Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

15051535556676

Komentarz

  • Acha, nie wiedziałem. Sięskąsultuję...
  • No właśnie też nie mam uprawnień. Dać wszystkim uprawnienia to będziemy moderatorami i nie będzie tajemnic tylko pełna demokracja czyli nic nie będzie...
  • romeck napisal(a):
    Sięskąsultuję...
    Odpowiedź kol. półmiśka jest oficjalną odpowiedzią Tenforuma. :)

    przeklejam do Leguraminu.


  • romeck napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Sięskąsultuję...
    Odpowiedź kol. półmiśka jest oficjalną odpowiedzią Tenforuma. :)

    przeklejam do Leguraminu.


    Szkoda że nie we wpisie głównym. Ale przynajmniej wiadomo który wątek trzeba przeszukać.
  • Chałwa Panu Antoniemu
    ^:)^
    image
  • No to tym razem groźnie: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447
    Przypomina to złośliwe wiewiórki, które ćwierkały że i owszem Trumpa wspierali rosyjscy hakierzy ale z Pustyni Negev
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    No to tym razem groźnie: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447
    Można prosić o przybliżenie treści (skoro groźnie) dla niekumatych w jęz. angielskim?

  • Chyba chodzi o owe domniemane 65 mld.
  • Maria napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    No to tym razem groźnie: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447
    Można prosić o przybliżenie treści (skoro groźnie) dla niekumatych w jęz. angielskim?

    Wspieranie organizacji restytuujących mienie po osobach zabitych podczas IIWWŚ. Jak Brzost napisał, to owe 65 mld. ale tym razem wsparte przez rząd USA, i to jest potencjalnie bardzo groźne
  • Czyli tak jak pisałem. Po to jest komisja Jakiego, żeby nieruchomości wróciły do państwa i samorządu i stamtąd trafiły już do "prawdziwych spadkobierców". Nasi rodzimi gangsterzy kradli tak dużo, że nie wystarczyło dla innych i dlatego PO została odsunięta.
  • Ogólnie przydałaby się ustawa konstytucyjna znosząca wszystkie roszczenia względem państwa w tej kwestii i tyle.
  • Konkretnie: zobowiazanie dla departamentu Stanu aby co rok w raporcie nt. przestrzegania praw czlowieha w poszczegolnych krajach dokonywal analizy w jaki sposow rzeczone panstwo rozwiazalo kwestie restytucji I rekompensaty (w stosunku do ofiar zydowskich (tak rozumiel slowo Holocaust) za utracone mienie .
  • To nie sprawa prawna tylko polityczna. Prawo jest tu wprost narzędziem polityki. Deal się rysuje. Cena oferowana za poparcie zaczyna być ujawniana. Rozsądna zapłata powinna być wyrażona w procentach. Procentach od reparacji z Niemiec.Oczywiście jak to w takich dealach najlepiej aby najpierw była zaliczka i potem raty. Zaczynamy od poparcia. Potem z reki do ręki małymi porcjami.
  • Jak poinformował dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota, dwaj senatorowie, którzy opuścili szeregi PO, wstąpią do klubu PiS. Powodem odejścia parlamentarzystów z Platformy był ...
    Obaj pobieracze pensji senatorskich, mają bliską i wspólną przeszłość. Przez wiele lat bezskutecznie kandydowali na Górnym Śląsku na różne polityczne stołki, pod szyldem Janusza Mikke i Unii Polityki Realnej. Dopiero mać platforma nadmuchała im wiatru w żagle i wyniosła na głębokie wody. Ale to już przeszłość, więc najwyższy czas zmienić banderę i napęd, na najbardziej trendy w tym sezonie. Mają cwaniaczki wyczucie chwili.

    Reszta to słowa, słowa, słowa.
  • Byle głosowali jak PiS.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Byle głosowali jak PiS.
    Bez obaw. Oni nam wszystko wyspiewają.
  • Brzost napisal(a):
    Chyba chodzi o owe domniemane 65 mld.
    Ojtam ojtam, taką skromną prowizję od biliończyka zapłaciłbym z przyjemnością!
  • edytowano December 2017
    Może też być tak, że to nie prowizja od biliończyka a zapłata za przemówienie o powstaniu.
  • edytowano December 2017
    KAnia napisal(a):
    Chałwa Panu Antoniemu
    ^:)^
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    Nie wiem czy wszyscy wiedzą o co chodzi, ale na wszelki wypadek - to wyżej to jak sądzę komentarz do:
    http://www.defence24.pl/714004,francja-mniej-niz-polowa-maszyn-gotowa-do-lotu-potrzebna-reforma-obslugi-komentarz

    :D

    @KAnia - piszą w ogóle o tym gdzieś w niebranżowych?
  • Z dużych portali jedynie na interii, na onecie, wp, GW - głucha cisza.

  • hłe hłe:)
  • MarianoX napisal(a):
    Z dużych portali jedynie na interii, na onecie, wp, GW - głucha cisza.

    Ja widziałem o tym materiał w Teleexpresie. Wiem że trzeba społeczeństu łopatologicznie wszystko tłumaczyć ale TVP to już bardzo ostro przypomina tubę propagandową (na zasadzie: patrzcie, nasz rząd nas uratował przed tymi nielotami, poprzedni rząd to był głupi, że chciał takie nieloty itp....)
  • edytowano December 2017
    W radiowej jedynce dzisiaj wspominali.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • tzn co?
    maszyny do dupy czy smaru i paliwa nie dowieźli? albo wszyscy mechanicy polecieli na Martynikę?
    we Szwajcarii latają, a tam trochę gęściej w powietrzu niż u nasz
  • Ponoć naprawy strasznie drogie. Szwajcarzy bogaci to ich stać. :D

  • kulawy_greg napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Z dużych portali jedynie na interii, na onecie, wp, GW - głucha cisza.

    Ja widziałem o tym materiał w Teleexpresie. Wiem że trzeba społeczeństu łopatologicznie wszystko tłumaczyć ale TVP to już bardzo ostro przypomina tubę propagandową (na zasadzie: patrzcie, nasz rząd nas uratował przed tymi nielotami, poprzedni rząd to był głupi, że chciał takie nieloty itp....)
    To jest łopatologiczne? A przecież to tylko powierzchnia całego zagadnienia - dlaczego Polska miała ratować Airbusa kosztem uziemienia własnej armii i kto za to otrzymał wynagrodzenie (oprócz tego, że Tusk dostał stołek "króla europy"). Jak wysoka była "prowizja" za ten lewy interes, na którym Polska miała stracić nie tylko przez likwidację własnego przemysłu zbrojeniowego, ale osłabienie możliwości obronnych.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Ponoć naprawy strasznie drogie. Szwajcarzy bogaci to ich stać. :D

    jak sprzęt jest konstrukcyjnie z lat 70., to i naprawy drogie
  • USAńscy marines też mają środki transportu deczko stare
    a gdzie odwietrzna sympathie pour France?
  • Przepowiednia Nostradamusa mówi że @Nowoczesna ponownie dostanie się do Parlamentu gdy sznur Caracali przeleci nad Warszawą i Kijowski pójdzie do pracy
    Link
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.