Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

1568101122

Komentarz

  • los napisal(a):
    A w życiu byście nie zgadli, który z naszych kolegów stał się zajadłym wrogiem pana Romana.
    Ojtam, nie tyle Pana Romana, co jego wrogości do Dawnych Polaków. Nie bez powodu Pan Roman nazwał się Nowoczesnym.pl Polakiem, zanim to było modne.
  • No nie, tu o samego pana Romana szło. Pokłóciliśmy się na amen jak za dawnych dobrych czasów o innego Romana. Tylko pozycje się zmieniły.
  • edytowano November 2017
    Naziolskie banery na MN trzymali ludzie z Niklota i Czarnego Bloku. Naziolstwo, pogaństwo, panslawizm, debilizm. W skali MN faktycznie margines (ok. 50 zamaskowanych bandytów /wyglądających, jak antifa/ na ok. 60 000 uczestników MN).

    Natomiast podobno CB jest na MN co roku (info z TT). Jeśli to prawda, to mega słabe jest to, że niczego się z tym nie robi. A tak wogóle, czy prokuratura nie mogłaby się zająć tymi organizacjami?

    Poczytałam różne komentarze i (poza naziolami popierającymi aktywnie te organizacje) trochę takich całkiem normalnych wydawałoby się ludzi (typu np. matka dzieciom) nie widzi nic złego w hasłach z banerów i słowach niedorzecznika MN. @Pigwa też na TT zauważyła pochlebne komentarze. I to jest przerażające. Myślę, że fatalna polityka imigracyjna zachodniej Europy i jej skutki mogą zaostrzać w ludziach takie postawy.

  • Koleżanka - matka 4 dzieci, mąż pochodzący z Mali ( czarny nawet jak na murzyna) - piszę, że zauważa wzrost postaw rasistowskich. Wg niej teraz jest podobnie jak 20 lat temu. A jeszcze niedawno czuli się w Polsce zupełnie swobodnie. Z tym, że wg mnie - dostali rykoszetem na fali niechęci do islamistów demolujących zachodnią Europe.
  • adaho napisal(a):
    Koleżanka - matka 4 dzieci, mąż pochodzący z Mali ( czarny nawet jak na murzyna) - piszę, że zauważa wzrost postaw rasistowskich. Wg niej teraz jest podobnie jak 20 lat temu. A jeszcze niedawno czuli się w Polsce zupełnie swobodnie. Z tym, że wg mnie - dostali rykoszetem na fali niechęci do islamistów demolujących zachodnią Europe.
    I o tym właśnie piszę. Ludzie, sprzeciwiając się fali imigracji ze względów kulturowych (czyli słusznie), zaczynają oceniać człowieka przez pryzmat koloru skóry. Bo poprostu mają złe skojarzenia. I to może być woda na młyn tych naziolskich organizacji, które mogą mieć szersze pole do werbowania. Oby nie.
  • adaho napisal(a):
    Koleżanka - matka 4 dzieci, mąż pochodzący z Mali ( czarny nawet jak na murzyna) - piszę, że zauważa wzrost postaw rasistowskich. Wg niej teraz jest podobnie jak 20 lat temu. A jeszcze niedawno czuli się w Polsce zupełnie swobodnie. Z tym, że wg mnie - dostali rykoszetem na fali niechęci do islamistów demolujących zachodnią Europe.
    20 lat temu to ciemnych lano na ulicach, chyba letka przesada jednak. Gdzie pani mieszka?
  • Z drugiej strony 20 lat temu "murzyn" to była egzotyka, nikt nie brał ich na poważnie jako jakiś imigrantów, co najwyżej przyjezdni turyści lub wyjątki nad wyjątkami. A teraz dużo ich się porobiło. Studenci, pracujący, koledzy, w szkole, na ulicy. Więc i postawa mogła się zaostrzyć.
  • 25 lat temu za moją Siostrą, która jest tylko trochę śniada, zdarzało się że skini wołali: "Polska dla Polaków". Ale agresji fizycznej nie było, o ile pamiętam. Potem chyba rzeczywiście był spokój pod tym względem. Natomiast rok temu jej syn (który też jeszcze jest śniady, bo to silne geny) wracał piechotą ze szkoły, jakiś samochód się obok niego zatrzymał. Kierowca wystawił nogę i powiedział: "wąchaj!"
  • debile są wszędzie, u nas mimo wszystko ich stosunkowo mało.
  • W TVP info relacja np z Norwegii gdzie w dniu bodajże 11 listopada, gdy u nas hordy nazistów, w tym i moja, skromna, pięcioosobowa rodzina, opanowały Warszawę, odbyła się impreza podczas której serwowano zwyczajne drinki o nic nikomu nie mówiącej nazwie Auszwic, Main Kampf itp. a barmani chodzili w tradycyjnych norweskich strojach ludowych jakimi są mundury i hełmy pacyfistycznych wojsk wyzwoleńczych SS i SA.
  • 7dmy napisal(a):
    Czemu się tego nie wypala do gołej ziemi ?
    Bo władza generalnie jest dosyć nieudolna. Ja jednak wbrew cynikom wyżej ocenie nieudolnego policjanta od sprawnego złodzieja.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    No, ściągnąłem na czytnik "Myśli nowoczesnego Polaka", na początek. W sumie tyle lat jakoś mi się nie chciało, ale czas się zmierzyć z Romanem.
    Bardzo warto, zwłaszcza że to cienka książeczka.
    Dokładnie książeczka. Mam wersję z przedmowami z wszystkich nowych wydań i te przedmowy mnie oczarowały (styl, precyzja myśli, widać też wyraźnie dystans do niektórych tez, po czasie). A same Myśli ? To zbyt mało, żeby Dmowskiego ocenić. Mam inne pozycje i jestem w fazie czytania. Na pewno przywalił w skostniały i archaiczny sposób myślenia, który prawdopodobnie do niczego by nie doprowadził. Widać, że w sposób przemyślany, racjonalny, nastawiony na cel i efekt, zbudował wizję procesu wychodzenia z marazmu i niemocy. Aż dziw bierze, że to było wtedy przełomowe (a było ?), bo w sumie dla nas to oczywiste oczywistości (które, jak zwykle są wielką tajemnicą zanim ktoś ich nie odkryje).

