Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1323335373847

Komentarz

  • Nie jestem i nigdy nie byłem w stanie zrozumieć, jak można być oszalałym plaftusem. Mimo, że w wielu sprawach się mydliłem, to oszalałe plaftusostwo nie mieści się w żadnych rubrykach. Nawet na początku, gdy platforma powstawała - wyobrażam sobie, że można było być ich zwolennikiem - przy pewnym stopniu niewiedzy, braku zainteresowania polityką. Natomiast oszalałe platfusostwo świadczy bardzo źle o człowieku. Bardzo.

  • loslos
    edytowano February 2023
    Empiria pokazuje, że kilkadziesiąt procent Polaków należy do tej kategorii. Od bardzo dawna PO przestała pozorować jakiekolwiek ślady programu, oferują jedynie nienawiść. Mordować, mordować, krew, krew, niszczyć, wsadzać do więzień! I na tym szaleństwie przez lata mają ponad 30% w sondażach i bez problemu utrzymują duże miasta.

    Teraz sobie wyobraźmy, że ci ludzie przejmą władzę, przejmą broń, wojska, policje tajne, widne i dwupłciowe. Jak durnym trzeba być, by uważać, że nie wykorzystają tego, by ulicami polskich miast popłynęła krew? Że co, że mordowanie przeciwników politycznych jest niezgodne z prawem? Oczywiście, niegodna z prawem (a przynajmniej jego duchem) jest też konfiskata mienia w sprawie o zniesławienie. Saakaszwilego bracia Gruzini też tylko wsadzili do więzienia a są na najlepszej drodze, by go zamordować ze szczególnym okrucieństwem. Myślicie, że platfusy się przed tym cofną?

    Przerażające, prawda? A jest coś jeszcze bardziej przerażające - PiS sprawia wrażenie, jakby w ogóle sobie z tego nie zdawali sprawy. Pogódźmy się - to ich przekaz. Nie, proszę pana, nie da się pogodzić z diabłem.
  • edytowano February 2023
    Tak a'propos, wczoraj zdarzyło mi się zajść do małej kawiarenki na dzielni. Nie bywam często, ale zdarza się. I trafiłam akurat na rozmowę pani właścicielki - nowej, jak się okazało - z klientką, panie się zgadały że obie przez długie lata przebywały na emigracji we Francji i są, że tak powiem, reemigrantkami.

    Nie żeby mi się chciało podsłuchiwać, ale lokalik mały, a też i ciekawiło mnie, jakie są plany względem lokalu, które to plany pani właścicielka przedstawiła zresztą (zmieni kartę, poprawi serwis, blablabla) - wtem! panie zeszły na tematy mieszkaniowe najpierw (obie mieszkają w okolicy) a potem znienacka, bach! - zaczęło się płakusianie i cierpiętnictwo w stylu "i jak też to pani sobie radzi w tym reżimie strasznym, ach, my, powracający z Wolnego Świata prosto w tę mroczną otchłań, no wie pani, tu mieszka moja matka więc trochę dla niej wróciłam, och, ach, ciężko jest, oczywiście" - nosz kurka wodna, wierzyć się nie chciało.

    Nawet o dziwo pozbawione to było standardowej piany na paszczach (dobra, opuściłam lokal, nie wiem, może się w tę stronę rozwinęło) ale stopień bycia w jakiejś innej rzeczywistości porażał.

    Trochę mi się przypominał ten skecz sprzed lat "co będzie jak PiS wygra wybory" - "i Macierewicz w skórzanym płaszczu będzie urzędował w Alei Szucha!" - tylko to było absolutnie na poważnie. Te kobiety naprawdę w to wierzyły i naprawdę cierpiały.

    A jak ktoś uważa, że cierpi i że jest krzywdzony, to bardzo łatwo sobie w razie czego dorabia ideolo "no ta przemoc to dlatego, że muszę się bronić", "to samoobrona jest!".

