Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1568569571573574634

Komentarz

  • @posix powiedział(a):

    @qiz powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Casting na mniejszego koalicjanta otwarty!

    Tak sobie pomyślałem, że PiS nic by nie stracił, dając Tygrysowi MZ a Kałowni MEN. Oba ministerstwa g... warte, obie dziedziny i tak przerąbane, a kapitału politycznego na żadnej się nie zbije. Same korzyści.

    Podobnie wczoraj pomyślałem, w wyborach na prezydenta by się przydali.

    Wszystko to tym bardziej, że - jak już parę razy na marginesach wzmiankował sam Prezes - tzw. "administrowanie" też byłoby wartością. Tzn. mieć rząd, może bez szans na jakieś rewolucje, ale zabezpieczając utrwalanie tego, co już wprawiono w ruch. Do tego wystarczyłaby formuła taka jak za pierwszego kaczyzmu. Z jednej strony są głosy do wotum i budżetów, z drugiej niedorobione tygryski i zapłakany czaki mogą mieć złudzenie, że zbytnio rączek nie pobrudzili.

  • Zdecydowanie.

  • Dużą cenę prywatną by za to zapłacili. Chyba im się nie opłaca.

  • Sze zobaczi

  • A w międzyczasie Salon zdołał zmiętkofajczyć Ediczkę Lucasa. Nie żeby musieli się mocno wysilać.

  • edytowano June 2023

    Oto nowe wyróżniki standardowych tablic rejestracyjnych:

    Gdańsk: będzie XD 00000 (jest GD 00000)
    Katowice: będzie IK 00000 (jest SK 00000)
    Kraków: będzie JR 00000 (jest KK 00000)
    Poznań: będzie ****MO ****00000 (jest PY 00000)
    Rzeszów: będzie YZ 00000 (jest RZ 00000)
    Wrocław: będzie ****VW ****00000 (jest DW 00000)
    
  • @wildcatter1 powiedział(a):
    Dużą cenę prywatną by za to zapłacili. Chyba im się nie opłaca.

    Obaj mają 40-parę lat. Rządy PiSu to 8 lat, połowa ich dorosłego życia. Co innego "czekać" na władzę tak, jak Jarosław, gdy się ma grubo po 60tce, ale młodzi są niecierpliwi. Lepszy wróbel w garści...

  • O Gdańsku można powiedzieć tylko tyle: xD
    We Wrocku tablice sponsorowane.
    Kraków się odmłodził.
    W Poznaniu Mogą Obić.

  • @qiz powiedział(a):

    @wildcatter1 powiedział(a):
    Dużą cenę prywatną by za to zapłacili. Chyba im się nie opłaca.

    Obaj mają 40-parę lat. Rządy PiSu to 8 lat, połowa ich dorosłego życia. Co innego "czekać" na władzę tak, jak Jarosław, gdy się ma grubo po 60tce, ale młodzi są niecierpliwi. Lepszy wróbel w garści...

    Dla Jarosława walka o władzę była zajęciem, jej zdobycie (trzykrotne) go zaskoczyło, nie wiedział, co miał robić, i w sumie chyba nie był zadowolony ze zmiany planów. Tygryska i Płaczącą Chucky nie interesuje walka o władzę, ich nawet nie interesuje sama władza, pożądają tylko owoców władzy. Donek im tego nie zapewni (nawet jak wygra), bardziej Jarosław.

  • Jarosław jest wolny od namiętności spożywania owoców władzy.
    nie potrafi też tego zrozumieć chyba

  • edytowano June 2023

    Redaktora Hołownię możnaby zrobić Ministrem Ochrony Środowiska i Asenizacji czym ukontenowanoby redaktora Lisa.

  • OZ to takie bagno że Kosiniak z Kamyszem pasują tam jak ulał.
    Tylko ludzi szkoda.

  • edytowano June 2023

    "Jak zaznaczył, "nie zgadzamy się na przymusową relokację imigrantów". - Naród polski też się na to nie zgadza i to musi być przedmiotem referendum. My to referendum zorganizujemy! Polacy muszą się w tej sprawie wypowiedzieć! - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości"

    Źródło ^ Polskie radio 24
    https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3189824,kiedy-mialoby-sie-odbyc-referendum-dot-kwestii-relokacji-migrantow-w-ue-rzecznik-rzadu-wyjasnia

    "Polityka masowej migracji i wizja wielokulturowego państwa sprawiła, że Szwecja jest dziś krajem pełnym napięć i polaryzacji - uważa lider Szwedzkich Demokratów, drugiej siły w krajowym parlamencie. Jimmie Akesson stwierdził, że polityka taka doprowadziła do wzrostu podziałów, przestępczości i aktów przemocy. Jego zdaniem konieczne jest zaostrzenie działań w tym obszarze, a na efekty trzeba będzie czekać długie lata"

    Żródło ^ interia
    https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-lider-szwedzkich-demokratow-o-polityce-migracyjnej-kompletna,nId,6842728

    Dobrze, że UE wystartowało z tym pomysłem przed wyborami ;-)

  • "Agnieszka Ł., właścicielka Cafe Kulturalna, czyli kultowej dla Warszawy kawiarni w Pałacu Kultury, została aresztowana pod pięcioma zarzutami. Chodzi o jej działalność w związku z pomocą uchodźcom z Ukrainy i ich wyżywieniem."

