Skip to content

Dlaczego w sumie wybory muszą się odbyć w maju?

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Wiadomo że większość przestraszonego epidemią społeczeństwa woli przesunięcia wyborów. Politycznie korzystne byłoby wyprowadzenie tego stanu wyjątkowego.
Czy Kaczor boi się że za pare miesięcy PAD będzie miał mniejsze szanse?
Czy wprowadzenie stanu wyjątkowego wiąże sie z jakimiś gigantycznymi kosztami?

Ktoś coś?
«13456712

Komentarz

  • Wprowadzenie stanu wyjątkowego przed 30 kwietnia oznacza dłuższe znoszenie pewnej pani w SN. Czy brak tego stanu ,zmienia coś w zwalczaniu epidemii ?
  • Wprowadzenie stanu wyjątkowego pociąga za sobą konieczność płacenia gigantycznych odszkodowań koncernom, najczęściej wcale niepolskim. Mogłoby to doprowadzić wręcz do bankructwa państwa. Gdzieś jest duży artykuł na ten temat, ale jest za późno, żebym miała go szukać.
    Zatem, dobrej nocy :-h
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Wprowadzenie stanu wyjątkowego przed 30 kwietnia oznacza dłuższe znoszenie pewnej pani w SN. Czy brak tego stanu ,zmienia coś w zwalczaniu epidemii ?
    Czyli w maju jest prawdopodobne?
  • Maria napisal(a):
    Wprowadzenie stanu wyjątkowego pociąga za sobą konieczność płacenia gigantycznych odszkodowań koncernom, najczęściej wcale niepolskim. Mogłoby to doprowadzić wręcz do bankructwa państwa. Gdzieś jest duży artykuł na ten temat, ale jest za późno, żebym miała go szukać.
    Zatem, dobrej nocy :-h
    Czytałem o tym ale czytałem też całkiem inne opinie yemu przeczące. Na pewno to nie wynika wprost z prawa a już na pewno nie konstytucji tylko z jakiejś ustawy odnoszącej się do stanu wyjątkowego. Ustawę można zmienić
  • Maria napisal(a):
    Wprowadzenie stanu wyjątkowego pociąga za sobą konieczność płacenia gigantycznych odszkodowań koncernom, najczęściej wcale niepolskim. Mogłoby to doprowadzić wręcz do bankructwa państwa. Gdzieś jest duży artykuł na ten temat, ale jest za późno, żebym miała go szukać.
    Zatem, dobrej nocy :-h
    Ale jak masz ten artykuł to dawaj bo sprawa jest ciekawa.
  • edytowano April 2020
    Jeden rabin powie taki, inny inaczej. Nie ma żadnego (żadnego!) orzecznictwa do tych przepisów o odszkodowaniach, bo nie było nigdy takiej sytuacji, więc to wróżenie z fusów jak będzie naprawdę.
  • imo, zakładając, że obecna sytuacja ma charakter trwały, to największa dyscyplina sanitarna, przed jesienną dogorywką, będzie obecnie.

    Przy niemożności prowadzenia kampanii na dotychczasowych warunkach jest to opcja optymalna.
  • macsoc napisal(a):
    imo, zakładając, że obecna sytuacja ma charakter trwały, to największa dyscyplina sanitarna, przed jesienną dogorywką, będzie obecnie.

    Przy niemożności prowadzenia kampanii na dotychczasowych warunkach jest to opcja optymalna.
    Nikt nie wie kiedy ta pandemia sie skonczy i jak. Zwykle kampania wyborcza to dwa miesiace. Pól roku, rok kampanii wyborczej, przy takiej k..j opozycji zrujnuje panstwo jak nic (jakby tego bylo jeszcze trzeba)
  • uhrr napisal(a):
    macsoc napisal(a):
    imo, zakładając, że obecna sytuacja ma charakter trwały, to największa dyscyplina sanitarna, przed jesienną dogorywką, będzie obecnie.

    Przy niemożności prowadzenia kampanii na dotychczasowych warunkach jest to opcja optymalna.
    Nikt nie wie kiedy ta pandemia sie skonczy i jak. Zwykle kampania wyborcza to dwa miesiace. Pól roku, rok kampanii wyborczej, przy takiej k..j opozycji zrujnuje panstwo jak nic (jakby tego bylo jeszcze trzeba)
    wypowidziałem się nieprecyzyjnie: nie ma czegoś takiego, jak dotyczczasowa kampania; nie ma tłumów, chandszejków, misiów i piontek. Jest 1,5m odstępu, chyba że rodzina (ale czy cała???) i tak aż do października. A potem ustawowe 2 metry i dogorywka do kwietnia.

