Skip to content

Czerwone wuje odcinają prawy internet od finansowania

1151618202125

Komentarz

  • Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz poinformował dziś w „Politycznej kawie”, że odpowiadając na cenzurę wprowadzaną przez amerykańskich gigantów, z inicjatywy Klubów „Gazety Polskiej” powstał nowy serwis Albicla.com. Rejestracja rusza już 20 stycznia.

    Zablokowanie kont prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na Twitterze, Facebooku i Instagramie stało się przełomowym wydarzeniem, po którym zdano sobie sprawę z konieczności pilnego szukania rozwiązań zapewniających wolność słowa.

    Odpowiedzią polskich władz jest propozycja nowych regulacji prawnych, które będą miały uniemożliwić administratorom mediów społecznościowych cenzurowanie zgodnych z prawem treści publikowanych przez użytkowników.

    Na ostatnie wydarzenia odpowiedziały również Kluby „Gazety Polskiej”. Tomasz Sakiewicz przekazał dziś, że rusza nowy polski serwis społecznościowy Albicla.com. Jego nazwa jest skrótem od łacińskich słów: „aquila alba” – „orzeł biały”.

    Rejestracja w nowym serwisie będzie możliwa od 20 stycznia 2021 roku.

    kak/niezależna.pl
  • Kak niezależna
    Otsheń niezalezna
  • edytowano January 2021
    ethanol napisal(a):
    kak/niezależna.pl
    christoph napisal(a):
    Kak niezależna
    Otsheń niezalezna
    Dla siebie pytam (bo nigdy nie czytałem i nie słuchałem i nie klubowałem).
    Skąd się wzięła ta opinia prorosyjskości Gazety Polskiej?

  • ethanol napisal(a):
    ... rusza nowy polski serwis społecznościowy

    Albicla.com.

    Jego nazwa jest skrótem od łacińskich słów: „aquila alba” – „orzeł biały”.
    Ciekawym... tego rozdrobnienia w sieci (w świecie).
  • romeck napisal(a):
    ethanol napisal(a):
    kak/niezależna.pl
    christoph napisal(a):
    Kak niezależna
    Otsheń niezalezna
    Dla siebie pytam (bo nigdy nie czytałem i nie słuchałem i nie klubowałem).
    Skąd się wzięła ta opinia prorosyjskości Gazety Polskiej?

    Bo jest zapotrzebowanie na taką narrację.
  • Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek zetknął się w GP z tekstem, w którym byłby cień prorosyjskości.
  • edytowano January 2021
    ethanol napisal(a):
    Tomasz Sakiewicz przekazał dziś, że rusza nowy polski serwis społecznościowy Albicla.com. Jego nazwa jest skrótem od łacińskich słów: „aquila alba” – „orzeł biały”.

    Rejestracja w nowym serwisie będzie możliwa od 20 stycznia 2021 roku.

    kak/niezależna.pl
    ciekawe, czy będzie wymagana

    ps.
    "albicla" jako skrótowiec od "aquila alba"?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek zetknął się w GP z tekstem, w którym byłby cień prorosyjskości.
    Ja również. Przynajmniej w czasach, gdy czytałem regularnie. Prędzej znalazłoby się teksty "zoologicznie antyrosyjskie"
  • Mogli by to dać przynajmniej w domenie .pl skoro to polski projekt, a nie .com
  • edytowano January 2021
    lub nową końcówkę, np.:
    .club
    ;)

    image
  • Ale może hurtem kupili i inne końcówki i .pl będzie, i będzie przekierowywać na .com?

    image
  • Dla .com właściciel widnieje, dla .pl nie - ale za to obie domeny zostały zarejestrowane 2 grudnia 2020, więc wygląda że może przechwycili ale na razie nic z tym nie robią, dobre i to może się zreflektują w rok.
  • Wykupić i zaspekulować
  • Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek zetknął się w GP z tekstem, w którym byłby cień prorosyjskości.
    Ja również. Przynajmniej w czasach, gdy czytałem regularnie. Prędzej znalazłoby się teksty "zoologicznie antyrosyjskie"
    Dlatego, że od jakiegoś czasu jak grzyby po deszczu powstają portale typu "myśl polska" albo "wolna polska" i tym podobne. Oczywiście śmierdzą onucą na pół Europy.

