Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1504505507509510671

Komentarz

  • .
    Kaczyński objeżdża Polskę a opozycja śpi. Tak trzymać.
  • Opozycja obala rząd w internecie przy pomocy Pytla. :)
  • Jaki zapadnie wyrok w sprawie Zybertowicza?
    Czy sąd zmusi go do upokorzenia i milionowej kary?
    https://i.pl/ten-wyrok-wplynie-na-historie-polski-prof-zybertowicz-zadaja-ode-mnie-autoupokorzenia/ar/c1-16820953
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Proszę na koniec o krótką instrukcję czy mam się cieszyć, że Kurskiego posuneli czy płakać czy jedno i drugie czy zachować kamienną twarz.
    Panie kochanku, my tu nawet nie wiemy, czy jego posunęli czy awansowali!
    Stary dowcip o pewnej kobiecie i grze słów awans i posuwanie oraz niedomówieniach mi się przypomniał.

  • Media donoszą, że Stany Zjednoczone przekazały już Polsce swoją ofertę dot. budowy w naszym kraju reaktorów jądrowych. Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski złożył ją na ręce minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Proszę na koniec o krótką instrukcję czy mam się cieszyć, że Kurskiego posuneli czy płakać czy jedno i drugie czy zachować kamienną twarz.
    Panie kochanku, my tu nawet nie wiemy, czy jego posunęli czy awansowali!
    Stary dowcip o pewnej kobiecie i grze słów awans i posuwanie oraz niedomówieniach mi się przypomniał.



    Dajesz.

  • Powiedzcie, ta medialna akcja wskazująca, że Macierewicz ukrywał dowody w sprawie Smoleńska ma świadczyć o czym ? Że stoi po ruskiej stronie ? Bo widziałem same tytuły, a wchodzenie w nie przekracza moje możliwości. A wg mnie ważna sprawa.



  • JORGE napisal(a):
    Powiedzcie, ta medialna akcja wskazująca, że Macierewicz ukrywał dowody w sprawie Smoleńska ma świadczyć o czym ? Że stoi po ruskiej stronie ? Bo widziałem same tytuły, a wchodzenie w nie przekracza moje możliwości. A wg mnie ważna sprawa.



    chcą, żeby zapłacić za ten materiał, w zajawce są tylko pomówienia i efekty specjalne jak w reklamówkach trzeciorzędnych filmów. Sama treść - "Macierewicz ukrywał" - ale co? Nie publikował natychmiast po otrzymaniu jakiś ekspertyz?
  • edytowano September 2022
    Myślę że to ciąg dalszy uderzenia Pytlem, że PiS prorosyjski, że Macierewicz prorosyjski to stara śpiewka przecież. Kazio przypomniała że jak Misiewicz wszedł do CEK NATO to w sejfie Pytla znaleźli przemówienia roznych polityków opozycji, a dziś Dukaczewski mówi że Pytel ma rację, akcja WSI.
  • JORGE napisal(a):
    Powiedzcie, ta medialna akcja wskazująca, że Macierewicz ukrywał dowody w sprawie Smoleńska ma świadczyć o czym ? Że stoi po ruskiej stronie ? Bo widziałem same tytuły, a wchodzenie w nie przekracza moje możliwości. A wg mnie ważna sprawa.



    Stuknij się w łeb Jorge i powtórz. Z jednej strony masz czołowych światowych specjalistów z mechaniki, z drugiej pismaka z samego dna gnoju. Jak człowiek może się tak poniżyć, by to w ogóle zestawiać?
  • KazioToJa napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Powiedzcie, ta medialna akcja wskazująca, że Macierewicz ukrywał dowody w sprawie Smoleńska ma świadczyć o czym ? Że stoi po ruskiej stronie ? Bo widziałem same tytuły, a wchodzenie w nie przekracza moje możliwości. A wg mnie ważna sprawa.



