Skip to content

Sytuacja na rynku pracy

123468

Komentarz

  • edytowano April 2020
    Chyba łamiac
    Tę wszystkie transporty z pomocą i specjaliści ds walki z koronami rozsyłani w glorii po całym świecie. Nawet Rosja podpina się pod te działania. PiArowo w mediach na razie są na plusie. No może u Trampa nie
  • edytowano April 2020
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    Jeszcze troche i maseczki będzie każdy kraj produkował.
  • A ja chyba jednak zaliczę dobrowolną obniżkę pensji, żeby uniknąć zwolnień w innych częściach firmy
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    To jest ciekawe, bo wg pewnej insajderskiej relacji taysze chińscy przeżywają właśnie wielki orgazm narodowo radykalny. Każdy taki całus jak to vide svpra, umacnia ich w przekonaniu, że są wspaniali i najlepsi i wogle morgen die ganze Welt.
  • edytowano April 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    To jest ciekawe, bo wg pewnej insajderskiej relacji taysze chińscy przeżywają właśnie wielki orgazm narodowo radykalny. Każdy taki całus jak to vide svpra, umacnia ich w przekonaniu, że są wspaniali i najlepsi i wogle morgen die ganze Welt.
    Ja ja marze o tym, żebyśmy i my zaczęli taki przeżywać, normalnie tylko tego nam trzeba!
  • Poza tym arcymciekaw, jak to będzie wyglądać w praktyce. Dejmy na to Xi dzwoni do Dudy:
    -- Ty, Andrzej, taka sprawa, dałem ci milijon gównianych i niespełniających żadnych norm maseczek, jak byłeś w potrzebie, to teraz wpuść moje szpiegomobile do swojej sieci 5G.
    -- Wiesz Xi, dziwna sprawa, raz że ja ci za te maseczki zapłaciłem gotowizną, o tu mam potwierdzenie przelewu, dwa że sam mie tego wirusa rozpowszechniłeś, na co mam dowód w postaci wywiadu z panią Hanią, a tak wogle to nie bałdzo widzę, czemu za gówniane maseczki mam jeszcze brać twoje szpiegomobile i jeszcze za to płacić. Mógłbyś jakoś pomóc mi zrozumieć twój tok myślenia?
  • edytowano April 2020
    Sytuacja może jednak być diametralnie różna, gdy nie będzie to Andrzej ale dajmy na to Małgorzata czy inny Władysław.
  • loslos
    edytowano April 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    To jest ciekawe, bo wg pewnej insajderskiej relacji taysze chińscy przeżywają właśnie wielki orgazm narodowo radykalny. Każdy taki całus jak to vide svpra, umacnia ich w przekonaniu, że są wspaniali i najlepsi i wogle morgen die ganze Welt.
    A to było w historii takie pięć minut, kiedy uważali co innego?

    Rzym graniczył z różnymi ludami, z których niektóre były bardziej cywilizowane a inne mniej. Niektóre podbijał, z innymi mu się nie udawało. Rzym wierzył w swoją siłę militarną i moralną ale inne ludy szanował, niektóre nawet bardzo.

    Położenie Chin było inne, Chiny były odgrodzone od świata Wielkim Stepem, na którym żyli dzicy ludzie, których należało się bać i których trzeba było tępić. Dla Chińczyków jedyne ludy cywilizowane to oni sami. Po mandaryńsku cudzoziemiec i barbarzyńca to to samo słowo.
  • Trochę się jednak w międzyczasie Chińczyków rozlazło zza tego stepu. Powiem, że nawet więcej niż trochę.
  • Dopiero w ostatnich dwu stuleciach. Chwilka w dziejach narodu.
  • Tak. Ale już nie nie w dziejach najpotężniejszego obecnie mocarstwa na świecie. A tak się składa, że tam diaspora chińska jest bardzo liczna. Nie wiem, na ile wpływowa.
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    Jeszcze troche i maseczki będzie każdy kraj produkował.
    W życiu bym chińskiej maseczki nie założył (tej z darów). Gdybym był kacykiem z KPCh to do produkcji i pakowania pomocy medycznej dla Ełropy zagoniłbym samych chorych na koronawirusa. Niech mają, hehe.

