Skip to content

Ukradziony naród

1679111220

Komentarz

  • edytowano May 2021
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    trep napisal(a):
    A Franciszka wyraźnie odpycha.
    Mowa ciała pana Franciszka jest wobec Koranu bardzo przekonującą.

    jakby losem chciał odpowiedzieć..
    los napisal(a):
    Koran jest interesującą lekturą ale wobec chrześcijaństwa wydaje się krokiem wstecz - do Plotyna przynajmniej. Jest zanadto teoretyczny. Nie dziwota - jego autorem jest matematyk Zaid ibn Sabita.
  • Co za pan Zajad? Jak byłem mały to autorem Koranu był fałszywy prorok turecki Mahomet.
  • Błąd
  • los napisal(a):
    autorem jest matematyk Zaid ibn Sabita.
    A cusz on zmatematyczeł? Chibasz sie Kuledze cuś popierdzieleło.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Co za pan Zajad? Jak byłem mały to autorem Koranu był fałszywy prorok turecki Mahomet.
    → wiki gada kol. losem
  • romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Co za pan Zajad? Jak byłem mały to autorem Koranu był fałszywy prorok turecki Mahomet.
    → wiki gada kol. losem
    A dziesz tam jezd cuś isz obywatel Zajad sie matematyko zajmał albosz wogule nałko? Cusz on porachoweł? Wercety zez Korana?

    A zesto "tejoretycznościo" Korana to be-ze-dura. Takiesz to opowiestki i rużne nakazania jakosz wew Starem Testamęcie ino gupsze.

