców, tym bardziej, że nie mam śladu pomysłu jak.
    A ja mam - na swoje drobne możliwości. Dwóch moich znajomych byłych zwolenników Tuska głosuje na PiS. No, jeden z nich nie lubi Macierewicza, ale zostawmy detale - stawia krzyżyk gdzie powinien.

    To osoby o których wiem na 100%, inne - kto wie. Zdarzało się mnie dyskutować, wypowiadać na pewnych forach, zebrałem pozytywny fidbak, acz wprost nikt nie napisał, że zmienił poglądy. Tym niemniej - robię co mogę, albo co potrafię.

    Mnie się chce - pomysły mam, jakie mam, ale chce mi się.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    To swoją drogą ale tu raczej jest kwestia woli a nie IQ. Nie bardzo mi się chce przekonywać moich współplemieńców, tym bardziej, że nie mam śladu pomysłu jak.
    To niech Kolega przynajmniej nie szerzy defektyzmu, tak?
    A jak szerzy, to chociaż tutaj, a nie gdzie indziej. Inna sprawa że się zastanawiam dlaczego Kolega @Los nie pierwszy raz przecie, zachowuje się tak jakbyśmy przegrywali zawsze, we wszystkim, i znikąd nadziei.

    A tu raczej totalna powinna tak myśleć - PiS rządzi 8 lat, dalej wygrywa w sondażach, nie zmiotły go żadne marsze, aborcje, afery, kryzysy, itp - społeczeństwo jest betonowe i szkoda wysiłku.
    Tak właśnie mają myśleć.
  • TecumSeh napisal(a):
    los napisal(a):
    Nie potrafimy ich przymusić. Nie potrafimy sterroryzować, zaszantażować, stłamsić. Jesteśmy wobec nich dobrzy a przez dobro rozumiemy bierność i akceptację zła. Czyli też nie chcemy żyć.
    Zbyt daleko idące wnioski.
    los napisal(a):
    To swoją drogą ale tu raczej jest kwestia woli a nie IQ. Nie bardzo mi się chce przekonywać moich współplemieńców, tym bardziej, że nie mam śladu pomysłu jak.
    A ja mam - na swoje drobne możliwości. Dwóch moich znajomych byłych zwolenników Tuska głosuje na PiS. No, jeden z nich nie lubi Macierewicza, ale zostawmy detale - stawia krzyżyk gdzie powinien.

    To osoby o których wiem na 100%, inne - kto wie. Zdarzało się mnie dyskutować, wypowiadać na pewnych forach, zebrałem pozytywny fidbak, acz wprost nikt nie napisał, że zmienił poglądy. Tym niemniej - robię co mogę, albo co potrafię.

    Mnie się chce - pomysły mam, jakie mam, ale chce mi się.
    Najlepsza metoda. I jedyna dostępna nam.
  • Mam kilka takich ofiar na sumieniu. Najważniejsze to rozmawiać z nimi sam-na-sam bo w grupce to oni jakiegoś amoku i małpiego rozumu dostajo.

    Ostatnio z drugiej strony barykady zostałek oskarżony o zdradę i nazwany zdrajcą Polski bo głosuje na PiS.
  • marniok napisal(a):
    Mam kilka takich ofiar na sumieniu. Najważniejsze to rozmawiać z nimi sam-na-sam bo w grupce to oni jakiegoś amoku i małpiego rozumu dostajo
    To prawda - najlepiej w pojedynkę. Ale nie że amoku - w grupie źle się dyskutuje zawsze, jeśli mamy sytuację, że jest kilku, a nawet dwóch na jednego. Nawet jak jednego przekonasz, i tak się nie przyzna przed resztą bo mu głupio. To jest uniwersalne prawo, nie odnoszące się tylko do lemingów.
    marniok napisal(a):
    Ostatnio z drugiej strony barykady zostałek oskarżony o zdradę i nazwany zdrajcą Polski bo głosuje na PiS.
    A to normalne - kacapia dążyła do osiągnięcia takiego właśnie efektu i to im się udało.
  • edytowano May 2022
    marniok napisal(a):
    Mam kilka takich ofiar na sumieniu. Najważniejsze to rozmawiać z nimi sam-na-sam bo w grupce to oni jakiegoś amoku i małpiego rozumu dostajo.

    Ostatnio z drugiej strony barykady zostałek oskarżony o zdradę i nazwany zdrajcą Polski bo głosuje na PiS.
    Jesteś Pan niczym polski powstaniec - zdrajcą idei Kraju Priwislańskiego, który podniósł byl rękę zbrodniczą na wladzę Cara Wszechrusi i z Łaski Bożej króla Polski, od Boga pochodzącą.
  • Mało tego to jeszcze łupię tubylców w majestacie prawa na 500+(x4/m-c), 300+( od września x3/rok), dopłatę do żłobka(400+ X1), rodzinny kapitał opiekuńczy (wyszarpałem 1500 plnów), nie płacę podatku od wynagrodzenia itp.,itd.

    "Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca" ;)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    No ba, wybory za rok, dokładnie w czasie, kedy kol. Rafa zaplanował nam inflację bez kozery pińcet procent y najazd stu milijonów Maurzynów. Wtedy dopiero skala rozpieprzenia polskiej gospodarki przez PiS wyjdzie na jaw światła dziennego.
    Nasz dwój-fforumowy kolega? Ledwie mam czas na excathedrę, by w Jaskini siedzieć, lecz

    lecz teraz ciekawym, co tam słychać w jego Ukrainie? (serio)

    ad rem
    a skąd ci Maurzyni i o jakim kolorze skóry? :)
  • edytowano May 2022
    Netflix kwili:

    Co za oszołomy.
    Mamy 2 elementy zasadnicze tu:
    1. Lewactwo.
    2. Nieumiejętność restrukturyzacji.
    3. Krakowskie potwory
    2.
    Tymczasem we Lwowie:
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Tymczasem we Lwowie:
    https://twitter.com/Szczery2015/status/1527628008516898817
    No właśnie miałem napisać. W końcu, kurwa.
  • image

    To obrazek wkleję
  • Onuce już płaczą, że napisów na tarczach nie ma.
    A nie ma ich już podobno od jakichś 80 lat.
  • A ja ostatnio wykupiłem Netflix, po długim okresie nieoglądania, chciałem zobaczyć parę filmów, ale ogólnie zorientować się co i jak. Otóż tam się nic nie dzieje. Polecane są mi topowe seriale (z nowego konta), które są stare i dawno obejrzane. Nie ma nic ciekawego, bo np. Wiedźmina nie zdzierżę, nawet pierwszej serii nie dokończyłem swego czasu.

    Nie będę płakał po ...
  • HBO Max lepsiejsze wg mnie. Netflixa nie mogę zdzierżyć.
  • JORGE napisal(a):
    A ja ostatnio wykupiłem Netflix, po długim okresie nieoglądania, chciałem zobaczyć parę filmów, ale ogólnie zorientować się co i jak. Otóż tam się nic nie dzieje. Polecane są mi topowe seriale (z nowego konta), które są stare i dawno obejrzane. Nie ma nic ciekawego, bo np. Wiedźmina nie zdzierżę, nawet pierwszej serii nie dokończyłem swego czasu.

    Nie będę płakał po ...
    Może koreańskie kino? Specyficzne ale dobre
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.