Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1475476478480481671

Komentarz

  • christoph napisal(a):
    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Dziś o 11 beatyfikacja sióstr Elżbietanek
    I relacja
    https://gazetawroclawska.pl/we-wroclawiu-beatyfikowano-10-siostr-elzbietanek-byly-ofiarami-czerwonoarmistow-zdjecia/ar/c1-16429927
  • Sara James zrobiła furorę w amerykańskim mam talent.
    Ale inna sprawa wydaje się ciekawa. Po tym jak wspomniała skąd jest dwóch z czterech jurorów przyznało się do polskich korzeni. Trend się zmienia. Bycie Polakiem to już nie obciach i powód do wstydu.

  • "Moja babiczka pohazi z Chrzanowa!"
  • edytowano June 2022
    O to ja mam świeżą obserwację: Przyznanie się w USA obecnie do bycia z Polski nadaje w otoczeniu status mini celebryty, każdy chce się dosiąść i pogadać. I kiedyś nie było tak źle, bo co drugi się chwalił polską babcią, ale teraz to jest coś niebywałego!

    Oczywiście wszystko przez wojnę, każdy w końcu pyta „A jak tam SYTUACJA?”
  • A w porządku, bijemy Ruskich, bijemy. Ale skoro przy temacie jesteśmy, to jak tam u was? Dlaczego się tak z tymi dostawami grzebiecie?
  • polmisiek napisal(a):
    O to ja mam świeżą obserwację: Przyznanie się w USA obecnie do bycia z Polski nadaje w otoczeniu status mini celebryty, każdy chce się dosiąść i pogadać. I kiedyś nie było tak źle, bo co drugi się chwalił polską babcią, ale teraz to jest coś niebywałego!

    Oczywiście wszystko przez wojnę, każdy w końcu pyta „A jak tam SYTUACJA?”
    Amerykanie to jętki, zapomną w kwadrans kiedy zmieni się oficjalny przekaz Demokratów.
  • "Masy nie mają pamięci" - Jerzy Robert Nowak. Uzupełnijmy - niezależnie od narodowości.
    Więc nawet jeśli zaraz nie będą pamiętać, to i tak uważam że czasy polish jokes poszły w niepamięć na zawsze.
    No i żydzi pewnie nie mogą przeboleć że Polak jest choćby na moment kojarzony z czymś innym niż holokaustem. I oby się okazało że ten temat nudnym do wyrzygania się stał.
  • Nawet funkcjonariusze TSA reagują. Na dużym przesiadkowym lotnisku typu Denver albo Chicago to by trzeba mieć w plecaku żywego pytona, żeby któremuś brew drgnęła, ale czwarty raz leciałem przez małe Sacramento i pierwszy raz było "wow, Poland!" (może to było "oh, Poland!", ale wolę myśleć, że "wow" :) )
  • A nie Holland? ;)
  • edytowano June 2022
    Przemko napisal(a):
    A nie Holland? ;)
    No nie, przecież teraz nie ma takiego państwa, jest Nederlands.
  • Mój śp. Tata opowiadał jak na jakiejś międzynarodowej konferencji w Polsce na wieczorku zapoznawczym pewien gość zabawiał obecne tam towarzystwo niezbyt wyszukanymi dowcipami. Np. "People from Poland are a pole, people from Holland are a hole". Czyli termin "Holland" funkcjonuje w [potocznej mowie a przynajmniej funkcjonował w latach 70. XX w.
  • Nie sądzicie, że partia Hołowni to będzie zbieranina z której będzie można wyciągać brakujących posłów w razie co? Imho dobrze, że ta partia która zabiera głosy PO wlezie do sejmu.
  • TecumSeh napisal(a):
    "Masy nie mają pamięci" - Jerzy Robert Nowak. Uzupełnijmy - niezależnie od narodowości.
    Więc nawet jeśli zaraz nie będą pamiętać, to i tak uważam że czasy polish jokes poszły w niepamięć na zawsze.
    No i żydzi pewnie nie mogą przeboleć że Polak jest choćby na moment kojarzony z czymś innym niż holokaustem. I oby się okazało że ten temat nudnym do wyrzygania się stał.
    A propos Izraela
    https://glos24.pl/koniec-wycieczek-do-aushwitz-msz-izraela-odwoluje-szkolne-wycieczki

