Skip to content

Co mi się nie podoba w rządzie PiS

1131416181932

Komentarz

  • W sumie logiczne.

    W tej sprawie jeszcze nie dano ciała, więc czas już najwyższy.
  • Istnieje wersja że źle przeczytano po francuskiemu albo się nie zrozumiano. I że MSZ miał na myśli ZAMIAR albo mówił o przypadkach z czasów "dr Metr Wgłąb"...
  • Oprócz tego co podał minister Czaputowicz przyjmujemy pracowników z Azji. W samym 2017 wydaliśmy pozwolenia na pracę m.in. 7 tysięcy Nepalczyków, 3,9 tysiąca Hindusów i 2,4 tysiąca obywateli Bangladeszu (patrz graph)
    http://forsal.pl/artykuly/1106318,nepal-indie-bangladesz-w-polsce-gwaltownie-przybywa-pracownikow-z-egzotycznych-krajow.html
  • chudopachołek napisal(a):
    Oprócz tego co podał minister Czaputowicz przyjmujemy pracowników z Azji. W samym 2017 wydaliśmy pozwolenia na pracę m.in. 7 tysięcy Nepalczyków, 3,9 tysiąca Hindusów i 2,4 tysiąca obywateli Bangladeszu (patrz graph)
    http://forsal.pl/artykuly/1106318,nepal-indie-bangladesz-w-polsce-gwaltownie-przybywa-pracownikow-z-egzotycznych-krajow.html
    To trochę co innego. A nawet zupełnie i całkowicie co innego.
  • peterman napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    Oprócz tego co podał minister Czaputowicz przyjmujemy pracowników z Azji. W samym 2017 wydaliśmy pozwolenia na pracę m.in. 7 tysięcy Nepalczyków, 3,9 tysiąca Hindusów i 2,4 tysiąca obywateli Bangladeszu (patrz graph)
    http://forsal.pl/artykuly/1106318,nepal-indie-bangladesz-w-polsce-gwaltownie-przybywa-pracownikow-z-egzotycznych-krajow.html
    To trochę co innego. A nawet zupełnie i całkowicie co innego.
    Inny powód pobytu. Ale efekt może być podobny. Wyobrażasz sobie kogoś z tych "pracowników", że jak skończy mu się praca czy pozwolenie to on wyjedzie? A nie daj Boże zostanie wydalony przez polskie władze ? Co by na to powiedział cały demokratyczny świat ??
    Przyjechali, klamka zapadła, już nie wyjadą.
  • Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.

  • MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.

    to je szczegół, na nieszczęście dla tego szczegóła nie pasuje do obrazka
  • edytowano April 2018
    MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.

    Tak, tak. Tłumacz sobie tłumacz. Bangladesz to w 90% islamiści, a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści, poznaj ich - hinduistów tam nie ma. Wiesz co to jest hidżra i dlaczego to robią?
    Z ciekawości gdzie Ty mieszkasz, że ten problem Cię nie dotyczy ? W Ustrzykach Dolnych ? Bo ja w Warszawie i w mojej dzielnicy jest ich coraz więcej, młodych mężczyzn dobrze ubranych i ze smartfonami.
    A zresztą co mnie to obchodzi co oni sobie wyznają? Czy to Nepal czy Pal ? :-). Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.

    A dlaczego PiS prawie zamroził repatriacje? Przecież moglibyśmy wszystkich Polaków do Ojczyzny repatriować ?
  • edytowano April 2018
    peterman napisal(a):
    W sumie logiczne.

    W tej sprawie jeszcze nie dano ciała, więc czas już najwyższy.
    Krystyna Pawłowicz
    @KrystPawlowicz
    59 min.59 minut temu

    Progr.PIS dot.migrantów - BEZ ZMIAN
    W PL żadnych migrantów z tyt.przymus. UE relokacji NIE MA i NIE BĘDZIE !
    MinSprZagr mówił o osobach w tranzycie przez PL
    z innych tyt.
    Stanowisko PL b/z - POMOC TYLKO na MIEJSCU.
    Schengen też pozwala na kontrolowany wjazd


    I jeszcze obsobaczyła Ciaputowicza, ale to już se sami poczytajcie na profilu p. profesor :)
  • chudopachołek napisal(a):
    Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.
    Może jednak Kolega ciut przystopuje z tym zalewem postów, a zwłaszcza pouczeń.