  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Jak durnym trzeba być, by uważać, że nie wykorzystają tego, by ulicami polskich miast popłynęła krew?
    Ja jestem tak durny ! Nic i nikomu realnie nie zrobią. Przez jakiś czas będą męczyć, ciągać, straszyć, ale po pewnym czasie stracą zainteresowanie. Mordy polityczne ? Oni się dużo bardziej boją niż my. Sprawiają wrażenie zdecydowanych, bo PiS przyjął taktykę pobłażliwości, czują się bezkarni. I nigdy, przenigdy nie przekroczą granicy, kiedy lud prawicowy będzie mógł przestać być wobec nich pobłażliwy. Boja się, to są tchórze, kompletnie nieprzygotowani do przyjęcia kontrataku i wiedzą o tym.

  • Berek napisal(a):
    Trochę mi się przypominał ten skecz sprzed lat "co będzie jak PiS wygra wybory" - "i Macierewicz w skórzanym płaszczu będzie urzędował w Alei Szucha!" - tylko to było absolutnie na poważnie. Te kobiety naprawdę w to wierzyły i naprawdę cierpiały.
    Eh, ja też wierzyłem... I też cierpiałem, ale odrobinę później...
  • Jak wspominał śp. Przemo Gintrowski, "Proszę Państwa, popełniłem swój największy błąd... głosowałem na Lecha Wałęsę. A głosowałem na niego, ponieważ uwierzyłem mojemu byłemu znajomemu Adamowi Michnikowi, który malował go z siekierą..."
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Jak durnym trzeba być, by uważać, że nie wykorzystają tego, by ulicami polskich miast popłynęła krew?
    Ja jestem tak durny ! Nic i nikomu realnie nie zrobią. Przez jakiś czas będą męczyć, ciągać, straszyć, ale po pewnym czasie stracą zainteresowanie. Mordy polityczne ? Oni się dużo bardziej boją niż my. Sprawiają wrażenie zdecydowanych, bo PiS przyjął taktykę pobłażliwości, czują się bezkarni. I nigdy, przenigdy nie przekroczą granicy, kiedy lud prawicowy będzie mógł przestać być wobec nich pobłażliwy. Boja się, to są tchórze, kompletnie nieprzygotowani do przyjęcia kontrataku i wiedzą o tym.

    Udało się sprowokować dwóch szajbusów - tego od samospalenia i Cybę, z naszej strony - jedna baba spoliczkowała drugą.
  • Ano właśnie. Dodajmy też, że Cyba był usprawiedliwiany na milion sposobów, nad samospalonym rwali włosy z głowy i oskarżali straszny reżim, a nasza baba co spoliczkowała drugą została starannie zaorana przez NASZĄ stronę, z utratą pracy włącznie.
  • Sprawiają wrażenie zdecydowanych, bo PiS przyjął taktykę pobłażliwości, czują się bezkarni. I nigdy, przenigdy nie przekroczą granicy, kiedy lud prawicowy będzie mógł przestać być wobec nich pobłażliwy.
    Ooo, a jakaż to jest ta granica, kiedy "lud prawicowy przestanie być pobłażliwy"? Tak na zdrowy rozum, to Smoleńsk mógł być taką granicą. Co można zrobić gorszego?
    No ale skończyło się paroma rocznicami w katedrze, smętnymi apelami poległych i fafnastoma konferencjami Macierenki który już, właśnie, natentychmiast zapodawał nam całą prawdę.

