Skip to content

Międzymorze staje się faktem

loslos
edytowano April 2017 w Forum ogólne
Macierewicz przekonał Rumunów, by Misiewicz został ich ministrem obrony narodowej

image
«13456712

Komentarz

  • Kurde, niezłe odżywki młody musiał pakować w podróży na południe.
  • Misiewicz w Rumuni?!!
    To już nie śpiewa?

  • :)
    i pewnie nawet nie wie, że nie jest przystojny - a przynajmniej, że tak został oceniony tu i ówdzie
  • A tu ciekawa perspektywa, jak widzą siebie i swój język bracia Czechici:

    The language is the oldest, after the Church Slavonic that is really Old Bulgarian, of all Slavic literary languages, and when its prestige use was revived in the 1700s and 1800s after suppression in favour of German during the period of Austrian rule, its champions ensured that all of the superabundant scientific, philosophical and legal vocabulary of German had its equivalent in Czech – so it is an exceptionally rich language, yet because it retains the elaborate inherited morphology of early Slavic, it lends itself potentially to very terse and pithy expression. Learning my way into this is another part of my voyage. Ať žije čeština!

    http://nautil.us/issue/30/identity/the-strange-persistence-of-first-languages

  • Taki stary język ten Dobrovsky z Jungmannem wymyślili? Zuchy!
  • Marketing Panie prawie jak z hebrajskim
  • dla mnie ten ich język to takie divadlo
  • afropolak napisal(a):
    dla mnie ten ich język to takie divadlo
    Fakt - brzmi śmiesznie dla nas być może dlatego, że jest po części językiem sztucznym
  • No ale Słowacki nie jest sztuczny. A też tak wesoło brzmi w uszach.
  • dyzio napisal(a):
    Misiewicz w Rumuni?!!
    To już nie śpiewa?

    image
    Kolega coś o Rumunii i disco polo ? Ostrzegam - na własną odpowiedzialność. Przed państwem Sandru Ciorba i 38 mln wejść na YT. Komentarze polskich internautów - bezcenne...
  • Przerwałem, podłączyłem słuchawki i wysłuchałem na słuchawkach. Nie wytłumaczyłbym żonie tych studiów etnograficznych.
  • los napisal(a):
    Przerwałem, podłączyłem słuchawki i wysłuchałem na słuchawkach. Nie wytłumaczyłbym żonie tych studiów etnograficznych.
    On ma jeszcze taki kawałek Dalibomba z 37 mln wejść. Ale nie odważyłbym się go wrzucić na forum :D
  • Ciorba to z tureckiego zupa.
    Chyba stąd też siorbać się wzięło
  • Jakiś zupełny surrealizm.
    Słucham czwarty raz z rzędu.
  • adaho napisal(a):
    No ale Słowacki nie jest sztuczny. A też tak wesoło brzmi w uszach.
    bo Słowacki wielkim poetą był
  • adaho napisal(a):
    On ma jeszcze taki kawałek Dalibomba z 37 mln wejść. Ale nie odważyłbym się go wrzucić na forum
    Puścić dalibombe w towarzystwie żony, to wniosek o rozwód gwarantowany :D
  • Ciorba ma niezły głos
  • To wszystko i tak nic jeśli chodzi o szaleństwo od naszych starych weselnych śmiesznych i sprośnych kawałków
  • O. Przyśpiewki.
    Kaaaapelaaa grać !

    Szedł raz Heniek polną drogą
    chciał się przespać na poboczu
    ale mu się nie udało
    bo nie oddał moczu

    Dobrze blisko pracy mieszkać
    słowo daję, że nie kłamię
    Powiedziała raz Marysia
    stojąc nocą w bramie
  • Jedna baba drugiej babie...
  • Ej tam na roli!
  • Czy zwyczajny podchorąży...
  • Ależ owszem czemu nie
    Jemu też należy się!
  • Jestem żywym przykładem ;-)
    Nasza Pierworodna poczęła się w czasie przepustki.
  • edytowano April 2020
    ciekawe jest to, że takie szanowane babcie, matrony , które nie maja problemu dla śmichu na weselu zaśpiewać dosłownie np.
    "A żebyś ty wiedział
    jak mnie swędzi przedział..." itp

    na pewno byłyby zgorszone kręceniem dupami w teledyskach. Zresztą ja tez tak mam.
  • edytowano April 2020
    No dobra. Na specjalne życzenie zebranych Dalibomba, dzika dzika bomba. Nie wierze,że to robie ..

  • Dzika dzika bomba...
  • Fuj, ale ulani sterydziarze.
  • Od starszej pani :-*
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.