  • edytowano April 2018
    I tak dobrze, że w MSZ w ogóle raczono się odnieść do kwestii.
  • edytowano April 2018
    Maria napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.
    Może jednak Kolega ciut przystopuje z tym zalewem postów, a zwłaszcza pouczeń.

    Wobec mnie była ironia i właśnie pouczenie. Ja nikogo nie pouczam dlaczego mówisz nieprawdę? Moje postulaty dotyczą Naszego Państwa Polskiego. Może Ty odpowiesz po co jest i komu ma służyć Nasze Państwo Polskie ?

    "Zalew postów" ?? :-) W regulaminie jest, że można pisać tylko 1 post dziennie jak to robi/albo raczej nie robi :)) Koleżanka ?
  • Pracę, płacę i opiekę to miał dawać PRL. Nie dał i upadł. Być może miał zamiar dać, ale i to wątpliwe. RP ma dać bezpieczeństwo, dumę i szanse na pracę i płacę. Opiekę słabym i niepełnosprawnym.
  • edytowano April 2018
    Nie zgadzam się z taką rolą państwa polskiego. Jeśli tak, to jest niepotrzebne. Nie ma się co potem dziwić, że młodzi nie utożsamiają się z takim nihilistycznym i internacjonalistycznym państwem. Po co takie coś ?
    Rzeczpospolita Przyjaciół, Polin. MultiKulti jprdl....
    Niektórych nic nie nauczyło to co się dzieje choćby w Szwecji czy Francji ??
  • chudopachołek napisal(a):
    Maria napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.
    Może jednak Kolega ciut przystopuje z tym zalewem postów, a zwłaszcza pouczeń.

    Wobec mnie była ironia i właśnie pouczenie. Ja nikogo nie pouczam dlaczego mówisz nieprawdę? Moje postulaty dotyczą Naszego Państwa Polskiego. Może Ty odpowiesz po co jest i komu ma służyć Nasze Państwo Polskie ?

    "Zalew postów" ?? :-) W regulaminie jest, że można pisać tylko 1 post dziennie jak to robi/albo raczej nie robi :)) Koleżanka ?
    Zbyt pochopnie napisałam, więc się wycofuję i przepraszam.

  • Maria napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    Maria napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.
    Może jednak Kolega ciut przystopuje z tym zalewem postów, a zwłaszcza pouczeń.

    Wobec mnie była ironia i właśnie pouczenie. Ja nikogo nie pouczam dlaczego mówisz nieprawdę? Moje postulaty dotyczą Naszego Państwa Polskiego. Może Ty odpowiesz po co jest i komu ma służyć Nasze Państwo Polskie ?

    "Zalew postów" ?? :-) W regulaminie jest, że można pisać tylko 1 post dziennie jak to robi/albo raczej nie robi :)) Koleżanka ?
    Zbyt pochopnie napisałam, więc się wycofuję i przepraszam.



    Przyjmuję. Ja też jeśli może byłem trochę zbyt 'agresywny' wobec Koleżanki to przepraszam Cię.
    Zdaję sobie sprawę, że jestem nowy i może trochę zamieszania wprowadziłem, choć mam nadzieję, że intelektualnego tylko.
    Wiecie, ciężko nie komentować tego co się obecnie w naszym kraju dzieje. Ja i moja rodzina mieliśmy takie wielkie nadzieje związane z PiS-em, ale idzie jak po grudzie, a ostatnio jakby pod prąd...
    Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
  • edytowano April 2018
    ..
  • edytowano April 2018
    chudopachołek napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.
    Tak, tak. Tłumacz sobie tłumacz. Bangladesz to w 90% islamiści, a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści, poznaj ich - hinduistów tam nie ma. Wiesz co to jest hidżra i dlaczego to robią?
    Z ciekawości gdzie Ty mieszkasz, że ten problem Cię nie dotyczy ? W Ustrzykach Dolnych ? Bo ja w Warszawie i w mojej dzielnicy jest ich coraz więcej, młodych mężczyzn dobrze ubranych i ze smartfonami.
    Nic nie pisałem o żadnym Bangladeszu.

