Skip to content

Co mi się nie podoba w rządzie PiS

145791032

Komentarz

  • Rolka napisal(a):
    Taki detal: https://dorzeczy.pl/kraj/57699/Pracownicy-MON-wydali-sluzbowymi-kartami-prawie-15-mln-zl.html. Musi być, że do 1-go im nie starczało. Szybko peowiejecie, oj szybko...
    Dziękuję. Ale nie PO jest moim ideałem tylko pewne bliskowschodnie państwo.
  • 7dmy napisal(a):
    w jaki sposób biorąc pod uwagę udział państwa i podmiotów kontrolowanych przez państwo ?
    Prościutko. Wywiad pokazujący powiązania własnościowe i nakaz KNF rozproszenia albo unieważnienie prawa głosu. Nie takie rzeczy potrafi robić państwo tylko myśmy takiej organizacji nie widzieli. Ziemniak niedawno po raz pierwszy w życiu zobaczył i bardzo go to wstrząsnęło.
  • los napisal(a):
    Ruchy musieliby być chore, jakby nie próbowali przejąć Orlena. Da się te akcje pozbawić praw głosu tylko do tego potrzebny jest profesjonalny i twardy KNF. No i Instytut Spraw Trudnych. Polska chyba rzeczywiście wchodzi do pierwszej ligi, bo brak takiej instytucji daje się coraz bardziej we znaki.
    Trzeba znać skalę zaangażowania Orlenu u sąsiadów (Niemcy, Litwa, Słowacja) choć rzadko pod własnym brantem. Lotos to ładnie blokował, bo przy twardej grze można było przenieść aktywa do Lotosu, a po tej fuzji...
    image

  • Dowody? A po co dowody, insynuacje są dużo lepsze.
  • Wiadomo, że wydane 15 mln złotych -

    A napisałem, że wydali na prywatne? Ja tam nie wiem na co - tyle, że jakoś pozostałe ministerstwa wydały "nieco" mniej. Jakieś logiczne wyjaśnienie?

    ."Łącznie MON wydał więc przez 1,5 roku prawie 15 mln zł, czyli siedem razy więcej niż pozostałe ministerstwa razem!" – czytamy w "SE".

  • los napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    w jaki sposób biorąc pod uwagę udział państwa i podmiotów kontrolowanych przez państwo ?
    Prościutko. Wywiad pokazujący powiązania własnościowe i nakaz KNF rozproszenia albo unieważnienie prawa głosu. Nie takie rzeczy potrafi robić państwo tylko myśmy takiej organizacji nie widzieli. Ziemniak niedawno po raz pierwszy w życiu zobaczył i bardzo go to wstrząsnęło.
    Czy chodzi o akcję Brytoli w kwestii zablokowania spotkania, w którym miał uczestniczyć rzeczony redaktor?
  • Rolka napisal(a):
    Wiadomo, że wydane 15 mln złotych -

    A napisałem, że wydali na prywatne? Ja tam nie wiem na co - tyle, że jakoś pozostałe ministerstwa wydały "nieco" mniej. Jakieś logiczne wyjaśnienie?

    ."Łącznie MON wydał więc przez 1,5 roku prawie 15 mln zł, czyli siedem razy więcej niż pozostałe ministerstwa razem!" – czytamy w "SE".

    OMG. Wkleję zatem jeszcze raz:

    Jednocześnie zaznaczamy, że łączna liczba kart oraz kwota wydatkowana w latach 2016-2017, która została podana w odpowiedzi na zapytanie Pana posła Piotra Misiło dotyczyła całych sił zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa. Nie były to też środki przeznaczone na wydatki reprezentacyjne jak twierdzą posłowie opozycji. Były to karty wykorzystywane do funkcjonowania jednostek wojskowych i ponad 100 ataszatów obrony funkcjonujących poza granicami państwa.
  • Znaczy się dla MSZ nie są uwzględnione wydatki dla ambasad i konsulatów? Bo inaczej to się całości nie trzyma...
  • loslos
    edytowano March 2018
    Rolka napisal(a):
    Wiadomo, że wydane 15 mln złotych -

    A napisałem, że wydali na prywatne? Ja tam nie wiem na co - tyle, że jakoś pozostałe ministerstwa wydały "nieco" mniej. Jakieś logiczne wyjaśnienie?
    Nie napisałeś wprost, posłużyłeś się tylko insynuacją. Czym innym jest tekst "Szybko peowiejecie, oj szybko..."?

