Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1313234363747

Komentarz

  • gazeta.pl to internetowy portal Agory, portalem Wyborczej to wyborcza.pl.
  • edytowano January 2023
    Zgadzam się, tak samo jest z mówieniem, że blik jest innowacyjny, a to jest po prostu ułatwiona obługa już wynalezionych cyfrowych płatności.
  • polmisiek napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Niemiecki profesor historii: Polska pod obecnymi rządami jest naszym wrogiem
    Ale to wybór Niemiec. Polacy łatwo wybaczają i chętnie by się z Niemcami pojednali.
    Ja jednak bym się upierał, że Niemce są podzielone i profesorek to jakiś głos opcji radykalnej.
  • Blik jest innowacyjny i Ivona jest innowacyjna, coś wymyślono w ogniwach fotoelektrycznych ale na miłość Boską, Polska to nie powiat skierniewicki tylko 40-milionowe państwo a innowacji produkuje mniej od Estonii.
  • edytowano January 2023
    los napisal(a):
    Blik jest innowacyjny i Ivona jest innowacyjna, coś wymyślono w ogniwach fotoelektrycznych ale na miłość Boską, Polska To nie powiat skierniewicki tylko 40-milionowe państwo a innowacji produkuje mniej od Estonii.
    To gdzie leży problem? Bo chyba nie w braku talentów?
  • los napisal(a):
    Blik jest innowacyjny i Ivona jest innowacyjna, coś wymyślono w ogniwach fotoelektrycznych ale na miłość Boską, Polska to nie powiat skierniewicki tylko 40-milionowe państwo a innowacji produkuje mniej od Estonii.
    Daj żyć, dopiero co zrozumieliśmy, że w biznesie czasami bardziej się opłaca nie kombinować, niż kombinować. Innowacyjność wejdzie (jak wejdzie) za 30-50 lat. Problemem jest tu przeciwstawny, naturalnemu procesowi wzrostu, trend głupienia społeczeństwa.
  • janosik napisal(a):
    los napisal(a):
    Blik jest innowacyjny i Ivona jest innowacyjna, coś wymyślono w ogniwach fotoelektrycznych ale na miłość Boską, Polska To nie powiat skierniewicki tylko 40-milionowe państwo a innowacji produkuje mniej od Estonii.
    To gdzie leży problem? Bo chyba nie w braku talentów?
    Talentów pewnie jest tyle co gdziekolwiek indziej, polskie wykształcenie jest całkiem dobre, szwankuje to co zwykle - management i państwo.
  • janosik napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Niemiecki profesor historii: Polska pod obecnymi rządami jest naszym wrogiem
    Ale to wybór Niemiec. Polacy łatwo wybaczają i chętnie by się z Niemcami pojednali.
    Ja jednak bym się upierał, że Niemce są podzielone i profesorek to jakiś głos opcji radykalnej.

    Jednak jako państwo nas dojeżdzają na wszelkie możliwe sposoby. A Polacy to jest taki naród, że potrafili banderowców milionami przyjąć do swoich domów, więc i w sekundę mogliby zostać największymi przyjaciółmi hitlerowców gdyby ci okazali im szacunek.
  • janosik napisal(a):
    polmisiek napisal(a):
    Smok_Eustachy napisal(a):
    Niemiecki profesor historii: Polska pod obecnymi rządami jest naszym wrogiem
    Ale to wybór Niemiec. Polacy łatwo wybaczają i chętnie by się z Niemcami pojednali.
    Ja jednak bym się upierał, że Niemce są podzielone i profesorek to jakiś głos opcji radykalnej.

    Jakby coś podobnego powiedział o Izraelu, zostałby zadziobany. Nie został zadziobany a więc może jest i opcją radykalną ale ci mniej radykalni myślą tak samo tylko są mniej wyrywni w gadaniu.
  • Przemko napisal(a):
    gazeta.pl to internetowy portal Agory, portalem Wyborczej to wyborcza.pl.
    Ja wiem że belzebub się różni od lucyfera, ale obaj są z piekła rodem.
  • polmisiek napisal(a):
    A Polacy to jest taki naród, że potrafili banderowców milionami przyjąć do swoich domów, więc i w sekundę mogliby zostać największymi przyjaciółmi hitlerowców gdyby ci okazali im szacunek.
    To prawda, tyle że Ukraińcy to nie banderowcy w targowickim znaczeniu tego słowa.
    Targowiczanie jako onuce uwielbiają dane statystyczne na temat kultu Bandery, kompletnie zaś pomijają fakt, że o jego zbrodniach na Ukrainie nie wie się prawie nic - więc kult Bandery (i tak nieprzesadnie duży) niekoniecznie idzie w parze z wychwalaniem rzezania Lachów. A nawet w ogóle nie idzie w parze.

