Skip to content

Postępy postępu

1484951535467

Komentarz

  • MarianoX napisal(a):
    Najbardziej żałosna i tragikomiczna zarazem jest świecka ceremonia z kremacją, jakimś popowym hiciorem jako oprawa muzyczną i zapewniniami o pozostawaniu w dozgonnej pamięci

    Anielski orszak odpoczywa i smieszkuje.
  • To prawda. Obrzędowość świecka zawsze ociera się o tragi-komedie.
  • Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
  • edytowano February 2023
    Przemko napisal(a):
    Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
    dlaczemu mają orła na piersi?
    ciekawa lista obsługiwanych zmarłych
  • Brzost napisal(a):
    Ja byłem 40 lat temu na pogrzebie mamy kolegi z liceum, gdzie "homilię" wygłaszał sekretarz zakładowej organizacji PZPR.
    E, to jeszcze był 'konserwatywny', już staroświecki ceremoniał. ;)
  • edytowano February 2023
    Przemko napisal(a):
    Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
    Z ich strony (stowarzyszenie od 1998 roku!)
    Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe wydaje czasopismo - Dwumiesięcznik Funeralny “Memento“, poświęcony kulturze i organizacji pogrzebu, działalności cmentarzy i funeraliów, technice pogrzebowej i cmentarnej.
    Kultura postępu postępu.
  • edytowano February 2023
    christoph napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
    dlaczemu mają orła na piersi?
    ciekawa lista obsługiwanych zmarłych
    Karzeł w stroju krakowskim tanecznym krokiem wnosi prochy świeckiego nieboszczyka na atłasowej poduszce, miszcz ceremonii kopie pod stołem zacinający się odtwarzacz muzyczny, żałobnicy niecierpliwie przebierają nogami w oczekiwaniu wyżerki i podziału materialnej spuścizny.

    Skrzyżowanie Bareji z Lynchem.
  • przy okazji powyższego


    W Polsce obowiązuje prawo o pochówku z roku 1959, od 16 lutego! → ustawa, oraz podobne uchwały i rozporządzenia

    Ale tylko do 1. czerwca 2023, kiedy wejdzie w życie (!) nowa ustawa. (→ opis nowości)

    A z nowości:
    wprowadzimy limity emisji szkodliwych substancji do powietrza z krematoriów,
    Padłę.
  • Byłem na czymś takim dwa razy. Mało jest bardziej przygnębiających wydarzeń.
    POTWIERDZAM! Sprawiało groteskowe wrażenie.
  • Berek napisal(a):
    Byłem na czymś takim dwa razy. Mało jest bardziej przygnębiających wydarzeń.
    POTWIERDZAM! Sprawiało groteskowe wrażenie.
    Może dla nas, katolików z wiarą w transcendentny świat, gdzie liturgia i kapłam do transcendecji się odnoszą i kierują. Więc ładność celebracji funeralnej, kultura osobista mistrza ceremonii jest sprawą nawet nie trzeciorzędną.

    A tam - moda, srebrne orły na łańcuchu na szyi MC i 'liturgia' do niczego nie odnosząca prócz zadowolenia uczestników pochówku.

    *Oczywiście z odchyłami, przegięciami i tu i tu. Lecz co do istoty.
  • noale to nie jest czynność państwowa, godło to nadużycie
  • christoph napisal(a):
    noale to nie jest czynność państwowa, godło to nadużycie
    Może to nie jest godło, tylko coś-podobne...
  • Przemko napisal(a):
    Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
    Ten Henryk Makuszewski z Zielonej Góry fakulca wszystkim pokazuje.
  • Przemko napisal(a):
    Byłem na pogrzebie prowadzonym przez tego Borowika, na plus trzeba mu oddać że nieźle wykonał na pianinie koncert kilku utworów okolicznościowych.

    https://www.polskiestowarzyszeniepogrzebowe.pl/pl/Lewe-menu/REKOMENDOWANI-Mistrzowie-Swieckich-Ceremonii-Pogrzebowych

    Fajne stylówy, dla każdego coś miłego.
    Niezłe panaceum...
  • Raczej pacaneum.

