Skip to content

Kampania sejmowa 2019, czyli kolumny maszerują na Nowogrodzką.

2456714

Komentarz

  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    A co to jest ten Pejsdzbuk?
    To coś co i tak już zdycha, i jest to jedyny pozytyw w całej sytuacji.
    Cielsko jednak ogromne i uwiklane w inne sieci np biznesowe, szkolne czy nawet Sołtysie, więc będzie długo zdychać
  • A rozkładając się będzie bardzo śmierdzieć.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ostatnie doświadczenia z Internetem powodują u mnie lekki niepokój, bo po przegranej walce na idee lewactwo zaczyna maksymalnie bezczelnie wykorzystywać przewagę instytucjonalną. To może być spore zagrożenie.
    Jest ciekawe na ile uaktywni się płk. Rympał nadzorujący tut. social-media.
    W krótkiej perspektywie mogą być straty, w dłuższej należy mu chyba kibicować.
    Wielce potrzebne wydaje się odarcie ze wszelkich złudzeń co do tego, że mamy do czynjenia z bezideowymi narzędziami.
    Tzn. wszelcy twórcy niepokorni pewnie to wiedzą, ale póki narzędzie daje żyć, to osiąganie fejmu jest taakie łatwe, a odcinanie od wygodnego narzędzia niepotrzebne.
  • No tu jest subtelna równowaga pomiędzy łatwością dostępu i powszechnością Fejsika czy Googla, a tym że z dnia na dzień dostajesz cichego bana, o którym dowiadujesz się dopiero po przyjściu pieniędzy za kolejny miesiąc.

    Problem jest taki, że jak wyjdziesz z Google/FB to jesteś nazistą. Docierasz tylko do prawicowych niszek, a mainstream jest przed tobą zamknięty. Jak żyć?
  • No, dlatego właśnie paradoxalne trzymanie kciuków za tow. Rympała, by fejs i reszta stały się tym czym tvn dwudziestyczwarty dla przytomnych, tzn. medium odwiedzanym co najwyżej w poszukiwaniu lol-kontentu, ew. żeby czasem sprawdzić co aktualnie wariatom kluje się pod czachami.

    Szukanie alternatywnych 'zasięgów' wśród przytomnych jakoś pójdzie, tak jak udąło się dekadę - dwie temu.

    Byłoby pewnie trudniej, bo wiodące narzędzia to konkretne pieniążki dla wielu niepokornych. A pieniążki szkodzą niepokorności.
  • Niby szkodzą, ale też można za nie nabyć pieczywo z omastą.
  • Tę sprawę komuchy mieli rozwiązaną wzorowo. Dopiero teraz to widać jak na dłoni gdy dawni niepokorni co to teatry, plany filmowe i redakcje rzucali aby jeździć taksówką albo wycierać paryskie czy monachijskie bruki maszerują z Mazgułą i bronią konstytucji z Kwasem. Za komuny można było być niepokornym tajnym współpracownikiem. Publika biła brawo a esbecja czytała raporty. Tylko ten prymitywny PiS wszystko popsuł.
  • edytowano August 2019
    ojacie
    Maksymilian z USA zarejestrował własny komitet wyborczy wyborców!

    KWW #R Revolution


    dla Polonii to głosowania w okręgu Warszawa I (nr 19)

    edit: czeka na formalności na stronie PKW

  • edytowano August 2019
    ps.
    jest juz 37 zarejestrowanych komitetów (wybory.gov.pl)
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Czyli mamy
    - obóz władzy związanej z PiS
    i dość rozsądnie się porządkującej opozycji. Mamy więc następujące kolumny:
    - oszołomsko lewacką - Biedronie, SLD itp
    - lewacko przekręciarską - PO i okolice
    - tęczowe PSL w ciasteczkowych onucach - to już objaw szaleństwa ciasteczkowych
    - ruchacze narodowi - też w onucach, ale z innym sztafażem
    formalnie

    - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
    - KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
    - KOMITET WYBORCZY PSL
    - KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ,
  • Tylko PSL trzeźwo myśli. Jak zrobią jeden komitet do Senatu to sami dadzą mocny dowód że to wszystko maskirowka i imię jej AntyPiS. Nowe imię bo wszystko dawno ustawione w Magdalence.
  • edytowano August 2019
    ...
    Rafał napisal(a):
    Tylko PSL trzeźwo myśli. Jak zrobią jeden komitet do Senatu to sami dadzą mocny dowód że to wszystko maskirowka i imię jej AntyPiS. Nowe imię bo wszystko dawno ustawione w Magdalence.
    takie dziwne to niewspólne/osobne wystawianie kandydatów!
    Rzecznik PSL Jakub Stefaniak powiedział, że Stronnictwo "nie zamierza podpisywać żadnego paktu".