    Co do hitlerowców - dokładnie tak jest. Ale ci nam szacunku nie okażą, nawet jak poudają, to nie dłużej niż minutę.
    Pogardę do nas mają w DNA, a ciężko się pozbyć swojego DNA.
  • Ale ja o tym właśnie piszę. Polacy mogliby być pamiętliwi i Ukraińców traktować jak banderowców, ale tego nie robią. Tam samo z Niemcami, gdyby tylko Niemcy przestali zachowywać się jak hitlerowcy.
  • los napisal(a):
    janosik napisal(a):
    los napisal(a):
    Blik jest innowacyjny i Ivona jest innowacyjna, coś wymyślono w ogniwach fotoelektrycznych ale na miłość Boską, Polska To nie powiat skierniewicki tylko 40-milionowe państwo a innowacji produkuje mniej od Estonii.
    To gdzie leży problem? Bo chyba nie w braku talentów?
    Talentów pewnie jest tyle co gdziekolwiek indziej, polskie wykształcenie jest całkiem dobre, szwankuje to co zwykle - management i państwo.

    Bez państwa, ale o przywództwie pisał już JORGE jakieś pół miliona lat temu
  • edytowano January 2023
    ...
  • janosik napisal(a):
    Ciekawy wywiad u Sroczyńskiego w wyborczej.
    na boku, przypomnienie z wątku → dobra wiadomość z rana, że gazeta pl to nie i już nie wyborcza pl

    plus admin:romeck dałem spację w linku
  • Dopytujemy, czy pracownicy technoparku sprawdzili wcześniej, czy Adam Pabiś rzeczywiście – tak jak podaje w mediach i na swojej stronie internetowej – jest neurobiologiem i audiologiem, znawcą szumów usznych.

    Dyrektorka Daszuta-Zalewska mówi szczerze: – Od żadnego z pomysłodawców zakwalifikowanych do udziału w projekcie nie wymagamy przedkładania dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie. Nie wymagaliśmy ich też od pana Adama Pabisia.

    Na realizację programu "Hub of Talents 2" w Polsce władze Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego otrzymały z Unii Europejskiej ponad 21 mln zł.

    Współpracą z Adamem Pabisiem chwalą się do dziś: "Ear Doctor to pierwszy doktor audiologii umieszczony w automatycznej maszynie. Może przeprowadzać zaawansowane konsultacje specjalistyczne, mierzyć słuch oraz dopasowywać aparat słuchowy bez udziału osób trzecich".

    Dzwonimy do Politechniki Białostockiej. Chcemy dowiedzieć się, jak wyglądały prace nad tym urządzeniem. Odbijamy się od ściany. Rzeczniczka uczelni nie chce wypowiadać się na temat współpracy z Pabisiem i odsyła nas z powrotem do technoparku. – To oni byli gospodarzem

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/doktor-szaman-celebryta-jak-uwierzylismy-w-bajke-o-niezwyklym-lekarzu/gwzrt92
  • edytowano February 2023
    https://www.politico.eu/article/far-right-italy-giorgia-meloni-europe-conservatives-want-a-piece/

    Można całość - w skrócie: EPP chce nieoficjalnego sojuszu z ECR, żeby utrzymać swój stan posiadania w instytucjach unijnych. Dotychczas zapewniał to sojusz z PES, wkrótce przestanie, afera korupcyjna to prawdopodobnie przyspieszyła. I rozumują tak: są już koalicje ECR-EPP w Czechach, Włoszech i nieoficjalna w Szwecji, za rok kolejna w Hiszpanii.
    A co blokuje? Platforma Obywatelska, bo dla niej sojusz z PiSem choćby na poziomie unijnym, to samobójstwo, odejście praktycznie całego elektoratu do reszty opozycji.

    To w artykule, a wnioski?
    Więc opcje rozwiązania tego byłyby takie: EPP pozbywa się PO albo ECR pozbywa się PiS. Łatwe? Zależy dla kogo - europosłowie PO stanowią 11 spośród 176 europosłów z EPP (6,25%),
    - europosłowie PiS stanowią 24 (cała ZP 27) spośród 63 europosłów z EPP (38% - lub 43%)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    https://www.politico.eu/article/far-right-italy-giorgia-meloni-europe-conservatives-want-a-piece/

    Można całość - w skrócie: EPP chce nieoficjalnego sojuszu z ECR, żeby utrzymać swój stan posiadania w instytucjach unijnych. Dotychczas zapewniał to sojusz z PES, wkrótce przestanie, afera korupcyjna to prawdopodobnie przyspieszyła. I rozumują tak: są już koalicje ECR-EPP w Czechach, Włoszech i nieoficjalna w Szwecji, za rok kolejna w Hiszpanii.
    A co blokuje? Platforma Obywatelska, bo dla niej sojusz z PiSem choćby na poziomie unijnym, to samobójstwo, odejście praktycznie całego elektoratu do reszty opozycji.

