Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1567568570572573634

Komentarz

  • Paczki rozsyłał do naukowców, więc był konsekwenty.

  • nie tylko

  • edytowano June 2023

    @JORGE powiedział(a):
    Ted Kaczyński, wg mnie, dobrze kombinował. Albo tak, albo tak. Tyle, że rozwój jest nie do powstrzymania.

    W 1995 przewidział do czego doprowadzi wokizm, wizjoner, ale ze poszedł w terroryzm to nikt nie traktuje go poważnie.

  • Morde haju o zawał prawie mie przeprawileś!
    Tak to je, jak jedynym źródłem informacji je fforumek

  • @Przemko powiedział(a):
    W 1995 przewidział do czego doprowadzi wokizm, wizjoner, ale ze poszedł w terroryzm to nikt nie traktuje go poważnie.

    Powinien był pozostać przy analizie zespolonej.

  • Wójt gminy Gietrzwałd i starosta olsztyński dążą do tego, by ok. 400 metrów od słynnej bazyliki w Gietrzwałdzie – jedynym w Polsce miejscu uznanych objawień maryjnych – powstało gigantyczne Centrum Dystrybucyjne LIDLA. Inwestycja, która zniszczy unikatowe otoczenie krajobrazowe sanktuarium, zakłada m.in. przejazd 160 TIR-ów w ciągu doby. 5 maja w Gietrzwałdzie ma odbyć się protest przeciwko planom samorządowców i inwestora.

    https://kurierostrowski.pl/2023/04/30/zamach-na-gietrzwald-kilkaset-metrow-od-slynnego-sanktuarium-lidl-ma-wybudowac-wielkie-centrum-dystrybucyjne/

  • W serii U Pana Boga Za ... by nie przeszło, a w Gietrzwałdzie?

  • @trep powiedział(a):
    W serii U Pana Boga Za ... by nie przeszło, a w Gietrzwałdzie?

    trza by zblatować środowiska lokalne ;-)
    jak w Bawarii

  • Njus o Gietrzwałdzie jest sprzed sześciu tygodni, a ja pierwsze słyszę!

    Gdzie biskup miejsca? Gdzie episkopat?

    Chyba, żo to fejknius.
    →A, nie, biznesinsajder z 6. maja 2022

    Ciekawe, czy lidl rozmawia (targuje się) z kurią miejsca...

  • @romeck powiedział(a):
    Njus o Gietrzwałdzie jest sprzed sześciu tygodni, a ja pierwsze słyszę!

    Gdzie biskup miejsca? Gdzie episkopat?

    Wzięli swoją działkę

  • edytowano June 2023

    W obecnej narracji epidiaskopalnej walczy się z wykreowaną na potrzeby ustawiania sobie przeciwnika rzekomą "hipermaryjnością". Na tej podstawie postanowiono spacyfikować ks. Dominika Chmielewskiego, ks. Piotr Glas pozostaje poza zasięgiem braterskiego uścisku naszych biskupów.

    Gietrzwałt może bić uznawany za jej przejaw stąd zapewne wynika postawa unikowa.

  • @MarianoX powiedział(a):
    W obecnej narracji epidiaskopalnej walczy się z wykreowaną na potrzeby ustawiania sobie przeciwnika rzekomą "hipermaryjnością".

    Kolejny dowód, że swawolny Januszek jest jednym z proroków większych Tenkraju.

  • loslos
    edytowano June 2023

    A co to ma do rzeczy z tym moskiewskim fiutem obwiązanym kokardką?

  • edytowano June 2023

    Pan Mikke swego czasu krytykował maryjność polskiego katolicyzmu jako przejaw jego zniewieścienia

    Cytal za niedziela.pl:

    "Uważa on (tj. JKM) , że ten kult jest przesadny, zawiera zapożyczenia z czci Kybele czy innej pogańskiej bogini. Według niego typowy Polak katolik zakłada, że uzna Matkę Bożą za Królową Korony Polskiej, a Ona w zamian ma mu obowiązek coś załatwić."

  • a on facet superalfa

  • Otóż to. Dodajmy jeszcze, że postawił se koło domu kapliczkę Ducha Świętego.

    Osobiście uważam ją za bluźnierczą. Nie dlatego, żeby modły o dary Ducha były czymś niewłaściwym, ale dlatego, że mniemam iż ją postawił dla okazania wulgarnego gestu Maryi.

