Skip to content

Szło, szło, aż doszło - NOWE...

1356710

Komentarz

  • edytowano January 2018
    wpis powyższy
    O ile kiedykolwiek mówiono o tym na poważnie...
    polityka zagraniczna na użytek wewnętrznej
    Dudkiewicz i Kalisz jechali do Londynu na spotkanie z setką ludzi , żeby o tym w Polsce pisano z tydzień.
    podatek w paliwie, JOWy, rozszerzenie Warszawy i ileś projektów w celu zajęcia ludziom głowy
  • autoryzowane?

    z relacji z tvp info wynikało ze Czaptuowicz przyjął propozycję Sigmara Gabriela aby rozmowy na temat reparacji przeszły w etap ekspercki
  • no jak fejk jak relacja była z udziałęm Czaptuowicza i Gabriela, normalna konferencja po spotkaniu
  • proszszzz
    http://niezalezna.pl/214399-nowy-wymiar-sprawy-reparacji-szef-polskiego-msz-po-spotkaniu-z-niemieckim-odpowiednikiem

    "Chcemy, by dyskusja o reparacjach była prowadzona na poziomie ekspertów - oświadczył szef MSZ Jacek Czaputowicz na wspólnej konferencji prasowej z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem, przystając tym samym na propozycję złożoną przez niemiecki MSZ...."
  • źródło: prof. Krasnodębski

    poza tym klucz tkwi w przypisie: "przystając tym samym na propozycję złożoną przez niemiecki MSZ"
  • Naiwni czekają aż Miemcy zaklaskają i w mig - pokłoniwszy się nam - oddadzą co ukradli i zniszczyli. To kwestia gruba, oj, gruba. A tu jeszcze judejczycy krzyk podnoszą: dawać! dawać! (nie oddawać a właśnie dawać). Bo jak nie - to sobie nas popamiętacie! Tak wszakże jest, nie ma w tym przekłamań, przesady, demonizowania. I nawet nie trzeba już czytać między wierszami, bo piszą w końcu prosto o co biega. Nadchodzi problem ogromny i oby nasza udręczona Polska nie zachwiała się od tego w posadach.
  • marniok napisal(a):
    proszszzz
    http://niezalezna.pl/214399-nowy-wymiar-sprawy-reparacji-szef-polskiego-msz-po-spotkaniu-z-niemieckim-odpowiednikiem

    "Chcemy, by dyskusja o reparacjach była prowadzona na poziomie ekspertów - oświadczył szef MSZ Jacek Czaputowicz na wspólnej konferencji prasowej z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem, przystając tym samym na propozycję złożoną przez niemiecki MSZ...."
    Radio Maryja też podaje tę informację, w przeciwieństwie do np. niemieckiego FAZ. Czyli przekazy prasowe zostały uzgodnione (inny w wersji polskiej, inny nur fuer Deutsche), a jaka jest prawda? To zależy od tego, kim jest Czaputowicz. Życiorys nie nastraja
  • coś zapłacą, bo sami wiedzą, że sprawa jest niezałatwiona. Coś, w zamian za jasne, definitywne zakończenie tej sprawy.
    Myślę, że załatwią to jeszcze podwójnie pomagając komuś innemu odebrać znaczącą działkę (zyskując w oczach tego innego).
  • Do słów szefa polskiej dyplomacji odniósł się poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

    To nie zależy od decyzji min. Czaputowicza, kiedy sprawa reparacji za II wojnę światową stanie na agendzie międzyrządowej. Jego wypowiedzi oceniam, jako szkodliwe

    — napisał polityk na Twitterze.
  • Tragedia:
    ,,Kwestia reparacji wojennych została uregulowana pod względem prawnym i zatwierdzona przez polski rząd na początku lat 90'' - powiedział dziś Gabriel.
    Co bardzo ważne, słowa te padły już po spotkaniu Sigmara Gabriela z polskim szefem MSZ, prof. Jackiem Czaputowiczem. Czaputowicz nieco wcześniej również otwarcie przyznał, że kwestia reparacji nie jest przedmiotem debaty rządów Niemiec i Polski, i jest istotna wyłącznie jako kwestia ,,do omówienia'' w Polsce. W ten sposób zajął to samo stanowisko, co Niemcy - de facto w oficjalnym wystąpieniu zrezygnował w imieniu Polski z reparacji, dodając tylko, że jest to decyzja ,,na tym etapie''. Czaputowicz zostawił więc teoretycznie pewną furtkę.
    "Mamy pozycję jasną pod względem prawnym – otóż wszystkie kwestie reparacyjne zostały uregulowane końcowo, a także rząd wybrany demokratycznie na początku lat 90. to potwierdził'' - powiedział Niemiec, Sigmar Gabriel.
    Obaj szefowie MSZ zgodzili się też co do tego, że sprawę powinni omawiać nie politycy, a jedynie eksperci.
    http://www.fronda.pl/a/szef-msz-niemiec-oficjalnie-nie-bedzie-reparacji,105393.html
  • Prosefor Ciaputek rozpoczął urzędowanie od dużego Ć.
  • Do wyrzucenia z hukiem subito - najpóźniej do niedzieli.
  • KAnia napisal(a):
    Do słów szefa polskiej dyplomacji odniósł się poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

