Skip to content

Coronavirus a gospodarka

1246724

Komentarz

  • afropolak napisal(a):
    Normalnie umiera ok. 400 tysięcy ludzi, w ciągu roku. Tu w ciągu pół roku zmarło by milion.
    Te 3 % to chyba w Chinach i Niemczech, no i może w USA ;) Jak odrzucimy Chiński bulszit, to mamy pomiędzy 5 a 8% zarażonych. Przy skolapsowanej służbie zdrowia, to raczej 8% niż 5%.

  • edytowano March 2020
    "Nawet jesli większość z nich to będą ludzie starsi, to czy nie będzie to bez wpływu na gospodarkę ?"

    No ale przeżyłby Warzecha i to najważniejsze.

    (Choc może i nie, bo 50 ka sie zbliza i gruby)
  • Brytole chojrakowali i nasi "wolnościowcy" stawiali ich za wzór.
    A tu nagle pyk - Borys zamknął cały kraj w ciągu jednego dnia.

  • Zmarłoby wielokrotnie więcej przy nie sparaliżowanej Służbie Zdrowia
  • afropolak napisal(a):bo jak zachodzić w ciążę w czasie zarazy ?
    Są sposoby.

  • los napisal(a):
    afropolak napisal(a):bo jak zachodzić w ciążę w czasie zarazy ?
    Są sposoby.

    ;) nie ma to jak pogadać między nami, ojcami ...
  • afropolak
    masz u mie okeja ;)
  • afropolak napisal(a):
    Brytole chojrakowali i nasi "wolnościowcy" stawiali ich za wzór.
    A tu nagle pyk - Borys zamknął cały kraj w ciągu jednego dnia.

    Sam się zamknął też.
    Może jego kwarantanna to zagranie marketingowe, dopóki ktoś jeszcze to zauważy i zalajkuje.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    No ale zmarliby ci niedostosowani więc OK
    Selektywna śmiertelność biologicznego pochodzenia od czasów skropienia drzwi nikomu się nie udała.
    A ponieważ kolega się zna, to zadam pytanie: ile tych starszych osób z Zachodu zapewnia tworzenie miejsc pracy w branży turystycznej?

    Dokładnie nie wiem ale Bill Mariott to ma chyba że 140 lat. Przynajmniej na tyle wygląda ...
  • afropolak napisal(a):
    los napisal(a):
    afropolak napisal(a):bo jak zachodzić w ciążę w czasie zarazy ?
    Są sposoby.

    ;) nie ma to jak pogadać między nami, ojcami ...

    Sposoby znam, ale czy koleżeństwo uważa obecne płodzenie dzieci w czasie pandemii za nieodpowiedzialne?
  • edytowano April 2020
    .
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Dokładnie nie wiem ale Bill Mariott to ma chyba że 140 lat. Przynajmniej na tyle wygląda ...
    To klienci tworzą miejsca pracy, biznes jedynie to monetyzuje ;)

  • Jeśli chodzi o gości, to występuje prosta zależność. Im więcej gwiazdek tym wyższa średnia wieku.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Jeśli chodzi o gości, to występuje prosta zależność. Im więcej gwiazdek tym wyższa średnia wieku.
    A ile % w usługach hotelarskich i turystyce to osoby 60+? (bo zakładam, że ich ilość po hardkorowej pandemii to jakieś -40%)

  • edytowano March 2020
    W zeszłym roku pojawiło się hasło
    Dzisiejsza 70tka to dawna 50tka.
    Moze wróci świat na stare tory
  • edytowano April 2020
    .
  • christoph napisal(a):
    W zeszłym roku pojawiło się hasło
    Dzisiejsza 70tka to dawna 50tka.
    Moze wróci świąt na stare tory
    Jeden włoski dziadek twierdził nawet że 74-latek to nowy 24-latek:

  • Dyzio_znowu napisal(a):
    christoph napisal(a):
    W zeszłym roku pojawiło się hasło
    Dzisiejsza 70tka to dawna 50tka.
    Moze wróci świąt na stare tory
    Jeden włoski dziadek twierdził nawet że 74-latek to nowy 24-latek:
    Ba, wiadomy Januszek wyciągnął z tego praktyczne konsekwencje!
  • Ciekawa wizja wirusa jako wiarusa. Sporo faktów, o których nie miałem pojęcia, a wyglądają na związane z tematem ------>
  • If true, that would've been an act of war. And what are they gonna do? Nuke 'em?