    - Po prostu nie wystawimy kandydatów tam, gdzie wystawiają ich inne partie opozycyjne,
    a tam, gdzie my wystawiamy, liczymy, że one nie wystawią - podkreślił Stefaniak.
    ?
  • No ale co dziwnego? Przecież oni wszyscy przejmują metody oraz umysłowość od niedoścignionego miszcza co to jest za, a nawet przeciw. Tworzą komitety koalicyjne jako partyjne itd. Wola się umawiać na gębę coby ich prawnie nie złapać. Oczywiście nie dotrzymują umów na gębę skoro i pisemnych nie dotrzymują.
  • No i 'pakt do Senatu' skończył się zanim się zaczął. A myślenie lewackich totalniaków w sprawie Ujazdowskiego to przypadek studyjny 'umów z lewakami' czyli oni wystawiają kogo chcą, a pozostali mogą wystawić tego, kogo lewacy zaakceptują.
  • edytowano August 2019
    prosba, bardzo serio!

    potrzebuję cytatów - antykatolickich, proLGBT, antykościelnych (zlikwidować religię w szkołach, itp), anty500+ i temu podobne,
    A także jakiś wypis z CV dotyczący przeszłości (u, Zwiefka na przykład!)

    jedynek, dwójek i trójek i co lepszych "celebrytów" z list PO -.NO

    sam szukam i znajduję, ale co dwudziestu juzerów to nie jeden...
    moga być linki..


    ===
    a jest gdzieś program koalicji obywatelskiej?




  • polmisiek napisal(a):
    Głosujących na PO wystarczy przekonać, że wszystko wuj i nie ma sensu iść na wybory
    !!!
  • Na razie dowodzeniu podlega, że wszystko hovno, oprócz moczu.
  • Kidawa-Błońska jako remedium i odwracanie uwagi. Chyba buldogi się właśnie zagryzają, więc rzucają coś na odwrócenie uwagi.
    Z nerwowych ruchów wnioskuję, że grozi w nowym sejmie sytuacja z obecnego senatu, a 'Społem z Chłopem' czyli koalicja Kosiniaka z Kamyszem i Kukizem idzie na poniżej 3%, SLD zagwarantowało sobie, że baz względu na wynik kasę dzielą oni, nikt z prezydentów dużych miast nie startuje nigdzie...
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    ... nikt z prezydentów dużych miast nie startuje nigdzie...
    prezydenci miast mieliby porzucić PEWNE pięciolatki (a nawet dziesięciolatki)???

    najbiedniejszy (przychody) powiat w woj. śląskim, Piekary Śląskie - pensja vice-prezydenta to 170.000 zł rocznie (z premiami)
    (zarabia ciut więcej niż prezydentinnna, bo on jest faktyczną GŁOWĄ, oraz jest jescze drugi wice.
    szefo piekarskich Wodociągów z pensją ok. 10.0000 zł ( były marszałek z ramienia PO Sejmiku Śląskiego! do Piekar dojeżdża aż z Tychów - takie układy,,,,)



  • Hm, czy z tą płacą minimalną to na poważnie? Mam problem, właśnie negocjujemy nowy Układ Zbiorowy w którym stawka bazowa będzie oparta na płacy minimalnej. Ale jeśli ona będzie tak szybko rosła, to nam się cała konstrukcja wywróci...
  • 2 200 netto przy 3 000 brutto i 2850 netto przy 4 000 brutto.

    Ta pierwsza kwota jest bardzo realna, po prostu rynek pracy jest taki, że sam ustala płace minimalną i sprytny Kaczor zna jej poziom.

    4000 brutto w 2023 roku wygląda już trudniej, ale bardzo możliwe że są analizy które pokazują jak będą rosły zarobki w Polsce. Dziś dzieciaki przychodzą z 1-2 letnim doświadczeniem i chcą 3 tysie na rękę, może w tym coś faktycznie jest, tendencja się utrzymuje.

