Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1566567569571572629

Komentarz

  • Nie wiem, pewnie w żadnym ze znaczących. Trzysta lat promowania niegodziwości zrobiło swoje. A jakie na to lekarstwo? Pewnie to samo co zawsze, choć chyba by należało zrezygnować z co bardziej spektakularnych elementów typu ćwiartowania czy nabijania na pal. Sznur pewnie by wystarczył.

  • Na początek golenie na łyso.

  • loslos
    edytowano June 2023

    W innych znanych mi narodach jest tak: komuś się wiedzie gorzej niż pragnie, nie stać go coś, czego pożąda. Wtedy sobie myśli: będę więcej pracować, nauczę się czegoś pożytecznego, lepiej będę się ubierać i w końcu dostanę lepszą pracę i się dorobię. Polakowi w takiej sytuacji do głowy przychodzi jedna myśl: skurwię się. Jeszcze w moim pokoleniu zapisanie się do PZPR było dość powszechnie uznawane za sposób radzenia sobie z problemami. Przez 300 lat tak Polaków hodowano, uczono ich, że niegodziwość jest drogą do sukcesu a przyzwoitość luksusem, na który czasem można sobie pozwolić ale który w sukcesie przeszkadza.

  • Zdaje się że dzisiaj w tym celu przykleja się tęczę do czoła

  • @Mania powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Sędziowie SN wypowiedzieli wojnę PAD. Kwestionują ułaskawienie M.Kamińskiego i m. Wójcika.

    Ciekawe1, na jakiej podstawie prawnej. Jaki konkretnie przepis daje im prawo ograniczania konstytucyjnych prerogatyw Prezydenta?

    że niby ułaskawić można tylko skazanego, a obaj panowie nie mieli wyroku skazującego

    najśmieszniejsze jest to, że mieli wyrok skazujący.

  • Elon Musk komuś podpadł.

  • ?
    Instagram jest Zuckerberga

  • A tak, oczywiście. :)

  • edytowano June 2023

    @Przemko powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Czy w jakimś innym narodzie jest tyle zdrajców, co w Polsce?

    Pisane pod wpływem wysrywu Karoliny Wigury i jej koleżki w NYT.

    Oni nie należą do tego narodu, to są Europejczycy.

    Tak jest. Są.
    edit: UniaEuropejczycy.

  • Terefere. Jedzą schabowe i pierogi, z obcych języków znają najwyżej angielski, którym mówią z tak ciężkim polskim akcentem, że zrozumieć się nie da, mają polskie obyczaje i przesądy i nigdy się nie przyzwyczają do dwu kurków z wodą, suwanych okien i chleba bez zakwasu. To Polacy. A że Polski nienawidzą i chcą jej zrobić krzywdę? A cóż jest bardziej polskiego? Strzepan Twardoch jest archetypicznym Polakiem.

  • edytowano June 2023

    On nawet za młodu treningowo rapierem fechtowal, bo mu szabla nie pasowała powołując się rzekome śląskie "pludrackie" szlacheckie tradycje.

    Szkopół tudzież sęk w tem, iż jego antenaci, jeśli w ogóle, to raczej preferowali szermierkę widłami względnie kłonicą.

  • @Przemko powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Czy w jakimś innym narodzie jest tyle zdrajców, co w Polsce?

    Pisane pod wpływem wysrywu Karoliny Wigury i jej koleżki w NYT.

    Oni nie należą do tego narodu, to są Europejczycy.

    Oni uważają, że ktoś ich postrzega jako 'Europejczyków', umyka im to, że są traktowani jak zwykłe popychła, patrz 'kariera' Tuska, któremu nie dość, że nie dano żadnej synekury, to jeszcze wykopano z wygodnej posadki przed upływem kadencji i zesłano do Polski.

  • Toż pisałem - to Polacy, krew z krwi, kość z kości. A że niskiej jakości? Jako rzekł Dmowski: Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne.