    A, tak po prawdzie oni nie "czują się" bezkarni, oni są bezkarni.
  • Berek napisal(a):
    Sprawiają wrażenie zdecydowanych, bo PiS przyjął taktykę pobłażliwości, czują się bezkarni. I nigdy, przenigdy nie przekroczą granicy, kiedy lud prawicowy będzie mógł przestać być wobec nich pobłażliwy.
    A, tak po prawdzie oni nie "czują się" bezkarni, oni są bezkarni.
    Kto konkretnie zrobił coś złego i sądy go uniewinniły?
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Jak durnym trzeba być, by uważać, że nie wykorzystają tego, by ulicami polskich miast popłynęła krew?
    Ja jestem tak durny ! Nic i nikomu realnie nie zrobią. Przez jakiś czas będą męczyć, ciągać, straszyć, ale po pewnym czasie stracą zainteresowanie. Mordy polityczne ? Oni się dużo bardziej boją niż my.
    Najstraszniejsze rzeczy popełniają tchórze. Jak się dysponuje aparatem państwa, bardzo łatwo jest krzywdzić ludzi. Saakaszwilego bracia Gruzini prawie zadręczyli na śmierć, pewnie uda się im sprawę dokończyć. W czym nasi lepsi? Że gówniarze? Istotnie, ale co powstrzymuje gówniarza przed popełnieniem rzeczy potwornych?
  • Przemko napisal(a):
    Udało się sprowokować dwóch szajbusów - tego od samospalenia i Cybę, z naszej strony - jedna baba spoliczkowała drugą.
    Tak, było po tamtej stronie dwu ludzi, którzy byli gotowi coś stracić dla sprawy, w którą wierzyli. A jeśli można skonfiskować majątek Jarosława Kaczyńskiego samemu nic nie ryzykując? Myślę, że wtedy lista się powiększa o wszystkich swędziów uniewinniających kodziarzy. A teraz tym ludziom dajemy wojsko, prokuraturę i policję. Jak myślicie, jak to wykorzystają? Podpowiem: zajrzyjcie do szkolnych podręczników historii.
  • Berek napisal(a):
    No ale skończyło się paroma rocznicami w katedrze, smętnymi apelami poległych i fafnastoma konferencjami Macierenki który już, właśnie, natentychmiast zapodawał nam całą prawdę.
    Do Macierewicza pretensji mieć nie można, bo zrobił wszystko, co zrobić mógł. I było to bardzo dużo. Pretensję mieć należy do tych naszych, którzy na te konferencje porozumiewawczo się krzywili. Ja tego pana nie znam, on się tylko przysiadł. Nawet jedno nazwisko wymienię: Jarosław Kaczyński.
  • Przemko napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Jak durnym trzeba być, by uważać, że nie wykorzystają tego, by ulicami polskich miast popłynęła krew?
    Ja jestem tak durny ! Nic i nikomu realnie nie zrobią. Przez jakiś czas będą męczyć, ciągać, straszyć, ale po pewnym czasie stracą zainteresowanie. Mordy polityczne ? Oni się dużo bardziej boją niż my. Sprawiają wrażenie zdecydowanych, bo PiS przyjął taktykę pobłażliwości, czują się bezkarni. I nigdy, przenigdy nie przekroczą granicy, kiedy lud prawicowy będzie mógł przestać być wobec nich pobłażliwy. Boja się, to są tchórze, kompletnie nieprzygotowani do przyjęcia kontrataku i wiedzą o tym.

    Udało się sprowokować dwóch szajbusów - tego od samospalenia i Cybę, z naszej strony - jedna baba spoliczkowała drugą.

    Był jeszcze nożownik chyba jakiś?
  • Był ale nie o to chodzi. Nawet trochę więcej tego było. Polacy są gnuśni i tchórzliwi, także ci po tamtej stronie, co akurat w tej sprawie wyszło na dobre. Platfusy nie mordowali pisowców, bo bali się konsekwencji. A kto może zabijać i konsekwencji nie poniesie? Funkcjonariusz, on po prostu wykonuje rozkaz. Nie poznacie Polski, kiedy PO przejmie władzę.
  • Kto konkretnie zrobił coś złego i sądy go uniewinniły?
    A chociażby pani co konkretnie poobrażała SG.
    Albo taki pan, co jeździł sobie bez prawka i badań technicznych pojazdu i nawet walnął na przejściu staruszkę, samą-sobie-winną-po-co-z-domu-wyłaziła.
  • Tak. Sprawa nożownika została zamieciona pod dywan tak skutecznie, że wszystkie (WSZYSTKIE) wyszukiwarki na hasło "pis nożem zabił warszawa" podrzucają tylko typa z Gdyni, który zasztyletował żonę w 2019.
  • los napisal(a):
    Nie poznacie Polski, kiedy PO przejmie władzę.
    Jeżeli PO wywoła wojnę funkcjonariusze vs społeczeństwo to masz rację, nie poznają Polski.

