Skip to content

A moje dziecko powiedziało...

145791024

Komentarz

  • Marsz Niepodległości przynosi owoce =D>

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • U nas już dzień jak co dzień. Atmosfera świąteczna uleciała.... Starsi bracia skaczą do siebie jak dwa koguty. Idzie coraz ostrzej. Najpierw przegaduszki, potem wyzwiska. W końcu jeden do drugiego krzyczy "zamknij mordę! “
    Na to wchodzi najmłodszy i godzi wszystkich.
    " Nie mówi się zamknij mordę tylko zamknij RYJ!!“
    ....
    ....
    :((
  • Pozdro dla całej trójki.
  • edytowano December 2019
    Kiedyś na moim podwórku padł tekst (autorki anonimowej, wiek ok. 4 lat):

    "Ziaciekaj, ziaciekaj. Ja powiem twojej mamusi, zie ty na mój pyśk mówiś "mojda".
  • Najmłodszy z chłopców to po prostu lekoman. Uwielbia wszystkie specyfiki, a za syropy dałby się pokroić. Kupiliśmy gdzieś, kiedyś syrop miodowo-ziołowy na apetyt no i on go gdzieś w lodówce wypatrzył i zaczęły się podchody...
    Nawiasem mówiąc smak syropu jest niefajny, taki gorzkawy - mnie odrzuca.
    Wyżebrał u żony jedną łyżeczkę rano, ode mnie drugą wieczór ale ponieważ było mu mało zaczął kombinować...
    Podchodzi do mnie i ze zbolałą miną i prawie zgięty wpół stęka "tato daj lekarstwo, okropnie boli mnie apetyt....."
    No i jak mu tu nie dać?
  • Zosia (lat niecałe 4) w rozmowie ze swoją mamą (czyli moją starszą Córką):

    - Powiedz mi Zosiu, dlaczego dziś rano byłaś taka nieposłuszna?
    - Mamo, to jeszcze nieprzespane emocje po obronie Taty.*


    * - obrona doktoratu mojego Zięcia była przedwczoraj
  • Nad wyraz rozwinięte słownictwo. Zgroza :D
  • edytowano January 2020
    Ma wygadanego ojca (w odróżnieniu od dziadka ;-)) i to efekty :D
  • :DDDDDDDDDDDD
  • :D
    A zięciowi gratulacje!

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Najmłodszy syn wraca w niedzielę od dziadków i pytasie: tato, kto wygrał skoki?
    Mówię mu ze Kubacki
    On zdziwiony. U nas tez wygrał Kubacki?
  • Mój wnuk lat 5 niespełna do mamy: Jak ja Cię kocham, aż mi się w głowie miesza i wymyślają mi się same obrazki o Tobie i o tacie tak samo.
  • Brzost napisal(a):
    Ma wygadanego ojca (w odróżnieniu od dziadka ;-)) i to efekty :D
    śledzę echa leśne na youTube
  • christoph napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Ma wygadanego ojca (w odróżnieniu od dziadka ;-)) i to efekty :D
    śledzę echa leśne na youTube
    Ale w Echach to ja pisuję a nie gadam :-)
  • Co prawda nie moje dziecko, ale Wnusia. Niech tam.
    Wnusia lat 4 z kawałkiem bawi się ludzikami. Miała ich dwunastu i poustawiała w jakieś pary. Gnój wstając kopnął kilka a te rozsypały się po podłodze. Widząc pojawiające się w oczach córki łzy, szybko je pozbierał i poustawiał.
    - Tatusiu!! Co ty zrobiłeś najlepszego?? Ustawiłeś dwóch chłopców razem!??!!
  • edytowano January 2020
    Mordechlaj lubi to!
    image

    👣

    🐾
    🐾

  • Wnusie lat 4 wymiatają! :-)
  • trep napisal(a):
    Gnój wstając kopnął kilka a te rozsypały się po podłodze.
    Jakoś to zdanie przysłoniło mi spostrzeżenie wnuczki.

  • edytowano January 2020
    JORGE napisal(a):
    trep napisal(a):
    Gnój wstając kopnął kilka a te rozsypały się po podłodze.
    Jakoś to zdanie przysłoniło mi spostrzeżenie wnuczki.

    Pomyślałam, że chodzi o psa ;-(
  • Ja nie pomyślałem, bo już się przyzwyczaiłem do tego pieszczotliwego określenia, którym trep określał (jeszcze na Rebe) swoją progeniturkę ;-)
  • Nie znam kontekstu tej kswyki więc się nie obórzam...
    Żony wujek poedział kiedyś do jej brata parę uszczypliwości na co ten mu odrzekł że jest "więksa matoła" od niego i tak mu już zostało, ksywa ogólnorodzinna.
  • Ksywka jak ksywka. Wszystkich zaniepokojonych uspokajam. Gnój przez całe swoje życie był otoczony rodzicielską miłością, jakiej nie doświadczyły inne dzieci i miłość tę odwzajemnia (-:
    Spox.
  • Beeełło wałkowane już na Rebelce w kuńtexcie wątka "Gnój się żeni".
    Nie pamiętam kto się przyczepił do ''Gnoja".

    👣

    🐾
    🐾

  • A moje dziecko napisało (w trakcie pracy nad doktoratem z historii i w przerwach między rodzeniem i karmieniem dwóch wspaniałych córek) pracę magisterską na drugim kierunku (filologia klasyczna):
    https://www.wuw.pl/product-pol-11787-Lacina-poznosredniowiecznych-ksiag-lawniczych-Starej-Warszawy.html
    Dla uchylenia rąbka tajemnicy załączam link, gdzie można podejrzeć znaczne fragmenty dzieła:
    https://www.ceeol.com/search/book-detail?id=823008

    Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem jak można przeczytać stary, zmurszały i niewyraźny tekst, rozkminić "co autor miał na myśli" i jeszcze wychwycić błędy językowe jakie popełnił. Może nie do końca pasuje do tego wątku ale nie mogłem się powstrzymać.
  • Chałwa byłej Brzostównie!
  • Brawo!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.