Skip to content

Coronavirus a gospodarka

13468924

Komentarz

  • To się, qria, zorientował!
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    Jest na tym samym poziomie co cała reszta jego pisaniny.
    Jest dość oczytany i ma sporą wiedzę faktograficzną, co z nią robi .... dane mi było z nim odlegle współpracować i było to śmieszne doświadczenie.

    Nie ma, z faktami też u niego krucho, przypominam:
    http://ivrp.pl/viewtopic.php?t=14111]
  • Fajosko se Kitaj poczynia. Kedyś słyszałem, że na Dalekim Wschodzie w bizniesie i wogle, najważniejsze jest nie tracić twarzy. Najwyraźniej mają tam inną definicję pojęcia twarzy czy jakoś tak.

    image
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajosko se Kitaj poczynia. Kedyś słyszałem, że na Dalekim Wschodzie w bizniesie i wogle, najważniejsze jest nie tracić twarzy. Najwyraźniej mają tam inną definicję pojęcia twarzy czy jakoś tak.
    Może po prostu to towar rzadki i dlatego ceniony.

  • Ciekwe jak tam nasze maski i testy i respiratory zakupione teraz w Hinach
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    To jest niezłe!
    Przebaczcie golasa, ale w tytule główna teza, reszta to ozdobniki:
    https://amp.smh.com.au/world/europe/china-should-be-sued-for-6-5-trillion-for-coronavirus-damages-says-top-uk-think-tank-20200405-p54h5b.html
    Tweet WHO wisi już prawie 3 miesiące i jakoś nie spada z rowerka.
    World Health Organization (WHO)
    @WHO
    Preliminary investigations conducted by the Chinese authorities have found no clear evidence of human-to-human transmission of the novel #coronavirus (2019-nCoV) identified in #Wuhan, #China
    Flaga Chin
    .
    Porusza mnie zwłaszcza flaga reżimu dumnie powiewająca w wiadomości okłamującej cały świat. No mówimy że nie mamy dowodów na przenoszenie człowiek-człowiek i co nam zrobicie?
  • edytowano April 2020
    Te chińskie narracje propagandowe to są gadki w stylu: Bezczelnym kłamstwem jest, że ukradłem ci zielony samochód w piątek!*

    *W rzeczywistości ukradłem zielono-czarny w czwartek.

  • Przecież ruchając białych nie traci się żadnej twarzy. To obowiązuje tylko pomiędzy ludźmi, czyli swoimi.
  • Cygansko hebrajskie podejscie
    Może imperjalne. Hyba Angole też tak mają
    I USA i Rosja niezależnie od flagi
  • Oni wyznają podwójna moralność plemienna podobnie jak bracia starsi Żydowie, stąd też te dwie grupy narodowe nigdy razem nie wpółistniały.

    Dla chińskich gitowców wykorzystywanie frajerni nie jest zagadnieniem wywołującym dysonansa poznawczego.

  • .
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajosko se Kitaj poczynia. Kedyś słyszałem, że na Dalekim Wschodzie w bizniesie i wogle, najważniejsze jest nie tracić twarzy. Najwyraźniej mają tam inną definicję pojęcia twarzy czy jakoś tak.

    A u nasz rusza akcja 'cargo dla Polski'. Ech... liczyć, że nas towarzysze lubieją bardziej i nie obcharchają masek?
  • Towarzysze żywotny interes majo przetarcia drogi lądowy ciopągiem do Jewropy więc wicie rozumicie...
  • moze nam nie obcharchaja....ale zawsze mogą wytrzec o obcharchanego buta
  • natenczas napisal(a):
    .
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajosko se Kitaj poczynia. Kedyś słyszałem, że na Dalekim Wschodzie w bizniesie i wogle, najważniejsze jest nie tracić twarzy. Najwyraźniej mają tam inną definicję pojęcia twarzy czy jakoś tak.

    A u nasz rusza akcja 'cargo dla Polski'. Ech... liczyć, że nas towarzysze lubieją bardziej i nie obcharchają masek?
    Take rozumowanie trąci naiwnością.
  • los napisal(a):
    Zagrała

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    I to razem z Giertychem. Szacun dla Pana mecenasa.
  • natenczas napisal(a):
    .
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Fajosko se Kitaj poczynia. Kedyś słyszałem, że na Dalekim Wschodzie w bizniesie i wogle, najważniejsze jest nie tracić twarzy. Najwyraźniej mają tam inną definicję pojęcia twarzy czy jakoś tak.

    A u nasz rusza akcja 'cargo dla Polski'. Ech... liczyć, że nas towarzysze lubieją bardziej i nie obcharchają masek?
    Może akcja spodoba się tenkrajowym wyznawcom Kultu Cargo?
  • Żenada, żebyż te maski były z Niemiec albo chociaż USA...
  • Wzruszenie przeżywają pewnie ostatnie starowinki z okolic MSZ, którym do dziś łzy cisną się do oczu na wspomnienie chińskiej pomocy żywnościowej w stanie wojennym.
  • Pan ambasador KPCh powiedział, że to niełądnie i niewdzięcznie
    sarkać a wybrzydzać na pomoc bratnią i siostrzaną do braci, któryz dali se radę w WuHan
  • Ojtam, bracia Kitajczycy lepiej niech oczekują pozwu od Prokuratorii Generalnej tut. Rzplitej za złamanie obowiązań międzynarodowych z różnych tam konwencji o ochronie zdrowotności. W zasadzie są na totalnym widelcu prawnym i albo stracą twarz, albo stracą hajs. No, albo też tradycyjnie elity rządzące państw europejskich okażą się cwelami.
  • edytowano April 2020
    Mnie osobiście strasznie irytuje widoczna gdzieniegdzie na (lumpen?)prawicy fascynacja Kitajem. Jaki to on mądry, starożytny, dalekowzroczny. Normalnie ostoja wolności gospodarczej, hajteku, symbol lansu i baunsu.

    Nie to co przebrzydłe, imperialne i socjalistyczne Stany Zjednoczone
  • MarianoX napisal(a):
    Mnie osobiście strasznie irytuje widoczna gdzieniegdzie na (lumpen?)prawicy fascynacja Kitajem. Jaki to on mądry, starożytny, dalekowzroczny. Normalnie ostoja wolności gospodarczej, hajteku, symbol lansu i baunsu.

    Nie to co przebrzydłe, imperialne i socjalistyczne Stany Zjednoczone
    Antyamerykańskość jest po części wzbudzona spontanicznie, po części wywołana i chyba nie ma wątpliwości kto wywołał ? Zabawne natomiast jest to jak łatwo łyknęliśmy nowy jedwabny szlak. Chiny już od dawna wiedziały, że idą
    w stronę nakierowania się na rynek wewnętrzny i że handel ogólnoświatowy się skończy. Tam takie - a może się uda jeszcze na sam koniec kogoś ogłupić. Udało się.
  • Prawica jest bardzo łatwa do kupienia, bo oni puści są. Często jeszcze z awersją do pracy.
  • JORGE napisal(a):
    Prawica jest bardzo łatwa do kupienia, bo oni puści są. Często jeszcze z awersją do pracy.
    Sny o potędze. "jak będziemy Imperjum, to na nas będą pracować."
  • Kto z Szanownych pamięta jakiej pomocy udzielił nam rząd ZSRR w stanie wojennym?
  • Wagony do metra?
  • edytowano April 2020
    W szkole im. Gieorgija Żukowa dostaliśmy paczki ze słodyczami radzieckimi "S Nowym Gadom" Babcia mi je wywaliła prosto do zsypu, żebym nie wpadła na pomysł by grzebać w koszu pod zlewem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.