Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

17810121322

Komentarz

  • marniok napisal(a):
    Zakazała?

    Super. Tym bardziej jedziemy.
    Oczywiście.
    zaraz idę do pracy, a od zakazu (w tle leciało TVPinfo, od razu przerwano i nadao komunikat, ale żeby bylo fajnie - nie HFG ale posła Jakubiaka z mównicy sejmowej!!)
    siedzię na twitterze i gorąco!

    Zapowiada się rekordowa frekwencja!
  • Twitter jest pod tym względem super,
    dosłownie przynajmnuej kilka minut przed info w TV,
    Kędryna komórką sfilmował przyjazd prezydenta do Belwederu na spotkanie z... Morawieckim

    Już wiedziałem, że PMM spotka się z PAD zanim Info podało!

    (kręcił ręcznie, komórką przez okno, z opisem (coś w rodzaju) dzieje się)

    :)
  • A jeśli ten bieda-zakaz jest celowy, żeby podbić frekwencję, zdenerwować ludzi i zwiększyć skutki ewentualnych prowokacji?
  • Okaże się, kto ma władzę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Okaże się, kto ma władzę.
    o, to to...

    premier/rząd
    prezydent
    wojewoda

    czy

    Bufetowa z poSBeckim porucznik
  • Ciekawe, czy Jojo znow sie wykaże
  • edytowano November 2018
    uhrr napisal(a):
    "Wrocławska policja pilnie szuka ludzi do zabezpieczenia niedzielnego marszu narodowców we Wrocławiu. W marszu ma wziąć udział aż 10 tysięcy osób, tymczasem w pracy jest tylko 50 funkcjonariuszy z oddziałów prewencji, które na co dzień zajmują się takimi zadaniami. Pozostali są na zwolnieniach lekarskich. Dziś do godziny 14 wszystkie jednostki policji z Dolnego Śląska mają przesłać informacje dotyczące liczby policjantów, jakich mogą oddelegować do pracy we Wrocławiu. Problem w tym, że – jeśli wierzyć informacjom docierającym do nas od policjantów – w wielu jednostkach w regionie sytuacja kadrowa jest jeszcze poważniejsza niż we Wrocławiu i nie ma komu pracować. Szefowie policji obiecują funkcjonariuszom premię za pracę w niedzielę"
    gazetawroclawska
    Świetna wiadomość. Mam nadzieję, że sytuacja podobna w Wawie. *Ubywatelom* radziłbym zostać tego dnia w domach hueee hueee.
  • edytowano November 2018
    erka napisal(a):
    Nie zawsze da się milczeć. Wczoraj sytuacja była bez wyjścia – opowiadałam o komputerze, który tata mi kupił i wysłał pocztą. Śmiałam się, że komputer dojdzie później, niż tata przyjedzie, bo w międzyczasie postanowił "raz na sto lat" przyjechać 11.11. do Warszawy. WW. koleżanka z oburzeniem w głosie zapytała "ale chyba nie na marsz??!!". No i co miałam odpowiedzieć? Skłamać? Wcale nie chciałam się tym chwalić, ale też nie zamierzam się tego wstydzić.
    Nie no, oczywiście:) Nie będziemy się zniżać z ich powodu.


    erka napisal(a):
    Odpowiedziałam "no na marsz, na marsz". A dziś, jak usłyszałam o tych "pojebach", nie wytrzymałam – musiałam zareagować, ona ewidentnie piła do mnie.
    Rozumiem.
    W danej chwili ciężko czasem coś wymyślić na szybko - ale gdyby się to powtórzyło, widzę to tak:
    Ona: "Na ten Marsz chodzą same pojeby"
    Ty: "Dokładnie, i zaczepiają maszerujących. Na szczęście uczestnicy marszu na pojebów nie zwracają uwagi".
    :D


    erka napisal(a):
    I chyba się zdenerwowała tym, jak użyłam stwierdzenia "w miejscu pracy" :D