  • @Przemko powiedział(a):
    "Agnieszka Ł., właścicielka Cafe Kulturalna, czyli kultowej dla Warszawy kawiarni w Pałacu Kultury, została aresztowana pod pięcioma zarzutami. Chodzi o jej działalność w związku z pomocą uchodźcom z Ukrainy i ich wyżywieniem."

    Pięknie sformułowane. Brakuje tylko wyjaśnienia, że zbrodniczy Ziobro ubrdał sobie coś po pijaku i wysłał łapsów po znaną aktywistkę.

  • @posix powiedział(a):

    Dobrze, że UE wystartowało z tym pomysłem przed wyborami ;-)

    Dopisać do argumentów za szczególnym, niebiańskim orędownictwem za Polską.

  • edytowano June 2023

    – W ostatnich latach do seminarium przychodzili klerycy mniej otwarci na współczesność. Skutkowało oddziaływanie takich ośrodków jak Radio Maryja. Nasi alumni byli też np. stałymi czytelnikami „Frondy”. Zachęcałem ich do czytania innych tytułów, bo widziałem rodzaj fundamentalizmu w myśleniu – mówi w rozmowie z RadioZET.pl dr hab. ks. Alfred Wierzbicki.

  • edytowano June 2023

    RM jest nie z tej ziemi. A już rozmowy niedokończone biją na głowę inne radyjka. No i 00:00 Bogurodzica.
    Osobiście łapię się na tym, że nie włączam czasem aby nie zaniedbać wieczornych obowiązków. U mnie też jest kapłan w parafii który jakoś nigdy nie może się powstrzymać przed krytyką RM. Strasznie go uwiera. Pewnie nigdy nawet nie słuchał.

  • notto też by mnie wyprosili

  • edytowano June 2023

    @ethanol powiedział(a):

    – W ostatnich latach do seminarium przychodzili klerycy mniej otwarci na współczesność. Skutkowało oddziaływanie takich ośrodków jak Radio Maryja. Nasi alumni byli też np. stałymi czytelnikami „Frondy”. Zachęcałem ich do czytania innych tytułów, bo widziałem rodzaj fundamentalizmu w myśleniu – mówi w rozmowie z RadioZET.pl dr hab. ks. Alfred Wierzbicki.

    ???????????
    → Aż poszukałem wywiadu.

    ... mamy duży procent odpływu z Kościoła ludzi tych bardziej otwartych. Zostają twardzi nacjonaliści, którzy wierzą, że Matka Boska była Polką ...

    Notka o nim:

    ... krytycznie odniósł się też do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie mniejszości seksualnych, mówiąc, że „dokument biskupów wygląda, jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie". Poręczył też za Margot, niesłusznie aresztowaną aktywistkę LGBT.

    Śmierdzi mi gość jednym z grzechów głównych...

  • W czwartek 15 czerwca prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przywódcami krajów afrykańskich o sytuacji w Ukrainie. Pałac Prezydencki w Warszawie odwiedzili prezydent Związku Komorów Azali Assoumani, prezydent Republiki Zambii Hakainde Hichilema i prezydent RPA Cyril Ramaphosa.

  • @ethanol powiedział(a):

    – W ostatnich latach do seminarium przychodzili klerycy mniej otwarci na współczesność. Skutkowało oddziaływanie takich ośrodków jak Radio Maryja. Nasi alumni byli też np. stałymi czytelnikami „Frondy”. Zachęcałem ich do czytania innych tytułów, bo widziałem rodzaj fundamentalizmu w myśleniu – mówi w rozmowie z RadioZET.pl dr hab. ks. Alfred Wierzbicki.

    Czy w ramach poszerzania światopoglądu idą w tym roku oficjalnie na paradę równości?

  • @romeck powiedział(a):

    @ethanol powiedział(a):

    Notka o nim:

    ... krytycznie odniósł się też do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie mniejszości seksualnych, mówiąc, że „dokument biskupów wygląda, jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie". Poręczył też za Margot, niesłusznie aresztowaną aktywistkę LGBT.

    Śmierdzi mi gość jednym z grzechów głównych...