    http://islam-katowice.pl/koran-online-po-polsku

    Czy nie doszło do was opowiadanie o tych, którzy byli przed wami - o ludzie Noego, o ludach Ad i Samud, jak i o tych, którzy przyszli po nich, a o których wie tylko Bóg? Przyszli do nich posłańcy z jasnymi dowodami, lecz oni włożyli ręce do swoich ust i powiedzieli: "My nie wierzymy w to, z czym zostaliście posłani. I, zaprawdę, jesteśmy w głębokim zwątpieniu względem tego, do czego nas wzywacie."
    ١٠ قَالَتْ رُسُلُهُمْ أَفِي اللَّهِ شَكٌّ فَاطِرِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ يَدْعُوكُمْ لِيَغْفِرَ لَكُمْ مِنْ ذُنُوبِكُمْ وَيُؤَخِّرَكُمْ إِلَىٰ أَجَلٍ مُسَمًّى ۚ قَالُوا إِنْ أَنْتُمْ إِلَّا بَشَرٌ مِثْلُنَا تُرِيدُونَ أَنْ تَصُدُّونَا عَمَّا كَانَ يَعْبُدُ آبَاؤُنَا فَأْتُونَا بِسُلْطَانٍ مُبِينٍ
    10 Powiedzieli ich posłańcy: "Czy można wątpić o Bogu, stwórcy niebios i ziemi? On was wzywa,. aby wam przebaczyć grzechy i aby wam udzielić zwłoki aż do oznaczonego terminu." Oni powiedzieli: "Jesteście tylko ludźmi, tak jak my. Chcecie nas oddalić od tego, co czcili nasi ojcowie. Dajcie nam więc jakiś jasny dowód władzy!"
    ١١ قَالَتْ لَهُمْ رُسُلُهُمْ إِنْ نَحْنُ إِلَّا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَمُنُّ عَلَىٰ مَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ ۖ وَمَا كَانَ لَنَا أَنْ نَأْتِيَكُمْ بِسُلْطَانٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ
    11 Powiedzieli im ich posłańcy: "Jesteśmy tylko ludźmi, tak jak wy, lecz Bóg obdarowuje dobrodziejstwami tego, kogo chce spośród Swoich sług; i nie możemy przychodzić do was z dowodem władzy inaczej, jak tylko za zezwoleniem Boga. Niech więc zaufają Bogu ludzie wierzący!
    ١٢ وَمَا لَنَا أَلَّا نَتَوَكَّلَ عَلَى اللَّهِ وَقَدْ هَدَانَا سُبُلَنَا ۚ وَلَنَصْبِرَنَّ عَلَىٰ مَا آذَيْتُمُونَا ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ
    12 A dlaczego nie mielibyśmy zaufać Bogu, skoro On nas poprowadził po naszych drogach? My będziemy, z pewnością, bardzo cierpliwie znosić to wszystko, czym nas obrażacie. _Niech więc zaufają Bogu ci, którzy są pełni ufności!"
    ١٣ وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لِرُسُلِهِمْ لَنُخْرِجَنَّكُمْ مِنْ أَرْضِنَا أَوْ لَتَعُودُنَّ فِي مِلَّتِنَا ۖ فَأَوْحَىٰ إِلَيْهِمْ رَبُّهُمْ لَنُهْلِكَنَّ الظَّالِمِينَ
    13 Ci którzy nie uwierzyli, powiedzieli do swoich posłańców: "My na pewno wypędzimy was z naszej ziemi albo powrócicie do naszej społeczności religijnej." I objawił im ich Pan: "My z pewnością wytracimy niesprawiedliwych
    ١٤ وَلَنُسْكِنَنَّكُمُ الْأَرْضَ مِنْ بَعْدِهِمْ ۚ ذَٰلِكَ لِمَنْ خَافَ مَقَامِي وَخَافَ وَعِيدِ
    14 I osiedlimy was na ziemi po nich. To jest dla tych, którzy się obawiają Mojej obecności, którzy się obawiają Mojej groźby."
    ١٥ وَاسْتَفْتَحُوا وَخَابَ كُلُّ جَبَّارٍ عَنِيدٍ
    15 Oni prosili o rozstrzygnięcie, lecz zawiedziony zostanie wszelki uporczywy tyran.
    ١٦ مِنْ وَرَائِهِ جَهَنَّمُ وَيُسْقَىٰ مِنْ مَاءٍ صَدِيدٍ
    16 Za nim jest Gehenna, gdzie będzie on pojony wodą cuchnącą.
    ١٧ يَتَجَرَّعُهُ وَلَا يَكَادُ يُسِيغُهُ وَيَأْتِيهِ الْمَوْتُ مِنْ كُلِّ مَكَانٍ وَمَا هُوَ بِمَيِّتٍ ۖ وَمِنْ وَرَائِهِ عَذَابٌ غَلِيظٌ
    17 Będzie ją połykał, lecz tylko z trudem będzie mógł ją przełknąć. Śmierć będzie do niego przychodzić z każdego miejsca, lecz on nie będzie mógł umrzeć; a z tyłu za nim - sroga kara
    ١٨ مَثَلُ الَّذِينَ كَفَرُوا بِرَبِّهِمْ ۖ أَعْمَالُهُمْ كَرَمَادٍ اشْتَدَّتْ بِهِ الرِّيحُ فِي يَوْمٍ عَاصِفٍ ۖ لَا يَقْدِرُونَ مِمَّا كَسَبُوا عَلَىٰ شَيْءٍ ۚ ذَٰلِكَ هُوَ الضَّلَالُ الْبَعِيدُ
    18 Czyny tych, którzy nie uwierzyli w swojego Pana, podobne są do popiołu, nad którym wzmógł się wiatr w burzliwy dzień. Oni nie będą mieli władzy nad niczym, co zyskali. To jest zabłądzenie dalekie!

    Tejoria, kufa, cało giembo.....
  • Raz w Medinie islamski fanatyk
    Spełniał się jako matematyk.
    Lecz radochę dopiero
    Miał gdy dzielił przez zero.
    I ze szczęścia stał się chudy jak patyk.

