Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1537538540542543671

Komentarz

  • polmisiek napisal(a):
    trep napisal(a):
    Wszystkie elektryczne maszyny do pisania a także klawiatura komputerowa korzystają z wynalazku, jakim była mechaniczna maszyna do pisania.
    No a druga część mojego posta? Czytając papieży nie będę zadziwiony, jak wiele o Bogu można odkryć samym rozumem, bo każdy papież już wie o Objazwieniu. Mój problem z wiarą nazywany „skrytością Boga” nie ulegnie poprawie, a czytając Platona tak.
    No dobrze, a zakładając, że już wierzę?
  • edytowano January 2023
    Żeby lepiej zrozumieć Doktorów Kościoła. Tomasz z Akwinu tez mógł nie czytać Platona tylko uznać, że czytanie Augustyna wystarczy. Skąd wiemy, że teraz to już na pewno czytać nie trzeba? Benedykt i Jan Paweł czytali z pożytkiem dla siebie i świata, coś szczególnego stało się między momentem, kiedy oni czytali a teraźniejszością, żeby móc stwierdzić, ze kilkadziesiąt lat temu warto było czytać a teraz już niewarto?
  • "Kto stoi niech baczy aby nie upadł." Nawrócenie nie jest jednorazowym zdarzeniem.
  • czyli można nie czytać
  • los napisal(a):
    "Kto stoi niech baczy aby nie upadł." Nawrócenie nie jest jednorazowym zdarzeniem.
    Nie mówię, żeby nie czytać, ale jeśli koleś mylił się diametralnie (po prostu strasznie) w jednej kwestii a jednak uznał, że jest to bardzo ważne ogłoszenia (wogle, czy on się potem z tego wycofał?), to jeśli przy okazji głosił coś ważnego, to jest to raczej przyczynek do powątpiewania w to ważne. Na zasadzie, która znalazła się w apoftegmatach.
  • edytowano January 2023
    trep napisal(a):
    Nie mówię, żeby nie czytać, ale jeśli koleś mylił się diametralnie (po prostu strasznie) w jednej kwestii a jednak uznał, że jest to bardzo ważne ogłoszenia (wogle, czy on się potem z tego wycofał?), to jeśli przy okazji głosił coś ważnego, to jest to raczej przyczynek do powątpiewania w to ważne. Na zasadzie, która znalazła się w apoftegmatach.
    Filozofów nie czyta się jak Katechizmu tylko krytycznie. Jako źródło pomysłów.
  • christoph napisal(a):
    czyli można nie czytać
    Oczywiście. Ale Trep uważa, że nie wolno czytać
  • Platon mydlił się w większej ilości kwestii niż tylko w jednej. Zresztą - nie ma się co zbyt zawzięcie czepiać pedalizmu faceta, który umarł kilka tysięcy lat temu, bo to naprawdę nie jest najważniejsze. To "kochanie chłopców" mogło być pedalizmem a mogło być też oddaniem nauczyciela uczniom. Nie dojdziemy, bo wszelkie organa zaangażowane w sprawę już dawno temu uległy rozkładowi.

    Może i Platon się mydlił ale bez wątpienia był pierwszym, o którym coś takiego można powiedzieć - czy się mydli czy ma rację. A dziś na temat posiadania lub nieposiadania racji nie jesteśmy w stanie zbyt wiele więcej niż on powiedzieć.
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    "Kto stoi niech baczy aby nie upadł." Nawrócenie nie jest jednorazowym zdarzeniem.
    Nie mówię, żeby nie czytać
    Ale kulega napisał, że nie można i ja z tym dyskutowałem. Jeśli teza by brzmiała: "czytać Platona nie trzeba", albo "czytanie Platona niesie pewne ryzyko i nie jest dla każdego" to by było co innego
  • Niech tak zostanie. W zasadzie powiedziałem już wszystko, co miałem w tej sprawie do powiedzenia.
  • Trepie, miałeś rację. Zachwycił mnie jeden występ, ale więcej go oglądać i słuchać nie będę, bo brzydzę się wynaturzeniami. Może to taka pokrętna sztuczka, żeby zboczenia właśnie w ten sposób promować. Na tym kończę moje zaangażowanie w temat.
  • Bokowątas subito!
  • Tymczasem Kroaci zafundowali sobie we własnym kraju turystycznym walutę ojro.