  • Nasz były forumkowy kolega, domorosły reformator Kościoła, w TOK FM rozmawia z tą antypolską szmatą. Jak to mawia los - nieumiarkowanie umiarkowani są najgorsi.

  • Nie załapali się na wywiad z Himmlerem o tym, jak pisać o Żydach.

  • To jest ciekawe, ja go w ogóle nie pamiętam z forum. Pamiętam, że wiele osób gościa wspomina, więc zakładam, że tam był. I że nic nie napisał, co bym zapamiętał.

  • To że rozmawia to nic. Zależy w jakim tonie.
    Oczywiście jednak PiS prowadzi politykę wdzięczności i nie zadbał o transmisję swojej narracji. Co zrobił w tym kierunku?

  • Jaki miał nick?

  • @dyzio powiedział(a):
    Jaki miał nick?

    Ambasador Jacob.

  • Kto chodzi do TOK FM!

  • O! To chyba ten kolega co Lost lubil. I tyle pamiętam.

  • Jest to nieuchronny proces, który opiszę.

  • edytowano June 2023

    @Przemko powiedział(a):

    @dyzio powiedział(a):
    Jaki miał nick?

    Ambasador Jacob.

    Ja go jeszcze pamiętam z początków jako Jaremę po prostu. Może potem zmienił żeby się odróżnić od iaremy. Choć w mojej głowie majaczy Ambasador Quan. Ale to tez mogło się zmieniać. Teraz jest chyba jednym z frotmenow TygPowsza.

  • Tak, karierę zrobił już po rebelce tak naprawdę.

  • Kolejny obok Twardocha o którym mogę powiedzieć "znałem gdy jeszcze był nieznany".

  • Jeszcze Kres, chociaż w jego przypadku zbiegło się to już poslowaniem.

  • loslos
    edytowano June 2023

    @Brzost powiedział(a):
    Kolejny obok Twardocha o którym mogę powiedzieć "znałem gdy jeszcze był nieznany".

    "Jeszcze nie był znany a ja już go nie szanowałem." ;) Jaremę akurat lubię i szanuję, towarzystwo ma na na niego zły wpływ, Radziejewski to mocno nieciekawa postać.

  • Kaczyński nie żyje.

    "...Uzyskał 167 punktów w teście IQ. Jako chłopiec zdał egzamin i wstąpił do Harvardu w wieku 16 lat. Na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Michigan pracował w dziedzinie matematyki tak ezoterycznej, że członek jego komisji doktorskiej oszacował, że rozumie ją tylko 10 lub 12 osób w kraju. W wieku 25 lat był adiunktem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.
    Potem zniknął — nie tylko z Berkeley, ale także z cywilizacji. Począwszy od 1971 roku i aż do aresztowania mieszkał w chacie, którą sam zbudował na odludziu w Montanie. Nie miał bieżącej wody, czytał przy świetle domowej roboty świec, przestał składać federalne deklaracje podatkowe a za pożywienie służyły mu króliki.
    Jego ulubioną częścią dzikiej przyrody była dwudniowa wędrówka z jego chaty — płaskowyż ze stromymi wąwozami i wodospadem. W 1983 roku znalazł tam wyasfaltowaną drogę.
    „Nie możesz sobie wyobrazić, jak bardzo byłem zdenerwowany” – powiedział. „Od tego momentu zdecydowałem, że zamiast próbować zdobywać dalsze umiejętności w dziczy, będę pracował nad zemstą na systemie"..."

    I tak to się zaczęło.

    Polecam całość bo dużo ciekawych, mało znanych szczegółów.
    https://www.nytimes.com/2023/06/10/us/ted-kaczynski-dead.html

    👣

    🐾
    🐾

  • Ted Kaczyński, wg mnie, dobrze kombinował. Albo tak, albo tak. Tyle, że rozwój jest nie do powstrzymania.

  • edytowano June 2023

    Przyswojona wiedza i zdolności pokierowały go w głęboką dzicz skąd rozsyłał paczki bomby.

    Osobnik miał ewidentnie jakieś zaburzenia. ( pojeb nie wart zainteresowania tbh )

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.