Skip to content

Mózgotrzepy

11718192123

Komentarz

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):

    Mogie dla Kolegi spytać córeczki.

    Poproszę. Choć wolałbym Rozuma albo Consa.

    Przecież oni będą ostentacyjnie hovno wiedzieć w zadanym tomacie.

    A wuaśnie że nie.

    :P

  • Nie zna się.

  • @los powiedział(a):
    Madonna to discopolo z dobrze zaaranżowanym akompaniamentem poważnej orkiestry a nie syntezatora z bazaru za sto złotych. Zgagi też nie kojarzę.

    A co nie jest tak naprawdę disco polo we współczesnej popowej muzyce ? A rozciągam ją również na kultowe zespoły lat 60/70 ? Wszystko to jest bum bum, liczy się otoczka. I fajnie.

  • @kąsumęt powiedział(a):
    Trzy kawałgi: buźka, biußt y pupa.

    Tymi atrybutami obdarzone jest kilka miliardów istot ludzkich. Taylor Swift wyróżniać musi się czym innym.

    Nihilizm jest atrakcyjny towarzysko ale świata nie tłumaczy.

  • 7my7my
    edytowano 4 August

    Pani SWIFT coś porusza w setkach milionów ludzi,, jakąś strunę.
    Trafia w jakiś punkt.

    Słuchałem krytyka muzycznego, że jest to muzyka „żadna” podobnie jak czasy w których żyjemy.

    Może to wszystko jest jeszcze bardziej przygnębiające, ale trzeba tu trochę pokory a nie diagnozy wuja z wąsem, że chodzi o tyłek.

  • Nawet jeśli jest żadna to nie każdy tak potrafi, ot paradoks.

    Wracając do tematu:

  • @JORGE powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Madonna to discopolo z dobrze zaaranżowanym akompaniamentem poważnej orkiestry a nie syntezatora z bazaru za sto złotych. Zgagi też nie kojarzę.

    A co nie jest tak naprawdę disco polo we współczesnej popowej muzyce ? A rozciągam ją również na kultowe zespoły lat 60/70 ?

    Zależy które. Bitlesi to była rewelacja, nikt dla muzyki popularnej tyle nie zrobił od czasów Mozarta (który też komponował muzykę popularną!), nawet Johann Strauss czy Julius Fučík. Było wielu niebanalych kompozytorów, ja np. bardzo cenię Geoffreya Stephensa. Piosenki Madonny się zapamiętują, disco polo się zapamiętuje, dzwięki wydawane przez panią Taylor Swift wpadają jedym uchem a wypadają drugim.

  • @los powiedział(a):
    Acha. A jaki jest jego najlepszy kawałeg, tego Tejlora?

    Et voila:

  • Z innej płanety.

  • Swift identifies as a pro-choice feminist[529] and is a founding signatory of the Time's Up movement against sexual harassment.[530] Specifically, she criticized the US Supreme Court's decision to end federal abortion rights in 2022.[531] Swift also advocates for LGBT rights[532] and has called for the passing of the Equality Act, which prohibits discrimination based on sex, sexual orientation, and gender identity.[533][534] She performed during WorldPride NYC 2019 at the Stonewall Inn, a gay rights monument, and has donated to the LGBT organizations Tennessee Equality Project and GLAAD.[535][536][537]

    A supporter of the March for Our Lives movement and gun control reform in the US,[538] Swift is a vocal critic of white supremacy, racism, and police brutality.[539][529] Following the George Floyd protests, she donated to the NAACP Legal Defense and Educational Fund and the Black Lives Matter movement,[540] called for the removal of Confederate monuments in Tennessee,[541] and advocated for Juneteenth to become a national holiday.[542] In 2020, Swift urged her fans to check their voter registration ahead of elections, which resulted in 65,000 people registering to vote within one day of her post,[543] and endorsed Joe Biden in the US presidential election.[544] She has openly criticized former president Donald Trump.[545]

    Swift identyfikuje się jako feministka pro-choice[529] i jest założycielką ruchu Time's Up przeciwko molestowaniu seksualnemu[530]. W szczególności skrytykowała decyzję Sądu Najwyższego USA o zniesieniu federalnych praw do aborcji w 2022 roku[531]. [Swift opowiada się również za prawami osób LGBT[532] i wezwała do przyjęcia ustawy o równości, która zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną i tożsamość płciową.[533][534] Wystąpiła podczas WorldPride NYC 2019 w Stonewall Inn, pomniku praw gejów, i przekazała darowizny na rzecz organizacji LGBT Tennessee Equality Project i GLAAD.[535][536][537].

