Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1670671672674676

Komentarz

  • edytowano 8 October

    @trep powiedział(a):
    Dla takich gości jak ten Kuź mam zawsze jedno i to samo powiedzenie:

    Taki mądry a nie wiedział, że ma na dupie przedział.

    Co to znaczy "jako Polska"? Kto "jako Polska" decyduje o zbrojeniu się, zbrojeniu się i jeszcze raz o zbrojeniu się? Czy koleś nie wie, ile kontraktów zbrojeniowych zostało "jako Polska" uwalone?

    Albo goś to wie i boi się napisać, albo nie wie. Tak czy siak nie zasługuje, by mu poświęcić chwilę ze swojego życia.

    +100

    Niektórzy nadają "polska klasa polityczna zawiodła" w tym i w tamtym, udając głupiego niby-to niewiedzącego jaka dokładnie koteria polityczna owego zawalenia dokonała.

  • @MarianoX powiedział(a):
    W tzw. giereczkowie dzieją się ciekawe rzeczy, mianowicie upadki wartych setki milionów dolców projektów gier i całych franczyz bojkotowanych przez konsumentów z powodu namolnego pociskania agendy woke.

    Spokojnie! Tenkraj zawsze w ariergardzie awangardy.
    Screenshot-2024-10-08-at-11-06-56-Facebook

  • "Kiedy laureat Oskara Zbigniew Rybczyński sprawdził konto Cety -wspaniałej instytucji, która dostała od państwa (bodajże) 70 baniek na rozwój - okazało się że nie ma na nim żadnych pieniędzy, bo wyprowadził je współpracownik pana ministra kultury Zdrojewskiego.

    Najpierw Rybczyński dostał dotację od państwa a póżniej zrobiono z niego złodzieja i oszusta. Rybczyński. Po sukcesach w hollywod założeniu paru superdochodowych firm tam. Przyjezdża do Polski żeby okraść ją na 70 baniek. O CZY WIŚ CIE

    Najbardziej podobał mi się wyrok sądu który uznał że Rybczyński "sam nie wiedział jak miałoby wyglądać w przyszłości jego studio"

    Po długim procesowaniu ze sprawiedliwymi sądami udało mu się "wyrwać" zaległe pensje w wysokości 20 000 zł.

    Sąd podkreślił że było niedopuszczalne że pan Rybczyński dopuszczał się używania słów wulgarnych wobec dyrektora zarządzającego CETĄ, wcześniej autora przemówień pana ministra Zdrojewskiego.

    Jakby nie kurwował i nie nazywał złodziejem to by nie było problemu.

    Zbig wrócił na swoje rancho w USA.

    Bardzo ładne swoją drogą i fajny ma widok z okna.

    Teraz dotację dostała Olga Tokarczuk na "rozwijanie wiarygodnych psychologicznie postaci w grach przy użyciu sztucznej inteligencji."

    Timeo liberales et dona ferentes.

    Ona ma gdzie uciekać? Nie wiem."

    https://www.facebook.com/witek.wnuk/posts/pfbid037VfbfzHZG5UaBCdSuDrXU9S1mRd1iGUL5N9Mf59tuH1uoNcVxG74GaEbovUgofnRl

  • @trep powiedział(a):
    Dla takich gości jak ten Kuź mam zawsze jedno i to samo powiedzenie:

    Taki mądry a nie wiedział, że ma na dupie przedział.

    Co to znaczy "jako Polska"? Kto "jako Polska" decyduje o zbrojeniu się, zbrojeniu się i jeszcze raz o zbrojeniu się? Czy koleś nie wie, ile kontraktów zbrojeniowych zostało "jako Polska" uwalone?

    Albo goś to wie i boi się napisać, albo nie wie. Tak czy siak nie zasługuje, by mu poświęcić chwilę ze swojego życia.

    Delikatnie piszę mu to pod niemal każdym podcastem na kanale Kożuszka, ale on chyba inaczej nie chce. Być może chce zachować karierę akademicką.

    Poza tym to lutrzyk.

  • Bo tego xćwita trzeba czytać na opak:

    Na razie jako Niemcy nie robiłbym z tym zupełnie nic, tylko spokojnie czekał aż Polska dyplomacja zderzy się z rzeczywistością, a poza tym się rozbroi, rozbroi i jeszcze raz rozbroi.

  • 7my7my
    edytowano 8 October

    Wnuczek skarży się na Niemców w PE.

    Pozycja Polski jak była tak jest peryferyjna.

  • Donald "mnie nikt nie ogra w Unii Europejskiej" Tusk.

  • 7my7my
    edytowano 8 October

    @Przemko powiedział(a):
    Donald "mnie nikt nie ogra w Unii Europejskiej" Tusk.

    poprzez swoje intrygi mógł bardzo szkodzić, bo innym graczom to było na rękę, niech Polacy się gryzą między sobą, a my będziemy arbitrami,

    ale dostać to może co najwyżej medal albo inną nagrodę z metaloplastyki pod wezwaniem jakiegoś hitlerowca.

