Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

191012141522

Komentarz

  • Wszystko być może, skoro połowa policji jest niezdolna do pracy.
  • randolph napisal(a):
    Rozlatujący się Berlin z chaosem imigracyjnym, armią w rozsypce z zepsutym uzbrojeniem, ręcznie sterowaną policją tarciami wśród opcji politycznych na samej górze ...
    Póki ten apokaliptyczny obraz nie dotyczy Bayerischer Fußball-Verband...

  • do żydów i cyklistów doszli piłkarze?
  • ogromna burza na Twitterze, a tu cisza...

    czyli Twitter rulez!

    pod dwoma postami Bosaka tylko ponada 700 i 200 wpisów!

    niezła nawalanka....


    ===

    Ja nie kupuję narracji, że to ustawka PMM i PAD z HGW aby przejąc Marsz Niepodelgłości (i zdławić Ruch Nardowy)
    Bo tak asię też szerzy.

    Fuj!
  • los napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Rozlatujący się Berlin z chaosem imigracyjnym, armią w rozsypce z zepsutym uzbrojeniem, ręcznie sterowaną policją tarciami wśród opcji politycznych na samej górze ...
    Póki ten apokaliptyczny obraz nie dotyczy Bayerischer Fußball-Verband...

    No nie wiem. Ostatnio kerownik futbolistów zeznał, że nie widział w Saskiej Kamienicy żadnych nazistów, to wyleciał ciupasem z roboty.
  • Bosak to taki, co chodzi bez butów?
  • los napisal(a):
    Bosak to taki, co chodzi bez butów?
    teraz już i bez gaci.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Rozlatujący się Berlin z chaosem imigracyjnym, armią w rozsypce z zepsutym uzbrojeniem, ręcznie sterowaną policją tarciami wśród opcji politycznych na samej górze ...
    Póki ten apokaliptyczny obraz nie dotyczy Bayerischer Fußball-Verband...

    No nie wiem. Ostatnio kerownik futbolistów zeznał, że nie widział w Saskiej Kamienicy żadnych nazistów, to wyleciał ciupasem z roboty.

    ???
  • romeck napisal(a):
    ogromna burza na Twitterze, a tu cisza...

    czyli Twitter rulez!

    pod dwoma postami Bosaka tylko ponada 700 i 200 wpisów!

    niezła nawalanka....


    ===

    Ja nie kupuję narracji, że to ustawka PMM i PAD z HGW aby przejąc Marsz Niepodelgłości (i zdławić Ruch Nardowy)
    Bo tak asię też szerzy.

    Fuj!
    Teoria spiskowa pryszczatych politykierów i pryszczata część tt to połknęła. Rynce opadajo w duł.
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Rozlatujący się Berlin z chaosem imigracyjnym, armią w rozsypce z zepsutym uzbrojeniem, ręcznie sterowaną policją tarciami wśród opcji politycznych na samej górze ...
    Póki ten apokaliptyczny obraz nie dotyczy Bayerischer Fußball-Verband...

    No nie wiem. Ostatnio kerownik futbolistów zeznał, że nie widział w Saskiej Kamienicy żadnych nazistów, to wyleciał ciupasem z roboty.
    ???

    https://en.wikipedia.org/wiki/Hans-Georg_Maaßen
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    JPSz napisal(a):
    Pewnie był telefon do Ratusza a ten bukiet róż z którymi pokazywali wczoraj Hankę przysłali z Kancelarii.
    Moja sugestia jest odwrotna, że PO wszelkimi siłami dążyła do 1. Ubrania PiS w Marsz Niepodległości, 2. Osłabienia policji ('spontaniczny' pełzający strajk)
    Pytanie, to co szykują?