    Zgodnie z rosyjską metodologią wojny informacyjnej, należy nie tyle się bronić co atakować. Dlatego niezależna ma być prorosyjska (bo u jej dotychczasowych czytelników to ją kompromituje, a już prorosyjscy w jej nawrócenie nie uwierzą).

    Na podobnej zasadzie próbuje się wrzucać narrację o Macierewiczu, że to ruski agent co nam wojsko rozwalił. A jak pewnie sami widzieliście - Kaczyńskiego niedawno ubrano w mundur Jaruzelskiego.

    No ale u nas (i nie tylko u nas) każde gówno można publikować i powielać. Do tego sami tego w zasadzie nie robimy. W tych warunkach ciężko nie przegrać.
  • TecumSeh napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek zetknął się w GP z tekstem, w którym byłby cień prorosyjskości.
    Ja również. Przynajmniej w czasach, gdy czytałem regularnie. Prędzej znalazłoby się teksty "zoologicznie antyrosyjskie"
    Dlatego, że od jakiegoś czasu jak grzyby po deszczu powstają portale typu "myśl polska" albo "wolna polska" i tym podobne. Oczywiście śmierdzą onucą na pół Europy.

    Zgodnie z rosyjską metodologią wojny informacyjnej, należy nie tyle się bronić co atakować. Dlatego niezależna ma być prorosyjska (bo u jej dotychczasowych czytelników to ją kompromituje, a już prorosyjscy w jej nawrócenie nie uwierzą).

    Na podobnej zasadzie próbuje się wrzucać narrację o Macierewiczu, że to ruski agent co nam wojsko rozwalił. A jak pewnie sami widzieliście - Kaczyńskiego niedawno ubrano w mundur Jaruzelskiego.

    No ale u nas (i nie tylko u nas) każde gówno można publikować i powielać. Do tego sami tego w zasadzie nie robimy. W tych warunkach ciężko nie przegrać.

    Ja bym jeszcze dodał, że jak u nas chcesz kogoś skompromitować i mu dokopać, to najlepiej oskarżyć go o współpracę z Ruskimi.
  • Besteer napisal(a):
    Ja bym jeszcze dodał, że jak u nas chcesz kogoś skompromitować i mu dokopać, to najlepiej oskarżyć go o współpracę z Ruskimi.
    No nie wiem - np Mikke się tym chwali ku uciesze jego fanów.
  • TecumSeh napisal(a):
    Besteer napisal(a):
    Ja bym jeszcze dodał, że jak u nas chcesz kogoś skompromitować i mu dokopać, to najlepiej oskarżyć go o współpracę z Ruskimi.
    No nie wiem - np Mikke się tym chwali ku uciesze jego fanów.
    Fani JKM to akurat dość specyficzny elektorat i na nich już chyba nic nie robi wrażenia. Wśród wszystkich innych jego wschodnie umizgi raczej mu sympatii nie przysporzyły.
  • Besteer napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Besteer napisal(a):
    Ja bym jeszcze dodał, że jak u nas chcesz kogoś skompromitować i mu dokopać, to najlepiej oskarżyć go o współpracę z Ruskimi.
    No nie wiem - np Mikke się tym chwali ku uciesze jego fanów.
    Fani JKM to akurat dość specyficzny elektorat i na nich już chyba nic nie robi wrażenia. Wśród wszystkich innych jego wschodnie umizgi raczej mu sympatii nie przysporzyły.
    To może i w innych przypadkach tak to działa że na nikim nic nie robi już wrażenia? Ze Sputnika niektórzy nie wychodzą a robią za Polaków.
  • Przemko napisal(a):
    Besteer napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Besteer napisal(a):
    Ja bym jeszcze dodał, że jak u nas chcesz kogoś skompromitować i mu dokopać, to najlepiej oskarżyć go o współpracę z Ruskimi.
    No nie wiem - np Mikke się tym chwali ku uciesze jego fanów.
    Fani JKM to akurat dość specyficzny elektorat i na nich już chyba nic nie robi wrażenia. Wśród wszystkich innych jego wschodnie umizgi raczej mu sympatii nie przysporzyły.
    To może i w innych przypadkach tak to działa że na nikim nic nie robi już wrażenia? Ze Sputnika niektórzy nie wychodzą a robią za Polaków.


