Skip to content

Kampania sejmowa 2019, czyli kolumny maszerują na Nowogrodzką.

edytowano August 2019 w Forum ogólne
Czyli mamy obóz władzy związanej z PiS i dość rozsądnie się porządkującej opozycji. Mamy więc następujące kolumny:
- oszołomsko lewacką - Biedronie, SLD itp
- lewacko przekręciarską - PO i okolice
- tęczowe PSL w ciasteczkowych onucach - to już objaw szaleństwa ciasteczkowych
- ruchacze narodowi - też w onucach, ale z innym sztafażem
Więc w miarę dobrze uporządkowane schematy ataku. Natomiast większość obecnych problemów PiS wynika z tego, że tam już czeka V Kolumna.
Tak pod rozwagę, bo to nie jawni zdrajcy, a w mojej ocenie geszefciarze, którzy aby uzyskać lokalną przewagę odpalą dowolne zagrożenie. O tym właśnie kiedyś pisał JORGE na przykładzie Białegostoku.
Patrząc, trzeba to uwzględniać.
«13456714

Komentarz

  • Pan Mateusz jest enigmą. Po mojemu to ewidentny bankster i człowiek tamtej strony, jeśli jednak Jarosław Kaczyński oddał mu wszystko (także to co ja mu powierzyłem), musiał wiedzieć coś więcej. Pocieszam się?
  • Ja się obwaiam, że takich lokalnie usłużnych jest więcej.
    Jak porozmawiasz z lokalnymi działaczami, to w większości przypadków pozytywniej oceniają tego polityka, który może wnieść w wianie dostęp do większej liczby stanowisk. To jest jakoś przerażająco prymitywne, nie obstawiamy strumieni pieniędzy i przepływów władzy, a stołki za pensję. Czas do zamknięcia list może być czasem trudnym.
  • Mnie się podoba rebranding ZSL. PiS podcięło ich basis w postaci chłopstwa, więc musieli coś nowego wymyślić. I wymyślili - konserwatywną partię rozsądku, szacunku i budowania. Nasz b. kolega por. Gruber był pierwszym, który ten trend zauważył i stał się zwiastunem nowego ZSL, takiej normalnej, zachodnioeuropejskiej chadecji, która jest nieco mniej lewacka od chamskiego tęczowego lewactwa. W dowolnym kraju na zachód od Granicy Pokoju i Przyjaźni na Odrze i Nysie Łużyckiej taka partia z palcem zbierałaby 20-30%.
  • Z perspektywy ZSL przygarnięcie naszego b. kolegi pkukiza to świetny ruch, bo to próba otwarcia na mieszczuchów spod chąrągiewki PPJZ.

    Natomiast problemem ZSL jest garb w postaci 50 lat trwania jako stronnictwo sojusznicze, więc zdrowy antykomunista tylko charchnie z niesmakiem.

    Głębszy problem jest taki, że jak zaczną mówić, no ale jak to jak to, to wracamy do Wincentego Witosa, który paradował po Sejmasie bez krawata i z zapiętym guzikiem. Mieszczaństwo, w które celują, powie pfui, do wideł i gumofilców chamy.

    Natomiast oni mają potężną siłę w postaci zinstytucjonalizowania i sproceduralizowania. Jest to obok SLD bodaj jedyna normalna partia w Polsce. Może to im da tyle bezwładności, że 10 lat się przeczołgają i już nikt nie będzie pamiętał, że Pezel to partia wójtów i sołtysów, którzy w przerwach pomiędzy rozrzucaniem obornika robią przewały w postaci przyjęcia pani Hani do Urzędu Gminy za 2500.
  • Ze strony pezelu ruch zrozumiały, dlatego piszę o szaleństwie ciasteczkowych. A no i pezel partią chłopską był tak nie do końca, a jego ukadrowienie ma oparcie w OSP, Kołach Gospodyń, Koła Myśliwiskie itp, gdzie faktycznie PiS przeokrutnie w szkodę im wszedł.
    Tak po prawdzie to Terminator Waldek był ostatnim prezesem tak o doby partyjne dbającym (ile prawdy w tym, to nie wiem ale tak go się wspomina) .
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ze strony pezelu ruch zrozumiały, dlatego piszę o szaleństwie ciasteczkowych.
    Tylko przy założeniu autonomiczności. Wykonanie rozkazu może się wydać szaleństwem.

  • JOWy w wykonaniu działaczy pezetelu to jest to! Sitwa połączona z absolutyzmem. Władza band. Pełna decentralizacja bez decentralizacji na sztandarach. Klub poselski jako stały komitet ojców chrzestnych z terenu. Bardzo ciekawy koncept. WSI da wsparcie bo to wymarzony dla nich system. Znacznie lepszy niż monopartia.
  • los napisal(a):
    Wykonanie rozkazu może się wydać szaleństwem.

    Beł tukej takisz aforyc iszby nie tumaczeć szpiskamy tegusz cusz mogiemy wytumaczeć legularno gupoto.