    ad 1. Rozgrywka między PiS a nacjonalistami (RN, MW) o przejęcie Marszu Niepodległości trwała już co najmniej kilku dni bo siła rządząca zorientowała się że popularnością i zainteresowaniem to wydarzenie będzie biło na głowę wszystkie inne oficjalne uroczystości. Nie dziwne, że w godzinkę po decycji HGW okazało się że rządowa alternatywa była już gotowa.
    ad 2.To zupełnie osobna historia, ale rząd i kierownicy MSW ignorowali, że policjanci są tak samo roszczeniową grupą zawodową jak każda inna i że nie będą wytrzymywać w nieskończoność pogarszających sie warunków pracy i marniejących pensji. Ostrzeżenia ze strony związków zaw. w Policji były o co najmniej 1,5 roku ale szefowie MSW mieli ważniejsze problemy na głowie. Sam aktualny pełzający strajk trwa od lipca a nie od tego tygodnia! No to mamy na 100 lecie państwo bez policji. Dla mnie osobiście to przykre bo mój pradziadek w 1918-19 brał udział w organizowaniu służby Policji Państwowej. A dziś w Polsce Policję mamy tylko na papierze bo rządzącym nie zależy... politycy od siedmiu boleści myślą że policjanci to takie ludziki z papieru - jak będą potrzebni to się ich powycina z kartonu odpowiednią ilość, poustawia na ulicach i będzie porzadek i bezpieczeństwo.
  • Unia merdium, użytkowników i opryszczki.
  • Pewnie dlatego wojsko ma odpowiadać za organizację Marszu.
  • Mania napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ogromna burza na Twitterze, a tu cisza...

    czyli Twitter rulez!

    pod dwoma postami Bosaka tylko ponada 700 i 200 wpisów!

    niezła nawalanka....


    ===

    Ja nie kupuję narracji, że to ustawka PMM i PAD z HGW aby przejąc Marsz Niepodelgłości (i zdławić Ruch Nardowy)
    Bo tak asię też szerzy.

    Fuj!


    Teoria spiskowa pryszczatych politykierów i pryszczata część tt to połknęła. Rynce opadajo w duł.

    @Erka i ty???
  • Maria napisal(a):
    erka napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    To co, beda dwa marsze?
    1. Prezidenta, przygotowany w 3 dni
    2. Marsz Niepdleglosci, przygotowywany od miesiecy
    ?
    Nie. Ogłoszone zostało, że marsz państwowy idzie tą samą trasą, więc "inne marsze" nie mogą się odbyć.

    Stawiam, że będą dwa - kolizyjne.

    ;)
    Bo przecież sąd (he, he...) w tej sytuacji na pewno utrąci decyzję HGW.
    Będzie bal, będzie zabawa.
    Ja zostaję w domu. Już nie mam siły na tańce.


    No i nie są dwa, ale jeden, i ten jeden - wciąż kolizyjne!!! :/
  • A co, sąd odrzucił? Pytam, bo nie wiem (i nie kce mnie się biegać po sieci;).
  • Maria napisal(a):
    A co, sąd odrzucił? Pytam, bo nie wiem (i nie kce mnie się biegać po sieci;).
    O 18.30 sąd orzeknie.
  • S.O. we Wrocławiu uchylił zakaz marszu nacjonalistów. Tego samego można się spodziewać w Warszawie. Zrobi się ciekawie bo czy rząd wtedy będzie kontynuował organizowanie swojego marszu?
  • od rządu oczekujemy stanowczości i dotrzymania zobowiązań tudzież zaproszeń
  • JPSz napisal(a):
    S.O. we Wrocławiu uchylił zakaz marszu nacjonalistów. Tego samego można się spodziewać w Warszawie. Zrobi się ciekawie bo czy rząd wtedy będzie kontynuował organizowanie swojego marszu?
    Rezygnacja teraz to by dopiero było lamerstwo.
  • To oczywiste że PiS wykorzystał sytuacje i przejmuje marsz. Ciekawe czy skutecznie
  • JPSz napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    JPSz napisal(a):
    Pewnie był telefon do Ratusza a ten bukiet róż z którymi pokazywali wczoraj Hankę przysłali z Kancelarii.
    Moja sugestia jest odwrotna, że PO wszelkimi siłami dążyła do 1. Ubrania PiS w Marsz Niepodległości, 2. Osłabienia policji ('spontaniczny' pełzający strajk)
    Pytanie, to co szykują?