    To w ogóle kwalifikuje się na co najmniej dywanik i reprymendę, tak na zupełnie poważnie.
    Wiele zależy od podejścia kierownictwa i polityki firmy, ale u nas wyzwiska myśle że skończyłyby się co najmniej poważną rozmową a może nawet konsekwencjami.
  • No. Tak powinno być od początku.
    Uroczystość państwowa.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • OK, moje powyższe ogłoszenie nieaktualne :) Ja rezygnuję z marszowania, idę tylko na śpiewanie Hymnu na 12:00 na pl. Zamkowy.
  • edytowano November 2018
    U mnie jest jeden antypisowiec i niespecjalnie jest w stanie sie przebić ze swoimi poglądami. Cała reszta raczej się nie udziela, więc dyskurs polityczny narzuca kontroler jakości i ja z innym technologiem. Z grubsza pro PiS, pro Kościół.
  • edytowano November 2018
    Ciekawe1, kto jej to podpowiedział? Bo że sama tego nie wymyśliła, to jestem pewna.

    Przyszła mnie na myśl słynna zwrotka, cokolwiek niestety na opak:
    ... zobaczyli, ilu ich,
    poczuli siłę i czas...

    PiS dopiero teraz zacznie zbierać cięgi za swą dupowatość i ... hm, pobłażliwość, nazwijmy to łagodnie.
  • TecumSeh napisal(a):
    danej chwili ciężko czasem coś wymyślić na szybko - ale gdyby się to powtórzyło, widzę to tak:
    Ona: "Na ten Marsz chodzą same pojeby"
    Ty: "Dokładnie, i zaczepiają maszerujących. Na szczęście uczestnicy marszu na pojebów nie zwracają uwagi".
    :D



    pojeby, jak nazwa wskazuje, są scisle zwiazani z po

  • edytowano November 2018
    "zakaz oparto m.in. na stanowisku Konferencji Episkopatu Polski "
    Klasyka :)
  • AnnaE napisal(a):
    No. Tak powinno być od początku.
    Uroczystość państwowa.
    Czy da się uroczystość państwową zorganizować w 3 dni?
  • Brzost napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    No. Tak powinno być od początku.
    Uroczystość państwowa.
    Czy da się uroczystość państwową zorganizować w 3 dni?
    Wydaje mi się, że wszystko było tak zorganizowane, poza potwierdzeniem uczestnictwa w uroczystości głowy państwa.
    Wszyscy domyślali się, że opozycja czyha na tę datę zza winkla i nie przepuści okazji. Nie podejrzewam w żadnym razie premiera i prezydenta o spontan.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • To co, beda dwa marsze?
    1. Prezidenta, przygotowany w 3 dni
    2. Marsz Niepdleglosci, przygotowywany od miesiecy
    ?
  • uhrr napisal(a):
    To co, beda dwa marsze?
    1. Prezidenta, przygotowany w 3 dni
    2. Marsz Niepdleglosci, przygotowywany od miesiecy
    ?
    Nie. Będzie jeden.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • uhrr napisal(a):
    To co, beda dwa marsze?
    1. Prezidenta, przygotowany w 3 dni
    2. Marsz Niepdleglosci, przygotowywany od miesiecy
    ?
    Nie. Ogłoszone zostało, że marsz państwowy idzie tą samą trasą, więc "inne marsze" nie mogą się odbyć.
  • Brzost napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    No. Tak powinno być od początku.
    Uroczystość państwowa.
    Czy da się uroczystość państwową zorganizować w 3 dni?
    Wszystko będzie cudownie zorganizowane. Marketing już mają, rozmowy z policją były, logistykę mają - przyjdą na gotowe.
  • No ale trzësidupy bały sie, ze ktos im za plecami rozwinie flage onru? Teraz juz nie rozwinie?
  • edytowano November 2018
    erka napisal(a):
    Wczoraj obwieściłam w pracy, że tata do mnie przyjeżdża na Marsz Niepodległości. Dziś szef czyta, że Bufetowa Marsz odwołała i się śmieje, a koleżanka obok mówi, że to dobrze, bo na ten Marsz chodzą same pojeby. Jestem przyzwyczajona do obelg od wielu wielu lat. Nie kłócę się. Natomiast, do ku*wy nędzy, ledwo wczoraj mówiłam, że mój TATA chce wziąć udział w tym Marszu. Laska siedzi metr ode mnie i bezczelnie mówi takie rzeczy. Nie wytrzymałam. Spokojnym ale bardzo stanowczym tonem powiedziałam, że nie życzę sobie wyzywania mnie od pojebów w miejscu pracy. Zaczęła na mnie krzyczeć. Jestem z siebie dumna, że zachowałam spokój (bo u mnie o to trudno) i tylko powtórzyłam, że jesteśmy w miejscu pracy i nie życzę sobie być wyzywana. Natomiast wewnątrz cała się gotuję i musiałam to z siebie tutaj wyrzucić :)
    Mialem podobnie i wspolczuje. Za to teraz sytuacja sie odwrocila i w obecnej pracy to lemingi maja przerabane. Od wczoraj wyglaszam tyrady o Majchrowskim i jego wyborcach, wiedzac, ze paru kolegow na niego glosowalo (ale niczyjego ojca nie obrazilem). Czasami nawet bierze mnie litosc, ale wtedy sobie przypominam, ze w tym przypadku litosc dziala na szkode tego, nad ktorym sie lituje.