    To nie zależy od decyzji min. Czaputowicza, kiedy sprawa reparacji za II wojnę światową stanie na agendzie międzyrządowej. Jego wypowiedzi oceniam, jako szkodliwe

    — napisał polityk na Twitterze.
    Czyli PiS jest w opozycji.
    Kondominium.
  • qiz napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Do słów szefa polskiej dyplomacji odniósł się poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

    To nie zależy od decyzji min. Czaputowicza, kiedy sprawa reparacji za II wojnę światową stanie na agendzie międzyrządowej. Jego wypowiedzi oceniam, jako szkodliwe

    — napisał polityk na Twitterze.
    Czyli PiS jest w opozycji.
    Kondominium.
    No więc tak jak napisałam - wyrzucić z hukiem po tym niemieckim występie. Jeżeli tak się stanie, rząd PiS jest nadal mój.
  • Jak to dobrze, że to nie elektorat decyduje kogo wyrzucać ...
  • edytowano January 2018
    qiz napisal(a):
    Czyli PiS jest w opozycji.
    Kondominium.
    Tak tak, pojechał świeży minister i samodzielnie postanowił w sprawie reparacji - albo nie. W mordę, ile razy można ? Odkurzenie reparacji jest autorskim pomysłem Kaczyńskiego w odpowiedzi na pewne niemieckie bezczelności. Jeżeli wysyła ministra, żeby sprawę stonował (nie zamknął) to znaczy, że ma jakiś powód. Pewnikiem zdrajca. A generalnie to dziś można powiedzieć to, a jutro co innego, to jest polityka zagraniczna, byle nie radykalnie, nie ostatecznie, pootwierane furtki mają być.

  • A może zmieńmy nazwę tego forum na ExChisteria, wtedy wszyscy będą w domu ...
  • edytowano January 2018
    @smok05
    3 godz.3 godziny temu
    Więcej
    Pani Premier @BeataSzydlo mówiła językiem zrozumiałym. Łapała ze społeczeństwem Chemię. Ta Nowomowa Soft Rządu @MorawieckiM @pisorgpl to z narad korpoludków. Śmieszna i Straszna -"Elektromobilność, Zrównoważony Rozwój, Polityka Kohezji, Walka o Konwergencję". To nie dla mnie
    :D:D:D
  • KazioToJa napisal(a):
    coś zapłacą, bo sami wiedzą, że sprawa jest niezałatwiona. Coś, w zamian za jasne, definitywne zakończenie tej sprawy.
    Myślę, że załatwią to jeszcze podwójnie pomagając komuś innemu odebrać znaczącą działkę (zyskując w oczach tego innego).
    Nie wierzę, że dostaniemy cokolwiek. Temat będzie raz wyciągany na tapetę, raz chowany, w zależności od potrzeb. Chyba, że się nam wymknie i Żydy się włączą mocno. W naszym interesie jest gonić króliczka.
  • :D:D:D

    @smok05
    2 godz.2 godziny temu
    Więcej
    Rezygnacja z Reparacji i 500 Sierotek Syryjskich to jak na dwa tygodnie Soft Rządu @MorawieckiM @pisorgpl to niezły urobek. Boję się pomyśleć co będzie w lipcu.

    @smok05
    2 godz.2 godziny temu
    Więcej
    Haha - Polski Minister @MSZ_RP @Rzecznik_MSZ Soft Rządu @pisorgpl przyjęty przez Timmermansa w kolejce do odprawy na lotnisku. Szkoda, że nie w kiblu. Uległością i zgodą na pomiatanie @MorawieckiM gumkuje Znakomite Dwa Lata Rządów Pani Premier @BeataSzydlo

    :D:D:D
  • Maria napisal(a):
    :D:D:D

    @smok05
    2 godz.2 godziny temu
    Więcej
    Rezygnacja z Reparacji i 500 Sierotek Syryjskich to jak na dwa tygodnie Soft Rządu @MorawieckiM @pisorgpl to niezły urobek. Boję się pomyśleć co będzie w lipcu.