    Skąd czerpiesz "wiedzę", że 90% przyjeżdżających Hindusów to islamiści?

    Źródełko poproszę, bo jak na razie to na forum głównie trollujesz i wrzucasz fejknjusy z głębokiej rzyci..
  • Rafał napisal(a):
    Pracę, płacę i opiekę to miał dawać PRL. Nie dał i upadł. Być może miał zamiar dać, ale i to wątpliwe. RP ma dać bezpieczeństwo, dumę i szanse na pracę i płacę. Opiekę słabym i niepełnosprawnym.
    Jak będzie praca i płaca, to się duma i bezpieczeństwo znajdzie. Jeszcze nie słyszałem o takim miejscu na świecie, gdzie byłyby warunki do godziwego życia, a nie byłoby bezpieczeństwa i stabilizacji. Nachodźców i ich illuminati kierowników ruchu odrzućmy.
  • chudopachołek napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.

    Tak, tak. Tłumacz sobie tłumacz. Bangladesz to w 90% islamiści, a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści, poznaj ich - hinduistów tam nie ma. Wiesz co to jest hidżra i dlaczego to robią?
    Z ciekawości gdzie Ty mieszkasz, że ten problem Cię nie dotyczy ? W Ustrzykach Dolnych ? Bo ja w Warszawie i w mojej dzielnicy jest ich coraz więcej, młodych mężczyzn dobrze ubranych i ze smartfonami.
    A zresztą co mnie to obchodzi co oni sobie wyznają? Czy to Nepal czy Pal ? :-). Polska ma dać pracę, płacę i opiekę Polakom. Uważasz inaczej ? Powiedz wprost.

    A dlaczego PiS prawie zamroził repatriacje? Przecież moglibyśmy wszystkich Polaków do Ojczyzny repatriować ?
    To trzeba dzieci robić a nie jojczyć. Będzie dzietność min 2,1 to nie będzie imigrantów.
  • edytowano April 2018
    MarianoX napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.
    Tak, tak. Tłumacz sobie tłumacz. Bangladesz to w 90% islamiści, a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści, poznaj ich - hinduistów tam nie ma. Wiesz co to jest hidżra i dlaczego to robią?
    Z ciekawości gdzie Ty mieszkasz, że ten problem Cię nie dotyczy ? W Ustrzykach Dolnych ? Bo ja w Warszawie i w mojej dzielnicy jest ich coraz więcej, młodych mężczyzn dobrze ubranych i ze smartfonami.
    Nic nie pisałem o żadnym Bangladeszu.

    Skąd czerpiesz "wiedzę", że 90% przyjeżdżających Hindusów to islamiści?

    Źródełko poproszę, bo jak na razie to na forum głównie trollujesz i wrzucasz fejknjusy z głębokiej rzyci..


    Pewnie takie samo dane jak "administracyjny zakaz islamu" w Japonii.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Który Kolega?
    Pewnie ten, który używa
    MarianoX napisal(a):
    chudopachołek napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ale Indianie z Indii i Gorole z Nepalu to do roboty przyjeżdżają np. w stoczniach, fabrykach mebli albo na studia i w zdecydowanej większości NIE wyznają Islamu.
    Tak, tak. Tłumacz sobie tłumacz. Bangladesz to w 90% islamiści, a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści, poznaj ich - hinduistów tam nie ma. Wiesz co to jest hidżra i dlaczego to robią?
    Z ciekawości gdzie Ty mieszkasz, że ten problem Cię nie dotyczy ? W Ustrzykach Dolnych ? Bo ja w Warszawie i w mojej dzielnicy jest ich coraz więcej, młodych mężczyzn dobrze ubranych i ze smartfonami.
    Nic nie pisałem o żadnym Bangladeszu.

