Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1343537394047

Komentarz

  • Przemko napisal(a):
    Otóż to, te na jesieni są już mniej ważne.
    Oby.
  • edytowano February 2023
    peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Otóż to, te na jesieni są już mniej ważne.
    Oby.
    To się dopiero okaże, wiadomo, oby.
  • polmisiek napisal(a):
    Każde wybory w Polsce od 30 lat mają wielką wagę. Ale te ostatnie miały największą, chociaż dowiedzieliśmy się o tym po fakcie.
    opatrzność czuwała
  • edytowano February 2023
    Najgorsza jest postępującą dechrystianizacja narodu polskiego, nadzieja w tym, że w przypadku innych nacji jest ona jeszcze szybsza.

    Wszyscy bez wyjątku wrogowie Polski i polskości, zarówno wewnętrzni jak i zewnętrzni, to jednocześnie jawni lub zakamuflowani wrogowie chrześcijaństwa.
  • bo tam już nie ma z czego dechrystianizować
  • a mnie nie do śmiechu z tej dechrystianizacji
    patrzę na Antep, Urfę, Tars, Pont i Antiochię
    mam nadzieję, że w Europie tak nie będzie
  • MarianoX napisal(a):
    Najgorsza jest postępującą dechrystianizacja narodu polskiego, nadzieja w tym, że w przypadku innych nacji jest ona jeszcze szybsza.

    Wszyscy bez wyjątku wrogowie Polski i polskości, zarówno wewnętrzni jak i zewnętrzni, to jednocześnie jawni lub zakamuflowani wrogowie chrześcijaństwa.
    No wlasnie skoro postępuje dechrystianizacja, to PiS dla dobra Polski powinien zdystansować się od Kościoła, który jest już obciążeniem a nie atutem. Dodatkowo kler jest nielojalnym sojusznikiem. Gądecki potrafił skrytykować Polski Ład, bo by zaprzyjaźnieni adwokaci i lekarze by stracili, natomiast szeregowi księża to niestety antyszczepionkowa szuria.
  • Szeregowi księża to w większości uczciwi, ciężko pracujący ludzie.
  • Waski napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Najgorsza jest postępującą dechrystianizacja narodu polskiego, nadzieja w tym, że w przypadku innych nacji jest ona jeszcze szybsza.

    Wszyscy bez wyjątku wrogowie Polski i polskości, zarówno wewnętrzni jak i zewnętrzni, to jednocześnie jawni lub zakamuflowani wrogowie chrześcijaństwa.
    No wlasnie skoro postępuje dechrystianizacja, to PiS dla dobra Polski powinien zdystansować się od Kościoła, który jest już obciążeniem a nie atutem. Dodatkowo kler jest nielojalnym sojusznikiem. Gądecki potrafił skrytykować Polski Ład, bo by zaprzyjaźnieni adwokaci i lekarze by stracili, natomiast szeregowi księża to niestety antyszczepionkowa szuria.
    Podłogę w kościelen św. Floriana w Warszawie wyremontowano, wyleciało godło czy co to było abp. Głódzia.
  • Waski napisal(a):
    Dodatkowo kler jest nielojalnym sojusznikiem.
    Tylko biskupi, którzy z natury swojej czują się rasą wyższą, więc bliżej im do Michnika, Tuska a zwłaszcza Pezelu. Zdaje się kard. Nycz poświadczył za jakiegoś platfusiego przewalarza.

  • Przemko napisal(a):
    Waski napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Najgorsza jest postępującą dechrystianizacja narodu polskiego, nadzieja w tym, że w przypadku innych nacji jest ona jeszcze szybsza.

    Wszyscy bez wyjątku wrogowie Polski i polskości, zarówno wewnętrzni jak i zewnętrzni, to jednocześnie jawni lub zakamuflowani wrogowie chrześcijaństwa.
    No wlasnie skoro postępuje dechrystianizacja, to PiS dla dobra Polski powinien zdystansować się od Kościoła, który jest już obciążeniem a nie atutem. Dodatkowo kler jest nielojalnym sojusznikiem. Gądecki potrafił skrytykować Polski Ład, bo by zaprzyjaźnieni adwokaci i lekarze by stracili, natomiast szeregowi księża to niestety antyszczepionkowa szuria.
    Podłogę w kościelen św. Floriana w Warszawie wyremontowano, wyleciało godło czy co to było abp. Głódzia.

    Zabytek?
  • ZAGADKA: Jakie to państwo?

    Wiedząc, że Wujnia uznała pewien surowiec za strategiczny dla gospodarności i że Komisja właśnie kombinuje jak go zakazać z powodu walki z klimatem, zgadnij które państwo członkowskie produkuje 96% unijnej produkcji tego surowca.

    https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-ue-sama-pakuje-sie-w-klopoty-uderza-w-wydobycie-krytycznego-,nId,6609392
  • UE pakuje "się".