  • Ale jaja, nie trzeba mieć nic wspólnego z fizyką, żeby dostać nobla z fizyki!

  • edytowano 8 October

    .

  • @polmisiek powiedział(a):
    Ale jaja, nie trzeba mieć nic wspólnego z fizyką, żeby dostać nobla z fizyki!

    Nobel za mnożenie macierzy? No, no...

  • edytowano 8 October

    Premier się wścieknie.

  • "Niby obca osoba a ile radości" ;-)

  • jak nie idzie to nie idzie

  • "Praca" nad księdzem Olszewskim chyba przynosi wyniki.

    https://x.com/KaW1944/status/1843742033036652625

  • Który skrzywdziłeś człowieka prostego...

  • @marniok Dodaj proszę intencję stałą do ŻRdFF - w intencji Bożego Błogosławieństwa dla księdza Michała.

  • Donald Tusk mówi o 9 ofiarach śmiertelnych w czasie powodzi: „Z rozmów z mieszkańcami wiemy, że tylko w jednej miejscowości - Gorzanów zmarło 5 osób” – Jaśmina Nowak, Radio Wnet
    https://x.com/RadioWNET/status/1843886241718382879

  • loslos
    edytowano 10 October

    A nie? Ciężko chłopomanom przyjąć do wiadomości, że populacja terenu między Odrą a Bugiem jest niskiej jakości, prawda?

    A chłopomania jest paskudnym przesądem, bo łączy w sobie uwielbienie dla najniższego i lizusostwo wobec władzy.

  • Wyjątkowo głupie, bo w sprawie aborcji zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Sasin sugeruje, że PiS ręcznie steruje Trybunałem?

  • Nic już nie rozumiem.

    Przyzwyczajam się do tego.

  • @Pigwa powiedział(a):
    Wyjątkowo głupie, bo w sprawie aborcji zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Sasin sugeruje, że PiS ręcznie steruje Trybunałem?

    Życie nie wygląda tak, jak by plamy na pulpie drzewnej wskazywały, że każdy ośrodek władzy sobie. Była akcja posłów i senatorów, zyskali wsparcie Kaczyńskiego, nawet Murdelio z nami konsultował. Ja bardzo akcję wspierałem i jak zwykle przeceniłem jakość populacji terenu między Odrą a Bugiem.

    Wtedy doszedłem do spiżowego apoftegmatu: KAZDA zmiana w prawie aborcyjnym prowadzi do aborcji na życzenie. Stanie się to prawdopodobnie w przeciągu roku.

  • edytowano 10 October

    Trochę jestem zdziwiony waszymi wpisami. Przecież już wtedy pisaliśmy, że jest to ukłon Kaczyńskiego w stronę środowisk konserwatywnych, a może bardziej polityczne uleganie dużej presji tych środowisk. Już wtedy pisaliśmy, że Kaczyński ocenił, że politycznie bardziej mu się opłaca tzw. kompromis rozbebrać, niż te parę procent ostatecznie stracić. Już wtedy pisaliśmy, że nasza znajomość tego środowiska wskazuje, że jak PiSu nienawidziło wtedy, tak i PiSu będzie nienawidzić dalej. Już wtedy pisaliśmy, że to może być błąd, że bardzo ryzykowana gra.

    A że PiS nie miał wpływu na TK ? Jaja sobie robicie ?

  • @los powiedział(a):

    Wtedy doszedłem do spiżowego apoftegmatu: KAZDA zmiana w prawie aborcyjnym prowadzi do aborcji na życzenie. Stanie się to prawdopodobnie w przeciągu roku.

    No nie ! O tym wiedzieliśmy już na FF !

  • Pamiętacie grę Jurka za pierwszego PiSu ? Przecież to było bardzo podobna rozgrywka, ale Kaczor jej wtedy nie podjął. Doskonale pamiętam nasze wnioski odnośnie aborcji i że Kaczor dobrze zrobił.

  • Sterował czy nie sterował, to przekazał a nie musiał.

  • Zdanie Jacka Sasina wyrwane z kontekstu i wykorzystane jako amunicja przez wrogów Polski w ramach tradycyjnej ubeckiej metody rozbijania środowisk patriotycznych.
    Do gorących głów, które chcą z Prawa i Sprawiedliwości zrobić sobie zderzak do walki z otaczającym światem, a Polskę potraktować jako antemurale:
    Przedmurze (przymurek) – dodatkowy niski (nie zasłaniający pola ostrzału) mur obronny, wał ziemny lub ostrokół usytuowany po zewnętrznej stronie głównego muru obronnego, na podwalu, tj. w przestrzeni między głównym obwodem obronnym i fosą (czasami nazywano w ten sposób także tę przestrzeń).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.