    Podniesienie wysokie płacy minimalnej spłaszczy mocno wynagrodzenia do pewnego poziomu, a przede wszystkim spowoduje, że mnóstwo firm wyjdzie z szarej strefy polegającej na płaceniu oficjalnie najniższej krajowej i dopłacania pod stołem reszty. Cała wypłata będzie szła brutto brutto. Dla ZUSu to mogą być potężne pieniądze. Zyskają też ci którzy w lewe wypłaty nie wchodzą, albo już wyszli.

    Propozycja Kaczyńskiego po pierwszym szoczku wydaje mi się bardzo realna i sensowna. Kurwa, kto mu doradza od 8 lat ?
  • edytowano September 2019
    Napisałem o rynku pracy firm prywatnych, nie wiem jak to jest w firmach państwowych i budżetowce, na ile nadwyręży to budżet.
  • U nas jest państwowo ale nie budżetówka. Tak jak napisałem powyżej - trzeba będzie zapewne przekonstruować całą tabelę - obniżyć współczynniki dla doktorów habilitowanych.
  • edytowano September 2019
    @JORGE
    Kurwa, kto mu doradza od 8 lat ?

    czyta forum ;-)

    pozdrawiamy Naczelnika!
  • No Ave Drake !!! ...no.
  • edytowano September 2019
    Istotnie zatrudnianie "na szaro" czyli płacenie minimalnej a reszty pod stołem zostanie zredukowane. Oczywiście alternatywą jest powrót do w pełni na czarno ale to bardzo ryzykowne i na obecnym rynku pracy raczej nie będzie wielu chętnych. To operacja podobna do redukcji luki VAT chociaż raczej na znacznie mniejszą skalę. Formalnie płace wzrosną ale realnie nie, a za to rzeczywiście mogą wzrosnąć przychody z PiT i składki ZUS. Płakać będą niektórzy przedsiębiorcy szczególnie sól tej ziemi czyli agrobiznes w tym ze wschodu i Podkarpacia. Podobnie małe firmy transportowe, drobny handel. Nie wiem jak z budownictwem. Rykoszetem oberwą pracodawcy mający stawki bazowe oparte o płacę minimalną. Inna rzecz że ja już jakiś czas temu nie zgodziłem się stawki bazowe poniżej minimalnej i sztuki z wyrównaniami i premiami bo uważam to za idiotyczne. No ale w mojej firmie chyba już nikt nie zarabia stawki minimalnej poza stażystami na niższych stanowiskach.
  • No, ale przecież napisałem. 2200 na rękę to zaraz będzie najniższa krajowa, rynkowa. Albo już jest. Tyle, że płacona najniższa oficjalna + koperta. Czyli wzrosną koszty pracy o różnicę ZUSu naliczoną od koperty. To logiczne. Zabawne, że Kaczor obiecuje, słowa dotrzyma, a tak naprawdę nic nie daje.

    Ale 4000 tys brutto w 2023 roku to mnie już zastanawia. Ja odczytuję to tak, że PiS ma analizy wzrostu płac i tak wychodzi z tych analiz. Czyli spirala wzrostu wynagrodzeń nie wyhamuje, ciekawe tylko czy dotyczy to ogółu zatrudnionych czy tylko tych z dołu. W jakiś dramatyczny wzrost cen nie wierzę, więc poziom życia Polaków wzrośnie jeszcze bardziej radykalnie.
  • edytowano September 2019
    2600 bruto, czyli 1877 netto to jest najniższa krajowa od 2020 roku.
  • Taka ciekawostka z rynku pracy. Ostatnio 3 moje znajome, prowadzące swoje małe działalności gospodarcze (paliwa, doradztwo, architekt) poszły na etat państwowy. Urząd Marszałkowski, szpital i ENEA. Uważam, że to świetnie, jestem wrogiem mikro działalności gospodarczych, z różnych powodów, a przynajmniej nie w takiej skali jak w Polsce.
  • Wszystkich nas nie zamkniecie!
  • extraneus napisal(a):
    Wszystkich nas nie zamkniecie!
    A morduj się bez ładu i składu od rana do wieczora. Prawie wszystkie małe działalności działają na zasadzie petardy i gaszenia pożarów. Po postu szkoda mi ludzi, którzy w zorganizowanych strukturach by mogli naprawdę rozwinąć skrzydła i skoncentrować się na tym w czym są dobrzy, na czym się znają.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.