Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

1131416181922

Komentarz

  • Szliśmy całą rodziną z maluchem w wózku, tuż przy wielkiej fladze, ale ze względu na hałas odbiliśmy do Muzeum Narodowego. Po 2 godzinach wychodzimy a marsz... idzie dalej!
    Kodziarstwo stało z flagą "WSTYD", moje dziewczyny trzymały biało-czerwoną - piękna lekcja na temat Targowicy dla starszych dzieci.
  • edytowano November 2018
    Ilu ubywateli PRL tam było?
    10,15?
    Mieliśmy tylko info z tłumu że na wysokości ronda deGola :) stali... Jak wiecie sprawa nie do zweryfikowania z wnętrza marszu.
  • edytowano November 2018
    Rewelacja. Marsz oczywiście.
    Na miejscu Kaczora bym wysłała oficjalne podziękowania do HGW za mondro decyzje. Byłoby jej na koniec kadencji miło :))
  • Cuuudo!
    image
  • uhrr napisal(a):
    Jezzz, co to jest ten pokaz ogni sztucznych?!! Zlepek piosenek, wszystko bez pomysłu.
    Poziom szkolny.
    świadkowie na tt piszą, że to było porywające, tzn. światła i dźwięk.
  • marniok napisal(a):
    Ilu ubywateli PRL tam było?
    10,15?
    Mieliśmy tylko info z tłumu że na wysokości ronda deGola :) stali... Jak wiecie sprawa nie do zweryfikowania z wnętrza marszu.
    Tu sobie ich można zobaczyć:


    Pewnie siedzą teraz w domach i piorą gacie.
  • Ja te skandowałem "Koń-sty-tuc-ja! Koń-sty-tuc-ja!" Było wiele śmiechu.
  • A mnie nie cieszy że Korowód jest garstka i budzą politowanie. To jest smutne że są ludzie nienawidzacy niepodległości. Czy toby było do myslenia w USA czy Francji?
  • Profesor w nastroju bojowym:

    Krystyna Pawłowicz
    @KrystPawlowicz
    2 min.2 minuty temu

    Verhofstadt,widziałeś ?
    Już nie 60 tys „faszystów i nazistów” było dziś na ulicach
    Warszawy,ale 250-400 tys Polaków kochających swą Ojczyznę !
    I co nam zrobisz,Guy ? Wyrzucisz nas z tej swojej Unii za
    to ? Uzgodnij z Kierownikiem waszej szatni...
  • edytowano November 2018
    Moment rozpoczęcia Hymnu. Porywające. Byłem tam gdzieś, niczym mrówka. Nawet świadomości nie miałem że byłem częścią tak cudnego momentu.

    https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb/1061634104800743426/pu/img/UUd2abMYWadfGJa_?format=jpg&name=orig

    Edit:
    Nie mogę wrzucić filmiku, nie wiem czemu jest tylko fragment czyli klatka stop z dłuższego filmiku.
  • Tak Selin pokazuje klasę nie tylko w tym.
  • edytowano November 2018
    Już jest w sieci taki:


    I taki:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano November 2018
    image
  • Tak jako świadek:
    - zakorkowane ruszenie marszu, gdzie przez ponad godzinę ludzie stali i czekali aż ruszą;
    - wejście na most to bardzo wąskie gardło;
    - młodzi ludzie i alkohol to trudne chwile dla postronnych, ale usiłowali być kulturalni ... po fakcie ;) więc nie ma się co czepiać;
    - kodziarstwa było, tak jak wczoraj dużo mniej niż ..... służb ich ochraniających (ponoc jakieś race w nich poleciały);
    - powszechne pozdrowienie dla pewnej stacji telewizyjnej wyrażane chęcią odbycia z nią stosunku seksualnego;
    - flag biało-czerwonych było istna morze, nastrój spokojny, generalnie jak się umie korzystać z pociągów to było nawet spoko;
    - jedna uwaga to petardy hukowe, bo dla małych dzieciaków to trochę za dużo, niech będzie strefa dla pirotechniki i luzik;
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Tak jako świadek:
    - zakorkowane ruszenie marszu, gdzie przez ponad godzinę ludzie stali i czekali aż ruszą;
    - wejście na most to bardzo wąskie gardło;
    - młodzi ludzie i alkohol to trudne chwile dla postronnych, ale usiłowali być kulturalni ... po fakcie ;) więc nie ma się co czepiać;
    - kodziarstwa było, tak jak wczoraj dużo mniej niż ..... służb ich ochraniających (ponoc jakieś race w nich poleciały);
    - powszechne pozdrowienie dla pewnej stacji telewizyjnej wyrażane chęcią odbycia z nią stosunku seksualnego;
    - flag biało-czerwonych było istna morze, nastrój spokojny, generalnie jak się umie korzystać z pociągów to było nawet spoko;
    - jedna uwaga to petardy hukowe, bo dla małych dzieciaków to trochę za dużo, niech będzie strefa dla pirotechniki i luzik;
    dodałbym:
    - czemu nie odholowano samochodów spod Muzeum Narodowego i wejścia na stację Powiśle?

