Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1474475477479480671

Komentarz

  • Przeca D_upiarza czabyło czymś przykryć, to się naczelniczkę nakręciło.
  • fajne jest oświadczenie PP - nadając list musisz się liczyć z tym, że pani zelży cię grubszym słowem bo może.
  • edytowano June 2022
    Tak to zostawię.
    Niejaki Terlikowski, kolega P...kota:


  • Gdyby Jarosław Kaczyński wobec wrogów był choć w jednej setnej tak bezwzględny jak wobec swoich - Polska rządziłaby światem.
  • los napisal(a):
    Gdyby Jarosław Kaczyński wobec wrogów był choć w jednej setnej tak bezwzględny jak wobec swoich - Polska rządziłaby światem.
    Inteligent z Żoliborza nie rozumie, że dobre wychowanie oznacza adekwatność, a nie pierdołowatość maskowaną manierami. Kulturalny dla kulturalnych uciążliwie adekwatny dla pozostałych.

  • agresywna baba z Pacanowa - najpierw na ciebie nakrzyczy bo jest sfrustrowana, a potem pożali się w prasie, że to ty ją skrzywdziłeś. Tak trzeba żyć.
  • Brzost napisal(a):
    Nie wiem, sam się dziwię. Może z zawiści. LP stoją całkiem nieźle finansowo obecnie, mimo niezbyt wybitnego kierownictwa, powołanego przez SolPol.
    Tu nie chodzi o LP tylko o wypowiedź wiceministra klimatu Edwarda Siarki, który w rozmowie o problemach związanych z rosnącymi cenami energii powiedział:
    - Cały czas obowiązuje, za zgodą leśniczego, możliwość zbierania gałęzi na opał. W tym roku po rozpoczęciu wojny w Ukrainie i zawirowaniu na rynku energii wzrosły zapytania do nadleśnictw o wskazanie terenu i zgodę na pozyskiwanie drewna opałowego w lokalnych lasach. Priorytetowo należało zadbać, by pierwszeństwo samopozyskiwania drewna miały społeczności lokalne
    Niezależnie od kwestii wyrwania z kontekstu wypowiedź była niefortunna.
    No i się zaczęło. A że większość ludożerki czyta tylko tytuły i ewentualnie leady artykułów to machina prostackiego rechotu pracuje na wysokich obrotach.
    Brzost napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Wujnia zachodzi nas od strony lasu. Coś dla Kol. Brzosta.

    https://wpolityce.pl/gospodarka/601726-lulucf-siarka-zawyzony-cel-i-gigantyczne-kary-dla-polski
    Istotnie, Fit for 55 to szaleństwo, natomiast o tym, że dla Polski wyliczono inne limity niż dla pozostałych, to gdzieś mi umknęło...
    Współpracownik żony, który jest obeznany z tym tematem twierdzi, że problemem jest "prymitywna algorytmoza". Ma ona polegać na tym, że "obowiązkowa" ilość pochłanianego CO2 jest wyliczana przez pomnożenie aktualnych danych o emisji (w tym kwot emisyjnych) przez jakiś tam wskaźnik, który z kolei obejmuje też udział energii odnawialnych i bezemisyjnych w bilansie kraju. Bez brania pod uwagę praktycznie żadnych innych czynników. Ponieważ mamy ewisję dość wysoką w stosunku do powierzchni i struktury lasów to nam wybiło. Z kolei przywołani w artykule Francja ma wprawdzie tylko nieznacznie wyższą lesistość, ale dzięki atomówkom znacznie niższą emisję. Dlatego ich "kwota pochłaniania" jest niższa.


  • To nie jest prymitywna algorytmoza tylko wyrafinowane algomistrzostwo.

  • Pilne. Wkrótce więcej informacji / Źródło: Wprost

    PE uznaje, że Polska cały czas narusza praworządność, proponowane ustawy nie rozwiązują problemu, a rząd podjął działania sprzeczne z warunkami KE. PE wzywa by wstrzymać wypłaty do czasu wprowadzenia reform. Za takim rozwiązaniem głosowało 411 eurodeputowanych.
  • A podali tam, jak głosiowali posłowie Platformy?
  • Ale trzeba przyznać, że pojęcie praworządności to sprytna pałka do rugania niesfornych członków UE, tym sprytniejsza, że i nasza opozycja z niego chętnie korzysta
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A podali tam, jak głosiowali posłowie Platformy?
    Z tego co słyszałem, w większości tak jak oczekuje ich zleceniodawca. Można ew. sprawdzić na stronie: https://www.europarl.europa.eu/plenary/pl/votes.html?tab=votes
    tylko trzeba znać numer głosiowania.