    Zwolenniczka ruchu March for Our Lives i reformy kontroli broni w USA,[538] Swift jest głośnym krytykiem białej supremacji, rasizmu i brutalności policji.[539][529] Po protestach George'a Floyda przekazała darowiznę na rzecz NAACP Legal Defense and Educational Fund oraz ruchu Black Lives Matter,[540] wezwała do usunięcia pomników Konfederatów w Tennessee,[541] i opowiadała się za tym, aby Juneteenth stał się świętem narodowym. [W 2020 roku Swift wezwała swoich fanów do sprawdzenia rejestracji wyborców przed wyborami, w wyniku czego 65 000 osób zarejestrowało się do głosowania w ciągu jednego dnia od jej postu,[543] i poparła Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA.[544] Otwarcie skrytykowała byłego prezydenta Donalda Trumpa.[545].

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Acha. A jaki jest jego najlepszy kawałeg, tego Tejlora?

    Et voila:

    No tak, takich piosenek słyszałem już z tysiąc. Jedna nie do odróżnienia od drugiej. Myślę, że narzędzie Rydygiera świetnie by tu dało radę.

    Po Teylor będzie następna albo następny. Kilka lat temu najlepszy w historii był Żastin Bimber, po nim miriady odsłon miał Ted Sherman. Żadnej ich piosenki nie potrafiłbym zanucić. Madonny to kilka bym pamiętał. Teraz jest ta potem będzie następna/y.

  • O nie nie moi drodzy, to jest pod względem popularności fenomen bardziej pokroju Beatlesów. Tematem się zainteresowałem kiedy znajomy ze Stanów przyjechał i powiedział, że Tylor zaorała Stany. Kto kurwa ? No i się przyjrzałem. To jest obsesja, szczególnie wśród kobiet.

  • edytowano 4 August

    @los powiedział(a):

    Zależy które. Bitlesi to była rewelacja, nikt dla muzyki popularnej tyle nie zrobił od czasów Mozarta (który też komponował muzykę popularną!), nawet Johann Strauss czy Julius Fučík. Było wielu niebanalych kompozytorów, ja np. bardzo cenię Geoffreya Stephensa. Piosenki Madonny się zapamiętują, disco polo się zapamiętuje, dzwięki wydawane przez panią Taylor Swift wpadają jedym uchem a wypadają drugim.

    Są takie piosenki, ba dotyczy to nawet całej twórczości piosenkarza/zespołu, że wpada w ucho dopiero po nastu odsłuchaniach, może z Tajlor tak jest ? Nie wiem i się nie dowiem, nie kręci mnie zupełnie, ale skala obłędu w USA jest naprawdę duża, wiec w tej muzyce jest to coś.

    Ogólnie nie neguję różnicy w muzyce pop, mi chodzi tylko o jedną rzecz, jest to muzyka prosta. Dlatego zawsze stają w obronie disco polo jak ktoś atakuje, że prymitywna. Tak, a cały współczesny świat muzyczny to niby jaki, wyrafinowany ?

  • Geoff Stevens to umiał

    Czy Taylor Swift umie? Przypuszczam, że wątpię.

  • edytowano 4 August

    Pan Zbigniew rozbudował swój komentarz do wpisu. https://www.facebook.com/zszczesny/posts/pfbid025CirHFSgJNd24vXGwdNjmGLgjaEdHJVsu4wvk4zJvLf3EUhms5rYCXPF6jxBJanel

    Moje OZI z USA (ma dwie nastoletnie córki) potwierdza z grubsza opinię o niej pana Zbigniewa, dla mlodych Amerykanek jest to postać bardzo ważna, formująca, można oczywiście uznać że to tylko potwierdza stereotyp że Amerykanie to debile, zezwala się.