    chcą, żeby zapłacić za ten materiał, w zajawce są tylko pomówienia i efekty specjalne jak w reklamówkach trzeciorzędnych filmów. Sama treść - "Macierewicz ukrywał" - ale co? Nie publikował natychmiast po otrzymaniu jakiś ekspertyz?
    Omówienia są wszędzie https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sledztwo-w-sprawie-smolenska-podkomisja-odpowiada-na-zarzuty,nId,6282831
  • Ale jak człowiek może się tak poniżyć, by TVN traktować poważnie? Nie mogę tego zrozumieć.
  • edytowano September 2022
    Chyba JORGE nie traktował poważnie ale zapytywał o przyczyny uruchomienia w tym właśnie momencie.
  • Treść jego pytania nie na to wskazywała. Ale lepiej niech sam się wypowie.
  • los napisal(a):
    Ale jak człowiek może się tak poniżyć, by TVN traktować poważnie? Nie mogę tego zrozumieć.
    Gówno nieuprzątnięte śmierdzi z każdym dniem bardziej.
    Mamy wybory na karku i smród gówien z tefałszenu może mieć na nie wpływ. Ta stacja miesza w głowach znacznej części tutejszego społeczeństwa.
    Nie wiem, czy w tym kontekście możemy sprawę zbyć śmiechem.

  • los napisal(a):
    Treść jego pytania nie na to wskazywała. Ale lepiej niech sam się wypowie.
    Tak, chcę bez wchodzenia w te linki, zrozumieć - co oni chcą przekazać, jaka narrację narzucić, czy coś udowodnić ?
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Treść jego pytania nie na to wskazywała. Ale lepiej niech sam się wypowie.
    Tak, chcę bez wchodzenia w te linki, zrozumieć - co oni chcą przekazać, jaka narrację narzucić, czy coś udowodnić ?
    Konsolidacja elektoratu.
  • @JORGE Chodzi o to, że totalni od lat prowadzą narrację o tym, jaki PiS jest prorosyjski. Prowadzą ją z iście kacapską bezczelnością, czyli np. im bardziej PiS pomaga Ukrainie, tym głośniej tamci gardłują, że PiS wspiera Putina. A im bardziej jakiś polityk PiS jest antyrosyjski, tym bardziej jest oczerniany jako ruski agent. Teraz nastroje są antyrosyjskie, więc tym bardziej dmą w tę dudkę.

    Po tamtej stronie mnóstwo ludzi w to wierzy, więc co jakiś czas podkręcają przekaz.
  • Jak to rzekł Beria: Zróbcie coś tak niegodziwego, by nikt nie mógł uwierzyć, że to zrobiliście.

    Wersja Miszczaka: Gadajcie takie bzdury, by wszystkich zatkało i nie wiedzieli, co odpowiedzieć.
  • edytowano September 2022
    Ojca założyciela Miszczaka już tam nie ma, pytanie kto wiec stoi za tą chamską i mało wysublimowaną (gdzie farumowi piewcy skuteczności subtelnej narracji?) propagandą.
  • Duch Miszczaka pozostał.
  • JORGE napisal(a):
    Powiedzcie, ta medialna akcja wskazująca, że Macierewicz ukrywał dowody w sprawie Smoleńska ma świadczyć o czym ? Że stoi po ruskiej stronie ? Bo widziałem same tytuły, a wchodzenie w nie przekracza moje możliwości. A wg mnie ważna sprawa.



    Widziałem dokładnie tyle samo, czyli nagłówki.
    Dwie hipotezy które przychodzą do głowy mają taki wspólny mianownik, że komuś w kiepskim/pogarszającym położeniu zaczęło się spieszyć.

    Pierwsza - wyłącznie tvnowska - idzie większe sprzątanie po odstrzeleniu miszczaka. Ostatnia szansa na odpalenie resztek gówna zalegającego na półkach na wiertniczej.

    Druga - w łączności z pytlem - również odpalanie fekaliów, dość desperackie, jakby zgrywano wszystkie dostęnne karty wiedząc, że za chwilę nie będą nic warte. Przyczyny raczej zewnętrzne, bo wewnątrz, tvnowska sekta smoleńska ma się w społeczeństwie dobrze, zaś sceptyków rewelacje tvn nie poruszą. Na zewnątrz (2a) mogą być szykowane jakieś okołowojenne negocjacje wielostronne, więc trzeba osłabić pozycję Polski ile się da, albo - (2b) za Wielką Wodą zbliża się moment jakiegoś dobicia kacapa kartą smoleńską i mamy desperacką próbę jakiegoś kroku wyprzedzającego. Ale to ostatnie to prędzej osobiste myślenie życzeniowe.

