Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1663665667668669

Komentarz

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Jesteśmy obecnie przed Insurekcją Kościuszkowską

    Nie będzie komu. Włościanie obrazili się na Polskę.

  • @los powiedział(a):
    W krainie łajdactwa 7my ma do jednej strony pretesję o brak świętości. O drugiej nie pisze.

    Edit. A przepraszam, pisze. Chwali za dobrą politykę gospodarczą.

    to jest oczywiste kłamstwo,

    bo wielokrotnie na tym forum krytykowałem Tuska i PO,
    oraz nigdy nie chwaliłem generalnie polityki gospodarczej prowadzonej przez obecny rząd jako dobrej, chwale jej elementy,
    np. że postanowili nas nie zagłodzić oszczędnościami,

    i uważam, że Polska w krótki i może średnim okresie będzie osiągać przyzwoite wskaźniki gospodarcze typu wzrost PKB czy stopa bezrobocia,
    niezależnie od działań Tuska, dlatego ogłaszanie codziennie armagedonu nie ma sensu.
    No ale jak kto woli.

    Natomiast na pewno nie będę zamykał się w bańce informacyjnej, udawał, że nie widzę słonia w salonie,
    czy walczył za jakieś marne sprawy, którymi nakręcają nas politycy.

  • Działania PiS to jest słoń w salonie? To jakim zwierzęciem są w takim razie działania PO?

  • @7my powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    W krainie łajdactwa 7my ma do jednej strony pretesję o brak świętości. O drugiej nie pisze.

    Edit. A przepraszam, pisze. Chwali za dobrą politykę gospodarczą.

    to jest oczywiste kłamstwo,

    bo wielokrotnie na tym forum krytykowałem Tuska i PO,
    oraz nigdy nie chwaliłem generalnie polityki gospodarczej prowadzonej przez obecny rząd jako dobrej, chwale jej elementy,
    np. że postanowili nas nie zagłodzić oszczędnościami,

    i uważam, że Polska w krótki i może średnim okresie będzie osiągać przyzwoite wskaźniki gospodarcze typu wzrost PKB czy stopa bezrobocia,
    niezależnie od działań Tuska, dlatego ogłaszanie codziennie armagedonu nie ma sensu.
    No ale jak kto woli.

    Natomiast na pewno nie będę zamykał się w bańce informacyjnej, udawał, że nie widzę słonia w salonie,
    czy walczył za jakieś marne sprawy, którymi nakręcają nas politycy.

    Planować potężne zadłużenie, wstrzymać przy tym wszelkie inwestycje i na dodatek olewać wpływy do budżetu. Polegać na tym, że murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, piekarz musi mieć buty, więc do szewca iść trzeba. Z kopyta kulig rwie.

  • loslos
    edytowano 2 September

    Utracjusz też się nie głodzi oszczędnościami.

    Poza tym - mam niejasne wrażenie, że imć 7my nie stosuje równej miary. Odsądza od czci i wiary pana Romanowskiego za zakup kilku wozów strażackich a szalone zadłużanie Polski przy wstrzymanych inwestycjach chwali, bo znakomici ekonomiści z PO " postanowili nas nie zagłodzić oszczędnościami."

  • @ptak powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    W krainie łajdactwa 7my ma do jednej strony pretesję o brak świętości. O drugiej nie pisze.

    Edit. A przepraszam, pisze. Chwali za dobrą politykę gospodarczą.

    to jest oczywiste kłamstwo,

    bo wielokrotnie na tym forum krytykowałem Tuska i PO,
    oraz nigdy nie chwaliłem generalnie polityki gospodarczej prowadzonej przez obecny rząd jako dobrej, chwale jej elementy,
    np. że postanowili nas nie zagłodzić oszczędnościami,

    i uważam, że Polska w krótki i może średnim okresie będzie osiągać przyzwoite wskaźniki gospodarcze typu wzrost PKB czy stopa bezrobocia,
    niezależnie od działań Tuska, dlatego ogłaszanie codziennie armagedonu nie ma sensu.
    No ale jak kto woli.

    Natomiast na pewno nie będę zamykał się w bańce informacyjnej, udawał, że nie widzę słonia w salonie,
    czy walczył za jakieś marne sprawy, którymi nakręcają nas politycy.

    Planować potężne zadłużenie, wstrzymać przy tym wszelkie inwestycje i na dodatek olewać wpływy do budżetu. Polegać na tym, że murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania, piekarz musi mieć buty, więc do szewca iść trzeba. Z kopyta kulig rwie.

    wstrzymane inwestycję mają charakter wieloletni i często w fazę realizacji miały wejść za wiele lat, więc ich wstrzymanie nie będzie miało znaczenia dla gospodarki w krótkim i średnim terminie.

  • @los powiedział(a):
    Utracjusz też się nie głodzi oszczędnościami.

