Skip to content

Szło, szło, aż doszło - NOWE...

1456810

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    Maria napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    61 proc. badanych pozytywnie ocenia dokonane przez Morawieckiego zmiany w składzie rządu; za raczej dobre uznało je 52 proc., a zdaniem 9 proc. zmiany były zdecydowanie dobre.

    Zdecydowanie negatywne stanowisko wobec zmian przyjęło 2 proc., raczej źle oceniło je 7 proc. respondentów, 30 proc. badanych było niezdecydowanych."
    61+52+9+2+7+30=160 (procent)
    Zaiste, rewelacyjny wynik.
    Jeżeli to nie żart to proszę jeszcze raz przeczytać i policzyć.

    Przepraszam,
    to co prawda nie był żart, tylko efekt zbytniego tempa czytania oraz wkurzenia się (ew. patrz mój poprzedni post).
    Swoją drogą, wyszło mi zabawnie, co poniektórzy wiedzą dlaczego :D
  • Mimo wszystko nie sądzę, że święta Bożego Narodzenia są ważniejsze od świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Maria napisal(a):
    Przepraszam,
    to co prawda nie był żart, tylko efekt zbytniego tempa czytania oraz wkurzenia się (ew. patrz mój poprzedni post).
    Swoją drogą, wyszło mi zabawnie, co poniektórzy wiedzą dlaczego :D
    Nie wiem czemu Koleżanka się tak bardzo wściekła. Wystarczyło coś napisać. Los zobowiązał mnie pytajnikiem do odpowiedzi, a jako pruska maszyna muszę odpisać, dlatego założyłem wątek śmietnikowy, który może się wszystkim przydać http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10272/dzefko-czyli-watek-watkow-pobocznych
  • trep napisal(a):
    Mimo wszystko nie sądzę, że święta Bożego Narodzenia są ważniejsze od świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    są, przecież to oczywiste
  • @nikt_specjalny
    Aż tak bardzo się nie wściekłam, jeno wkurzyłam na tyle, żeby nie zauważyć średnika ;)
    Dzięki za zrozumienie i założenie oddzielnego wątka.
  • edytowano January 2018
    "WP": Bartosz Kownacki został odwołany z funkcji wiceszefa MON. Powody tej decyzji nie są jeszcze znane...

    8-X
  • I nie będą znane. Zostają domysły.
  • edytowano January 2018
    Miłośnikom sondaży dedykuję maleńkie przypomnienie.
    Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, wygrałaby je PO z 38-procentowym poparciem; PiS zaś - wraz z Polską Razem i Solidarną Polską - uzyskałoby 33 proc. Takie są wyniki najnowszego sondażu CBOS, przeprowadzonego już po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej i po dymisji jego rządu.
    (...)
    We wrześniowym sondażu notowania PO poprawiły się w stosunku do sierpniowego badania tego samego ośrodka o 12 punktów procentowych. Jak zauważa CBOS 38 proc. poparcia uzyskane przez Platformę w najnowszym sondażu to najlepszy wynik tej partii od lutego 2012r.
    Ewa Kopacz stanęła na czele rządu 3 września 2014 r. CBOS prowadziło badania 11–17 września tegoż roku.
  • edytowano January 2018
    Filioquist napisal(a):
    zaawansowanego takoż