    Jak jest seppuku po chorwacku?
  • se puku
  • Na początku marszu do Unii największymi ojrolizusami w byłych demoludach wydawali mi się Słoweńcy i Czesi a potem się to bardzo zmieniło.
  • Największymi ojrolizusami zawsze byliśmy my i zawsze tacy będziemy, bo znamy tylko dwa: ruskij mir albo Ojropa i przez długi czas tak będzie. Niby Ojropa nie była zbyt miła w latach 1939-1935 ale ojtam ojtam, to tylko epizod. Ruskij mir wtedy zresztą też nie był miły.
  • MarianoX napisal(a):
    Tymczasem Kroaci zafundowali sobie we własnym kraju turystycznym walutę ojro.

    Jak jest seppuku po chorwacku?
    Podobno ceny skoczyły im o 20% w noc.
  • edytowano January 2023
    Czyżby Włochulce i Greczyni podstępni a sprośni wymogli wciśnięcie ojro swoim konkurentom w branży turystycznej?

    No chyba że jacyś politycy ustaszowscy przyjęli "dotację"... w ojro.
  • edytowano January 2023
    Towarzystwo ósmiu gwiazdek zacznie niedługo mówić, że to wina PiS bo wakacje podrożeją :))
  • Chałupy Welcome To
  • TecumSeh napisal(a):
    A komuś tu w ogóle disco polo przeszkadzało? Bo chyba coś pominąłem.
    MarianoX napisal(a):
    Czyżby Włochulce i Greczyni podstępni a sprośni wymogli wciśnięcie ojro swoim konkurentom w branży turystycznej?

    No chyba że jacyś politycy ustaszowscy przyjęli "dotację"... w ojro.
    Na moje oko to po prostu efektu uległości chorwackich za przeproszeniem tusków i kilku toreb z niemiecką żywą gotówką.
  • edytowano January 2023
    Hrvatsko ekonomsko samoubojstvo!

    Tourists go to Hel..
  • Filozof i teolog, autor kilku książek, kładzie nacisk na potrzebę dawania wszystkim świadectwa o swojej wierze. Opowiadając własną historię, ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”.

    znalezione w sieci z poduszczenia
  • No że Paczos wuj to wiadomo nie oddziś. Ale że przez przypadeczek jestto i mój miszczunio, to masz pan może jakiś końtekst, panie kochanku?
  • christoph napisal(a):ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”
    To dobrze czy źle?

  • los napisal(a):
    christoph napisal(a):ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”
    To dobrze czy źle?

    Skoro XKP chce otwierać, to źle.

  • dipstejt w Polsce i w USA
    sekowanie naszych w mediach, państwowych
    determinacja USA w pomocy pomimo demokracji
    pointa jednak najlepsza
    program partii - programem narodu
    czego sobie i Wam życzę
  • los napisal(a):
    christoph napisal(a):ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”
    To dobrze czy źle?

    odpowiedź dał św. Pawel
    w porę i nie w porę
    pomimo że przyczyną jest otoczka, a nie jądro
  • christoph napisal(a):
    Filozof i teolog, autor kilku książek, kładzie nacisk na potrzebę dawania wszystkim świadectwa o swojej wierze. Opowiadając własną historię, ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”.

    znalezione w sieci z poduszczenia
    Ale co "zbyt często bez przyczyny"? Proszą bez przyczyny? Tak by wnikało z logicznej analizy zdania. Czy może chodzi o to, że "bez przyczyny" zamyka się jakieś drzwi? Pytania mnożą się jak kawie domowe....
  • christoph napisal(a):
    Filozof i teolog, autor kilku książek, kładzie nacisk na potrzebę dawania wszystkim świadectwa o swojej wierze. Opowiadając własną historię, ksiądz Paczos chce otworzyć drzwi tym, którzy proszą Kościół o sakramenty „zbyt często bez przyczyny”.

    znalezione w sieci z poduszczenia
    oni prosza bez przyczyny czy blokuja ich bez przyczyny?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.