    Co za dziennikurtyzany, jak pragnę zdrowia.
  • edytowano February 2023
    A pan ekspierd to też jakby jaką samokrytykę partyjną składał i przepraszał, że ośmielił się dostrzec problem.

    "W realizacji słusznych - jeszcze raz to podkreślam, jak najbardziej słusznych - celów klimatycznych" blablabla
  • adamstan napisal(a):
    A pan ekspierd to też jakby jaką samokrytykę partyjną składał i przepraszał, że ośmielił się dostrzec problem.

    "W realizacji słusznych - jeszcze raz to podkreślam, jak najbardziej słusznych - celów klimatycznych" blablabla
    Great minds think alike! Też w tym momencie śmiechłem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ZAGADKA: Jakie to państwo?
    "Chcą nas zayebać..." odc. 333
  • christoph napisal(a):
    Polska na tle Europy wyróżnia się pozytywnie. Uważam, że duża część Europy Zachodniej w wielu branżach jest 10-15 lat za nami. Niemcy są największą gospodarką na Starym Kontynencie, ale złapanie tam szybkiego internetu na autostradzie graniczy z cudem. U nas 4G czy 5G jest absolutnym standardem. W Niemczech przypominam sobie o istnieniu EDGE, które nie pozwala nawet korzystać z WhatsAppa. W wielu obszarach Zachód jest za nami, mamy zdecydowanie lepszą infrastrukturę i mamy duże doświadczenie w digitalizacji. Dlatego polskie firmy mogą zakładać tam swoje biznesy z sukcesem.

    Brzoska z Rybnika , ten od żelaznych blaszek zamiast znaczków na listach
    Kurcze!
    96 % - Polska
    4 % - Czechy
    To dwa ostatnie państwa z wydobywanym "czarnym złotem"!
  • Czytam ja w gazetce:
    Rada Unii Europejskiej podjęła decyzje dotyczącą sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Od 2035 roku nie będzie można kupić i zarejestrować samochodu z silnikiem benzynowym i diesel. (...)

    Do tej pory przeciwni nowemu prawu byli Niemcy, którzy jednak zmienili zdanie i zgodzili się na reguły proponowane przez UE. Przeciwko jest Polska, z kolei Włochy, Rumunia i Bułgaria wstrzymały się od głosu.
    http://najwazniejsze24.pl/decyzja-unii-europejskiej-ws-samochodow-spalinowych/

    I teraz, co ja se myślę o tem wydarzeniu wielkopomnym? Ano, trafiłem w typowy klincz napinacza internetowego: albo wszyscy ci decydenci w Wujni są debilami albo też wiedzą coś, czego ja nie wiem.

    Nu, z tym że jeśli istotnie wiedzą, to ukrywają to starannie, wycierając se paszczęki jakimś tam klimatem, którego jak wiadomo nie ma.

    Skoro p-ko tej rewolucji był wyłącznie Tenkraj, a jedynie Włochy, Wołochy i Bułgarzy ośmielili się nie podnieść ręki w entuzjastycznej jednomyślności, to znaczy że nie tylko zaczadzony idełowo Europarlament jest za, ale i rządy wszystkich w zasadzie bezirków Wujni.

    Jak to se w głowiźnie poukładać? Duphawdy, nie wię.

    Nu, tacy, przykładowo, Nieńcy słynni są ze swoich zakładów produkcyjnych ałtomobili, jak również potrafią zmajstrować galopkastę, czego nie potrafi nawet Chińczyk skośny, choćby nie wiem jak się wytężał. Czytałem w prasie opiniotwórczej, że przemysł samochodzikowy to wogle koło napędowe nienieckiej gospodarki, więc taką se opinię w pustym łbie wytworzyłem. I teraz, tak ot, oni sami se zakazują dalszej działalności w tejże branży. Przecie nawet nie zagłosiowali przeciw łotrom z Finlandii, Danii czy Portugalii, którzy chcieli nieniecką gospodarkę podstępnie zniszczyć.

    Albo tacy, se pedzmy, Fhąsuzi. Wiadomo, że jeśli ałta to na pewno nie fhąsuskie, ale to ino żarcik taki. Mają plugawi Fhąsuzi niejeden zakład produkcyjny autokinetonów, w kraju i za granicą. I co, i sami se na złość na ochotnika to zamykajo? Nu.

    Szfecji też Volvo niemiłe, ale tych akurat rozumię, gdyż to chińska firma, a Saaba i tak musieli zamknąć, bo coś tam.

    Wołochy zaś, czyli FIAT, Ferrari, Maserati i Lambo, pod wodzą nie ustraszonej pani Meloni, pozwoliły se na heroiczne wszczymanie się od głosiku.