    To w artykule, a wnioski?
    Więc opcje rozwiązania tego byłyby takie: EPP pozbywa się PO albo ECR pozbywa się PiS. Łatwe? Zależy dla kogo - europosłowie PO stanowią 11 spośród 176 europosłów z EPP (6,25%),
    - europosłowie PiS stanowią 24 (cała ZP 27) spośród 63 europosłów z EPP (38% - lub 43%)
    To byłaby roszada i mat w jednym.
  • Auć auć auć.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    EPP chce nieoficjalnego sojuszu z ECR, żeby utrzymać swój stan posiadania
    To jest oczywiście bardzo miłe.

    Nie wątpię, że szepną Matołuszkowi w uszko, że tym razem to już na pewno będzie dobrze, a nie tak jak było z powołaniem vdL, że już dzień po głosowaniu całą mocą trzeba było zwalczać Polskę.
  • loslos
    edytowano February 2023
    A co innego? Socjaliści z następnego PE wypadają, zostaje oszalałe lewactwo, arbuzy, leberałowie, EPP i tzw. populiści. Jak EPP chce rządzić, musi w sojuszu z ECR, trockiści to jeszcze nie ten etap. Giorgia jest wielka, szkoda, że pan Mateusz jej nie dorasta.
  • edytowano February 2023
  • Ciekawą wymianę zdań miałem dziś na Twitterze z tą Krysztopą. Niezależnie co jest prawdą - coś jest nie teges. Albo z nagocjatorami, albo z komunikacją, albo z elektronatem (w tym i ze mną) - albo ze wszystkim naraz.

    Tylko Niemce zawsze takie same.

    https://mobile.twitter.com/cezarykrysztopa/status/1622972901182898176
  • peterman napisal(a):
    Ciekawą wymianę zdań miałem dziś na Twitterze z tą Krysztopą. Niezależnie co jest prawdą - coś jest nie teges. Albo z nagocjatorami, albo z komunikacją, albo z elektronatem (w tym i ze mną) - albo ze wszystkim naraz.

    Tylko Niemce zawsze takie same.

    https://mobile.twitter.com/cezarykrysztopa/status/1622972901182898176
    Ja myślę że to o to chodzi.

    "W środę 8 lutego, z udziałem m.in. unijnej komisarz ds. spójności Elisy Ferreiry odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie uroczysta inauguracja Funduszy Europejskich dla Polski na lata 2021-2027.

    Jak podaje, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce uroczystość rozpocznie się w środę, w samo południe.

    W grudniu 2022 roku Komisja Europejska zatwierdziła wszystkie polskie programy finansowane z polityki spójności na lata 2021-2027, uzgodnione w ramach przyjętej Umowy Partnerstwa. Polska pozostaje największym beneficjentem polityki spójności, z wkładem unijnym w wysokości 76 mld EUR. Wkrótce ruszą nabory projektów i środki te zaczną pracować w gospodarce."

    https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/8-lutego-w-zamku-krolewskim-inauguracja-funduszy
  • Przemko napisal(a):
    peterman napisal(a):
    Ciekawą wymianę zdań miałem dziś na Twitterze z tą Krysztopą. Niezależnie co jest prawdą - coś jest nie teges. Albo z nagocjatorami, albo z komunikacją, albo z elektronatem (w tym i ze mną) - albo ze wszystkim naraz.

    Tylko Niemce zawsze takie same.

    https://mobile.twitter.com/cezarykrysztopa/status/1622972901182898176
    Ja myślę że to o to chodzi.

    "W środę 8 lutego, z udziałem m.in. unijnej komisarz ds. spójności Elisy Ferreiry odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie uroczysta inauguracja Funduszy Europejskich dla Polski na lata 2021-2027.

    Jak podaje, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce uroczystość rozpocznie się w środę, w samo południe.

    W grudniu 2022 roku Komisja Europejska zatwierdziła wszystkie polskie programy finansowane z polityki spójności na lata 2021-2027, uzgodnione w ramach przyjętej Umowy Partnerstwa. Polska pozostaje największym beneficjentem polityki spójności, z wkładem unijnym w wysokości 76 mld EUR. Wkrótce ruszą nabory projektów i środki te zaczną pracować w gospodarce."

    https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/8-lutego-w-zamku-krolewskim-inauguracja-funduszy
    Dlatego powoli, lecz coraz szybciej zaczynam tracić cierpliwość do "naszych", zwłaszcza na pozycjach informacyjnych. Im wyżej - tym większa odpowiedzialność.
  • Krysztopa ma szablon zamiast mózgu, niestety.
  • Ale Krysztopa należy do tych nielicznych, którzy umieli zmienić zdanie.
  • W sprawie czego?
  • Na początku był oszalałym platfusem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.