  • Przepraszam bardzo, jak kto jest tak napęczniały nienawiścią, i dostaje do ręki kij - dlaczego miałby nim nie uderzyć? Sugeruję lekturę dowolnego podręcznika historii, może być do szkoły podstawowej.
  • los napisal(a):
    Przepraszam bardzo, jak kto jest tak napęczniały nienawiścią, i dostaje do ręki kij - dlaczego miałby nim nie uderzyć? Sugeruję lekturę dowolnego podręcznika historii, może być do szkoły podstawowej.
    Ale dlaczego PO nienawidzi PiSu ? Bo zabrał im władzę. Kiedy odzyskają - szybko zapomną, tak to działa, ustanie powód nienawiści (a pamięć i przewidywanie u nich nie istnieją). Natomiast elektorat PO będzie nienawidził cały czas, bo jest to nienawiść czysta, nielogiczna, podpuszczona. Członkowie PO mają konkretny powód.
  • loslos
    edytowano February 2023
    JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Przepraszam bardzo, jak kto jest tak napęczniały nienawiścią, i dostaje do ręki kij - dlaczego miałby nim nie uderzyć? Sugeruję lekturę dowolnego podręcznika historii, może być do szkoły podstawowej.
    Ale dlaczego PO nienawidzi PiSu ? Bo zabrał im władzę. Kiedy odzyskają - szybko zapomną, tak to działa, ustanie powód nienawiści (a pamięć i przewidywanie u nich nie istnieją). Natomiast elektorat PO będzie nienawidził cały czas, bo jest to nienawiść czysta, nielogiczna, podpuszczona. Członkowie PO mają konkretny powód.
    To tak nie działa. PO się tak zdegenerowała, że jej władza będzie jedną wielką katastrofą. Jakby pisowcom pozwolić żyć, za cztery lata by wrócili do władzy. A przede wszystkim - to nie Tusk podejmuje decyzje tylko Niemcy a dla tych główną (a być może jedyną) racją istnienia od tysiąca lat nieprzerwanie jest zajebanie Polaków. Są powody dla których chwilowo niestosowne jest rzucanie bomb ale to nawet lepiej, jak Polaków zajebią (nominalni) Polacy, pijar Niemców w świecie będzie lepiej wyglądać.
  • No dopsz. Wszystko prawda.

    Jedno śle.

    Amerykanie którzy zainwestowali już 100 mld USD w likwidację Hordy (Los pisał) pozwolą aby dojście do władzy partii giermków krzyżackich zagroziło że taka kasia pójdzie w błoto a oni stracą twarz?
  • loslos
    edytowano February 2023
    W tym nadzieja. Ale nie należy nie doceniać potęgi głupoty i arogancji. Zaslav to przedstawiciel wyższej rasy, nasz człowiek, więc trzymajcie swe słowiańskie brudne łapska z dala od jego geszeftu, bo poobcinamy! A że sto bardzo dużych baniek pójdzie się bujać i Ameryka straci twarz? Jeszcze będą nam podludzie tłumaczyć, co dla nas dobre...
  • edytowano February 2023
    JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Przepraszam bardzo, jak kto jest tak napęczniały nienawiścią, i dostaje do ręki kij - dlaczego miałby nim nie uderzyć? Sugeruję lekturę dowolnego podręcznika historii, może być do szkoły podstawowej.
    Ale dlaczego PO nienawidzi PiSu ? Bo zabrał im władzę. Kiedy odzyskają - szybko zapomną, tak to działa, ustanie powód nienawiści (a pamięć i przewidywanie u nich nie istnieją). Natomiast elektorat PO będzie nienawidził cały czas, bo jest to nienawiść czysta, nielogiczna, podpuszczona. Członkowie PO mają konkretny powód.
    Dokładnie, będą zajęci dzieleniem stanowisk i kłóceniem się o prowizje pod stołem. I szybko PO stanie się zdrajcą który współpracuje z PiS gdy Stadion Narodowy nie stanie się areną publicznych egzekucji pisowców.