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano April 2020
    .


  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    If true, that would've been an act of war. And what are they gonna do? Nuke 'em?
    To już pytanie do kol. losu, jak wyglądają finansowe niuki.

    Tu przykład: https://en.wikipedia.org/wiki/Plaza_Accord

    Jakiś czas temu Czajna jasno powiedziała, że nie wyjdzie na plażę z akordeonem, bo nie.

    Tak więc pojawiło się pytanie, czy prezydent Trump ma jakiś inny akordeon, żeby nim palnąć przewodniczącego Xi.
  • Jakiś czas temu chciałem napisać coś o Warząchwi, który w zaistniałej sytuacji pewnie zacznie wołać o pomoc państwa dla biedniejących dziennikarzy ale uznałem tę projekcję za banalne przypieprzanie się do mimo wszystko konsekwentnego liberała.

    A tu dzisiaj: https://sdp.pl/potrzebny-jest-program-pomocy-mediom-uwaza-lukasz-warzecha/
  • wspomniany redaktur dzisiaj:
    Właśnie dlatego tak szkodliwy jest całkowity lockdown, robiony chaotycznie i bez głowy. Za moment będziemy świadkami zawalenia się z tego powodu państwa włoskiego, z tym że Włosi średnio mieli wybór. My nadal mamy, ale chyba idziemy w ich ślady.
    Pytanie - a co jeśli za chwilę mielibyśmy taka samo średni wybór jak Włosi ?
    Czy moje wątpliwości mają sens, czy są tylko czkawką mojego socjalistycznego serca ?
  • To już panu redahtórowi opieka niewidzialnych rąk rynku nie starcza?!
  • Wiecie co, no jestem trochę zaskoczony bo powlokłem się do pracy po 3 i pół tygodnia zwolnienia.
    Szedłem tak z pewna obawą , że wszystko stoi, fabryka pada a ja jestem pierwszy do zwolnienia.

    Okazało się, że firma nie pracuje.
    Ona zapieprza dosłownie.
    Magazyn ma tyle zamówień , że chłopaki nie pamiętają.
    Pytam co idzie. "Wszystko". Nawet mnie pognali na produkcje i szlifowałem blachy, zostałem nadgodzinę.. A przecież robimy części do samolotów, autobusów, czołgów, czy linie produkcyjne do spożywki i całą masę krótkich serii albo unikatów pod zamówienie. Odbiorcy 90% zagraniczni.
    Teoretycznie wszystko z branż najbardziej zagrożonych obecnym kryzysem.





  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Okazało się, że firma nie pracuje.
    Ona zapieprza dosłownie.
    Magazyn ma tyle zamówień , że chłopaki nie pamiętają.
    Pytam co idzie. "Wszystko". Nawet mnie pognali na produkcje i szlifowałem blachy, zostałem nadgodzinę..
    Radujmy się!

    Te, a jakeś maseczki czy rękawiczki tam dajo? Albo chociaż gorzałę do przepłukania ust przy wejściu?
  • edytowano April 2020
    Maseczki dają ale takie sobie nie za bardzo no ale ja miałem własnego mercedesa wśród maseczek FFT3. I tem wywyższającym się czynem posiadania FFT3 na mordzie pewnie nazbierałem kolejne minusy u zawistników w pracy.
  • Jak nałcza prof. Helmut Szok w swojej monografii o zawiści pt. "Zawiść", chrzanić zawistników, bo nawet jakbyś zdjął tę maseczkę, to zawiści to nie zmniejszy. Co więcej, gdybyś im wszystkim take maseczki rozdał, to zawidzili by Koledze jeszcze bardziej, bo tym większa byłaby Jego wyszszość nad ich niszszościo.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Helmut_Schoeck
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Jeśli chodzi o gości, to występuje prosta zależność. Im więcej gwiazdek tym wyższa średnia wieku.
    A ile % w usługach hotelarskich i turystyce to osoby 60+? (bo zakładam, że ich ilość po hardkorowej pandemii to jakieś -40%)

    Przy okazji, turystyka w marcu w Polsce? Może jakaś końcówka nart (nie znam się, ale chyba i tak by pogoda przeszkodziła), wycieczki po Krakowie, Wieliczce i Oświęcimiu i tyle. W większości to i tak kompletnie martwy sezon. Byliście kiedyś w takiej Jastrzębiej w marcu? Ja owszem, teraz jest więcej ludzi na ulicach niż wtedy tam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.