    ad 1. Rozgrywka między PiS a nacjonalistami (RN, MW) o przejęcie Marszu Niepodległości trwała już co najmniej kilku dni bo siła rządząca zorientowała się że popularnością i zainteresowaniem to wydarzenie będzie biło na głowę wszystkie inne oficjalne uroczystości. Nie dziwne, że w godzinkę po decycji HGW okazało się że rządowa alternatywa była już gotowa.
    ad 2.To zupełnie osobna historia, ale rząd i kierownicy MSW ignorowali, że policjanci są tak samo roszczeniową grupą zawodową jak każda inna i że nie będą wytrzymywać w nieskończoność pogarszających sie warunków pracy i marniejących pensji. Ostrzeżenia ze strony związków zaw. w Policji były o co najmniej 1,5 roku ale szefowie MSW mieli ważniejsze problemy na głowie. Sam aktualny pełzający strajk trwa od lipca a nie od tego tygodnia! No to mamy na 100 lecie państwo bez policji. Dla mnie osobiście to przykre bo mój pradziadek w 1918-19 brał udział w organizowaniu służby Policji Państwowej. A dziś w Polsce Policję mamy tylko na papierze bo rządzącym nie zależy... politycy od siedmiu boleści myślą że policjanci to takie ludziki z papieru - jak będą potrzebni to się ich powycina z kartonu odpowiednią ilość, poustawia na ulicach i będzie porzadek i bezpieczeństwo.


    Jednak jakieś podwyżki dostali. A przed 2015 nie za wiele.
  • edytowano November 2018
    raste napisal(a):
    To oczywiste że PiS wykorzystał sytuacje i przejmuje marsz. Ciekawe czy skutecznie
    Głupi by był jakby tego nie zrobił. Narodowcy przekozaczyli. Zbyt dużą łyżką chcieli jeść.
  • raste napisal(a):
    Jednak jakieś podwyżki dostali. A przed 2015 nie za wiele.
    Podwyżki rachunków (jak każda rodzina) jeszcze większe dostali. A zadań mają znacznie więcej bo liczba wakatów rośnie lawinowo (nie ma chętnych do takiej pracy za psie pieniądze) - tam gdzie było 10 funkcjonariuszy jest teraz tylko 6.
    A argument "a przed 2015..." litości! - zwykły policjant, strażak, nauczyciel czy inny budżetowiec ma głęboko gdzieś jaką legitymację partyjną ma ten kto wypłaca mu pensję, ważne czy DZIŚ i JUTRO z pensji jest w stanie utrzymać siiebie i rodzinę. To że człowiek 5 lat temu dostawał mniejszą nominalnie pensję - co dla kogo to znaczy?
  • Policja i wojsko są apolityczne.
    Tak sami o sobie mówią.
  • JPSz napisal(a):
    raste napisal(a):
    Jednak jakieś podwyżki dostali. A przed 2015 nie za wiele.
    Podwyżki rachunków (jak każda rodzina) jeszcze większe dostali. A zadań mają znacznie więcej bo liczba wakatów rośnie lawinowo (nie ma chętnych do takiej pracy za psie pieniądze) - tam gdzie było 10 funkcjonariuszy jest teraz tylko 6.
    A argument "a przed 2015..." litości! - zwykły policjant, strażak, nauczyciel czy inny budżetowiec ma głęboko gdzieś jaką legitymację partyjną ma ten kto wypłaca mu pensję, ważne czy DZIŚ i JUTRO z pensji jest w stanie utrzymać siiebie i rodzinę. To że człowiek 5 lat temu dostawał mniejszą nominalnie pensję - co dla kogo to znaczy?
    Czyli parę lat temu policjant mógł się utrzymać a teraz nie może?
  • Kilka lat temu milicjant wiedział, że ze strajkowania wyniknąć mogą tylko kłopoty. Ludzie nie są głupi.
  • Nawiązując do mojego wczorajszego posta o koleżance – przeprosiła mnie! Powiedziała: "trochę mnie poniosło i chciałabym cię bardzo przeprosić". Kopara mi opadła (bo koleżanka mocno lewicowa i dość kłótliwa). Odpowiedziałam, że nie ma sprawy i już o tym zapomniałam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.