    Dokładnie tak jak dla nas PiS sprzedał Polskę Brukseli.
  • Zima napisal(a):
    Amerykanie którzy zainwestowali już 100 mld USD w likwidację Hordy (Los pisał) pozwolą aby dojście do władzy partii giermków krzyżackich zagroziło że taka kasia pójdzie w błoto a oni stracą twarz?
    Przypomnij mi co się niedawno zadziało w Afganistanie, bo nie pamiętam?
  • Czy wy myślicie, że trzeba aż tak wiele fatygi, by zabić człowieka albo kilku ludzi? Ale nawet jeśliby platfusy rzuciły się z taką pasją na konfitury, że zapomnieliby o swoich obietnicach, to są tacy, którzy nie odpuszczą. A to oni podejmują decyzje. Niemcy.
  • TecumSeh napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Amerykanie którzy zainwestowali już 100 mld USD w likwidację Hordy (Los pisał) pozwolą aby dojście do władzy partii giermków krzyżackich zagroziło że taka kasia pójdzie w błoto a oni stracą twarz?
    Przypomnij mi co się niedawno zadziało w Afganistanie, bo nie pamiętam?
    Chodzi o wycofanie się USA z Afganistanu? Wycofali się z nietrafionej inwestycji zostawiając talibom trochę sprzętu do walki z ruskimi, zakładając słusznie jak się okazuje że ruskie zaatakują Ukrainę i nie mogą się już dłużej rozmieniać na drobne. Coś nie tak z tym ruchem?
  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Czy wy myślicie, że trzeba aż tak wiele fatygi, by zabić człowieka albo kilku ludzi? Ale nawet jeśliby platfusy rzuciły się z taką pasją na konfitury, że zapomnieliby o swoich obietnicach, to są tacy, którzy nie odpuszczą. A to oni podejmują decyzje. Niemcy.
    Wiele fatygi ? No pewnie, że nie. Każdy to może zrobić. Podobnie jak prawie wszyscy rozumieją konsekwencje tego czynu. Każdy człowiek ma rodzinę, znajomych, którzy nie zapomną o zabitym, nigdy. I nie wiesz kto i co stoi za tymi ludźmi, wystarczy jeden, któremu żyłka pęknie i postanowi położyć własny łeb, a co mi tam. Dlatego racjonalnie myślący ludzie nie zabijają, podobnie jak tchórze. Bo wiedzą, że 10 raz może im się udać bezkarnie, ale w końcu ktoś na nich ruszy.

    Jarosław Kaczyński dał mi nadzieję na przyszłość Polski. Jako jedyny człowiek w III RP. Znajdzie się odpał, który położy łeb jeżeli coś mu się stanie. Myślisz, że oni o tym nie wiedzą ?
  • Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Amerykanie którzy zainwestowali już 100 mld USD w likwidację Hordy (Los pisał) pozwolą aby dojście do władzy partii giermków krzyżackich zagroziło że taka kasia pójdzie w błoto a oni stracą twarz?
    Przypomnij mi co się niedawno zadziało w Afganistanie, bo nie pamiętam?
    Chodzi o wycofanie się USA z Afganistanu? Wycofali się z nietrafionej inwestycji zostawiając talibom trochę sprzętu do walki z ruskimi, zakładając słusznie jak się okazuje że ruskie zaatakują Ukrainę i nie mogą się już dłużej rozmieniać na drobne. Coś nie tak z tym ruchem?

    I dlatego uciekali niemal jak z Wietnamu a część sprzętu celowo uszkodzili, żeby Talibowie nie zrobili z niego użytku?
  • TecumSeh napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Amerykanie którzy zainwestowali już 100 mld USD w likwidację Hordy (Los pisał) pozwolą aby dojście do władzy partii giermków krzyżackich zagroziło że taka kasia pójdzie w błoto a oni stracą twarz?
    Przypomnij mi co się niedawno zadziało w Afganistanie, bo nie pamiętam?
    Chodzi o wycofanie się USA z Afganistanu? Wycofali się z nietrafionej inwestycji zostawiając talibom trochę sprzętu do walki z ruskimi, zakładając słusznie jak się okazuje że ruskie zaatakują Ukrainę i nie mogą się już dłużej rozmieniać na drobne. Coś nie tak z tym ruchem?
    I dlatego uciekali niemal jak z Wietnamu a część sprzętu celowo uszkodzili, żeby Talibowie nie zrobili z niego użytku?
    Nie widzialem tego sprzetu, nie wiem w jakim stanie go zostawili.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.