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    A w życiu byście nie zgadli, który z naszych kolegów stał się zajadłym wrogiem pana Romana.
    Ojtam, nie tyle Pana Romana, co jego wrogości do Dawnych Polaków. Nie bez powodu Pan Roman nazwał się Nowoczesnym.pl Polakiem, zanim to było modne.
    Jeżeli Dmowski przypierdolił w Polskę szlachecką w wyniku pewnej strategii (bo faktycznie, prawdopodobnie na tamte czasy, utrzymywanie pewnego sposobu myślenia prowadziło donikąd) to ok. Ale jeżeli tak jednostronnie ocenia tamte czasy to mamy problem.
  • edytowano September 2018
    I jak?
    Kto się wybiera na MN 18?
    My mamy rezerwację od 9 do 12 listopada.
    Jadę, jak w zeszłym roku z cała rodziną.
    Byłoby miło większą bandą exCatedralną w nim uczestniczyć.
    Dejcie znać: @polmisiek @TecumSeh @JORGE @trep @Zima @erka @romeck @Rafal @rozum @kulawy_greg i inni?
    Kto chętny?
  • Obecny. Soecjalnie jadę do Warszawy. Miło będzie poznać.
  • Jeżeli się zdecyduje to w ostatniej chwili. Jeździłem na MN w czasie wojny. Teraz motywacja musi być inna, nie wiem czy ją mam.
  • Zima napisal(a):
    Obecny. Soecjalnie jadę do Warszawy. Miło będzie poznać.
    Również.
    Do zobaczenia.
  • Będę :)
  • edytowano September 2018
    JORGE napisal(a):
    Jeżeli się zdecyduje to w ostatniej chwili. Jeździłem na MN w czasie wojny. Teraz motywacja musi być inna, nie wiem czy ją mam.
    Kuźwa, nie pierdol. Pół Europy zjeżdżasz za Jagą, a do Warszawy ci daleko?
    No musisz być!
  • erka napisal(a):
    Będę :)
    No... Się wie ;)
    Znowu będziesz miała nas na głowie :D
  • Będę.
  • marniok napisal(a):
    erka napisal(a):
    Będę :)
    No... Się wie ;)
    Znowu będziesz miała nas na głowie :D
    Cała przyjemność po mojej stronie :)
  • to oficjalne info: będę

    =
    raz pierwszy, bo nie ukrywam, ze mnie nigdy marsze nie przy-po-ciągały..
  • Jeszcze nie wiem ale chciałbym. Romeck jak jedziesz?
  • zamierzam
  • romeck napisal(a):
    to oficjalne info: będę

    =
    raz pierwszy, bo nie ukrywam, ze mnie nigdy marsze nie przy-po-ciągały..
    Patrząc na tytuł wątku, spóźniłeś się o rok
  • TecumSeh napisal(a):
    Jeszcze nie wiem ale chciałbym. Romeck jak jedziesz?
    tak.

    ktoś z Piekar zorganizował autokar, załapałem się na ostatnie miejsce!

    dzwoniłem do marnioka - będziemy się zdzwaniać, żeby sie spotkać...


  • Znaczy siem widzimy ;) bo my rodzinnie
  • Tutaj conieco o tegorocznym Marszu

    https://marszniepodleglosci.pl

    Rozpoczyna się 11.00 Mszą Świętą i Różańcem, potem przemarsz do ronda Dmowskiego skąd o 14.00 rusza właściwy MN.
  • Trasa taka sama jak w zeszłym roku czyli Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego i okolice Stadionu Narodowego. Trasa liczy ok 3 km.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.