Skip to content

Smoleńsk - teraz kwiecień (2017)(2019)

1567911

Komentarz

  • ,,,
    Konfederata napisal(a):
    ...przed Pałacem....teraz

    Następuje całkowita przemiana "Prawdy o Smoleńsku" w Mit Założycielsko-Podwalinowy.
    I słusznie.
    Tradycja 6 Sierpnia w IIRP...
    !!!
    mit założycielski

    tylko zeby mit był mitem, musi być prawdziwy (prawdą), a na razie wciąż ofislcjalną państwową wersją prawdy jest raport Millera...
  • loslos
    edytowano April 2019
    Maria napisal(a):
    Rzecz w tym, że sypanie piachu w szprychy to niezwykle łagodne określenie na to, co spotykają w swej działalności te "wyznaczone" osoby.
    I to ze strony tzw. "naszych", także tych, co tak duszoszczypatielno umieją gadać pod pomnikami. By nie było niedomówień.

    Raport Millera jest oficjalną państwową wersją.
  • AnnaE napisal(a):
    A jednak wdowy wypowiadały się, że nie chcą, by międzynarodowa komisja pracowała szybko. Wolą, by pracowała dobrze.
    Ja też.
    W tym konkretnym przypadku wolno znaczy źle. Przepraszam - wolno znaczy w sposób zupełnie dyskwalifikujący i ośmieszający. Podobnie jak z tym spadającym kamieniem.
  • .
    Konfederata napisal(a):
    To jest całkowite WYALIENOWANIE elitki.
    Smutna prawda. Cos sie im popieprzylo.

    Jesli pompa pompuje na maksymalną wysokość, to jej wydajność spada. Praw fizyki pan nie zmienisz....

  • Ta pompa jest przysłonką dla zaniechania działań rzeczywistych. Albo nawet sabotażu.
  • los napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    A jednak wdowy wypowiadały się, że nie chcą, by międzynarodowa komisja pracowała szybko. Wolą, by pracowała dobrze.
    Ja też.
    W tym konkretnym przypadku wolno znaczy źle. Przepraszam - wolno znaczy w sposób zupełnie dyskwalifikujący i ośmieszający. Podobnie jak z tym spadającym kamieniem.
    Jeszcze dopowiem, że p. Merta, bo o nią przede wszystkim chodzi, najwyraźniej została mocno zmanipulowana. Pytanie przez kogo i w jakim celu.
    Wcześniej stała murem za AM.

  • Maria napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Nasze dusze pragną prawdy. Do jej odkrycia mamy wyznaczone osoby.
    Rzecz w tym, że sypanie piachu w szprychy to niezwykle łagodne określenie na to, co spotykają w swej działalności te "wyznaczone" osoby.
    AnnaE napisal(a):
    My powinniśmy modlić się za ofiary i nie zapomnieć.
    To stanowczo za mało. Jeżeli rzeczywiście pragniemy prawdy.

    Masz pomysł na "co by tu jeszcze"?
    Chodzi o nas, nie o media, pisarzy i innych specjalistów od historii i kształtowania opinii.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Krzyczę wszędzie, gdzie się da. A jeśli wiem, że słucha mnie ktoś z przedstawicieli władz, to krzyczę niezależnie od tematu spotkania.
    Nie wolno siedzieć cicho.
  • Maria napisal(a):
    Krzyczę wszędzie, gdzie się da. A jeśli wiem, że słucha mnie ktoś z przedstawicieli władz, to krzyczę niezależnie od tematu spotkania.
    Nie wolno siedzieć cicho.
    Tak.
    Powinniśmy też brać udział w marszach pamięci, mszach, demonstracjach.
    Nie podoba mi się wyśmiewanie zorganizowanych "z pompą" uroczystości. Ja je nazywam " z należnym szacunkiem".
    Trafną manifestacją jest też "Marsz 96" z portretami Ofiar. Tak uważam.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Jeśli nie będzie krzyków do pana premiera "kiedy wuju wyjaśnisz zdarzenie i ukarzesz winnych!?", będzie to nieszczere. Tak jak wczoraj.
  • I co? Ma iść putinu podbić oko w naszym imieniu? Co Waść by zrobił na miejscu MM?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • loslos
    edytowano April 2019
    Ja nie jestem na miejscu MM i chyba nigdy nie miałem szansy by być. Bardzo to sobie chwalę.
  • Ja trochę nie rozumię, po co komu tenże wrak, po co komu Putin itp.

