Skip to content

Nie ma Nobla

11012141516

Komentarz

  • Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci
    Ke?
  • Jak mi się marzy, byśmy naprawdę tacy byli, jak nas opisują.
  • Paranoja i cynizm. W Polsce ja skutecznie osmiesxa i obrzydza. Na swiecie zapomna. Znaczy utrzyma sie dobrze z tantiemow. Od czsu do czadu jakis peszkwil skrobnie lub zleci skrobniecie dla lolitycznych przyjacol przeciw Polsce.
  • Exspectans napisal(a):

    Ke?
    no

  • Przynajmniej oficjalnie wiadomo za co
    Nobla dostała
  • polmisiek napisal(a):
    Przynajmniej oficjalnie wiadomo za co
    Nobla dostała
    Ano.
    Ale jeśli ktoś wcześniej nie wiedział, to obecnie nie przyjmie tego także do wiadomości.

    los napisal(a):
    Jak mi się marzy, byśmy naprawdę tacy byli, jak nas opisują.
    Też tak mam.
  • narrację dzisiejszą o tym jaka jest Polska i jacy są Polacy stala sie także poza Polską...

    Swoją drogą poco Dorzeczy cytuje Politykę, w której cytują Nie szczerze Tuska?

  • edytowano December 2019
    Zachodniacy oskarżają nas o rzekomy agresywny i zaborczy nacjonalizm, a tymczasem nasi narodowcy to sobie co najwyzej pokrzyczec potrafią...

    U nas okcja typu Żolte Kamizelki bylaby raczej trudna do wyobrażenia
  • No ale nie masz wrażenia że oskarżają nas WŁASNIE DLATEGO?
    No i oczywiście by siebie wybielić, ale to typowe.

  • No jasne. "Ty bandyto!" nie krzyczy się do kogoś, kto w odpowiedzi da po ryju uzasadniając określenie.
  • los napisal(a):
    No jasne. "Ty bandyto!" nie krzyczy się do kogoś, kto w odpowiedzi da po ryju uzasadniając określenie.
    :))
  • Elementarne.
  • Michał5 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    ?
    taki żart, ponieważ noblistka dopiero co założyła konto na TT (albo po Noblu się uaktywniała na nim) i mnóstwo osób z miejsca dostało bana, nawe niegdy nic o niej nie pisząc, nie linkując
    ale że ja???? :)

    Ej, no! Jaki masz login??
  • edytowano December 2019
    image.
  • Bardzo wegański ten cytat. No i jak to u noblistki celny, na poziomie i bardzo głęboki intelektualnie.
  • Sapkowski dostał Nobla i ma plice polonice?
  • edytowano December 2019
    No nie, cytaty z Coelho jeszcze by pasowały, ale za chwilę podstawią jej Janusza Mikke.
    Edycja: Nawet znalazłem - "Będą pogromy homoseksualistów w Polsce."
  • trep napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    ?
    taki żart, ponieważ noblistka dopiero co założyła konto na TT (albo po Noblu się uaktywniała na nim) i mnóstwo osób z miejsca dostało bana, nawe niegdy nic o niej nie pisząc, nie linkując
    ale że ja???? :)
    Ej, no! Jaki masz login??

    nie mam wcale , zacytowłam Bogu winnego ks Śliwińskiego, który tak skomentował banowanie Tokarczuk
  • No Coelho to własnie ta "głębia filozoficzna" i biegunka pisarska co Tokarczuk.
  • i też wokół niego była -jest taka sama histeria
  • a dam golasa
    https://dorzeczy.pl/kraj/123253/forum-zydow-polskich-ostro-o-slowach-tokarczuk-barbarzynskie.html
    bo ciekawe to wszystko i tych gęsków i półgęsków przy tym ogniu sporo.

    Ciekawe co nato Balcerowicz
  • To zasię niezłe jest:
    Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk zamieścił na Twitterze dosadny komentarz. "Szkoda, że przedstawiciel Akademii Szwedzkiej Per Waesterberg wspominając w laudacji dla Olgi Tokarczuk o polskiej "historii kolonializmu i antysemityzmu" nie wykorzystał szansy, aby przeprosić za "potop szwedzki"" – napisał polityk.
    https://dorzeczy.pl/kraj/123187/posel-pis-o-przeprosinach-za-potop-szwedzki-nie-wykorzystal-szansy.html
  • edytowano December 2019

    heh
    Ale ta Scheuring-Wielgus jest napuszona.
  • posix napisal(a):
    image
    heh
    Ale ta Scheuring-Wielgus jest napuszona.
    Dzięki. Fajny materiał. Poznaliśmy trochę z pracy kuchni naszych włodarzy.
  • I za to, przy wszystkich jego wadach, lubię Brauna.
    On często jako jedyny potrafi publicznie walnąć kawę na ławę, jak nikt inny.
    I abstrahując od tego czy się z nim zgadzamy (a jak wiemy, często nie) - gorącego patriotyzmu nie można mu odmówić.
  • Nie wierzę w patriotyzm zawarty jedynie w słowach. W ogóle nie wierzę w słowa.
  • edytowano December 2019
    A ja Brauna stawiam na równi z Tuskiem. W innym wymiarze, w innej materii, ale pozom Obrzydliwości porównywalny.

  • Niemniej reakcje pozostałych POsłów bezcenne ;-)

    Mieszkowski: "Nie wątpię, że książki pani Tokarczuk pan poseł Braun przeczytał, podobnie JAK WIELE INNYCH NIEPOTRZEBNYCH KSIĄŻEK" "twórczość nie jest nasycona NARODOWYM NACJONALIZMEM"
  • W tej sprawie, jak w innych wychodzi to, co odróżnia prawicę od lewicy: stosunek do prawdy, do faktów.
  • A Suski przekręcił nazwisko pani Olgi ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.