    Naprutych było o wiele więcej niż na poprzednich marszach i to takich z widoczną dysfunkcją błędnika. Na jezdni mostu leżały dziesiątki pustych małpek. Świętowali koniec 100-dniowej abstynencji widocznie.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    powszechne pozdrowienie dla pewnej stacji telewizyjnej wyrażane chęcią odbycia z nią stosunku seksualnego;
    Podobno podczas transmisji przez TV Trwam zorientowano się się dopiero po 20 sek w treści tego serdecznego okrzyku i ... wyłączono dźwięk ;)


  • Sam nie piję, ale nie będę nikogo potępiał za setę na sto lat niepodległości. A niechby nawet 2. Na zdrowie.
  • Byłem pierwszy raz i pewnie ostatni, bo to jednak impreza Narodowców, a ja wujów nienawidzę. Teraz Bosak w TVP wylewa jad na PiS. Jednego dnia nie mógł zaczekać złamas yebany
  • raste napisal(a):
    Byłem pierwszy raz i pewnie ostatni, bo to jednak impreza Narodowców, a ja wujów nienawidzę. Teraz Bosak w TVP wylewa jad na PiS. Jednego dnia nie mógł zaczekać złamas yebany
    byłem raz pierwszy, bo na czele prezydent RP.


    i tego się nie da powtórzyć!
    250. 000 ludzi (przynsjmniej)
    przeróżnych orientacji/ odcieni politycznych, których zjednoczyła

    JEDNA idea: 100 lecie
    oraz zbieg wydarzeń czyniących Marsz Państwowym.

  • Maria napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    powszechne pozdrowienie dla pewnej stacji telewizyjnej wyrażane chęcią odbycia z nią stosunku seksualnego;
    Podobno podczas transmisji przez TV Trwam zorientowano się się dopiero po 20 sek w treści tego serdecznego okrzyku i ... wyłączono dźwięk ;)


    "W górę serca,
    Jebać tvn, jebać tvn, jebać tvn
    W górę serca,
    Jebać tvn, jebać tvn, jebać tvn..."
    :):D

    Dowiedzieliśmy się od @ferba że ten okrzyk prawdopodobnie zwiazany jest ze środowiskiem kibicowskim poznańskim, jest to przeróbka pieśni Niebieskich.
    Nic nie pokreciłem, @ferb?
  • edytowano November 2018
    Mania napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    Jezzz, co to jest ten pokaz ogni sztucznych?!! Zlepek piosenek, wszystko bez pomysłu.
    Poziom szkolny.
    świadkowie na tt piszą, że to było porywające, tzn. światła i dźwięk.
    Calkiem mozliwe, bo nastroj taki ze wszystko jt piekne, a ludzie nie zdaja se sprawy ze moglo byc znacznie lepiej. Po pierwsze podklad muzyczny powinien miec formę jedolitego utworu muzycznego, specjalnie skomponowanego na te okazje, zawierajacego motywy ze znanych piesni czy polskich melodii,, prosze bardzo. Mozna to bylo zalatwic organizujac konkurs ogolnopolski w Akademiach Muz, w war. konkursowych ustalic wymagania i jakąś skromna nagrode finans. typu 5 tys. zł. Gwarantuje, ze byloby z czego wybierac.

    No ale to juz było...
    Kwękam, bo mnie grypsko rozłożyło i z tej przyczyny jakas taka ogolnie niezadowolona jestem ;)
  • Myślę że przeróbka jest lepsza od oryginału ;-)
  • .
    Maria napisal(a):
    Podobno podczas transmisji przez TV Trwam zorientowano się się dopiero po 20 sek w treści tego serdecznego okrzyku i ... wyłączono dźwięk ;)


    Nie wiem, czy się "zorientowano", czy co inkszego :) Przecież TVTrwam transmituje Marsz od kilku lat. A ten kawałek jest dawany zawsze od 2011.

  • "Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawców, którzy spalili flagę Unii Europejskiej."

    Odpowiedź szefa MW:
    :D
    image
  • A co, jest jakiś zakaz palenia flagi Wujni? Nie wiedziałę.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A co, jest jakiś zakaz palenia flagi Wujni? Nie wiedziałę.
    Może nie zachowano przepisów przeciwpożarowych? :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A co, jest jakiś zakaz palenia flagi Wujni? Nie wiedziałę.
    Palenie śmieci jest zabronione. Ochrona środowiska.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.