    Myślicie, że wadliwe testy (skuteczność 30%, czyli małpa mogłaby krzyżyk stawiać) dla Hiszpanii to przypadek?
  • Maria napisal(a):
    Tak. Ale już nie nie w dziejach najpotężniejszego obecnie mocarstwa na świecie. A tak się składa, że tam diaspora chińska jest bardzo liczna. Nie wiem, na ile wpływowa.
    Bardzo związana ze swoją popierdoloną ojczyzną. Nawet jeśli nie z władzuchną, to oni i tak nienawidzą Ameryki w jej obecnej (a tym bardziej takiej sprzed 100 czy 50 lat) postaci. Podobnie jak Hindusi.
  • los napisal(a):
    Niekoniecznie. Koszty produkcji mają już wyższe niż w Polsce. Do tego transport i tworzące się na nowo łańcuchy dostaw.

    Niekoniecznie
    Ale mogą albo udusic sie wlasna produkcją, albo wrocic do pracy za paleczke ryżu, by odzyskac rynki. Sprzymierzencem byc moze znow bedzie zachodnia chciwość.
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Nic im to nie da. Cały świat zapamięta to upokorzenie, że prezydenci musieli błagać ich o maski. Ten pajac z Serbii nawet całował flagę chińską,
    To jest ciekawe, bo wg pewnej insajderskiej relacji taysze chińscy przeżywają właśnie wielki orgazm narodowo radykalny. Każdy taki całus jak to vide svpra, umacnia ich w przekonaniu, że są wspaniali i najlepsi i wogle morgen die ganze Welt.
    Ja tam sie nie dziwie.
    Swiadomosc ze wszysytko jest made in China, nawet wredny wirus, mocno podnosi dumę narodową, hehe


  • uhrr napisal(a):
    los napisal(a):
    Niekoniecznie. Koszty produkcji mają już wyższe niż w Polsce. Do tego transport i tworzące się na nowo łańcuchy dostaw.
    Niekoniecznie
    Ale mogą albo udusic sie wlasna produkcją, albo wrocic do pracy za paleczke ryżu, by odzyskac rynki.
    Jak wrócą, porozmawiamy.
  • umiera zaufanie do dróg zaopatrzenia. W spokojnym świecie wiem, że zamówię, zapłacę i po jakimś określonym czasie dostanę towar. Teraz już nie ma pewności. Cyrki z maseczkami pokazują też, że zawarcie umowy o dostawę jest łatwo łamane. Wszyscy zapłacimy za te szwindle. Narzut na ochronę transakcji będzie potężny. Zwyżki cen będą niezależnie od polityki państw. Pewne (od pewność a nie niektóre) kanały zaopatrzenia się skracają do obrębu państw na razie, chociaż w USA mogą być to nawet poszczególne stany. Ciekawe jak wyglądają przepływy materiałów wrażliwych między landami? Zwróćcie też szanowni uwagę na Rosję - zaczęli od zatrzymania wszystkiego w Moskwie, dopiero później, o ile w ogóle, wprowadzono jakieś zabezpieczenia w innych częściach kraju. Tam jest dychotomia - Moskwa żyjąca kosztem całego kraju.
  • edytowano April 2020
    los napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    los napisal(a):
    Niekoniecznie. Koszty produkcji mają już wyższe niż w Polsce. Do tego transport i tworzące się na nowo łańcuchy dostaw.
    Niekoniecznie
    Ale mogą albo udusic sie wlasna produkcją, albo wrocic do pracy za paleczke ryżu, by odzyskac rynki.
    Jak wrócą, porozmawiamy.


