Skip to content

Coronavirus a gospodarka

145791024

Komentarz

  • Niczego sobie nie przypominam.
  • edytowano April 2020
    No jakże to tak! Co za niewdzięcznicy z Was! Jak można nie pamiętać TAKIEJ pomocy?

    No więc zapamiętajcie na wsiegda, że ZSRR przysłał do Polski kilka partii cebuli!
    Z tej okazji ukazały się w ZSRR prasowe doniesienia, że problemy z zaopatrzeniem w radzieckim handlu wynikają z tego, że ZSRR wysyła żywność dla głodujących Polaków. Rosjanie w to uwierzyli. "U nas nic nie ma, bo wszystko wysyłamy do Polski" - usłyszał na własne uszy polksi korespondent w Moskwie, nie pomnę nazwiska.
  • Kajam się.
  • Dziś zatankowałem na Orlenie. Kwota, którą wcześniej zapłaciłbym za paliwo, teraz wystarczyła dodatkowo na myjnię (program 4). A co! Skoro sam będę na Święta wyglądał brzydko (brak fryzjera), niech moje autko przynajmniej wygląda ładnie :-)
    Chciałem jeszcze dokupić płyn letni, ale nie było. Nadal zimowy sprzedają.
  • Za myjnie w Krakowie dają mandat (niekonieczna czynność), podobnie chyba za wymiane opon.
  • No ale czy państwowy koncern może legalnie sprzedawać nielegalną usługę?
  • Nie czy a kto
  • Jest w tym jakieś wariactwo.
    Skoro mam jeździć do pracy i mogę to bezpiecznie zrobić tylko prywatnym samochodem, to powinienem również móc utrzymać ten samochód w należytym stanie technicznym. Z niezbędnymi przeglądami, na właściwych oponach, z czystymi szybami, lusterkami, lampami itd.
    Nie rozumiem tego tryndu karania.
  • Brzost napisal(a):
    No ale czy państwowy koncern może legalnie sprzedawać nielegalną usługę?
    Można kupić bilecik na myjnię i zrealizować po pandemii :-??
  • Brzost napisal(a):
    No ale czy państwowy koncern może legalnie sprzedawać nielegalną usługę?
    Najlepiej wymieniać opony od razu w więzieniu na Rakowieckiej.
  • A zatankować na poczcie na Wolskiej.
  • Też w COAR na Powsińskiej polecam, ale zamknęli z okazji zarazy.
  • edytowano April 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    No ale czy państwowy koncern może legalnie sprzedawać nielegalną usługę?
    Najlepiej wymieniać opony od razu w więzieniu na Rakowieckiej.
    Opony to wymieniłem sprytnie, u zarania zarazy.
    A tak w ogóle, to zastanawiam się czy nie jest tak, że nasza policja (abstra hując czy jest akurat reżim pisoski czy antypisoski) ciągle jest w duchu milicją i ma zaprogramowane czyhanie aby przychwycić na czymś a nie aby po prostu pilnować ładu. Moje norweskie dziecko, z którym skajpowałem dziś mówi, że u nich jest np. zakaz podróży międzyregionalnych, bo cała zaraza lokalizuje się w Oslo i przyległościach, więc jak pewien znajomy wybrał się na wycieczkę do Narviku, to go zatrzymali, grzecznie pouczyli, że tak nie wolno i nakazali zawrócić.
  • Cholercia - ja to mam problem czy policja uwzględni mój jednorazowy wyjazd rowerem w celach sportowo-rekreacyjnych. Na stronach gov.pl piszą, że można.
  • No więc moje dzieci do niedawna jeździły ze swoimi dziećmi na rowerowe wycieczki. Póki można było do lasu, to do lasu, a odkąd nie można - to nad Narew. Ale od kiedy usłyszeli, że rowerzystów też łapią, to się wstrzymują.
  • A Hulajnogistów mięśniowych bez wspomagania?
  • Brzost napisal(a):
    No więc moje dzieci do niedawna jeździły ze swoimi dziećmi na rowerowe wycieczki. Póki można było do lasu, to do lasu, a odkąd nie można - to nad Narew. Ale od kiedy usłyszeli, że rowerzystów też łapią, to się wstrzymują.
    No ale ilu rowerzystów łapią ? Skąd dowiedzieli się, że łapią ? Z telewizji, internetów ? Czy znajomej znajomy powiedział, że jego ciotka słyszała od koleżanki ... Naprawdę uważamy, że milicja nie ma co robić tylko lasów pilnować ? Ilu ich jest a ile lasu ? Zastanówmy się, poznajmy system, możliwości drugiej strony. Oni specjalnie bębnią w telewizji o karach, żeby ludzi odstraszyć. I słusznie. Ale to słusznie nie dotyczy wszystkich, byle nie przeginać. Izolacja wskazana