    👣

    🐾
    🐾

  • Interesujący wkład w program "Nic nie będziecie mieli i będziecie musieli być szczęśliwi!!!!" dała Gandawa:
    Jest to nowy trend, trend z Ghent, żeby zrobić taki wkręt, żeby ludzie nie mogli jeździć po mieście między dzielnicami. Będą musieli najpierw dojechać do obwodnicy, a dopiero potem z tej obwodnicy zjechać do danej dzielnicy. Jeśli skrócą sobie drogę małymi uliczkami między dzielnicami, to dostaną mandat, bo kamery sczytają kto wjeżdża do dzielnicy.
    https://spidersweb.pl/autoblog/mandat-za-wyjazd-z-wlasnej-dzielnicy-od-tego-pomyslu-dostalem-zez-a/

  • Szwejcaria ubogaca coraz usilniej. Tak trzymać.
  • Gandawa, Gent, Ghent to Belgia.
  • Inż napisal(a):
    Gandawa, Gent, Ghent to Belgia.
    Kiedyś posiadłość hiszpańska
  • Pierwsze w moim życiu miasto zagraniczne jakie odwiedziłem... Rok 1986.
  • image


    A jakby tak się "zepsuł" właśnie tu, to pchać można?

    👣

    🐾
    🐾

  • Zależy czy w polucjancie wygra służbistość czy zdrowy rozsądek.
  • los napisal(a):
    Zależy czy w polucjancie wygra służbistość czy zdrowy rozsądek.
    Krótko po wprowadzeniu obowiązku mania świateł. Lipiec, pełne słońce. Godzina 15. Jadę oczywiście przez świateł. Zatrzymuje pies i mówi:
    - Jechał pan przez świateł. To będzie 50 złoty.
    - Panie władzio, ale jakich świateł? Tych świateł nawet nikt by nie zauważył, niech pan zobaczy jak widno jest.
    - Pan mówi nie na temat. Zaraz pan mi zacznie opowiadać, że pan żadnego wypadku nie popełnił. 50 złoty.

    takbylo.pl
  • U angielskich polucjantów czasem zwycięża rozsądek.
  • edytowano February 2023
    Jak słyszałem o tym projekcie dotyczącym chyba Anglii to do 100 przejazdów w miesiącu dla mieszkańców ma być dozwolone, chyba na auto bo to po rejestracji mają zczytywać. A potem jakaś kara. Ot nowy podatek od jeżdżenia autem.
  • nczas.com zablokowany. A wyborcza.pl nie
    ?
  • Grają w jednej drużynie.
  • Jedna z matek uczniów z Great Salt Bay Community School w Maine zażądała przeprowadzenia śledztwa w sprawie swojego dziecka. Wszystko to po tym, jak znalazła u swojej 13-letniej córki opaskę spłaszczającą piersi. Dziecko pierwotnie twierdziło, że dostało ją od przyjaciółki. Potem przyznała, że dostała je od pracownika szkoły, który zachęcił ją do tego, aby zachowała to przed rodzicami w tajemnicy. 13-latka od dawna miała myśleć nad korektą płci, a szkoła, bez wiedzy matki, wspomagać ją w tym działaniu.
    Źródło omówienia.
    Czyli nie rodzic, a obcy człowiek wie lepiej... upaństwowienie dzieci postępuje.
  • Przyjaciele i rodzina anarchistycznej piekarki zabitej podczas napaści w Oakland nie chcą kary więzienia dla sprawców. "Zamknięcie osób odpowiedzialnych za jej śmierć uczyniłoby więcej szkód" - podkreśliła jedna z przyjaciółek. Bliscy opowiadają się za metodą sprawiedliwości naprawczej.
    Źródło omówienia.
    Natomiast to jest z pogranicza Nagrody Darwina i Czarnego Humoru.
    Fascynuje mnie, że wzmiankowani znajomi i rodzina nie przejmują się tym, że bezkarne przestępstwo rozzuchwala sprawców i ich demoralizuje, a kara ma być dolegliwa aby skłaniała do resocjalizacji.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Jedna z matek uczniów z Great Salt Bay Community School w Maine zażądała przeprowadzenia śledztwa w sprawie swojego dziecka. Wszystko to po tym, jak znalazła u swojej 13-letniej córki opaskę spłaszczającą piersi. Dziecko pierwotnie twierdziło, że dostało ją od przyjaciółki. Potem przyznała, że dostała je od pracownika szkoły, który zachęcił ją do tego, aby zachowała to przed rodzicami w tajemnicy. 13-latka od dawna miała myśleć nad korektą płci, a szkoła, bez wiedzy matki, wspomagać ją w tym działaniu.
    Źródło omówienia.
    Czyli nie rodzic, a obcy człowiek wie lepiej... upaństwowienie dzieci postępuje.
    No to jak obcy człowiek to jeszcze niekoniecnzie upaństwowienie, może to prywatna inicjatywa nauczyciela?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.