    Całkiem możliwe. U nas politycy dzielą się na trzy stronnictwa: ruskie, pruskie i jankeskie. Do tej pory to trzecie uważałem za najlepsze, ale po ostatnich zmianach to już w sumie czort jeden wie...
  • Lepiej dzielić ich na stronnictwa polskie i antypolskie.
  • ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
  • edytowano January 2021
    trep napisal(a):
    ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
    Oczywiście i na pewno nie jest to stronnictwo polskie. Co do straszliwych Jankesów to zawsze zadaję germanofilom i sowieciarzom pytanie: iluż to Polaków wymordowali owi potworni Hamburgerowcy?
  • MarianoX napisal(a):
    trep napisal(a):
    ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
    Oczywiście i na pewno nie jest to stronnictwo polskie. Co do straszliwych Jankesów to zawsze zadaję germanofilom i sowieciarzom pytanie: iluż to Polaków wymordowali owi potworni Hamburgerowcy?
    Z tym stronnictwem polskim to jest niestety tak, że drugim Iranem ani Kubą nie będziemy i jakiegoś patrona musimy mieć. Za tym wyborem idzie niestety szereg implikacji i to już nawet nie chodzi o to, kto tam kogo sto lat temu, bo i hamburgerowcy mieli plany zrobienia tutaj atomowej pustyni, tylko z kim nasza przyszłość wygląda najbardziej obiecująco. I z takim wyborem mam ostatnio duży problem.
  • Besteer napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    trep napisal(a):
    ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
    Oczywiście i na pewno nie jest to stronnictwo polskie. Co do straszliwych Jankesów to zawsze zadaję germanofilom i sowieciarzom pytanie: iluż to Polaków wymordowali owi potworni Hamburgerowcy?
    Z tym stronnictwem polskim to jest niestety tak, że drugim Iranem ani Kubą nie będziemy i jakiegoś patrona musimy mieć. Za tym wyborem idzie niestety szereg implikacji i to już nawet nie chodzi o to, kto tam kogo sto lat temu, bo i hamburgerowcy mieli plany zrobienia tutaj atomowej pustyni, tylko z kim nasza przyszłość wygląda najbardziej obiecująco. I z takim wyborem mam ostatnio duży problem.
    No to nie ma się czym chwalić. A najbardziej to nie ma się czym chwalić tym językiem, mówi się "sojusznik" a nie "patron".
  • "hamburgerowcy"?
    ?
  • romeck napisal(a):
    "hamburgerowcy"?
    ?
    Kulinarnie
    Nie geograficznie
  • edytowano January 2021
    Besteer napisal(a):
    trep napisal(a):
    ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
    bo i hamburgerowcy mieli plany zrobienia tutaj atomowej pustyni
    Za fakt bycia Polakami miała być ta pustynia?

    Przepraszam, czepiam, się, ale bez kontekstu cytowane zdanie zajeżdża onucą.
  • Natenczas OK.
  • statystyczny USAniec zjada rocznie:
    28 kg wołowiny (ile z tego na mielone do bułki?)
    13 kg frytek (często do tych hamburgerów)
    10 kg pizzy
    11 kg lodów
    27 kg drobiowiny
    21 kg wieprzowiny


    w sumie, trochę mitologia z tymi hambugerami...


    https://naturalsociety.com/app/uploads/2012/09/americanaveragefoodconsumption1.jpg
  • Przemko napisal(a):
    Lepiej dzielić ich na stronnictwa polskie i antypolskie.
    Dokładnie.
    trep napisal(a):
    ruskie i pruskie to jedno stronnictwo jest.
    Zdecydowanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.