    Poza tym - mam niejasne wrażenie, że imć 7my nie stosuje równej miary. Odsądza od czci i wiary pana Romanowskiego za zakup kilku wozów strażackich a szalone zadłużanie Polski przy wstrzymanych inwestycjach chwali, bo znakomici ekonomiści z PO " postanowili nas nie zagłodzić oszczędnościami."

    trochę wchodzimy w język balcerowiczowski.

  • Kolego, jeśli twoja wiedza na temat pojęcia długu sprowadza się do dwu stwierdzeń "dług cacy" albo "dług be" to jednocześie współczuję i dziwię się karierze zawodowej. Mnie na ten przykład uczono, że dług m.in. jest formą finansowania inwestycji i jeśli jej rentowność jest niższa niż oprocentowanie długu to be, a cacy może być tylko wtedy, jeśli rentowność inwestycji przekracza oprocentowanie zadłużenia. Ponieważ pan Tusk wszelkie inwestycje wstrzymał i wspomniał tylko o jednej, mianowicie olimpiadzie w czasie, kiedy już nie będzie żyć albo od lat będzie na emeryturze, budzi to we mnie umiarkowany zachwyt, bo tego typu inwestycje nie są znane z wielkiej rentowności. Jeśli masz inne zdanie, to jest tu całkiem dobre miejsce, by je wyrazić.

  • @los powiedział(a):
    Ponieważ pan Tusk wszelkie inwestycje wstrzymał,.

    Formalnie deficyt jest większy ze względu na wydatki inwestycyjne.

  • Wyliczysz je?

  • @los powiedział(a):
    Wyliczysz je?

    • Większe o 0,5% PKB wydatki na wojsko,
    • 25 miliardów na inwestycje dla samorządów.
  • Nie sumuje się do 289.

  • @7my powiedział(a):

    wstrzymane inwestycję mają charakter wieloletni i często w fazę realizacji miały wejść za wiele lat, więc ich wstrzymanie nie będzie miało znaczenia dla gospodarki w krótkim i średnim terminie.

    „Po mnie choćby potop” ewentualnie mogę powiedzieć ja, bo z racji wieku stoję jedną nogą w grobie, drugą na skórce od banana. Ty się obudzisz – porównując z tym, co mogłoby być - w kraju zdewastowanym, bez perspektyw. Sądzisz, że kilka lat pobujamy się na silnym wzroście PKB, opartym na prężnie działających salonach beauty, władza się zmieni i będzie cacy?
    Nie po to Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił, żebyś po gładkich szynach zasuwał do Baranowa. „O tym były te wybory”, że pojadę klasykiem. 13-tego grudnia Polska utraciła niepodległość, której nie odzyskuje się, bo tak komuś pasuje. To trwa długie lata i do tego trzeba kupę luda, któremu się chce. Kupę mamy, a lud?

  • edytowano 2 September
    1. Tusk nie ma nic wspólnego z niemcami.
    2. Niemcy są naszymi dobroczyńcami, gdyż przyjęły nas w struktury Zachodu mimo 13-krotnej różnicy pkbpc.
    3. Nie wolno mówić, skąd się ta różnica wzięła, bo to grzech.
    4. Będąc naszymi dobroczyńcami zależy im abyśmy byli słabi.
    5. PiS to złodzieje, bo dali samochody strażackie gminom z najwyższą frekwencją.
    6. PO bardzo dobrze robi, generując w rok deficyt 289G, w obliczu recesji.
    7. Nie tylko, że recesji nie ma, ale na jednego zwolnionego zatrudniają czterech innych.
    8. Co nie zmienia faktu, że PO bardzo dobrze robi generując w rok deficyt 289G, bo nas nie głodzi, tak jak PiS głodziły przez osiem lat.
    9. PiS zniszczyły demokrację w Polsce niszcząc działające albo i nie struktury demokratyczne.

    e: poprawiłem, gdyż niektóre dane się nie zgadzały.

  • Trzeba było tak od razu. Bym się nie wygłupiał.

  • @los powiedział(a):
    Nie sumuje się do 289.

    oni nie zwiększyli deficytu o 289 mld PLN.

  • @trep powiedział(a):

    1. Nie wolno mówić, skąd się ta różnica wzięła, bo to grzech.

    oj tam nie wolno, wolno - wzięła się z tego, że Niemcy są lepsi i im się należy, a Polacy gorsi. Proste.

  • W środę 28 sierpnia Rada Ministrów opowiedziała się za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2025 rok. Okazuje się, że czeka nas rekordowy deficyt budżetowy na poziomie 289 miliardów złotych.