    Skąd czerpiesz "wiedzę", że 90% przyjeżdżających Hindusów to islamiści?

    Źródełko poproszę, bo jak na razie to na forum głównie trollujesz i wrzucasz fejknjusy z głębokiej rzyci..
    Pewnie takie samo dane jak "administracyjny zakaz islamu" w Japonii.

    Źródełko informacji z pierwszej ręki mam w Warszawie. A koledzy w Pierdziszewie czy na Kajmanach ?
  • Nie, na Krokodylach.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Nie, na Krokodylach.
    To dlaczego Kolega wymądrza się o tym co się dzieje w Warszawie ?
  • Kolega sam jest światowy i w stolicy mieszka. Cała reszta forum to głębokie Podkarpacie a telewizję od czasu do czasu u proboszcza ogląda.
  • a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści
    ______________

    Cytat dosłowny. To do Warszawy czy do Polski?

    Ja widzę trzy opcje: jesteś trollem, analfabetą lub idiotą. Obstawiam pierwsze, ale absolutnie nie wykluczam dwóch pozostałych.
  • raste napisal(a):
    Kolega sam jest światowy i w stolicy mieszka. Cała reszta forum to głębokie Podkarpacie a telewizję od czasu do czasu u proboszcza ogląda.
    To może na Wilanowie mieszka i codziennie rano przemieszcza się jakąś "kugom" z punktu A do punktu B i wieczorem z powrotem, a w weekend robi zakupki przez neta. No to tak nic się nie zmienia w Polsce i nic się nie zauważy :))
  • edytowano April 2018
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    a z Indii przyjeżdżają do Polski prawie wyłącznie islamiści
    ______________

    Cytat dosłowny. To do Warszawy czy do Polski?

    Ja widzę trzy opcje: jesteś trollem, analfabetą lub idiotą. Obstawiam pierwsze, ale absolutnie nie wykluczam dwóch pozostałych.
    A ja obstawiam, że 1) tato był w PZPR albo w milicji, 2) jesteś dyrektorem w jakiejś fundacji Sorosa, 3) rentierem, który odziedziczył majątek po rodzicach duplomatach w Moskwie.
    Obstawiam to trzecie, ale nie wykluczam pierwszego i drugiego.
  • Lol, wszystko wymieszane.
    To mama była w milicji, tato w fundacji Sorosa, a mnie wkręcili na dyplomatę w Moskwie.

    Coś jeszcze?

    Nie chcę być złośliwy, ale odejście zasłużonego i wyważonego forumowicza 7-mego (z którym częściej się nie zgadzałem niż zgadzałem, poza zupełnie ostatnimi czasami, gdy było na odwrót) i zamiast niego obecność tego trolla to nie przypadek, a skutek. Skutek tego, jak traktujecie mających inne zdanie, jak prowadzicie dyskusję, jak przestrzegacie regulaminu.
    W Chudopachołku przeglądają się wszystkie te ostatnie cechy forum, jak w oczywiście zakrzywionym, ale ciągle lustrze.
    Przemyślcie to sobie.
  • edytowano April 2018
    //admin

    Panowie! Spokój proszę!
    Kazdy następny wpis nie w temacie watką WYKASUJĘ.


    edit: w trakcie pisania (i banowania) dopisał się Rozum, ale juz neich zostanie wpis....

    //
    chudopachołek napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    ...Ja widzę trzy opcje: jesteś trollem, analfabetą lub idiotą. Obstawiam pierwsze, ale absolutnie nie wykluczam dwóch pozostałych.
    A ja obstawiam, że 1) tato był w PZPR albo w milicji, 2) jesteś dyrektorem w jakiejś fundacji Sorosa, 3) rentierem, który odziedziczył majątek po rodzicach duplomatach w Moskwie.
    Obstawiam to trzecie, ale nie wykluczam pierwszego i drugiego.

    //admin

    brzydkie ad personam Rozuma ma jednak inną wagę niż
    pezetpeery I sorosy kol. chudopachołka
    zobaczę jutro, co na to pozostali admini; na własne ryzyko -
    ode mnie czasowy ban
    //
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.