    @smok05
    2 godz.2 godziny temu
    Więcej
    Haha - Polski Minister @MSZ_RP @Rzecznik_MSZ Soft Rządu @pisorgpl przyjęty przez Timmermansa w kolejce do odprawy na lotnisku. Szkoda, że nie w kiblu. Uległością i zgodą na pomiatanie @MorawieckiM gumkuje Znakomite Dwa Lata Rządów Pani Premier @BeataSzydlo

    :D:D:D
    Dla mnie to nie jest śmieszne. Afronty Timmermannsa przełknęłam, nawet to, że zostały gładko przyjęte (bo można było zręcznie obrócić tę bezczelność przeciwko niemu, np. odbierając decyzją kapituły polskie odznaczenia państwowe właśnie na tym lotnisku). Ale ponowne robienie z Polski brzydkiej panny, która musi być miła dla gwałcicieli, to dla mnie już zbyt wiele.
  • JORGE napisal(a):
    Jak to dobrze, że to nie elektorat decyduje kogo wyrzucać ...
    Pośrednio elektorat decyduje. Co prawda z opóźnieniem, ale zawsze.
  • JORGE napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Czyli PiS jest w opozycji.
    Kondominium.
    Odkurzenie reparacji jest autorskim pomysłem Kaczyńskiego w odpowiedzi na pewne niemieckie bezczelności. Jeżeli wysyła ministra, żeby sprawę stonował (nie zamknął) to znaczy, że ma jakiś powód.
    To by mogła być prawda, gdyby Czaputowicz należał do Zakonu Wiernych Oferm Prezesa.
    Ruch Macierewicz -> Błaszczak jest czytelny i zrozumiały. W ruchu Waszczykowski -> Czaputowicz nie widzę żadnego podobieństwa. Być może jestem ślepy albo niedoinformowany.

    Po drugie, kolegowe wnioski mogą być prawdziwe tylko przy milczącym założeniu, że Kaczyński nadal trzyma wszystko za ryj. Z tego co widać w mediach (nominacje, obstrukcja spod żyrandola, wystające spod obrzeża dywanu pozagryzane bydlęta pomniejszej ważności) wszystko wskazuje, że mu się te ryje z garści powoli pojedynczo wysuwają, a prezes usiłuje utrzymać tylko pozostałą część, odpuszczając sobie swobodnie hasającą resztę.

  • KAnia napisal(a):
    Dla mnie to nie jest śmieszne.
    Czyli inaczej reagujemy.
    Bo mnie już tylko bezsilny, pusty śmiech ogarnia.
    A Smoka podziwiam za umiejętność lapidarnego podsumowania NOWEGO.
  • randolph napisal(a):

    To by mogła być prawda, gdyby Czaputowicz należał do Zakonu Wiernych Oferm Prezesa.
    Ruch Macierewicz -> Błaszczak jest czytelny i zrozumiały. W ruchu Waszczykowski -> Czaputowicz nie widzę żadnego podobieństwa. Być może jestem ślepy albo niedoinformowany.

    Po drugie, kolegowe wnioski mogą być prawdziwe tylko przy milczącym założeniu, że Kaczyński nadal trzyma wszystko za ryj. Z tego co widać w mediach (nominacje, obstrukcja spod żyrandola, wystające spod obrzeża dywanu pozagryzane bydlęta pomniejszej ważności) wszystko wskazuje, że mu się te ryje z garści powoli pojedynczo wysuwają, a prezes usiłuje utrzymać tylko pozostałą część, odpuszczając sobie swobodnie hasającą resztę.

    Ewidentnie widać zmianę polskiej polityki zagranicznej na ... politykę. Stosunki międzynarodowe nienawidzą ostentacji, walenia po oczach i stwierdzeń - bo tak. Bardzo dużo się mówi, ale tak żeby nic nie powiedzieć, zawsze ma być pole do kompromisu. Nawet jeżeli nie ma mowy o kompromisie. W stosunkach międzynarodowych bardzo ważne są też pewne gesty. W każdym razie, to nie jest wyskok Czaputowicza, to jest kolejny dowód na nowy rozdział w polskiej polityce zagranicznej. Mi się podoba.

  • edytowano January 2018
    JORGE napisal(a):
    Jak to dobrze, że to nie elektorat decyduje kogo wyrzucać ...
    Jednak to elektorat decyduje, kogo wrzucić (pośrednio, bo bezpośrednio do sejmu).

    A to racja (poniżej). Ale jakiś kanał komunikacji z wyborcami mógłby w końcu zaistnieć...
    JORGE napisal(a):
    Tak tak, pojechał świeży minister i samodzielnie postanowił w sprawie reparacji - albo nie. (...) Jeżeli wysyła ministra, żeby sprawę stonował (nie zamknął) to znaczy, że ma jakiś powód.(...) to jest polityka zagraniczna, byle nie radykalnie, nie ostatecznie, poot wierane furtki mają być.
  • Tak mi się przypomniało, wykład sprzed 2 lat, odnośnie polityki zagranicznej. Jurasz w pewnym momencie doprowadził do szału ludzików w klubie Ronina. Długi, warto, ale wystarczy pół godziny:

  • 7dmy napisal(a):
    Cytować słowa psychotrola z Twittera @smok05 jako prawdy objawione to delikatnie rzecz biorąc pomyłka.
    Smok nie jest psycholem, litości
  • I naszym byłym kolegą, przypomniafszy dla porządku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.