    Ale rada Tecuma tez jest cenna, trzeba swoje zdrowie szanowac, a publiczne oznajmianie ma sens gdy sie ma przewage. Bedac w mniejszosci lepiej sie przekonuje „na Sokratesa”, czyli zadajac trudne pytania w malych grupkach.

  • erka napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    To co, beda dwa marsze?
    1. Prezidenta, przygotowany w 3 dni
    2. Marsz Niepdleglosci, przygotowywany od miesiecy
    ?
    Nie. Ogłoszone zostało, że marsz państwowy idzie tą samą trasą, więc "inne marsze" nie mogą się odbyć.
    Stawiam, że będą dwa - kolizyjne. ;)
    Bo przecież sąd (he, he...) w tej sytuacji na pewno utrąci decyzję HGW.
    Będzie bal, będzie zabawa.
    Ja zostaję w domu. Już nie mam siły na tańce.
  • Jeśli nie WSI to kto to organizuje? BND, FSB no bo przecież chyba KO nie ma takiej siły i organizacji?Znaczy równoczesne prowokowanie do zadymy i strajk policji?
    Nie wiem już czego sobie życzyć. Miliona ludzi na 100- lecie niepodległości zgody i podniosłego oraz radosnego nastroju i wzorowego zachowania policji? To już chyba niemożliwe bo machina nienawiści do Polski ruszyła tak jak ta na Krakowskim Przedmieściu wkrótce po 10 kwietnia. Znowu chcą na nas naszczać i oczernić w mediach dla bezmózgich na Zachodzie. Może więc życzyć sobie aby dostali to czego chcą. A czego chcą? A chcą zobaczyć jak narodowcy dają gnojom wpierdol. Tak w "ich" Warszawie wpierdol. I co wtedy? Zaproszą Budeswehrę, poproszą o sankcje, ogłoszą secesję dużych miast z RP czy co? Nie będzie ani tak ani tak. Chodzi więc tylko o to kolejne szczanie. Może dodatkowo o sranie. O to aby wróciła tęcza na Plac Zbawiciela i aby ponawieszać orłów z czekolady i głupio rechotać nad zimnym Lechem na różnych festiwalach tolerancji, popalając leczniczą marychę.
  • 7 XI 2018 zdjęcie dnia

    image
  • latające chłopaki
    kto im te renesanse do klasysystycznego pała cyku wstawił?
  • To są jednak skrajne mendy.
  • Strzał w dziesiątkę czy w stopę?
  • Hanka Podpalaczka - we własną stopę.
  • Stary Morawiecki na TT zaprasza HGW na Marsz Morawieckiego i Dudy :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.