    Są przecie sekcje zwłok, które wykazały m.in. nit, nie mówiąc o takich drobiazgach jak zbezczeszczenie zwłok.

    Jakiś tam kolo z wojskowym czujnikiem już dawno wykrył materiały wybuchowe, nawet podał jakie. To go zakrzyczeli, że jest bodaj zero koma pół promila szansy, że to perfumy czy wędliny. No ale po dziewięciu latach jakieś laboratorium w UK znów mówi to samo.

    Są analizy fizyczne, modelowania matematyczne, z których wynika na 100% że był wybuch.

    Pytanie tylko KTO to zrobił, KTO zlecał, KTO tolerował itd.

    Słynna kwestia "zdrady dyplomatycznej" Donaldinho mogłaby już dawno zostać załatwiona, bo to przecie kwestia jednej rozprawy - ustalić czy Donald jest zdrajcą czy błaznem.

    Ileś tam tematów zaczęło i skończyło się w Polszcze, jak choćby słynna rozbiórka jakiegoś tam hangaru na Okęciu, robiona na rympał przez jakąś firmę-słup.

    Jico? Jinic?

    Jeżeli przez trzy lata nikt nie został osadzony ani nawet oskarżony, to znaczy że nikt nie robi nic, tylko pracowicie pozoruje i generuje jakieś tam gówno warte załączniki.
  • +1000

    Jak się nie umie ukarać zdrajców, samo istnienie jest obrazą Boga.
  • AnnaE napisal(a):
    I co? Ma iść putinu podbić oko w naszym imieniu? Co Waść by zrobił na miejscu MM?
    Gość który potrafił wykolegować Szydło, zająć jej miejsce, wyciąć jej współpracowników, ulokować swoich, etc. dowiódł, że ma umiejętności do zwycięskiego realizowania celów. Tu jak widać brak mu motywacji albo Satrapa zakazał ...

    W przedmiotowej sprawie wariant minimum to pozwolić działać innym, a lepiej powołać super urzad z szerokimi kompetemcjami, funduszami i niech pracuje. Nieomal wszystko co do tej pory wiemy i mamy stało się wbrew państwu i jest zasługą zdeterminowanych aktywnych jednostek, nieoglądających się na innych.
  • Wszystkie te smoleńskie miesięcznice miały sens wtedy, kiedy chodziło o wywarcie nacisku na zły rząd, który nic nie robi.

    Noji? Wygraliśmy wybory, mamy dobry rząd.

    CZEKAMY.

    A oni robią tyle, że z pompką składają kwiatki. Norrrrmalnie, potrzebne jak umarłemu kadzidło.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wszystkie te smoleńskie miesięcznice miały sens wtedy, kiedy chodziło o wywarcie nacisku na zły rząd, który nic nie robi.

    Noji? Wygraliśmy wybory, mamy dobry rząd.

    CZEKAMY.

    A oni robią tyle, że z pompką składają kwiatki. Norrrrmalnie, potrzebne jak umarłemu kadzidło.
    Nie. Niestety, nie.
    Oni przeszkadzają, jak mogą, czyli w białych rękawiczkach, tym, którzy coś robią.
    Nad wyraz skutecznie przeszkadzają.
    Z pąprezidentem na czele.
  • Kwiatki są przysłonką.
  • erka napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Bylem rano przy obu pomnikach.
    To jest całkowite WYALIENOWANIE elitki.
    Półtora kilometra Warszawy /od katedry sw. Jana przez Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmiescie i Palac Prezydencki po Ogrod Saski wylaczone z ruchu i OBARIERKOWANE. Lokale i sklepy niedostepne.
    Policja-patrzac po naszywkach-glownie z Pomorza i G.Slaska. Dzisesiatki pojazdow policyjnych i strazy pozarnej.
    Po to aby STO PIECDZIESIAT osob z rzadu i PiS zlozylo wience.

    Z ludnosci obserwucacej bylo -uwaga- DZIESIEC osob...
    A tysiace wku..ne ze nie moga dojsc do pracy.