    a "intelektualnie misterne rozgrywki" są niefajne bo wykluczające

    nie to co jedzenie i śpiewanie
    No nie do końca rozumiem moją wypowiedź i Kolegi odpowiedź. :) Chyba powinienem był napisać "misterne intelektualnie rozgrywki" albo coś w tym rodzaju np "misterne intelektualne rozgrywki". O co mi się rozchodzi wiadomo. Pan Mateusz trzyma się prostych i sprawdzonych technik. Pan Minister przeciwnie - zbytnio koloryzował i pochopnie oceniał lub obiecywał. Równolegle tez stosował proste i sprawdzone techniki, ale bez umiaru i przy złej ocenie sytuacji czyli nieskuteczne.
  • Rafał napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Dziś "nowe", w osobie premiera MM, odwiedziło Dom Seniora, gdzie pośpiewało i pojadło z elektoratem 65+
    Babcie juz kochają "swojego" wnuczka!
    Pan Premier ma wiele pokory. Nie sili się na intelektualnie misterne rozgrywki tylko stosuje proste i sprawdzone techniki z podręcznika początkującego polityka. Gdyby Pan Minister Macierewicz czytał ten podręcznik, miał więcej pokory i stosował się do jego wskazówek to by Pan Premier nie miał z nim szans. Prezydent Duda też czytał, ale niedokładnie, ma za mało pokory i stosuje wybiórczo, ale i to wystarczyło na Pana Ministra Macierewicza. Absolutnie nie wystarczy na Pana Premiera.
    To by świadczyło o tym że wiedza to potęga. Nawet ta elementarna.
  • Mania napisal(a):
    "WP": Bartosz Kownacki został odwołany z funkcji wiceszefa MON. Powody tej decyzji nie są jeszcze znane...

    8-X
    ale można się domyślać
  • romeck napisal(a):
    Dziś "nowe", w osobie premiera MM, odwiedziło Dom Seniora, gdzie pośpiewało i pojadło z elektoratem 65+
    Babcie juz kochają "swojego" wnuczka!
    Ciekawe, czy został poczęstowany taką samą szarlotką, jaką swego czasu zajadał się prezio Bredzisław. Foty zrobione?
  • Gen. Różański już podnosi łebek:

    Mirosław Różański‏ @MirekRozanski

    MON , opuszczenie stanowisk nie powinno zwolnić z odpowiedzialności za "dokonania" ostatnich dwóch lat
    09:30 - 19.01.2018
  • O ile jakos rozumiem odwolanie AM bo Duda, to Kownackiego...
  • raste napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "WP": Bartosz Kownacki został odwołany z funkcji wiceszefa MON. Powody tej decyzji nie są jeszcze znane...

    8-X
    ale można się domyślać
    może jakaś podpowiedź?
  • edytowano January 2018
    polmisiek napisal(a):
    O ile jakos rozumiem odwolanie AM bo Duda, to Kownackiego...
    A czy to nie oczywiste, że cała ekipa AM zostanie wycięta w pień? Czego żeście się spodziewali? Ze chodzi tylko o "kontrowersyjną" osobę pana ministra? Żarty.

    Przy okazji doczytałam, że posłanka Sobecka złożyła interpelację w sprawie zmiany miejsca stacjonowania dowództwa kujawsko-pomorskiego okręgu (czy jaksietotam nazywa) WOT. Miał być w Toruniu, gdzie wszystko już jest przygotowane i jest całe zaplecze, a będzie w Inowrocławiu. Ciekawe1 dlaczego.
  • polmisiek napisal(a):
    O ile jakos rozumiem odwolanie AM bo Duda, to Kownackiego...
    Odpowiadał za zakupy dla armii. Teraz wystarczy sobie odpowiedzieć za co się kupuje i kto chce mieć nad tym pełną kontrolę.
  • Ciekaw jestem właśnie kto. Prezes, Premier, eskimoscy przyjaciele ?
  • edytowano January 2018
    Filioquist napisal(a):
    raste napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "WP": Bartosz Kownacki został odwołany z funkcji wiceszefa MON. Powody tej decyzji nie są jeszcze znane...

    8-X
    ale można się domyślać
    może jakaś podpowiedź?