    Nowe czasy wymagają od nas bystrości, niezależności w myśleniu, takiej partyzanckiej intuicji. Nie bójmy się systemu, nie słuchajmy się histeryków, media i internety traktujmy z przymrużeniem oka. I nie bójmy się ryzykować. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku, sytuacja jest poważna, ale rozumiemy dlaczego władza musi takie restrykcje nałożyć, prawda ? I rozumiemy, że musi przeginać, żeby lud się słuchał ?
  • edytowano April 2020
    adaho napisal(a):
    Cholercia - ja to mam problem czy policja uwzględni mój jednorazowy wyjazd rowerem w celach sportowo-rekreacyjnych. Na stronach gov.pl piszą, że można.
    Jak ciebie patrol zatrzyma to powiedz im jak jest. To całe zamieszanie nie ma na celu wyłapania ludzie biegających samodzielnie, jeżdżących na rowerze. Chodziło o grupy. Tyle, że nie powiedzą wprost o pewnych możliwościach, bo ludzie jak to ludzie, zrozumieją optymistycznie, dopowiedzą sobie. I dawaj do lasu na grile.
  • JORGE napisal(a):
    adaho napisal(a):
    Cholercia - ja to mam problem czy policja uwzględni mój jednorazowy wyjazd rowerem w celach sportowo-rekreacyjnych. Na stronach gov.pl piszą, że można.
    Jak ciebie patrol zatrzyma to powiedz im jak jest. To całe zamieszanie nie ma na celu wyłapania ludzie biegających samodzielnie, jeżdżących na rowerze. Chodziło o grupy. Tyle, że nie powiedzą wprost o pewnych możliwościach, bo ludzie jak to ludzie, zrozumieją optymistycznie, dopowiedzą sobie. I dawaj do lasu na grile.
    Czuje się uspokojony. Chociaż- czujnośc trzeba zachować, bo koleś, który rowerem sobie wjechał na bulwary wiślane - zapłaci 12 tys kary ! A w Krakowie - sporo tras rowerowych zahacza o bulwary i trzeba się pilnować.
  • Koleś co wjechał na bulwary w niedzielę był wyjatkowym "dzbanem" i sam się o to prosił. Niedziela, środek miasta, w samo południe, taśmy sraśmy, patrole a ten w obcisłym na bezczela. No to dostał.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Koleś co wjechał na bulwary w niedzielę był wyjatkowym "dzbanem" i sam się o to prosił. Niedziela, środek miasta, w samo południe, taśmy sraśmy, patrole a ten w obcisłym na bezczela. No to dostał.
    Fakt, gdyby nie dostal wszyscy by już olewali pojedynczo i grupkami

  • edytowano April 2020
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Koleś co wjechał na bulwary w niedzielę był wyjatkowym "dzbanem" i sam się o to prosił. Niedziela, środek miasta, w samo południe, taśmy sraśmy, patrole a ten w obcisłym na bezczela. No to dostał.
    Czaić trzeba się umieć, a on zadziałał dość ostentacyjnie jeśli chodzi chociażby o strój i wyposażenie. Jak w dowcipie o Sztyrlicu:

    Stirlitz szedł ulicami Berlina, coś jednak zdradzało w nim szpiega: może czapka-uszanka, może walonki, a może ciągnący się za nim spadochron?
  • Nie zdziwiłbym się gdyby znowu jakiś cwaniak zrobił zbiórkę na "czinkłeczento Seby" rzekomo dla męczennika reżimu a potem zwiał z kasą lemingów.
  • edytowano April 2020
    Właściciel tweetera ogłosił że przeznaczy miliard $ na walkę z koronawirusem. Napisał, że w kolejnym etapie zajmie się "zdrowiem dziewczynek"... Kto ma córki niech ma oczy szeroko otwarte...
  • Barziey niż Sztirlic ze spadachronem pasuje tu witz o sikaniu do basenu.
  • uhrr napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Koleś co wjechał na bulwary w niedzielę był wyjatkowym "dzbanem" i sam się o to prosił. Niedziela, środek miasta, w samo południe, taśmy sraśmy, patrole a ten w obcisłym na bezczela. No to dostał.
    Fakt, gdyby nie dostal wszyscy by już olewali pojedynczo i grupkami

    No nie wiem, te taśmy takie średnie są, na co drugim weściu na bulwary ich nie ma (zerwane?) więc taśmami nie można się tłumaczyć. Ponadto, chyba kara wysoka w stosunku do czynu, bo ryzyka nie powodował, co innego gdyby się rozłożył i piknikował. Możliwe że są czynniki o których nie wiemy, może recydywa? Ale tego nie napisali.
  • Epidemia wraca, kolego https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11287/epidemia-wraca

    Epidemia wraca ludzką naturę, w której jest okrucieństwo, nas tylko czasy uciućkały, że jest dobrze i wszyscy się tylko wzajemnie głaszczą po policzkach, a jak kogoś się morduje, to koniecznie dusząc poduszką.

    W czasach normalnych rodzinę podejrzaną o chorobę zamurowywano. Humanitaryści przez dziurę w murze podawali chleb i wodę, jak długo po drugiej stronie były przejawy życia. Zwykle jednak w nadmierny humanitaryzm się nie bawiono, chleb i woda były bardziej potrzebne tym, co mają szansę przeżyć.

    Normalnym potraktowaniem rzeczonego byłoby poćwiartowanie i rozwieszenie szczątków na bramach grodu. Sprzeciwić się władzy podczas epidemii?
  • Zaczyna się:

    Trzecia i jedna z najbardziej innowacyjnych gospodarek świata -japońska będzie relokalizowana.Rząd Japonii państwa przygotował fundusz 2mld $ z którego będzie dopłacał przedsiębiorstwom za przenoszenie produkcji z Chin z powrotem do ojczyzny.
  • mało
  • Jutro jakąś konfa z p. Minister nt sytuacji gospodarczej w powiatach.
    Video konfa. Jakby tabelki nie wystarczyły
    Lud ma się czuć zaopiekowany
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.