    To jest porazka.
    I to sie zemsci....
    To już trwa trzeci rok. Nihil novi.
    I niestety widac w wynikach wyborczych w Warszawie.
    Nie warto.
  • romeck napisal(a):
    ,,,
    Konfederata napisal(a):
    ...przed Pałacem....teraz

    Następuje całkowita przemiana "Prawdy o Smoleńsku" w Mit Założycielsko-Podwalinowy.
    I słusznie.
    Tradycja 6 Sierpnia w IIRP...
    !!!
    mit założycielski

    tylko zeby mit był mitem, musi być prawdziwy (prawdą), a na razie wciąż ofislcjalną państwową wersją prawdy jest raport Millera...
    Prawdziwy, nie prawdziwy..
    Mhm...
    Kogo na zjazdach legionistow w 1936 interesowalo czy w 1914 w sierpniu bylo powstanie czy nie bylo i czy w Warszawiw rzad narodowy powstal?
    Albo czy Belima prazmowski jechal na koniu czy tylko niosl siodlo?
    Czy Pilsudski bral kase od CK Monarchii czy nie?
    A Zjazdy sie odbywaly. Bylo git. Prosty mit, prosty przekaz....
  • Zdrajców trzeba osądzić i powiesić. Do tego trzeba mieć odwagę złapać i oskarżyć i mieć uczciwe sądy. Czy mamy?
    Wrogów silnych co nam elity mordują trza zabijać wybiórczo przy pomocy służb specjalnych. Czy mamy?
    Zdrajców i wrogów silnych w kraju podległym którego władze są fasadowe i niewiele mogą patrioci w konspiracji powinni zabijać. Czy mamy?
  • prokuratura udaje że działa. Ciekawe, nie przypuszczałam, że aktualny spec od sprawiedliwości to też "oni".
  • Konfederata napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ,,,
    Konfederata napisal(a):
    ...przed Pałacem....teraz

    Następuje całkowita przemiana "Prawdy o Smoleńsku" w Mit Założycielsko-Podwalinowy.
    I słusznie.
    Tradycja 6 Sierpnia w IIRP...
    !!!
    mit założycielski

    tylko zeby mit był mitem, musi być prawdziwy (prawdą), a na razie wciąż ofislcjalną państwową wersją prawdy jest raport Millera...
    Prawdziwy, nie prawdziwy..
    Mhm...
    Kogo na zjazdach legionistow w 1936 interesowalo czy w 1914 w sierpniu bylo powstanie czy nie bylo i czy w Warszawiw rzad narodowy powstal?
    Albo czy Belima prazmowski jechal na koniu czy tylko niosl siodlo?
    Czy Pilsudski bral kase od CK Monarchii czy nie?
    A Zjazdy sie odbywaly. Bylo git. Prosty mit, prosty przekaz....

    Ale ja się z kolegą zgadzam!

    chodzilo mi, że państwo i obywatele (naród) się "rozjechało", bo w mitach III-i-pół RP jest Raport Millera, a nie 'Raport Mniejszości'.
    to mit założycielski jakiejś V RP (IV RP rozmieniło się na hasło tylko - "DobraZmiana)
  • Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 podczas ubiegłotygodniowego walnego zgromadzenia zorganizowanego w Zielonej Górze podjął decyzję o przeprowadzeniu w 2020 roku strajku głodowego.

    Informację tę przekazała na antenie Radia Zachód prezes stowarzyszenia Ewa Stankiewicz. Tą radykalną metodą, Solidarni chcą wymóc na polskich władzach podanie oficjalnych przyczyn tragedii smoleńskiej oraz ukaranie winnych.

    – Solidarni 2010 organizują wielodniowy strajk głodowy w okolicach daty 10 kwietnia, który domaga się nie tylko upamiętnienia ofiar, które zginęły na terenie Rosji, ale przede wszystkim rzetelnego śledztwa i ukarania winnych wystawienia polskiego prezydenta na śmierć – mówiła Ewa Stankiewicz.

    W ocenie prezes stowarzyszenia, dotychczasowe działania zmierzające do wyjaśnienia tragedii sprzed 9 lat są niewystarczające.
    https://dorzeczy.pl/104304
  • extraneus napisal(a):
    W ocenie prezes stowarzyszenia, dotychczasowe działania zmierzające do wyjaśnienia tragedii sprzed 9 lat są niewystarczające.
    https://dorzeczy.pl/104304
    Podzielam ocenę pani prezes.
  • I ja.
  • Oj bo sie zaraz redaktor Ssakiewicz zdenerwuje...
  • Opinię podzielam, a czy groźba zadziała? Oby.
    Pewnie dużo zależy od wyniku jesiennych wyborów i od decyzji (niejawnej) Kaczora dot. wyboru prezydenta.
  • W drugiej kadencji byłby już na to czas.
  • Zdecydowanie najwyższy czas. Cos jednak się dzieje. Oględziny w Rosji, wreszcie jakieś zapowiedzi raportu końcowego, propozycja zapuszkowania Arabskiego na 3 lata.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.