  • edytowano 2 September

    @trep powiedział(a):
    1. Tusk nie ma nic wspólnego z niemcami.
    2. Niemcy są naszymi dobroczyńcami, gdyż przyjęły nas w struktury Zachodu mimo 13-krotnej różnicy pkbpc.
    3. Nie wolno mówić, skąd się ta różnica wzięła, bo to grzech.
    4. Będąc naszymi dobroczyńcami zależy im abyśmy byli słabi.
    5. PiS to złodzieje, bo dali samochody strażackie gminom z najwyższą frekwencją.
    6. PO bardzo dobrze robi, generując w rok deficyt 289G, w obliczu recesji.
    7. Nie tylko, że recesji nie ma, ale na jednego zwolnionego zatrudniają czterech innych.
    8. Co nie zmienia faktu, że PO bardzo dobrze robi generując w rok deficyt 289G, bo nas nie głodzi, tak jak PiS głodziły przez osiem lat.
    9. PiS zniszczyły demokrację w Polsce niszcząc działające albo i nie struktury demokratyczne.

    e: poprawiłem, gdyż niektóre dane się nie zgadzały.

    1. Za działania zgodne z prawem i w granicach prawa prokurator może postawić zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej ponieważ może postawić zarzut niegospodarności, której jedyną przesłanką jest skorzystanie przez decydenta że swoich uprawnień.
  • @los powiedział(a):
    Działania PiS to jest słoń w salonie? To jakim zwierzęciem są w takim razie działania PO?

    Argentynozaur w Miasteczku Wilanów tudzież na Jagodnie.

  • edytowano 2 September

    .

  • Nie daję do „szybko poszło” gdyż to na razie plany, ale o tym właśnie pisałem w trakcie kampanii za zostałem (bodaj przez Celnika) zganiony.

  • Robią miejsce na inseminację i aborcję.

  • U mnie radną została położna (popierającą PO) która obiecała uruchomienie porodówki w moim mieście.
    Ztcw to min ilość porodów aby kalkulował się e ekonomicznie taki oddział to 40.
    U mnie było to....2-3/m-c (przed jej likwidacją kilka lat temu).
    Starałem się to uświadomić ludziom z najbliższego otoczenia.
    Krew w piach...

  • News na dziś: minister aktywów państwowych ogłosił, że są plany sprzedaży banków: Pekao i Alior Bank.

  • Niemcy mają wielkie potrzeby gotówkowe.

  • Naprawdę ważne jest, że można oddychać powietrzem wolnym od PiS a resztę się jakoś zniesie.

    Gryfino staje przed największym zagrożeniem w historii swojego miasta. PGE GiEK poinformowało, że zamierza szybciej niż planowano, wyłączyć bloki węglowe w Elektrowni Dolna Odra. Pracę wkrótce stracić może ponad 800 osób. Paradoksalnie, nie to jest jedyny i największy kłopot.
    Wraz z zamknięciem elektrowni, przestanie działać ciepłociąg. Spółka Skarbu Państwa w ostatnich dniach (31 sierpnia br.) nagle wypowiedziała umowę na dostarczanie ciepła gminie i innym podmiotom. Od września 2026 roku możemy zostać bez ciepłej wody i ogrzewania! Chodzi o niemal wszystkie domy wielorodzinne, ale również przedszkola, szkoły, urzędy. Zlikwidowane mogą być duże zakłady pracy typu Fliegel.

    • Wszystkie pomysły na Dolną Odrę są torpedowane w Bełchatowie. Nie ma woli dla wydłużenia pracy i perspektyw Elektrowni Dolna Odra. Zarząd PGE GiEK SA jest pod wpływem lobby łódzkiego i bardzo mocno preferowany jest kompleks bełchatowski - mówi Anna Grudzińska ze związków zawodowych działających w Elektrowni Dolna Odra. - Wydaje się, że 2026 rok jest czasem odległym, ale tak nie jest. Nie ma niczego, co gwarantowałoby inny sposób zasilania w ciepło dla miasta. Stoimy w punkcie zero. Przygotowanie projektu, uzyskanie pozwolenia, wykonanie badań środowiskowych i uzyskanie pozwoleń oraz sama budowa, to nie jest projekt, który może zmaterializować się w 24 miesiące - dodaje.
      Grozi nam ogromna katastrofa i wręcz - upadek Gryfina. Ten niezwykle zły scenariusz jest prawdopodobny i ziści się jeśli ktoś "na górze" nie zmieni swojego zdania. Samorządowcy zapowiadają wspólną walkę o los miasta i zmianę tragicznych planów osób ze szczytów władz w kraju. Czy uzyskają poparcie różnych polityków, którzy przed wyborami tak ochoczo fotografowali się przed elektrownią w Nowym Czarnowie? Czeka nas wielki protest i wspólna walka o przyszłość.

    No i, na szczęście, blisko na szparagi.

  • @los powiedział(a):
    Niemcy mają wielkie potrzeby gotówkowe.

    A to w bankach jest gotówka?

  • Ojtam ojtam

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.