    Ogólnie chodzi o zakaz noszenia broni przez ochronę wycieczek z Izraela do Polski.
  • Nosz kurwa wreszcie!! Nie można było tak od razu?
  • Nie było można
  • A co się stało, że teraz można?
  • Brzost napisal(a):
    A co się stało, że teraz można?
    Chyba sporo...
  • Tak, ale zastanawiam się nad przełożeniem na tę sprawę.
  • Izrael jest passe, takie przełożenie
  • Po prostu - Polska jest sojusznikiem Hameryki a Israel nie bardzo. Nadal protestanccy wice-Żydzi dadzą się za Israel pokroić ale Derin Devlet ma już inne zdanie.
  • nie wiem czy ta rubryka, ale Stonoga wypełzła na wolność
  • Cykl życia Stonogi zaczyna się na nowo.
  • Brzost napisal(a):
    Mój śp. Tata opowiadał jak na jakiejś międzynarodowej konferencji w Polsce na wieczorku zapoznawczym pewien gość zabawiał obecne tam towarzystwo niezbyt wyszukanymi dowcipami. Np. "People from Poland are a pole, people from Holland are a hole". Czyli termin "Holland" funkcjonuje w [potocznej mowie a przynajmniej funkcjonował w latach 70. XX w.
    Funkcjonuje do tej pory.
    Holandia to ściśle rzecz biorąc prowincja w tym państwie. Coś jakby na Zjednoczone Królestwo mówić Wielka Brytania albo Anglia ;)
    Ale nazwa "Niderlandy" też ścisła nie jest, bo obejmowała terytoria obecnie zajmowane co najmniej przez Królestwo Niderlandów, Królestwo Belgii i Wielkie Księstwo Luksemburg.
  • edytowano June 2022
    posix napisal(a):
    Nie sądzicie, że partia Hołowni to będzie zbieranina z której będzie można wyciągać brakujących posłów w razie co? Imho dobrze, że ta partia która zabiera głosy PO wlezie do sejmu.
    Są różne symulacje na ten temat. Oni przede wszystkim odbierają "miejski" elektorat PSL, czyli ludzi, którzy w 2019 r. byli antyPiS, ale nie chcieli iść ani na PO ani na lewicę i poszli na PSL. Dzięki nim PSL w ogóle przekroczył próg wyborczy, same głosy ze wsi by już tego nie dały. Teraz balansują na granicy. PO miało szklany sufit na poziomie 30% tak czy inaczej.
  • marniok napisal(a):
    https://www.tvp.info/60772662/rzecznik-msz-jasina-oznajmil-ze-powrot-do-udzialu-uzbrojonych-sluzb-izraelskich-podczas-wycieczek-mlodziezy-nie-jest-mozliwy

    Tu też na temat.
    Nu jag tag moszna? Nu jag?
    To się nie mieści w żadna rubryka.
    Na razie to jeszcze trwają negocjacje - szczegółowo opisane przez vce msz w tym wątku:


  • peterman napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    O to ja mam świeżą obserwację: Przyznanie się w USA obecnie do bycia z Polski nadaje w otoczeniu status mini celebryty, każdy chce się dosiąść i pogadać. I kiedyś nie było tak źle, bo co drugi się chwalił polską babcią, ale teraz to jest coś niebywałego!

    Oczywiście wszystko przez wojnę, każdy w końcu pyta „A jak tam SYTUACJA?”
    Amerykanie to jętki, zapomną w kwadrans kiedy zmieni się oficjalny przekaz Demokratów.
    No to co? Chwilo Trwaj, jesteś piękna!
  • los napisal(a):
    Po prostu - Polska jest sojusznikiem Hameryki a Israel nie bardzo. Nadal protestanccy wice-Żydzi dadzą się za Israel pokroić ale Derin Devlet ma już inne zdanie.
    Tymczasem w USA https://www.tvp.info/60772710/usa-seattle-policjant-zartowal-z-holocaustu-miasto-zaplacilo-mu-15-miliona-dolarow-zeby-odszedl-z-pracy
  • Przemko napisal(a):
    los napisal(a):
    Po prostu - Polska jest sojusznikiem Hameryki a Israel nie bardzo. Nadal protestanccy wice-Żydzi dadzą się za Israel pokroić ale Derin Devlet ma już inne zdanie.
    Tymczasem w USA https://www.tvp.info/60772710/usa-seattle-policjant-zartowal-z-holocaustu-miasto-zaplacilo-mu-15-miliona-dolarow-zeby-odszedl-z-pracy
    Domyślam się , z popularność tego typu żartów wśród policjantów może wzrosnąć.
  • Dobry żart 15 mln baksów wart!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.