    👣

    🐾
    🐾

  • ino gupsze
    Gupsze, bo szatan potrafi tylko małpować, kopiować. A że jest gupszy to i ST skopiał gupiej.
  • edytowano May 2021
    Gnębą napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Co za pan Zajad? Jak byłem mały to autorem Koranu był fałszywy prorok turecki Mahomet.
    → wiki gada kol. losem
    A dziesz tam jezd cuś isz obywatel Zajad sie matematyko zajmał albosz wogule nałko? Cusz on porachoweł? ...

    Nic a nic nie pisałem i nie nawiązywałem do matematycznego podtematu! Tu kolega gada sam ze sobą.
  • Tak jest określany w hadisach. Być może to nietrafne tłumaczenie, być może powinno być "uczony" ale średniowieczny język arabski nie jest moją specjalnością.
  • romeck napisal(a):
    Gnębą napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Co za pan Zajad? Jak byłem mały to autorem Koranu był fałszywy prorok turecki Mahomet.
    → wiki gada kol. losem
    A dziesz tam jezd cuś isz obywatel Zajad sie matematyko zajmał albosz wogule nałko? Cusz on porachoweł? ...
    Nic a nic nie pisałem i nie nawiązywałem do matematycznego podtematu! Tu kolega gada sam ze sobą.

    Nualesz tosz isz obywatel Zajad beł wjelgiem makometańckiem szkrybo od szkrybania to wiency żadna ciekawoska i nie czeba jej niczem potwierdzeć. Wszendy o histeryji Korana tak piszo.

    Mie tedysz guwnie zaciekawieł ten "matematyk" co zestworzeł tejoretycznego Korana. Okiej, matematyk, uczony, niedouczony, hund jegosz drapeł, nualesz dziesz ta tejoria?
  • Proszę przeczytać hadisy. Interesująca i pouczająca lektura.
  • edytowano May 2021
    kolego Gnębą, jednak trollujesz :/
    • los napisał, że koran napisał pan Zajad,
    • Szturmowiec się zdziwił, że nie Mahomet
    • romeck potwierdził, że wiki też, że skryba
    i tyle

    od siebie siebie dodam, że
    • uważam, że edit: Talmud koran podyktowała/ napisała żona Mahometa, tylko formalnie kobieta nie mogła nic...

  • romeck napisal(a):
    kolego Gnębą, jednak trollujesz :/
    • los napisał, że koran napisał pan Zajad,
    • Szturmowiec się zdziwił, że nie Mahomet
    • romeck potwierdził, że wiki też, że skryba
    i tyle

    od siebie siebie dodam, że
    • uważam, że Talmud podyktowała/ napisała żona Mahometa, tylko formalnie kobieta nie mogła nic...

    romecku, toś sie lajstnon,
    nie talmud, a koran
    nie napisała, a sfinansowała
    Mohammad miał starszą i majętną żonę, dlaczego został przy takich okolicznościach założycielem nowej religji?
    nie wiem
  • loslos
    edytowano May 2021
    Hafsa z Zajadem. Ciężko ocenić, kto się bardziej przyczynił, ale głębia teologiczna wskazuje jednak za wykształconego Zajada. Znała Hafsa tak dobrze Plotyna?

    A imć Gnębon istotnie trochę przesadza. Nienawiść to okropne uczucie.
  • edytowano May 2021
    christoph napisal(a):

    romecku, toś sie lajstnon,
    nie talmud, a koran
    nie napisała, a sfinansowała
    Mohammad miał starszą i majętną żonę, dlaczego został przy takich okolicznościach założycielem nowej religji?
    nie wiem
    :)
    Głodnemu kiełbasa wieprzowa na myśli!
    I nie ta z trzynastu (żon), tylka ta z trzynastu (żon), którą poślubił jako sześciolatkę, Aisza (ta od hadisów)(edit: chyba? nie znam się dokładnie)


    DLACZEGO W TYM WĄTKU gadamy o muslimach???

  • romeck napisal(a):
    kolego Gnębą, jednak trollujesz :/
    • los napisał, że koran napisał pan Zajad,
    • Szturmowiec się zdziwił, że nie Mahomet
    • romeck potwierdził, że wiki też, że skryba
    i tyle
    Okiej, kiedysz Kulega nastempno razo byndzie uroczysto potwierdzeł insze oczywizde oczywizdości kturesz wikipedał zapodawa to nie bede sie czepł.