    Dzisiejsze ogłoszenia- tak jak mówiłem produkcja wraca do Polski:

    image

    image


    Dodam, że taki zakład jak moja fabryka, który robi linie produkcyjne do wielu branż i jest w stanie urzadzac bardzo elastycznie projekty w krótkich seriach albo nawet pojedyncze projekty- może nawet bardzo zyskac na przenoszeniu produkcji z Azji.
  • edytowano April 2020
    A i jeszcze jak mam być szczery to Ci ludzie co wykupywali mieszkania aby je wynajmować. Jakoś mi ich teraz nie żal. Nakręcali jeszcze bardziej ten psychiatryk budowania i cen mieszkań.
  • Zerknąłem na filmik z Francji:
    Tam dostawcy/kurierzy narzekają, że ludzie u nich towar zamawiają i oni muszą dostarczać i się narażać na koronę, a gdyby ludzie nie zamawiali, to by ogłosili upadłość/obniżkę dochodów i wyciągnęli łapkę po zapomogę. Tak więc apelują aby nie zamawiać jedzenia na wynos...
  • Mam wrażenie że wyjechało masę Ukraińców. Kilku wiem że wyjechało no i w komunikacji miejskiej ich nie widać? Też to widzicie?
  • I się wszyscy nawzajem pozarażali danym chorobawirusem. Der horror, norrrrmalnie!
  • Co robi aktualnie Niewidzialna Ręka Rynku, ktoś wie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Poza tym arcymciekaw, jak to będzie wyglądać w praktyce. Dejmy na to Xi dzwoni do Dudy:
    -- Ty, Andrzej, taka sprawa, dałem ci milijon gównianych i niespełniających żadnych norm maseczek, jak byłeś w potrzebie, to teraz wpuść moje szpiegomobile do swojej sieci 5G.
    -- Wiesz Xi, dziwna sprawa, raz że ja ci za te maseczki zapłaciłem gotowizną, o tu mam potwierdzenie przelewu, dwa że sam mie tego wirusa rozpowszechniłeś, na co mam dowód w postaci wywiadu z panią Hanią, a tak wogle to nie bałdzo widzę, czemu za gówniane maseczki mam jeszcze brać twoje szpiegomobile i jeszcze za to płacić. Mógłbyś jakoś pomóc mi zrozumieć twój tok myślenia?
    Kurteczka, nie tracą czasu psie syny. Właśnie zaproponowali ściśle identyczny dil Fhąsuzom. I to nie w etapach, ale wprost, w jednym kawałku. Mają rozmach!
  • We Francji ci co pracują dostają 35 eu dodatku (jeśli dobrze zrozumiałam - za każdy dzień), ci co nie pracują - wystarczy zgłosić katar jako usprawiedliwienie nieobecności - są na gołej pensji. Wszystkim zatrudnionym w służbie zdrowia, niezależnie od m-ca pracy, przysługuje dodatek w wysokości chyba 1000 eu (nie jestem pewna czy nie co najmniej) miesięcznie.
  • Franca pewnie z tej epidemii się nie podniesie.
  • Ale przynajmniej będą mieli fajne chińskie 5G.
    Podobno 5G w zasadzie nie szkodzi, chyba że się je wciągnie na jednego macha, może rozsadzić nos.
  • A Niemcy będą jeszcze silniejsze, właśnie mają zamiar wypłacać pensję za pracodawców by firmy przetrwały. Stać ich na to, a jak w reszcie Europy po bankrutują to niemieckie firmy wjadą całe na biało.
  • wszystko na kredyt,
    ichnia dzisiejsza marka moze byc jak wloskie liry
  • janosik napisal(a):
    A Niemcy będą jeszcze silniejsze, właśnie mają zamiar wypłacać pensję za pracodawców by firmy przetrwały. Stać ich na to, a jak w reszcie Europy po bankrutują to niemieckie firmy wjadą całe na biało.
    A jeśli na odwrót?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.