  • Nuale ale to raczej znaczy, że jest anty-prorokiem.

  • Przecież sam Kolega niejednokrtotnie twierdził, że Januszek trwale poustawiał ludożerce w głowiznach.

  • Niewątpliwie tak, do polskiej dezintegracji społecznej przyczynił się znacząco ale na sprawy religijne na szczęście wielkiego wpływu nie miał. Zdarzało mi się z nim chodzić do tego samego kościoła, nigdy nie wytrzymał całej mszy, nie ma do tego cierpliwości. To ateista tylko pozował na katolika, przyczyny tego mogą być różne.

  • Drodzy i szanowni kochani. Chętnie dołączam się do słów Kuby [Badacha], który powiedział pięknie o naszym festiwalu. To także mój festiwal. Chcę przypomnieć, to czego Kuba nie mógł pamiętać ze względów zrozumiałych. Ten festiwal powstał jako impreza propagandowa czasów gomułkowskich. Jeśli to piosenka polska przeżyła, to spoko — przeżyje dalej — powiedział ze sceny kompozytor.

    Tadeusz Woźniak nawiązał oczywiście do słów Kuby Badacha, który drugiego dnia festiwalu w Opolu mówił o zaszczycie stania na scenie w legendarnym amfiteatrze.

    — To wy od 60 lat tworzycie ten festiwal, to jest wasz festiwal! My tutaj przyjeżdżamy tylko dla was. I niezależnie od tego, w jakich czasach przyszło nam żyć, daję wam gwarancję, że dla każdego artysty, który staje dla tej scenie przed wami, to spełnienie marzeń, jedno z najpiękniejszych przeżyć i ogromny zaszczyt — powiedział wokalista.

    — Dziękuję wam z całego serca w imieniu swoim i wszystkich wspaniałych koleżanek i kolegów, wszystkich muzyków, którzy są za nami i wszystkich ludzi, którzy przyjeżdżają na ten festiwal od wielu lat. Bądźcie zdrowi! — dodał.

  • Nie zauważyłam, żeby bojkotujący festiwal czepiali się Kuby Badacha. Nie trudno zgadnąć dlaczego.

  • Woźniak zawsze był chytrym lisem.

  • edytowano June 2023

    Przeklejka z z gazu. Nie mogę nigdzie tego potwierdzić, wygląda, ze przyszedł tylko PiS.

    "Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosili przedstawicieli KO, Konfederacji, Lewicy i PiS na wspólne konsultacje. "Zamiast rozrzucać pieniądze pod wybory, zgódźmy się ponad podziałami, by zainwestować je w naszą przyszłość" - zachęcał lider Polski 2050. Inicjatywa nie wzbudziła jednak większego zainteresowania innych partii opozycyjnych. Na konsultacjach pojawił się natomiast przedstawiciel PiS."

    Według mnie wizerunkowo opozycja się podłożyła.

  • Casting na mniejszego koalicjanta otwarty!

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Casting na mniejszego koalicjanta otwarty!

    Tak sobie pomyślałem, że PiS nic by nie stracił, dając Tygrysowi MZ a Kałowni MEN. Oba ministerstwa g... warte, obie dziedziny i tak przerąbane, a kapitału politycznego na żadnej się nie zbije. Same korzyści.

  • Byleby nie dał Szymciowi klimatu bo wtedy na rok przed okresem ochronnym czeka mnie bezrobocie ;-) Mógłby dać nawet Tygryskowi, bo peezel na pewno byłby bardziej kompetentny w środowisku niż ziobryści, którzy przede wszystkim napawają się waadzą.

  • W lasach ziobryści przede wszystkim napawają się waadzą? Paczpan, jak mnie się zdarzyło im przyjrzeć z bliska, to też coś takiego zauważyłem. Ani chybi, tak po prostu mają.

  • To już rozumiem po co im Suwerenna Polska.

  • @qiz powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Casting na mniejszego koalicjanta otwarty!

    Tak sobie pomyślałem, że PiS nic by nie stracił, dając Tygrysowi MZ a Kałowni MEN. Oba ministerstwa g... warte, obie dziedziny i tak przerąbane, a kapitału politycznego na żadnej się nie zbije. Same korzyści.

    Podobnie wczoraj pomyślałem, w wyborach na prezydenta by się przydali.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.