Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1666667668669670672»

Komentarz

  • @Przemko powiedział(a):
    https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-wsciekly-na-morawieckiego-prezes-pis-oskarza-i-grozi-konsekwencjami-7076679143652224a

    "Otwarty sprzeciw Michała Dworczyka wobec połączenia PiS i Suwerennej Polski wywołał wrzenie w partyjnej centrali na Nowogrodzkiej – wynika z informacji Wirtualnej Polski. - To oddali nas od zwycięstwa w wyborach. Jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania - powiedział były szef KPRM w TVN24, dodając, że w Suwerennej Polsce "z jednej strony jest bardzo dużo wartościowych ludzi", ale "z drugiej strony w kierownictwie jest sporo osób, które są cyniczne, radykalne i nastawione na swój indywidualny albo partyjny interes polityczny".

    W otoczeniu prezesa PiS takie słowa jednego z najbliższych współpracowników Mateusza Morawieckiego są interpretowane jako wypowiedzenie posłuszeństwa prezesowi PiS. Nie przez Michała Dworczyka, a przez samego Morawieckiego i jego ludzi. "

    Nie wzbudzałbym się namiętnie nad tekstem opartym o nieoficjalne zapewnienia anonimowych źródeł.
    Tyle lat żyje Kolega w Tenkraju, a jeszcze nie poznał się na tym gatunku literackim?

  • W dodatku Patryk Michalski, kolega Rubcowa, to bardzo niewiarygodna postać.

  • Toż i się nie wzbudzam, ale jeśli zręby historii są prawdziwe tzn. że Jarro chce połączenia z SP a Dworczyk / Morawer nie to to już coś nam mówi.

  • Wojna Morawera ze Zbyniem to żadna tajemnica. To jeden z czynników, dla których Morawer należy do nielicznych ludzi, o których moje zdanie się poprawiło.

  • Latkowski mówi, że prokuratura szukała haków na Morawieckiego na polecenie Ziobry, a Dworczyk z Morawieckim gra czy zbieżność poglądów?

  • Ciekawa jestem, co stoi za połączeniem PiS i SP. Wizerunkowo to raczej obciążenie dla PiS. Korzyści widzę głównie dla SP (wpływ na obsadę kierownictwa PiS). Co z tego ma zatem PiS? Czy chodzi o większą kontrolę nad SP? Czy o kwestie finansowe (mniejsze pieniądze do podziału, więc trzeba większej kontroli wydatków). Czy faktycznie walki frakcyjne i jedna z frakcji PiS potrzebuje wsparcia SP?

  • @Pigwa powiedział(a):
    Ciekawa jestem, co stoi za połączeniem PiS i SP. Wizerunkowo to raczej obciążenie dla PiS. Korzyści widzę głównie dla SP (wpływ na obsadę kierownictwa PiS). Co z tego ma zatem PiS? Czy chodzi o większą kontrolę nad SP? Czy o kwestie finansowe (mniejsze pieniądze do podziału, więc trzeba większej kontroli wydatków). Czy faktycznie walki frakcyjne i jedna z frakcji PiS potrzebuje wsparcia SP?

    myślę, że chodzi o likwidację SP.

  • @Przemko powiedział(a):
    Latkowski mówi, że prokuratura szukała haków na Morawieckiego na polecenie Ziobry, a Dworczyk z Morawieckim gra czy zbieżność poglądów?

    Poglądów? Dworczyk to pierwszy porucznik Morawera od czasu przewerbowania z ekipy Maciarenki.

  • @7my powiedział(a):

    @Pigwa powiedział(a):
    Ciekawa jestem, co stoi za połączeniem PiS i SP. Wizerunkowo to raczej obciążenie dla PiS. Korzyści widzę głównie dla SP (wpływ na obsadę kierownictwa PiS). Co z tego ma zatem PiS? Czy chodzi o większą kontrolę nad SP? Czy o kwestie finansowe (mniejsze pieniądze do podziału, więc trzeba większej kontroli wydatków). Czy faktycznie walki frakcyjne i jedna z frakcji PiS potrzebuje wsparcia SP?

    myślę, że chodzi o likwidację SP.

    Możliwe, ale dlaczego w takim razie Dworczyk miałby być przeciw.

  • edytowano 1 October

    Dla prawicy lepiej aby SP szła oddzielnie, ale razem.