  • przyjaciółka wpadła w sidła Browna i w realu dwadzieścia cztery

    nie wiem - bezpieczne te osoby, czy nie? mogą być?
    bo oburzona, że PiS (?) nazywa Browna "ruskim agentem" i chyba zaraz mnie porzuci....
    (I gada wciąż o żydowski Kaczyńskich i że już za dziecka (film "O dwóch takich, co...") to bylo wychjowania i oswajanie swoich USRAELskich agentów, podobnie jak Trumpa
    I że nie można głosować na PiS, bo to niezgodnez chrześcijańskim sumieniem.... itp itd
    :/

    forum pomóż!
  • Dawno nie widziano tu dr Ojboli.
  • nobo nie wiem, jak z nią gadać... a czasem muszę-bo-chcę
    wiem, że wystarczy poszukać po wątkach....

    ale anty-PiS pośród młodszego pokolenia (roczniki 80-e i niżej) jest ogromne...
    sam nie jestem pisiorem i jak napisał @szturmowiec - nie trzeba mi przypominać że wuje, ech
  • edytowano August 2019
    wiecie że gdzieś w okręgu w Polsce
    na liście PSL
    w pierwszej trójce jest były .nowocześniak, były kukizowiec i były peowiec? :)
    (za tweetem)
  • edytowano August 2019
    romeck napisal(a):
    nobo nie wiem, jak z nią gadać... a czasem muszę-bo-chcę
    wiem, że wystarczy poszukać po wątkach....

    ale anty-PiS pośród młodszego pokolenia (roczniki 80-e i niżej) jest ogromne...
    sam nie jestem pisiorem i jak napisał @szturmowiec - nie trzeba mi przypominać że wuje, ech
    Po to właśnie został skonstruowany Korwin i jego kuceria.

    Brązowy i Rola to zaraza.
  • ja to wiem...
  • A co tym młodym znowu odwala? Ja mogę zrozumieć roczniki tak po 98-mym bo to bardzo młode i naiwne więc ekoszal, handel piwem całą dobę blisko szkoły, skandalisci i jajcarze super goście i babki itp. Przejdzie im. No a ci starsi 20-to, 30-to i młodzi 40-to latkowie to co? Dzieci nie mają, 500+ nie biora, na bezrobociu sa czy co?
  • O! dzieci nie mają, bardzo dużo singli (te roczniki '80-te)
    może to to - ja ledwie teraz czasu mam na czytanie excathedry, TV czasami.... (a cenię sobie czas z synem2)
  • daj jej to do przeczytania:
    http://stanczyk1.blogspot.com/2019/01/gietrzwad-grunwald-czyli-uani.html

    powiedz, że jako nie pisowiec w obliczu perfekcyjnej maskirowki żydów, masz i do browna wątpliwości
  • Żydzi przecież mają niemieckie nazwiska.
  • los napisal(a):
    Żydzi przecież mają niemieckie nazwiska.
    To nie Braun.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dyzio_znowu napisal(a):
    daj jej to do przeczytania:
    http://stanczyk1.blogspot.com/2019/01/gietrzwad-grunwald-czyli-uani.html

    powiedz, że jako nie pisowiec w obliczu perfekcyjnej maskirowki żydów, masz i do browna wątpliwości
    !!!

  • No to jeszcze 'wspólna' lista do Senatu, oni się niczego się nie uczą. Elektoraty antypisu się nie sumują, a nawet częściowo znoszą.
  • Nie chodzi o sumę tylko o miejsce w senacie dla antypisu. Bez wspólnej listy nie mają szans
  • Wspólna lista (senacka)! To jest to!
  • No i jeszcze jedno. Oni nie walczą o wygraną w tych wyborach. Oni walczą o przetrwanie w Sejmie do czasu aż zdarzy się cud i ktoś im powierzy namiestnictwo Tenkraju. Ten cud to albo inwazja z zewnątrz albo z wewnątrz. Z zewnątrz to wiadomo, a z wewnątrz to dalsza i nieodwracalna demoralizacja tubylców.
  • Rafał napisal(a):
    Nie chodzi o sumę tylko o miejsce w senacie dla antypisu. Bez wspólnej listy nie mają szans
    Przez wspólną listę można ich dowolnie grilować, tz pezel Biedroniem (Społem z Chłopem), a Biedronia pezelem. W przypadku Sejmu zawsze mogą twierdzić 'toniemy' ale tu się tak nie wywiną.
  • Ostatnie doświadczenia z Internetem powodują u mnie lekki niepokój, bo po przegranej walce na idee lewactwo zaczyna maksymalnie bezczelnie wykorzystywać przewagę instytucjonalną. To może być spore zagrożenie.
  • edytowano August 2019
    https://wszystkoconajwazniejsze.pl/wojciech-surmacz-czas-nowej-cenzury/
    Na początku kwietnia 2019 r. poinformowano, że Facebook nawiązał współpracę z AFP, która ma sprawdzać informacje pojawiające się na Facebooku. Wśród 17 krajów, w których realizowana będzie współpraca, wymieniono Polskę.

    Jeszcze pod koniec roku 2018 r. Facebook w Polsce współpracował w podobnym zakresie z Polską Agencją Prasową (PAP) – oba podmioty wspólnie zorganizowały kampanię edukacyjną na temat rozpoznawania fałszywych treści w internecie. Teraz pominięto PAP, tłumacząc, że współpracujące z Facebookiem organizacje muszą mieć specjalne certyfikaty, wydane przez Międzynarodową Sieć Weryfikowania Informacji (International Fact-Checking Network – Poynter Institute). PAP jest w trakcie certyfikacji – od października 2018 r. Facebook nie chciał lub nie mógł czekać na PAP, stawiając na AFP.
    /.../
    Możliwości tych rozwiązań są porażające. Można się było z nimi zapoznać w Berlinie podczas konferencji EANA (European Association of News Agencies), uroczyście otwartej przez gościa specjalnego – komisarza KE Günthera Oettingera. W bloku tematycznym poświęconym walce z dezinformacją wystąpił Philip Chetwynd z AFP. Zaprezentował zebranym nowoczesny algorytm Facebooka, za pomocą którego francuska agencja jest w stanie – w ciągu kilku sekund – ograniczyć zasięg informacji, którą uzna za fałszywą, praktycznie do zera.
  • O ku***.
  • A co to jest ten Pejsdzbuk?
  • los napisal(a):
    A co to jest ten Pejsdzbuk?
    To coś co i tak już zdycha, i jest to jedyny pozytyw w całej sytuacji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.