    Nualesz ja kciełbę iszby mie pokazały tegusz mesje Plotę wew Koranie.

  • edytowano May 2021
    romeck napisal(a):
    DLACZEGO W TYM WĄTKU gadamy o muslimach???

    Albowię Kuledzy Szturmec i los lubiejo se cuś napiseć o Koranu. Nualesz trolywa ino Gnębą.

  • los napisal(a):
    Nienawiść to okropne uczucie.
    Susznie. Nualesz to nie ja napisełę czy lata temusz, beż żadnegusz precuponendum i żadnegusz argumętu.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/comment/241597/#Comment_241597
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/comment/241697/#Comment_241697
    los napisal(a):
    Ale Gnębonowi nie o to idzie. On po prostu chce rozwalić forum - jak wielu przed nim i wielu po nim.
    los napisal(a):
    Gnębonie, zdanie na twój temat mam jakie mam, nic na to nie poradzę. O wielu rzeczach mam zdanie jakie mam i na to nie poradzę. Prychaj albo nie prychaj, to tylko i wyłącznie twoja sprawa.
    Takosz se puńde bo pszeca nie bede sie kopeł zes Adminisztrancjo zaposiadywajomco kodziki. Bańkujta se proceforu na zdrowie.

  • Nienawiść?
    Przez internet? Na forum?
    8-|
    Niebywałe...
  • @Gnębą; pszeca nikt Cię nie bańkuje, pszeto po co masz se puńść?
  • Źle zrozumiałaś słowo „bańkować”.
  • Gnębonizm trudny język :D
  • trep napisal(a):
    Źle zrozumiałaś słowo „bańkować”.
    Zrozumiałam " banujcie sobie profesorze na zdrowie." :-?
  • A źródłosłów chyba miał pochodzić od banków (?)
  • Bańkować: banować?, główkować?, bankować?
  • Bańkoweć = robieć szysko iszby forumno zrobieło się bańko wew kturej mogiemy sie zamkść zes swemy ulubionemy konfratramy. A inszych zniekemceć.

    A potym zes swemy konfratramy nażekeć na Pic isz postempywa akuratno takosz samosz.
    los napisal(a):
    Obrońców oblężonej twierdzy musi ich być najmniej, by żywności wystarczyło i by móc każdemu patrzeć na ręce, i to tylko ci najbardziej zaufani, bo przybłęda może się zestrachać i otworzyć wrota przed obcymi..
    No to cusz mogie zrobieć skorosz Guwny Obrąca Forumna szugerywa mie nieustanno isz jezdem tukej podejżano pszybłemdo? Ino punść se.
  • Nie histeruj, Gnębon.
    Obrałeśse czastke i jej sie trzymej. Budzić trza zawsze, i oglądać z drugiej i trzeciej strony.
    Jak król bedze ubrany, to itak na nic z krzyków, że goły.
  • Michał5 napisal(a):
    Nie histeruj, Gnębon.
    Mukbym histerać kiedysz bem zapoczuwał isz Guwny Obrąca akuratno na mie sie uwzion.

    Alesz dziesz! Obrąca jusz takosz zaposiadywa. I to co zaposiadywa doszczega z wjelgo bystrościo. Nualesz doszczega to dźbło ino wew Precesie i wew Picu.

    Beły tukej takie co się zez niem pręcypialno kucieły o te belke wew oczodole. Nualesz ich trud jusz skączony.

    Pocusz to powtarzeć? Lepij se punść.
  • Ale reszta, swoj rozum ma.
    Ze los bywa nie łaskawy?, aboto nowosc ? :)
    Eh, zazdraszczam ross terek, ja nimam czasu na takowe, czasem zerkne, pomyszlę, pozgadzam sie albo wcale i tyle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.