  • Schodziłem schodami w Czytelniku, na pierwszym piętrze usłyszałem z korytarza na parterze dochodzący znajomy głos, ja schodziłem a głos się zbliżał. W tym korytarzu są drzwi wejściowe do kancelarii prawnej i ogólnie jest korytarz wejściowy do budynku, i ten głos głośno: "....i zadzwonił do mnie ten jak mu tam Cichocki, nie mylić z Cipockim hehehe" i ja wtedy już schodziłem na parter do drzwi na dziedziniec a głos wyszedł z korytarza i stanął przed windą, widziałem go kątem oka - to był Donald Tusk. I jego legendarne poczucie humoru.
  • I jam go miał pod szablą. I żywym go puścił.
  • Dobrotliwość. Kiedyś o mało nie przejechałem Miśka Kamińskiego, wlazł mi pod koła. Spudłowałem.
  • Mam to samo. Kiedyś niespodziewanie natknąłem się na ulicy na Michnika. Ale nie tryskał dowcipem, tylko miał minę tak smętną, że nawet mi go było trochę żal ;-) Pomyślałem sobie: "O ile jestem szczęśliwszy od niego".
  • Mogłem udusić w kinie Agnieszkę Holland... Ale to był premierowy seans "Pasji" - nie wypadało.
  • Na spotkaniu z Braunem w Krakowie tak się złożyło że miałem broń przy sobie. Poważnie.
    Mało tego - przyszedłem godzinę wcześniej, specjalnie by z Braunem pogadać, i się udało. Gadaliśmy sam na sam dłuższą chwilę - wszystko się dało zrobić. Nie zrobiłem nic.
    Ale to był Braun z dawnych lat, jeszcze nie poseł, jeszcze gadał o Unii z Ukrainą a nie o obywatelach drugiej kategorii we własnym kraju, w którym się Ukraińcy panoszą, jeszcze pragnął szubienicy ale dla komuchów i im podobnych, jeszcze filmy kręcił zacne, do których do dziś ciężko mi się przyczepić.. ech. Łezka się w oku kręci.

  • Dziś o 11 beatyfikacja sióstr Elżbietanek
  • Ja raz w Kazimierzu niemal wpadłem na rogu na rekonwalescenta Czesława Kiszczaka i machinalnie powiedziałem "dzień dobry". Na co on odpowiedział takoż.

    Identyczna sytuacja miała miejsce na hallu w prawie pustym hotelu w Jeleniej Górze gdzie z ciemności nagle wyłoniła się profesor Szyszkowska i wymieniliśmy się pozdrowieniem "dobry wieczór"
  • Mnie kiedyś pod koła wtargnął na przejściu dla pieszych obermason Cegielski.
    I co? Wyhamowałem.
  • Alice Cegielski? Who the f*ck is Alice?
  • Wielki mistrz Wielkiej Loży Narodowej Polski. Jeśli to tradycja majora Łukasińskiego, to jestem za.
  • edytowano June 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Cegielski
    Miałby Kolega piękne trofeum, gdyż pomieniony Teddy C. to ni mniej ni więcej tylko (za wiki) Wolny Mularz 32. stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego czyli Wzniosły Książę Królewskiej Tajemnicy (Książę Królewskiego Sklepienia) z możliwością awansu na Level 33-ci.
  • edytowano June 2022
    Wtem !
    Organ wykonawczy Rady Miejskiej Kijowa na podstawie przepisów ukraińskiego kodeksu cywilnego o własności komunalnej stwierdził utratę mocy dekretu wielkiego księcia kijowskiego Jerzego Długorękiego z 1147 r. o założeniu miasta Moskwy.

    image
    https://twitter.com/k_zaradkiewicz1/status/1535391696086867970?s=20&t=umMledH1DtUm4jC0Ui7iuA
  • Dawno temu zoczyłam na dość wyludnionej ulicy Tomasza Jastruna i chętnie plunęłabym mu w twarz, za świństwa, które wypisywał. Biłam się z myślami co zrobić, w końcu gdy go mijałam spojrzałam nań wzrokiem, który mógł zabić.
    Przeżyła łachudra.
  • Nielegalna inwestycja... Poważna sprawa, trzeba wszystko rozebrać na koszt właściciela.
  • Ten dekret Kliczki to fałszywka ale to nie szkodzi, tak trzeba żyć.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mnie kiedyś pod koła wtargnął na przejściu dla pieszych obermason Cegielski.
    I co? Wyhamowałem.
    Odruch, bo wyglądał jak czlowiek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.