    Jedno nieodparte wrażenie - szitstormy w tym temacie wygladają na objaw słabości, a nie siły.
  • Tylko w sumie po co tvn miałby odpalać gówno, jeśli i tak mieliby być do odstrzału? Lojalność wobec ruskoniemców?
  • Exspectans napisal(a):
    Tylko w sumie po co tvn miałby odpalać gówno, jeśli i tak mieliby być do odstrzału? Lojalność wobec ruskoniemców?
    Działanie zgodne z naturą a nie interesem?
  • Brzost napisal(a):
    Działanie zgodne z naturą a nie interesem?
    W zasadzie wydaje się to prawdopodobne, szczególnie w kontekście tego, jak obrywają Kuczyński i Borowski, z tego powodu, że ośmielili się podważać wiarygodność пытла.
  • Myślicie, że za Wielką Wodą odpalą kartę smoleńską?
    Kiedy? Teraz jest na to najlepszy czas.
  • A co by osiągnęli przez to?
  • TecumSeh napisal(a):
    A co by osiągnęli przez to?
    Mogliby zrobić przynajmniej coś takiego

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna_Komisja_Śledcza_Kongresu_Stanów_Zjednoczonych_do_Zbadania_Zbrodni_Katyńskiej

    Wtedy też nic przez to bezpośrednio nie osiągnęli, ale jeśli im dziś zależy na sojuszu z Polską to taki gest byłby OK. Totalne milczenie (bo prywatne opinie jakichś byłych urzędników się nie liczą) wygląda co najmniej dziwnie. Jest to też przekonywujący argument antysmoleński, zwłaszcza po lutym tego roku. No bo jak to, Amerykanie Ukraińców zbroją całą parą, zbrodnie rosyjskie na Ukrainie nagłaśniają, a o rosyjskiej zbrodni na polskim Prezydencie kompletnie nic?

    Bo wszystkie wcześniejsze argumenty o nieprowokowaniu ruskich, o jakichś tam wymogach polityczno-dyplomatycznych i tym podobne, dzisiaj odpadają. Jeśli nie teraz to kiedy?

    A myślę, że taki gest byłby ważny nie tylko dla dużej części Polaków, ale też dla Litwinów, Łotwy, Estonii... Że Amerykanie nie olewają swoich sojuszników i nie będą milczeć jakby ruscy im tam kogoś zamordowali.

    Przyznam się, że dla mnie ta sytuacja jest całkowicie niezrozumiała.
  • Musieliby ubrudzić Obamę i może Joego też. Osobiście nie spodziewam się żadnych poważnych amerykańskich ruchów w tomacie smoleńskim.
  • Tomek napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    A co by osiągnęli przez to?
    Mogliby zrobić przynajmniej coś takiego

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna_Komisja_Śledcza_Kongresu_Stanów_Zjednoczonych_do_Zbadania_Zbrodni_Katyńskiej

    Wtedy też nic przez to bezpośrednio nie osiągnęli, ale jeśli im dziś zależy na sojuszu z Polską to taki gest byłby OK. Totalne milczenie (bo prywatne opinie jakichś byłych urzędników się nie liczą) wygląda co najmniej dziwnie. Jest to też przekonywujący argument antysmoleński, zwłaszcza po lutym tego roku. No bo jak to, Amerykanie Ukraińców zbroją całą parą, zbrodnie rosyjskie na Ukrainie nagłaśniają, a o rosyjskiej zbrodni na polskim Prezydencie kompletnie nic?

    Bo wszystkie wcześniejsze argumenty o nieprowokowaniu ruskich, o jakichś tam wymogach polityczno-dyplomatycznych i tym podobne, dzisiaj odpadają. Jeśli nie teraz to kiedy?

    A myślę, że taki gest byłby ważny nie tylko dla dużej części Polaków, ale też dla Litwinów, Łotwy, Estonii... Że Amerykanie nie olewają swoich sojuszników i nie będą milczeć jakby ruscy im tam kogoś zamordowali.

    Przyznam się, że dla mnie ta sytuacja jest całkowicie niezrozumiała.
    Ale po co? Jeżeli wiedzą że umoczona jest w to Platforma i może zaraz rządzić to w jakim celu mieliby się pozbywać takiego haka?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.