Skip to content

Sytuacja na rynku pracy

123457

Komentarz

  • janosik napisal(a):
    A Niemcy będą jeszcze silniejsze, właśnie mają zamiar wypłacać pensję za pracodawców by firmy przetrwały. Stać ich na to, a jak w reszcie Europy po bankrutują to niemieckie firmy wjadą całe na biało.
    A skąd takie przekonanie, że akurat niemieckie, a nie dajmy na to holenderskie czy brytyjskie?
  • Bo tak fajnie powiedzieć. Wygrają małe, elastyczne firmy, zdolne do szybkiej improwizacji, w gospodarce posiadającej prawo emisji własnego pieniądza. Polska?
  • los napisal(a):
    Bo tak fajnie powiedzieć. Wygrają małe, elastyczne firmy, zdolne do szybkiej improwizacji, w gospodarce posiadającej prawo emisji własnego pieniądza. Polska?
    Oby!

    Nie znam się, to się zapytam: czy w sytuacji, gdy takie niemieckie rolnictwo leży z braku polnishe Hände für Arbeit, Polska może wjechać cała na biało, ze względnie tanimi produktami, względnie ekologicznymi, zbieranymi przez zwolnionych pracowników branży turystycznej i gastro (jakoś super się tam nie zarabia), którzy zajmą te stanowiska, po Siergiejach i Ivanach, którzy wrócili do macieży?
    Polska spichlerzem Europy jak w XVI wieku?
  • ferb napisal(a):
    , po Siergiejach i Ivanach,
    Raczej: Serhijach.

  • los napisal(a):
    Bo tak fajnie powiedzieć. Wygrają małe, elastyczne firmy, zdolne do szybkiej improwizacji, w gospodarce posiadającej prawo emisji własnego pieniądza. Polska?
    Nie po to ktoś nam zainstelował Matełuszków i innych hebrajsów (MinFin).
  • loslos
    edytowano April 2020
    Jak jesteśmy uprawianymi roślinami (bo nie zwierzętami, one mają świadomość istnienia pasterzy), zasługujemy na los roślin.

    A ty wreszcie przestań być chłopem pańszczyźnianym ze śmierdzącej ziemianki, obsesja na punkcie Żydów to chłopska przypadłość. Szlachcic potrafi na Żydów spojrzeć z góry, tak jak na to zasługują.
  • To nie obsesja, to detekcja.
  • ferb napisal(a):
    los napisal(a):
    Bo tak fajnie powiedzieć. Wygrają małe, elastyczne firmy, zdolne do szybkiej improwizacji, w gospodarce posiadającej prawo emisji własnego pieniądza. Polska?
    Oby!

    Nie znam się, to się zapytam: czy w sytuacji, gdy takie niemieckie rolnictwo leży z braku polnishe Hände für Arbeit, Polska może wjechać cała na biało, ze względnie tanimi produktami, względnie ekologicznymi, zbieranymi przez zwolnionych pracowników branży turystycznej i gastro (jakoś super się tam nie zarabia), którzy zajmą te stanowiska, po Siergiejach i Ivanach, którzy wrócili do macieży?
    Polska spichlerzem Europy jak w XVI wieku?
    Niemiecka branża spożywcza właśnie dogadała się z Anielą na kontyngent 40.000 robotników do bałera. Tak więc junior sales menadżerzy, key account konsultanci, zgłaszajcie się do swojego sołtysa!

    Jednocześnie Dolnosaksońska Rada ds. Migrantów przestrzega przed traktowaniem migrantów jako łatwo dostępnej siły roboczej.

