Skip to content

Ukradziony naród

1568101120

Komentarz

  • No i wywalili z jutuba. Ale znalazłem całośc tu:
  • napisz w ktorej minucie, bo nie ma czasu na przegląd calosci
  • uhrr napisal(a):
    napisz w ktorej minucie, bo nie ma czasu na przegląd calosci
    52:13
  • Brzost napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    napisz w ktorej minucie, bo nie ma czasu na przegląd calosci
    52:13
    ok. 47
  • Ok 47 to sonda bazarkowa, a 52 z haczykiem to Krystyna z Krakowa. Krystyna szanuje każdy głos ale was czyli ich nie popierają artyści, inteligencja, wykształceni i światła cześć społeczeństwa. Wsie i miasteczka głosują ogłupione przez tvp i bez dostępu do wiedzy. Kurwa, jacy oni są głupi.
  • Kocham panią Krystynę z Krakowa całym sercem. te kilka minut zrobiły więcej dla jesiennej wygranej PiS niż wielokilometrowe podróze busem i wszystkie audycje / spoty wyborcze. Na miejscu Pana J.K. wysłałbym Pani Krystynie bukiet kwiatów i czekoladki.
  • edytowano May 2019
    Jacques napisal(a):
    Kocham panią Krystynę z Krakowa całym sercem. te kilka minut zrobiły więcej dla jesiennej wygranej PiS niż wielokilometrowe podróze busem i wszystkie audycje / spoty wyborcze. Na miejscu Pana J.K. wysłałbym Pani Krystynie bukiet kwiatów i czekoladki.
    Dlatego tak długo ja trzymali na antenie, spryciuchy
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ...i zadać sobie pytanie, czy dziś spasione katabasy umiałyby taką Wielką Nowennę przemyśleć, przemodlić, zaplanować i przeprowadzić.
    Coś tam było. Peregrynacja obrazu Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży. Obawiam się, że pytanie raczej winno brzmieć, czy by chciały.
  • W zbiorze katabasów są również katabasy niespasione.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    W zbiorze katabasów są również katabasy niespasione.
    Tut. ludożerka chętnie by jeich widziała na stanowiskach kerowniczych.
  • W trzecim spasione są katabasy...

    Tuwimowi nie uchodził antyklerykalizm.
  • edytowano October 2020
    EDIT: kasuje


    Oj kurde odkopałem wpis.
  • edytowano December 2020
    Z tą kradzieżą rzeczywiście coś było na rzeczy! Janek Żaryn donosi:

    image
  • loslos
    edytowano March 2021
    ?

    image
  • ks. abp Stefan kard. Wyszyński, 1957:

    Los komunizmu roztrzygnie się w Polsce. Jak się Polska uchrześcijani. Losy komunizmu nie rozstrzygną się w Rosji, lecz w Polsce, przez jej katolicyzm. I cały świat będzie jej wdzięczny za to.
    dzisiejszy Nasz Dziennik, 22.03.2021
    blablabla z cytatami

    1/2
    image

    2/2
    image
  • Tak, mało było większych Polaków, niż Stefan Karol Wyszyński.
  • edytowano April 2021
    Spotykałem się często z takimi westchnieniami - Brak nam elit i przywódców, gdybyśmy tak teraz mieli wśród nas kard. Stefana Wyszyńskiego!

    Ale wyobrażacie sobie skalę nienawiści i szkalowania jaka by się teraz rozpętała ze strony, a jakże - zwykłych Polaków , a która jeszcze za życia Jana Pawła II-go była nie do pomyślenia?
  • Ty widzisz taki związek przyczynowo-skutkowy. Ale on może być inny.
  • edytowano April 2021
    trep napisal(a):
    Ty widzisz taki związek przyczynowo-skutkowy. Ale on może być inny.
    Chodziło mi o skalę degeneracji albo raczej o ogrom plugastwa, które pewnie od dawna istniało, ale nie miało czelności się ujawnić. Może to po prostu dzieci i wnuki szeregowych cwaniaczków-komuchów, którzy chodzili co prawda do kościoła, a do partii wstępowali "jedynie" dla uzyskania materialnych, drobnych korzyści i układów?
  • edytowano May 2021
    Nasz Dziennik, 10.05.2021,
    Ojciec Narodu:

    Przerażony Kliszko - odpowiedzialny w politbiurze za sprawy Kościoła - mówił w czerwcu 1968 roku:
    Wyszyńskiego opanowuje jakaś szaleńcza idea, mianowicie, że tutaj, w Polsce Ludowej, rozstrzygają się losy światowego komunizmu.
    Zenon Kliszko, druga po Gomułce osoba w PRL, w partii komunistycznej od 1938 roku, →wiki
  • U mnie w parafii przy ołtarzu polowym wiszą bannery z podobiznami Wyszyńskiego i Wojtyły. Tak sobie na nie patrzę i myślę, jaki ja głupi byłem, że dałem się podpuszczać jakimś gnojkom, którzy ich z różnych "prawicowych" pozycyj atakowali (np. na flądrze i robalyi).
  • edytowano May 2021
    Pamiętam i pamiętam również, jak napisałem. że jeszcze będą jeszcze za w/w kapłanami tęsnkić.
  • edytowano May 2021
    trep napisal(a):
    U mnie w parafii przy ołtarzu polowym wiszą bannery z podobiznami Wyszyńskiego i Wojtyły. Tak sobie na nie patrzę i myślę, jaki ja głupi byłem, że dałem się podpuszczać jakimś gnojkom, którzy ich z różnych "prawicowych" pozycyj atakowali (np. na flądrze i robalyi).
    Nu nu, widzę że Osculator Alchoranis słabo Koledze wszedł. To trzeba wszczepić kolejną dawkę:

    image

    Przyszła też aktualizacja:

    image
  • Z drugiej strony, po lekturze padre Jarka Tomaszewskego - odcinka o Urugwaju - postanowiłem zgłębić, czemu ten biedny kraj jest taką duchową pustynią. Góglałem góglałem, czytałem różne opinie, np. na historycy.org, gdzie również roztrząsano tę kwestyę (nb. powołując się m.in na texty padrejarka), aż trafiłem w ten sposób na link do kolejnego wpisu naszego ulubionego bloggera, w którym vlepił on fotogram jedynego pomnika katolickiego w kraju - Pomnika św. Jana Pawła II właśnie. Kto wie, ile Urugwajczyków mijając ten pomnik postanawia zmiękczyć swoje serca i doznaje łaski nawrócenia? Bez tej statui nasza religia byłaby całkowicie wyeliminowana z przestrzeni bublicznej w tym kraju.
  • papież wkroczył do synagogi.
  • loslos
    edytowano May 2021
    Koran jest interesującą lekturą ale wobec chrześcijaństwa wydaje się krokiem wstecz - do Plotyna przynajmniej. Jest zanadto teoretyczny. Nie dziwota - jego autorem jest matematyk Zaid ibn Sabita.
  • A Franciszka wyraźnie odpycha.
  • Susznie.
  • trep napisal(a):
    A Franciszka wyraźnie odpycha.
    Mowa ciała pana Franciszka jest wobec Koranu bardzo przekonującą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.