Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1507508510512513671

Komentarz

  • janosik napisal(a):
    Liz Truss podobno się chwaliła, że w rządzie nie ma ani jednego białego faceta. Jeśli to prawda to można odetchnąć, patriarchat pokonany.
    Nie w rządzie, tylko w top4 stanowiskach (premier, wicepremier, minister spraw wewn., kanclerz - niech nazwa nas nie zmyli, to coś jak superminister finansów) No istotnie, nie ma. Truss jest kobietą, Coffey jest kobietą, Kwarteng jest Murzynem, Braverman jest kobietą i Hinduską.

    Nie wiem, na ile Kolega śledzi brytyjską politykę, ale jakby zaczął, to coś mi się wydaje, bardziej polubiłby ten zestaw niż dajmy na to Cameron, Clegg, Osborne, May (100% białych, z tego 75% facetów - a na pewno o płeć i rasę Koledze chodzi, czy o poglądy i działania?).

    I generalnie ta wypowiedź to była odpowiedź na zarzuty, że torysi to rasiści, bo nie wybrali na szefa Sunaka. Zarzut o tyle absurdalny, że np. u labourzystów nigdy nawet nie było poważnego kandydata na lidera innego niż biały facet.
  • Ceny biletów lotniczych i hoteli w Londynie wystrzeliły przed zaplanowanym na poniedziałek pogrzebem brytyjskiej królowej Elżbiety II. W niektórych przypadkach wzrosły one nawet sześciokrotnie – poinformował dziennik "Daily Mail".
  • Żniwa....
  • Podobnież mają rzucić Kurskiego na odcinek cyfryzacji.
  • Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
    Wyniki:
    Tak: 33%
    Nie: 67%
    :-&
  • Mania napisal(a):
    Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
    Wyniki:
    Tak: 33%
    Nie: 67%
    :-&
    Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
  • JORGE napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
    Wyniki:
    Tak: 33%
    Nie: 67%
    :-&
    Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
    Niestety.
  • peterman napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Wzięłam udział w sondzie telef. bo byłam ciekawa wyników. Pytanie było: czy uważasz, że UE za bardzo ingeruje w nasze sprawy?
    Wyniki:
    Tak: 33%
    Nie: 67%
    :-&
    Dlatego tak się PiS cacka z tym KPO. Lud polski cały czas lubi i wierzy Unii. Tak to będzie wyglądać do wyborów.
    Niestety.
    Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
  • Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
  • Przemko napisal(a):
    Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
    Koledzy z forum obok nigdy nie żyli, więc mają trudności z odróżnieniem wroga od obrońcy, któremu średnio się udaje.
  • edytowano September 2022
    Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

  • Mania napisal(a):
    Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
    https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
    Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
    1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
    1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
    2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
    2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
  • MarianoX napisal(a):
    Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

    :D
  • Przemko napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Rozmowy kolegów z sąsiedniego forum poziomem optymizmu przypominają dowcipy o łotewskich chłopach i doprowadziłyby do deprresji nawet filozofa Schoppenhauera i proroka Jeremiasza.

    :D
    Nie mają ani jednego zimnioka tyko halucynacje z niedożywienia?
  • edytowano September 2022
    Przykładowo jeden z tamtejszych kolegów zwykł wielokrotnie mawiać w tematach okołowojennych, że "nie mamy armii" (mając na myśli wojsko polskie) co wydaje się być powiedzmy pewną przesadą.

    Oczywiście w końcu i tak umrzemy, ale wtedy przynajmniej nasz trud skończony :D
  • Uwielbiam internetowych mędrców i mocarzy.
  • O tym że ruska armia jest przereklamowana i prawdopodobnie nie ma już sprawnej broni atomowej mówiłem jeszcze na Frondzie, się większość pukała w czoło, na Rubelce zwłaszcza.
  • Mania napisal(a):
    Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
    https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
    Ciekawe, że nie św. Settmbriniego.
  • MarianoX napisal(a):
    Oczywiście w końcu i tak umrzemy, ale wtedy przynajmniej nasz trud skończony :D
    Ech te obiecanki cacanki. Co dzień budzę się i nie stwierdzam!!!

    image
  • Tomek napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
    https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
    Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
    1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
    1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
    2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
    2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
    Nie wiem jak to zinterpretować.
  • TecumSeh napisal(a):
    Tomek napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Krew św. Januarego skropliła się wczoraj
    https://twitter.com/i/status/1572048361993424897
    Do relikwii św. Januarego pielgrzymowali papieże. Jednakże nie zawsze wobec nich zdarzał się cud.
    1848 – bł. Pius IX - krew zmieniła postać ze stałej w płynną,
    1979 – św. Jan Paweł II - cud się nie wydarzył,
    2007 – Benedykt XVI - cud się nie wydarzył,
    2015 – Franciszek - krew rozpuściła się w połowie[2].
    Nie wiem jak to zinterpretować.

