Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

17810121325

Komentarz

  • To, co wyżej podesłałeś z pejsa, to jest po prostu opis scen filmu Jezus z Nazaretu. Filmu, o którym pisałem.

    No, taki mógł być zamysł scenarzysty - zresztą dobry, bo Syrach wprowadza dużo dramaturgii do obrazu. Można powiedzieć, że w filmie jest głównym antagonistą Pana Jezusa. Taki Vader czy tam Nocny Łowca.

    Niewykluczone, że mu dorobili buzię - niesprawiedliwie, skoro uwierzył.
  • A, szkoda. Myślałem, że przy okazji filmu pochwalili się swoją wiedzą.
    A to ja - niewiedzą... :)
  • pilne
    czy za taką pracę doktorską można kogoś uważać za naukowca?

    Nie znam się, ale chyba: nie?


    link do pracy T. R.

    Gatunek / Forma:
    Rozprawy akademickie.
    Uwagi:
    Niepublikowana praca doktorska



  • Widzisz Romecku, jak to jest, jak człowień jest poczeboski. Nik nie pomorze.
  • O co chodzi z tym Igorem Flanszą? Kolo to jakiś sędzia. Temat wraca co jakiś czas w mediach głównego ścieku.
  • Szanowni PT forumowicze

    Jaką appkę polecacie do obsługi złacza HDMI w komórce? Moze być płatna byle bezpieczna, nie szpiegująca.

    Porzebuję podłączyć smartfona do ekranu i kamerki. (Hub już mam)
  • Przecież smartfon ma już kamerkę? Co do apki to nie wiem, jak podłączałem monitor do Samsunga to działało po prostu ot tak, samo z siebie.
  • no ale dziadoską
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Szanowni PT forumowicze

    Jaką appkę polecacie do obsługi złacza HDMI w komórce? Moze być płatna byle bezpieczna, nie szpiegująca.

    Porzebuję podłączyć smartfona do ekranu i kamerki. (Hub już mam)
    Kablem siem podłoncza... po co apka?

  • gdzie się sprzedaje/kupuje przedwojenne papiery wartościowe?
  • Jak wartościowe, to kupcy się znajdą.
  • podziękować :D
  • https://tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27075031,pis-po-cichu-przepycha-projekt-ws-lasow.html

    Ja wiem,że to tokfm , pracownia na rzecz wszystkich istot, niemniej o co chodzi ? Brzoście ?
  • Szczerze mówiąc, dopiero parę dni temu usłyszałem tę wiadomość, więc nie mam pewności, o co naprawdę chodzi i czy jest to ustawa "pod coś" lub "pod kogoś".
    Będę śledził.
  • Pono chcą za tego no, wiecie Koledzy,
    Zategować osp.
    Jako takie ORMO. Dla państwowej straży. Znikną mundury i stare wirusy. Straż prz grobie Pańskim.
    W 1863 druh Hehlmann zakładał pierwsze osp w okolicy....
    Piękna historia.
    Teraz mają lecieć spotkania po strażnicach nic się nie stało
    i
    będzie lepiej.
    Będą tylko ratownicy gaśnicy za 2oo zł za 24h dyzuru
  • a propos Lasów Polskich
    okładka Naszego Dziennika

    image

  • edytowano May 2021
    Polskie Lasy

    Krystyna Szyszko (Stowarzyszenie ... im. Jana Szyszko) w NDz podaje, że chodzi o niedoprecyzowane rozszerzenie zapisu o zamianie gruntów leśnych na inwestycyjne. A obecne pozwalają np. na zbudowanie drogi (czyli wycięcie lasu).

    Projekt nowelizacji wniosło trzydziestu posłów PiS 9. kwietnia 2021. Pierwsze czytanie na Komisji 18. maja.

    ma być dodane:
    (na cele ..... ) "oraz potrzeby i cele polityki państwa związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii lub transportu służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza"
    romeck: Elektrownia atomowa w lesie???
  • romeck napisal(a):
    Polskie Lasy

    Krystyna Szyszko (Stowarzyszenie ... im. Jana Szyszko) w NDz podaje, że chodzi o niedoprecyzowane rozszerzenie zapisu o zamianie gruntów leśnych na inwestycyjne. A obecne pozwalają np. na zbudowanie drogi (czyli wycięcie lasu).

    Projekt nowelizacji wniosło trzydziestu posłów PiS 9. kwietnia 2021. Pierwsze czytanie na Komisji 18. maja.

    ma być dodane:
    (na cele ..... ) "oraz potrzeby i cele polityki państwa związane ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii lub transportu służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza"
    romeck: Elektrownia atomowa w lesie???
    żeby wróg nie zobaczył
  • A propos śp. Jana Szyszki, to ostatnio rozmawiałem z jedną panią, co pracuje w parku narodowo-radykalne. I powiada, że w PN zawsze bida aż piszczy i raz się tylko zdarzyło, żeby minister polazł do Lasów Państwowych i powiedział: Kurna, ma być tyle a tyle milionów na parki narodowo-radykalne!

    Kwota, powiada ta pani, nie była oszałamiająca, ale tylko Szyszko tę sprawę postawił i on jeden budził dość moresu, żeby zostało wykonane.
  • Ja myślę, że on nie musiał łazić do LP, bo wtedy na ich czele stał silny człowiek, czyli Konrad Tomaszewski, który sam o tym doskonale wiedział i ztcw wystąpił z inicjatywą. Tak że to była zgodna inicjatywa obu zacnych liderów.
  • Według jakiego klucza dobierane są fragmenty Ewangelij do liturgii słowa?
  • trep napisal(a):
    Według jakiego klucza dobierane są fragmenty Ewangelij do liturgii słowa?
    Czy chodzi koledze o to, że czasem dobór czytań lub psalmu jest nadzwyczaj akuratny do bieżączki społeczno-politycznej?

    Przyszłość losów Polski na Watykanie jest znana od półwiecza! ;)
  • romeck napisal(a):

    Czy chodzi koledze o to, że czasem dobór czytań lub psalmu jest nadzwyczaj akuratny do bieżączki społeczno-politycznej?
    "Spisku" dopatrywałbym się ewentualnie w doborze terminu wyborów, aby pasował do czytań. PiS-owi ta koincydencja pomogła zdaje się, w 2015 roku.

  • dwa razy pomogła, nie raz
  • Jeden mój znajomy powiedział kiedyś "Czas na partię Prawda Dobro i Piękno!"
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeden mój znajomy powiedział kiedyś "Czas na partię Prawda Dobro i Piękno!"
    kto czyta starożytnych filozofów?
    a do kościoła jeszcze trochę chodzi
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Jeden mój znajomy powiedział kiedyś "Czas na partię Prawda Dobro i Piękno!"
    Według aktualnych standardów Tolerancja, Niebinarność i Ciałopozytywność,
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.