  • edytowano 4 August

    W stanach skala obłędu na punkcie kubka Stanley też jest niewiarygodna,
    co nie znaczy, że kubek Stanley ma jakieś ponadprzeciętne przymioty.

    https://www.stanley1913.com/cdn/shop/files/B2B_Web_PNG-TheQuencherH2.OFlowStateTumbler40OZ-Bloom-Front.png?v=1706074453&width=1515

  • Ta pani śpiewa coś na miarę "You're so vain"? No to porównajmy

  • Hehe.

  • W sensie, Swift to świnia, bo nie domaga się wymordowania Żydów?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    W sensie, Swift to świnia, bo nie domaga się wymordowania Żydów?

    A nie domaga się? ;)

  • qizqiz
    edytowano 4 August

    @JORGE powiedział(a):
    O nie nie moi drodzy, to jest pod względem popularności fenomen bardziej pokroju Beatlesów. Tematem się zainteresowałem kiedy znajomy ze Stanów przyjechał i powiedział, że Tylor zaorała Stany. Kto kurwa ? No i się przyjrzałem. To jest obsesja, szczególnie wśród kobiet.

    Czyli znowu fikołek do innego wątku redpill pt."gupie baby".

  • @trep powiedział(a):
    . [W 2020 roku Swift wezwała swoich fanów do sprawdzenia rejestracji wyborców przed wyborami, w wyniku czego 65 000 osób zarejestrowało się do głosowania w ciągu jednego dnia od jej postu,[543]

    ?? Ococho??

  • @robert.gorgon powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    . [W 2020 roku Swift wezwała swoich fanów do sprawdzenia rejestracji wyborców przed wyborami, w wyniku czego 65 000 osób zarejestrowało się do głosowania w ciągu jednego dnia od jej postu,[543]

    ?? Ococho??

    https://sukces.rp.pl/ludzie/art40857941-dlaczego-czolowi-amerykanscy-politycy-drza-przed-taylor-swift

  • Ja oczywiście nie twierdzę, że nie zaorała, gdyż nic o tym nie wiem. Skoro piszecie, że zaorała to zaorała. Mnie biega o muzyczkę. Możemy zrobić take doświadczenie. @Rydygier poprosi robota, żeby zrobił piosneczkę w stylu Tejlor. Następnie nagra ją komórką i zamieści na X. Potem weźmie jakąś piosneczkę Tejlor, ale spoza tych trzech. Nie sądzę, żeby na forumnie byli znawcy jej twórczości, którzy piosneczki znają na pamięć. Ta piosneczka Tejlor to nie może być jakiś zapychacz na LP - powiedzmy, że dziesiąty jej największy przebój. Potem oba tweety zamieści na ExC jako ankietę.

  • IMHO dużo bardziej oryginalne i zapadające w pamięć piosenki tworzy jej nieomal rówieśniczka Lana Del Rey.

    Ciekawe, dlaczego akurat TS została megagwiazdą?

  • Ale w jaki sposób rejestracja w wyborach mogła ułatwiać oszustwo w wyborach?

  • @MarianoX powiedział(a):
    IMHO dużo bardziej oryginalne i zapadające w pamięć piosenki tworzy jej nieomal rówieśniczka Lana Del Rey.

    Ciekawe, dlaczego akurat TS została megagwiazdą?

    Powiem wincy. To już ta Sana jest lepsza, gdyż jej miałki przynajmniej się jakoś wyróżniają.

  • @MarianoX powiedział(a):
    IMHO dużo bardziej oryginalne i zapadające w pamięć piosenki tworzy jej nieomal rówieśniczka Lana Del Rey.

    Ciekawe, dlaczego akurat TS została megagwiazdą?

    Klaus Szwab i Soros Junior kazali milionom ludzi jej słuchać.

  • Który z mudrali sam wykazał się bezwarunkowym posłuszeństwem lub był świadkiem bezwarukowego posłuszeństwa tysięcy ludzi? Bo istnienie bezwarunkowego posłuszeństwa milionów jest jądrem każdej teorii spiskowej.

  • Ktoś zdaje się świeci odbitym światłem

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.