    Też nie wiem i dlatego wkleiłem.
  • MarianoX napisal(a):
    Przykładowo jeden z tamtejszych kolegów zwykł wielokrotnie mawiać w tematach okołowojennych, że "nie mamy armii" (mając na myśli wojsko polskie) co wydaje się być powiedzmy pewną przesadą.
    Delikatnie mówiąc.
    Daleko oczywiście do huraoptymizmu, ale generalnie wyglądamy lepiej niż wskazuje to papier, a już na pewno nasi żołnierze okazują się być całkiem dobrze wyszkoleni, kiedy do realnej wojny przychodzi.

    I tera niespodzianka - beton jest owszem, ale najczęściej kruszeje na wojnach właśnie, albo pod ich wpływem. Słowem nic lepszego nie spotkało polskiej armii w ciągu ostatnich 30 lat niż wojny - Bośnie, Libany, Iraki i Afganistany. I trzeba pamiętać o chłopakach, którzy zginęli tamże, że oddali życie w dobrej sprawie - pomijając wszelkie inne rozważania, za realny potencjał obronny polskiej armii, za kruszenie betonu, za Polskę po prostu.

    Teraz chyba nie ma już nikogo, poza oczywistymi zdrajcami, kto by traktował armię niepoważnie - więc stawiam tezę, że jak się zdrajców wywali (tak wiem, powinno się rozstrzelać, no ale), betonu zostanie niewiele i skruszy się go całkiem szybko. I ogólnie, jako państwo frontowe mamy naprawdę papiery na jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) armię w Europie.
  • BTW nie wiem czy pokazywałem ale w temacie o wojsku polskim - tu macie review polskiego Beryla, czyli przepisowego karabinka Wojska Polskiego przed Grotem, weterana iraków i afganistanów (mam zaszczyt posiadać go w swojej szafie), ale tu nie karabinek jest najważniejszy, tylko opinia o polskim wojsku:



    autor i narrator to Amerykanin skośnookiego pochodzenia, który wspomina swoją służbę z Polakami - i to jest przyczyna dla której wklejam film. Dużo o polskim wojsku - a przy okazji miły akcent, jak skośnooki Amerykanin dziękuje pewnemu słynnemu polskiemu żołnierzowi:) Tudzież "polish bombing baby" - historia uratowania dziecka przez polskich żołnierzy:)

    A tu mamy fragmencik jak skośnooki Amerykanin śpiewa polski hymn narodowy ku zdumieniu kolegi:)
    (od 3min 15s)
  • Chyba ktoś to komuś nie ufa!

    image
  • Kurde, ale że Bidon ma take długie ręce, to nie żdałem!
  • Biden chyba udawał tego Parkinsona. Ruskie dali się nabrać.
  • Mania napisal(a):
    Biden chyba udawał tego Parkinsona. Ruskie dali się nabrać.
    Odkąd dałem się nabrać na Clintonową, która cierpiała na pięć chorób naraz, robiła pod siebie i miała umrzeć najdalej za miesiąc, to już w żadne komunikaty o zdrowiu polityków nie wierzę. Z żadnej strony. Nawet teraz zakładam roboczo, że Elżbieta II umarła tak na 90%.
  • Przemko napisal(a):

    Koledzy na forum obok uważają że nie tylko do wyborów, że Morawiecki z rozmysłem federalizuje Polskę z UE.
    Opozycja i mejnstrim uważają, że Morawiecki gra pod Rosję i chce swoimi działaniami wyciągnąć Polskę z UE. Nasi koledzy natomiast, uważają że z rozmysłem federalizuje Polskę z UE. No, ktoś się musi mylić !

    Będziemy rozkminiać kto ? Eeee, chyba nie ma sensu ...

  • Dziwię się tym śmieszkom w kontekście faktu, że na tenforum również pojawiają się wątpliwości co do szczerości deklaracji i działań premiera. Został nawet założony specjalny wątek. Można by rzec, że te poglądy są spójne. Grejt majndz sink alajk.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.