    Homoseksualizm jest grzechem głównym?

    Już z samej wypowiedzi pedał, a jakem obaczył fotogram, to aż się cofnąłem do ściany.
    Oni są tacy przewidywalni. Dorzucam kapusia do kompletu.

  • edytowano June 2023

    @qiz powiedział(a):

    @romeck powiedział(a):

    @ethanol powiedział(a):

    Notka o nim:

    ... krytycznie odniósł się też do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie mniejszości seksualnych, mówiąc, że „dokument biskupów wygląda, jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie". Poręczył też za Margot, niesłusznie aresztowaną aktywistkę LGBT.

    Śmierdzi mi gość jednym z grzechów głównych...

    Homoseksualizm jest grzechem głównym?

    Już z samej wypowiedzi pedał, a jakem obaczył fotogram, to aż się cofnąłem do ściany.
    Oni są tacy przewidywalni. Dorzucam kapusia do kompletu.

    Aktywny - wrzuciłbym i do Pychy i do Pożądliwości.

  • @christoph powiedział(a):
    W czwartek 15 czerwca prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przywódcami krajów afrykańskich o sytuacji w Ukrainie. Pałac Prezydencki w Warszawie odwiedzili prezydent Związku Komorów Azali Assoumani, prezydent Republiki Zambii Hakainde Hichilema i prezydent RPA Cyril Ramaphosa.

    To jest niesamowicie ważna wiadomość- można szydzić z tego "Koomoroskiego" prezydenta, ale OIDP jest jako przewodniczący Unii Afrykańskiej czy cuś.

    Więc są dwie możliwości:
    1. prezydent Duda (=Polska) ma takie możliwości oddziaływania, że bierze udział w globalnych rozgrywkach
    2. (bardziej prawdopodobne) - scala się w akcji wielki globalny sojusz nieregionalny, ale typowo równoleżnikowy wschód zachód: USA - UK - PL - Korea - Japonia, + satelici (Intermarum z Ukrainą pod opieką Polski, Skandynawia pod opieką UK-USA). Jesteśmy w samym środeczku, na to (NATO) wygląda. Jakieś 700-800 mln ludzi, 4 czołowe potęgi gospodarcze...

  • Nie w całej Afryce Rosja kręci swoje interesy.

  • @romeck powiedział(a):
    Śmierdzi mi gość jednym z grzechów głównych...

    Sześcioma.

    Spojrzałem na fotogram. Siedmioma.

  • edytowano June 2023

    @ethanol powiedział(a):
    – W ostatnich latach do seminarium przychodzili klerycy mniej otwarci na współczesność. Skutkowało oddziaływanie takich ośrodków jak Radio Maryja. Nasi alumni byli też np. stałymi czytelnikami „Frondy”. Zachęcałem ich do czytania innych tytułów, bo widziałem rodzaj fundamentalizmu w myśleniu – mówi w rozmowie z RadioZET.pl dr hab. ks. Alfred Wierzbicki.

    Ta, no najgorsi ci katole, którzy chcieliby w cokolwiek wierzyć. Za starej Flądry modne było hasełko "mocne dobro", uj jak to uwierało w pośladek, uj uj.

    @romeck powiedział(a):
    ... mamy duży procent odpływu z Kościoła ludzi tych bardziej otwartych. Zostają twardzi nacjonaliści, którzy wierzą, że Matka Boska była Polką ...

    A to ciekawe1 jest zjawisko, które okazuje, że nie można wszystkiego i zawsze wrzucać do jednego kotła.

    Weźmy taki np. Quebec, który porzucił Wiarę Świętą w dosłownie parę miesięcy. I co się stało? Otóż, okazało się, że miejscowi Fhąsuzi poczuli się niejako wyindywidualizowani z rozentuzjazmowanego tłumu i co tu robić... co tu robić... W coś trzeba wierzyć, więc uwierzyli w kłebecki nacjonalis, na czym wyrosły suckcesy Bloku Quebecois -- w 1980 było 40 wolt za niepodległością, a w 1995 -- bez kozery 49 i pół %.

    Przyszedł rok 2023 i mimo wysiłki PiS, żeby tworzyć partię ateistyczno-konserwatywną, jakoś się ten model nie za bałdzo upowszechnia w Tenkraju.

  • Dzisiaj 16 czerwca zły przyjechał osobiście do Poznania -
    niegdyś miasta czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • edytowano June 2023

    Nie mogę znaleźć wpisów nt Teda więc tu wrzucę.

    Nowy mąż opatrznościowy KiZ, niezrównoważony acz bardzo inteligentny. W sumie coś jak tfusk

    Jakie to jest wszystko przewrotne...

    [Edit/literówki]

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.