    Podwykonawcy Nieniec -- Czechosłowacja, Madziaristan, Herszpania -- też za zakazem. Święte Miejsca Phacy im niemiłe?

    Polska jako podwykonawca Nieniec twardo stanęła w poprzek planów złych ludzi globalistów klimatystów i Grety, no ale to cheba tylko tak dla fasonu.

    Jakby, na co ci ludzie liczo? Na to, że w dosłownie 12 lat uda im się zebrać dość litu, miedzi, niklu, kobaltu i innych tam cynków i ołowiów, ażeby to wszystko ogarnąć? Przecie te metale nie rosną na dżeffkach, mają jakąś tam roczną podaż, której zwiększenie jest nietrywialne. Nawet jak se Murzyniątka ręce po łokcie urobią w kongijskich biedaszybach.

    Noji, mamy wojenkę wojenkę z Moskowią, która jest jednym ze znaczących exporterów różnych metali, a to sprawy nie ułatwia.

    Aha -- wszystkie te ałteczka majo być na prund, a zaś produkcja prundu też zakazaną została.

    Serio, możliwości widzę dwie:

    a) Cała klasa potyliczna we Wujni wierzy w brednie Grety, że klimat i że skonamy w męczarniach
    b) Kerownictwo Wujni marzy o tem, ażeby co prędzej ludność Tenkraju i innych bezirków Wujni stała się znacząco biedniejszą

    No debile, nastajaszczy debile.

    Poratujcie mie jakąś myślą złotą, ażebym nie został się jako ten jeden normalny wśród debili.
  • loslos
    edytowano March 2023
    Być może rzeczywiście największymi myślicielami dziejów byli Chodkiewicz i Oxenstierna.

    Przeczytałem sobie właśnie w detalach jak upadł bank Dolny Bank Krzemowy i utwierdziło mnie to w podziwie do przenikliwości obu wspomnianych mężów.
  • los napisal(a):
    Być może rzeczywiście największymi myślicielami dziejów byli Chodkiewicz i Oxenstierna.

    Przeczytałem sobie właśnie w detalach jak upadł bank Dolny Bank Krzemowy i utwierdziło mnie to w podziwie do przenikliwości obu wspomnianych mężów.
    Zachęca się do rozwinięcia
  • edytowano March 2023
    azaliż nie jest celem głów oświeconych, ażeby ludzie mieli lepiej niż w Korei bliższej biegunowi północnemu?
    w zamożnym społeczeństwie czasem komu odpierdoli, ale ogólnie starczy na żarcie, złotogłów i sziszę dla kóla, na wojsko i na sprowadzenie jakiej egzotycznej dziewoi

    to jakieś dewiacyjne TKM
    b) Kerownictwo Wujni marzy o tem, ażeby co prędzej ludność Tenkraju i innych bezirków Wujni stała się znacząco biedniejszą

    choć może los ma rację ww sprawie:
    i Chodkiewicz z głównym negocjatorem strony protestanckiej mają rację, nie daj Bóg, w 100%

    btw Oxenstierna ojciec był członkiem w https://en.wikipedia.org/wiki/Fruitbearing_Society
  • OK, w stosownym wątku.
  • Światem rządzi głupota.
  • Wszystko rozbija się o to zdanie "Wyjątkiem będą te pojazdy benzynowe, które zasilane są paliwem ekologicznym.".

    Wydawało mi się, że chodzi o ekodiesla ale może jednak o ekobenzynę, no więc paliwa syntetyczne. I teraz trzeba czekać na definicję "paliwa syntetycznego", jak pamiętamy niemcy sprzedawali ruski gaz z dodatkiem 1% wodoru jako "zielony".
  • loslos
    edytowano March 2023
    Nie zapominajmy, że rzecz dzieje się w porządku prawnym, w którym ślimak jest rybą a marchewka owocem. Wyznaczy się rafinerie, których produkty są ekologiczne (cokolwiek by to znaczyło albo i nie znaczyło) i już.
  • edytowano March 2023
    Przyznam, że mam coraz mocniejsze przekonanie, że UE wkrótce albo się zawali, albo przy korzystnych układach politycznych, totalnie zmieni twarz. W każdym razie, nie sądzę, żeby obecne wariactwa się sfinalizowały.
  • Absurd znakomicie się nadaje do tego, by kogoś zajebać, przypominam o wojskowym sprzątaniu schodów szczoteczkami do zębów. A kogo chcą zajebać? Zgadujcie.
  • Na szczęście zajebany in spe staje się coraz trudniejszy do zajebania.
  • edytowano March 2023
    W latach 30-tych też mówiono, że komunizm to taka patologia, że wkrótce musi się zawałić, takwięc tego....
  • Niemcy używają UE do ustanawiania swojej marży.
    I sprawczości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.