    No własnie. Jakies naprowadzenie można?
    Ps. Po doczytaniu do końca: to co ? Teraz lawinowo w PGZ i okolicach potocza sie zmiany?
  • mm nadzieję , że wywalenie Kownackiego ma związek z negocjacjami z Amerykanami. Takie depnięcie. To była pewnie tez jedna z przesłanek do wywalenia Macierewcza. W każdym razie Błaszczak pojechał i nie kłapie na drugi dzień w mediach, że już za miesiąc , kwartał będą śmigłowce/rakiety/itp... Jakościowy skok jest wielki
  • I po co te śmigłowce... Na każdego można mieć kwity. Kwity wystarczą. Dajmy na to atakuje nas Putin. Wyciągamy kwity. Putin is dead.
  • A jak pójdzie piechota, to obronią nas wojskowi emeryci.
  • edytowano January 2018
    Może być różnie. Minister Macierewicz miał specyficzne podejście do negocjacji. Minister Kownacki też. Z jednej strony bardzo konfrontacyjne (Francuzi uczący się jedzenia widelcem od Polaków, "zmiana" stanowiska Amerykanów w sprawie Patriotow itp). Z drugiej strony liczne przecieki i ujawnienia, przedwczesne deklaracje w mediach itp. To zrażało kontrahentów oraz pogarszało pozycję negocjacyjną. To wiem bo to widać publicznie. Nie wiem jak to wygląda od strony merytorycznej - koncepcja uzbrojenia, wybór systemów i kontrahentów, realność oczekiwań offsetowych, ocena potencjału polskiej zbrojeniówki itp. Nie wiem bo się nie znam tak dalece że nie jestem w stanie wyważyć sprzecznych opinii.
    Co znaczy więc że może być różnie? Źle będzie wtedy jeśli za zmianą leży jakieś lobby dostawców zainteresowanych dojeniem kasy z MON lub gorzej wpuszczeniem polskiej armii w ślepy zaułek. Dobrze będzie jeśli to zmiana taktyki. Wtedy do negocjacji zostaną wysłani chłodni i uprzejmi złotouści. Będą prawić kontrahentom uprzejmości i robić po cichu co się da.
  • 7dmy napisal(a):
    Błaszczak po prostu ciągnie swoich z MSW, gdzie z kolei urządza się, również personalnie Brudziński.

    To by było głupie. Jakaś wiedza jest jednak potrzebna. No chyba że i tamci i ci jej nie mają. Sama wola nie wystarczy.
  • Szatkowski poleciał (tzn. do Stanów na razie) wiec może zostanie
  • Pono Chwalek z mswia od trudnych i niechcianych tematów poszedł do moniu
    7dmy napisal(a):
    Błaszczak po prostu ciągnie swoich z MSW, gdzie z kolei urządza się, również personalnie Brudziński.

  • margerytka napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    raste napisal(a):
    Mania napisal(a):
    "WP": Bartosz Kownacki został odwołany z funkcji wiceszefa MON. Powody tej decyzji nie są jeszcze znane...

    8-X
    ale można się domyślać
    może jakaś podpowiedź?
    No własnie. Jakies naprowadzenie można?
    Ps. Po doczytaniu do końca: to co ? Teraz lawinowo w PGZ i okolicach potocza sie zmiany?

    Koledzy już podpowiedzieli. Chodzi o wielkie pieniądze na których ktoś chce położyć łapki.
  • Rafał napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    Błaszczak po prostu ciągnie swoich z MSW, gdzie z kolei urządza się, również personalnie Brudziński.

    To by było głupie. Jakaś wiedza jest jednak potrzebna. No chyba że i tamci i ci jej nie mają. Sama wola nie wystarczy.
    Nie wiem czy taki "tytan intelektu" jak Błaszczak to rozumie. Poza tym jest masę emerytowanych generałów ktorzy pomogą wiedzą ekspercką.
  • christoph napisal(a):
    Pono Chwalek z mswia od trudnych i niechcianych tematów poszedł do moniu
    7dmy napisal(a):
    Błaszczak po prostu ciągnie swoich z MSW, gdzie z kolei urządza się, również personalnie Brudziński.

    Chwałek od trudnych tematów?
  • W związku ze zdymisjonowaniem podsekretarzy stanu @DoSmyr i B. Grabskiego oraz dyrektora generalnego B. Ścibuta a także dyrektorów departamentów i wyższych urzędników #MON, składam im wszystkim serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia służbę Polsce
    — napisał Macierewicz.
    I to by było na tyle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.