    https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2020/kompromiss-40-000-erntehelfer-duerfen-nach-deutschland-kommen/
  • Żydzi są problemem Ameryki ale nie Polski. A właściwie wice-Żydzi czyli protestanci.
  • Odnośnie rynku pracy, moja firma ogłosiła na FB, że organizują "online speed recruiting".
    Faktycznie, trochę ludzi odeszło pod koniec marca (zapewne mieli 3 miesieczne wypowiedzenia, które im się kończyły, ciekawe czy w nowej pracy przejdą okres próbny siedząc w domu?)
  • Może w waszej?
  • edytowano April 2020
    Nie wiem jak to możliwe ale sądząc po nawale zamówień jakie spływają to nasza firma jako jedyna zachowała elastyczność i zdolności przetrwania/przystosowania w swoim miedzynarodowym łańcuszku dostaw
  • Nie jedyna. U mnie też nieźle, a mam sporo sygnałów z różnych stron że przemysł w Polsce ciągle produkuje. Poza samochodowką.
  • Nasze centrum dystrybucyjne ledwie wyrabia a właściwie już nie wyrabia z realizacja zamówień eksportowych. Fabryka z Niepołomic, którą obsługujemy ( karma dla psów i kotów) jedzie na maksymalnych obrotach - bo Francja i Włochy zamknęły swoje fabryki. I mimo, że generalnie zamówienia od klientów spadają - to i tak nie wyrabiamy - bo robimy za 3 fabryki. Jesteśmy w trakcie przytulania pracowników od sąsiadów, którzy obsługują Horece i stoja. A nasi maja narąbane tyle nadgodzin, że szok. Natomiast słyszałem, że Valeo w Skawinie zwolniło 300 osób.
  • Co to jest Valeo?
  • raste napisal(a):
    Co to jest Valeo?
    Francuzy - chłodnice, skraplacze i inne części. Jakie to dziwne, że nie ratują polskich oddziałów tylko macierzyste, hmm.
  • Kuba_ napisal(a):
    raste napisal(a):
    Co to jest Valeo?
    Francuzy - chłodnice, skraplacze i inne części. Jakie to dziwne, że nie ratują polskich oddziałów tylko macierzyste, hmm.
    Ciekawe czy 25 lat temu Balzer by w takie herezje uwierzył.

  • A teraz by uwierzył?
  • Teraz chyba Balcer nie ma już mózgu, tak przynajmniej sugeruje to co nadaje na ćwierkaczu - teksty żula z encefalopatią.
  • Sugestia by tarcza wspomagała tylko firmy
    a) płacące podatki w naszej umiłowanej Ojczyźnie,
    b) produkującej tutaj i zatrudniającej rodaków.
    Jestem za.
  • Do rodaków podciągniemy ludzi z Kartą Polaka? Ja bym tak zrobił i im przypomniał dlaczego
  • los napisal(a):
    Teraz chyba Balcer nie ma już mózgu, tak przynajmniej sugeruje to co nadaje na ćwierkaczu - teksty żula z encefalopatią.
    Może zawsze taki był?
  • Przynajmniej nie było to powszechnie wiadome, w telewizorze sprawiał inne wrażenie.
  • Jak się nazywa ten wielki polski koncern motoryzacyjny???...Nie słyszę...
    Aha no to już wiem czemu automotive słabuje.
  • No w czerwcu miały być pokazane prototypy elektryków powstających pod patronatem konsorcjum firm energetycznych. Model sprzedaży/ wynajmu ma być abonencki czyli płacimy za prąd i samochodzik.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6452770,polski-samochod-elektryczny-tadeusz-jelec-torino-design-kiedy-zasieg.html
  • Prototyp to najlepszy biznes. Starczy drukarka 3D a zgarnia się kilka milionów grantów od Jadwigi.
  • To prawda, znam przypadek zgarnięcia granta na z pół miliona i zbudowania prototypu za 16 tysięcy
  • Ja znam takich przypadków... palców mi zdecydowanie nie starczy, może włosów.
  • edytowano April 2020
    Dyzio_znowu napisal(a):
    No w czerwcu miały być pokazane prototypy elektryków powstających pod patronatem konsorcjum firm energetycznych. Model sprzedaży/ wynajmu ma być abonencki czyli płacimy za prąd i samochodzik.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/6452770,polski-samochod-elektryczny-tadeusz-jelec-torino-design-kiedy-zasieg.html
    Torino Design.
    Nieźle. Może jednak traktują temat poważnie.
    Wiele ruchów wygląda... osobliwie, ale też osobliwy jest pomysł produkcji samochodów bez posiadania producenta.
  • "Pojazdy te składają się z gładkich, a jednocześnie wysoce złożonych powierzchni, które nadają im również swego rodzaju zmysłowy i seksowny wygląd"

    Ach, ci Włosi...


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.