  • Dziś smutna, 80. rocznica upadku Powstania Warszawskiego.

    Jestem pozytywnie zaskoczona liczbą flag w falenickich domach - wiszą od 1 sierpnia.
    Pamiętamy.

  • Zaraz zacznie pracować w czterech firmach.

  • Odebrali Romanowskiemu immunitet! Bydlaki.

  • @Mania powiedział(a):
    Odebrali Romanowskiemu immunitet! Bydlaki.

    To było do przewidzenia. Ich sprzeciw miał jedynie charakter godnościowy, raz powiedzieli "nie" i wystarczy. Jeszcze by się Niemcy obrazili.

  • @Pigwa powiedział(a):
    Ciekawa jestem, co stoi za połączeniem PiS i SP.

    Chęć utraty 3% głosów?

  • Łączę się w bulu ;-)

  • @Brzost powiedział(a):
    Łączę się w bulu ;-)

    Tak się niszczy przedsiębiorców w Polsce, CBA do likwidacji! ;)

  • Są podejrzewani o oszustwa znacznej wartości określonego.

    Dzbannikarzom śmierć.

    Matko krowo, to już nawet stażysta powinien umieć w budowę zdania.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    Są podejrzewani o oszustwa znacznej wartości określonego.

    Dzbannikarzom śmierć.

    Matko krowo, to już nawet stażysta powinien umieć w budowę zdania.

    tłumacz google też?

  • materiały do TVP nie powstają przecież w Polsce, tylko w Deutsche Welle
    https://wpolityce.pl/media/680464-telewizja-polska-czy-niemiecka-neo-tvp-emituje-material-dw

  • A TVP nie szanuję - i ich wrzutek też.
    Funkcjonariusze medialni podający publice otrzymane gotowe materiały, to nie są dziennikarze.

  • Co do tego nieszczęsnego człowieka - nie mam schadenfreude,
    Prawdopodobnie wie dużo o tusku i jego powiązaniach, bo był kiedyś bardzo blisko (tak w okolicy roku 2010, przecież to on wysunął Komorowskiego na fotel marszałka, żeby "w razie czego" był pod ręką).
    Jest wciąż rozpoznawalny, ma długi język i medialny potencjał do narobienia tuskowi kłopotów, więc całkeim możliwe, że został uznany za nieobliczalnego.
    Dlatego niemcom nie wystarczy, że siedzi cicho zaszantażowany malwersacjami. Muszą go zniszczyć na wszelki wypadek.

  • @KAnia powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    Są podejrzewani o oszustwa znacznej wartości określonego.

    Dzbannikarzom śmierć.

    Matko krowo, to już nawet stażysta powinien umieć w budowę zdania.

    tłumacz google też?

    Tłumacz google by puścił taką kaszanę? I to z polskiego na polski? Prędzej darmowy Chat GPT, a i tego nie jestem pewien.

  • Ale Chat LGBT już tak

  • NBP z rekordowymi rezerwami złota – Polska w elitarnym gronie największych posiadaczy tego kruszcu na świecie
    https://niezalezna.pl/gospodarka-i-technologie/nbp-z-rekordowymi-rezerwami-zlota-polska-w-elitarnym-gronie-najwiekszych-posiadaczy-tego-kruszcu-na-swiecie/528099
    Wciąż jeszcze mamy to złoto, ale strach się bać na myśl. jak bardzo lepkie ręce muszą miec teraz nasi odwieczni sąsiedzi,
    Pan Glapiński powinien mieć szczególnie silną ochronę.

  • @KAnia powiedział(a):
    NBP z rekordowymi rezerwami złota – Polska w elitarnym gronie największych posiadaczy tego kruszcu na świecie
    https://niezalezna.pl/gospodarka-i-technologie/nbp-z-rekordowymi-rezerwami-zlota-polska-w-elitarnym-gronie-najwiekszych-posiadaczy-tego-kruszcu-na-swiecie/528099
    Wciąż jeszcze mamy to złoto, ale strach się bać na myśl. jak bardzo lepkie ręce muszą miec teraz nasi odwieczni sąsiedzi,
    Pan Glapiński powinien mieć szczególnie silną ochronę.

    Cudownie.

    Teraz tylko trzeba będzie wejść do Eurozony i ECB (z siedzibą we Frankfurcie, bo gdzie) uwolni nas od tego problemu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.