    Obrzydliwe.
    MarianoX napisal(a):
    Czy chodzi o akcję Brytoli w kwestii zablokowania spotkania, w którym miał uczestniczyć rzeczony redaktor?
    Dokładnie. Pan redachtor się dowiedział, że jak państwo czegoś chce, to to robi. Prawo nie jest świętą kartką papieru tylko narzędziem sprawowania władzy. Na swoich państwo będzie jeszcze uważać ale jeśli o obcych idzie, to niech własne państwo proszą o pomoc. A jak nie mają, to ich sprawa. Ziemniak zresztą sporą część życia poświęcił na osłabianie polskiego państwa, więc pretensje mieć powinien do siebie.
  • los napisal(a):
    Nie takie rzeczy potrafi robić państwo tylko myśmy takiej organizacji nie widzieli.
    Teraz możemy zobaczyć, że jednak państwo mamy i działa: niszczenie Macierewicza, dzień po przywróceniu Kraszewskiego, idzie mu (temu państwu) całkiem sprawnie.

  • Rolka napisal(a):
    Wiadomo, że wydane 15 mln złotych -

    A napisałem, że wydali na prywatne? Ja tam nie wiem na co - tyle, że jakoś pozostałe ministerstwa wydały "nieco" mniej. Jakieś logiczne wyjaśnienie?

    ."Łącznie MON wydał więc przez 1,5 roku prawie 15 mln zł, czyli siedem razy więcej niż pozostałe ministerstwa razem!" – czytamy w "SE".

    Jest o tym w wątku obok i uprasza się więcej nie cudzołożyć.
  • edytowano March 2018
    Rolka napisal(a):
    Taki detal:....
    kolego, fejknjusami dalsze nie pojedziesz...
  • edytowano March 2018
    Adam Andruszkiewicz‏ @Andruszkiewicz1 · 2 min.2 minuty temu

    Świetny pomysł Premiera Morawieckiego, aby w sferze budżetowej nie zatrudniać nowych pracowników na miejsce tych, którzy odchodzą na emeryturę. W Polsce mamy do tej pory tysiące urzędów, w których pracowników jest zbyt wielu, a wydajność ich pracy przypomina PRL.

    Przy ustawowo gwarantowanej stabilności i ochronie stosunku pracy w administracji, jest to prosta droga do utrwalenia postkomunizmu na dekady.
  • Jedyną zaletą tego rządu PO jest to, że chyba jednak jest pod kontrolą Kaczyńskiego.
  • No bez jaj. Przecież tam jest Suski
  • Że Suski jest tą drugą zaletą? =))
  • Zgodnie z losowym rozumowaniem po dzisiejszym dniu można WPROST napisać, że BLOB ruszył po Służby.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Zgodnie z losowym rozumowaniem po dzisiejszym dniu można WPROST napisać, że BLOB ruszył po Służby.
    Tzn. po które?
    Mario stanie na baczność. Oj, ileśmy sobie po tym kurdupelku obiecywali... Pamiętacie, jak JK namaszczał go na delfina?
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Zgodnie z losowym rozumowaniem po dzisiejszym dniu można WPROST napisać, że BLOB ruszył po Służby.
    Wszystko znaczy wszystko.
  • Swoich?! Swoich?! Ty łobuzie!
  • los napisal(a):
    Że Suski jest tą drugą zaletą? =))
    Jeszcze Błaszczak. Pamiętajmy o Blaszczaku.
  • urząd pracy w Poznaniu to jeden wielki BURDEL
    a poseł Wróblewski ma wszystko w d...
  • podczas wyborów ja też będę miała wszystko w d... - a w szczególności mandat poselski posła Wróblewskiego
  • Czy to ogłoszenie?
    Poseł Wróblewski pono studiował w Niemczech i jest korporantem. Ale nie za to go kochamy
  • christoph napisal(a):
    Czy to ogłoszenie?
    Poseł Wróblewski pono studiował w Niemczech i jest korporantem. Ale nie za to go kochamy
    Odpowiedź: nie jest to ogłoszenie, tylko stwierdzenie, co mi się nie podoba w rządzie PiS.
  • 7dmy napisal(a):
    Co ma PIS i poseł Wróblewski do Urzędu Pracu w Poznańu, który podlega samorządowi ?
    nie będę rozmawiać w ten sposób
  • rząd odpowiada za stan państwa i jego urzędów
  • a poseł Wróblewski ma to w d
  • 7dmy napisal(a):
    Nie jest odpowiedzialny za stan samorządu w Poznani, za to odpowiedzialni są mieszkańcy Poznania, widać im to pasuje.
    w ogóle za nic nie jest odpowiedzialny
    i to mi się właśnie nie podoba w rządzie PiS
  • 7dmy napisal(a):
    Nie jest odpowiedzialny za stan samorządu w Poznani, za to odpowiedzialni są mieszkańcy Poznania, widać im to pasuje.
    http://wuppoznan.praca.gov.pl

    mylący jest ten adres: gov.pl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.