    Taki nowy podział roku pieredyszka i dogorywka.

    Imho - bardzo pouczający jest w tym przypadku przypadek syfilisu. Nie było, była dworska miłośc i takie tam; pojawił się, zebrał spore żniwo w pierwszych latach po pojawieniu się, jak piszą, z wielką bolesnością, potem się ustatkował.

    Skasował miłość dworską, wprowadził prosty test na wierność małżeńską i do dzisiaj (w sumie) leczony jest objawowo. Najlepszym lekarstwem jest utrzymywany dystans.

  • Skasował miłość dworską, wprowadził prosty test na wierność małżeńską i do dzisiaj (w sumie) leczony jest objawowo. Najlepszym lekarstwem jest utrzymywany dystans.

    ja bardzo przepraszam że tak niemerytorycznie, ale nie wytrzymałam: :D:D:D:D

  • macsoc napisal(a):
    bardzo pouczający jest w tym przypadku przypadek syfilisu. Nie było, była dworska miłośc i takie tam; pojawił się, zebrał spore żniwo w pierwszych latach po pojawieniu się, jak piszą, z wielką bolesnością, potem się ustatkował.
    A propos - Tomasz Lis ostatnio też jakby spokojniejszy.

  • los napisal(a):
    macsoc napisal(a):
    bardzo pouczający jest w tym przypadku przypadek syfilisu. Nie było, była dworska miłośc i takie tam; pojawił się, zebrał spore żniwo w pierwszych latach po pojawieniu się, jak piszą, z wielką bolesnością, potem się ustatkował.
    A propos - Tomasz Lis ostatnio też jakby spokojniejszy.

    Za to Kamil Du*czok nadaje, więc równowaga w szambie zachowana.
  • Niby nie ma Kampanii, ale Kidawa robi co może żeby dorównać Bronkowi
  • raste napisal(a):
    Maria napisal(a):
    Wprowadzenie stanu wyjątkowego pociąga za sobą konieczność płacenia gigantycznych odszkodowań koncernom, najczęściej wcale niepolskim. Mogłoby to doprowadzić wręcz do bankructwa państwa. Gdzieś jest duży artykuł na ten temat, ale jest za późno, żebym miała go szukać.
    Zatem, dobrej nocy :-h
    Ale jak masz ten artykuł to dawaj bo sprawa jest ciekawa.
    Nie mam, nie oznaczyłam, a teraz chyba już nie znajdę, przykro mi.
    Ale niemal na pewno również Gowin na ten temat i dokładnie w tym duchu się wypowiadał. Można szukać "po nazwisku" na wpolityce.pl.
  • Czytałem różne opinie ąle nic konkretnego. Pewnie sprawa jest mętna i niejasna jakto w naszym prawie.
  • Ciekawe123 jest kwestia tego, czy przełożenie daty wyborów jest wykonalne prawnie, bo podpisy były zbierane baardzo kontekstowo z datą włącznie. To może być ta ukryta gra PO na wymianę wygrywającej kandydacicy, na kogokolwiek, bo bardziej wygrywa.
  • ...dlaczego?

    żeby PAD pozostał PADem forever
  • image Może mi któryś z prawników wyjaśnić, czy jak na karcie jest napisane 10 maja, to będzie to ważne np. 17 maja?
  • "...i przesuniętych na dzień 17 maja."

    Dla prawnika to małe piwko, nie takie rzeczy tłumaczyli.
  • los napisal(a):
    "...i przesuniętych na dzień 17 maja."

    Dla prawnika to małe piwko, nie takie rzeczy tłumaczyli.
    No wiesz, podpis został złożony pod bardzo konkretną deklaracją...
    Co do terminu, to ciekawie się robi po 6.08, bo wtedy kadencja wygasa, a bubel prawny czyli Konstytucja postkomunisty z eksstalinistą (tak to spersonifikuję) nic takiego nie przewidziała.
    Drugie, co mnie zastanawia, to pytanie czy PO faktycznie idzie na pasku zagranicznych korporacji aby im straty kosztem Polski zrekompensować, czy to efekt uboczny ich zacietrzewionej głupoty.

  • edytowano April 2020
    to nie jest jakiś wielki problem, wystarczy że 5.08 prezydent zrzeknie się urzędu, dalej art. 128 ust. 2 w związku z 131 ust. 2 pkt 2 Konstytucji i wybory w październiku

    ...tylko że wybory będą w maju, tak chce Pierwszy Prezes RP
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    image Może mi któryś z prawników wyjaśnić, czy jak na karcie jest napisane 10 maja, to będzie to ważne np. 17 maja?
    To zależy kto będzie orzekał ;)

    Jak udzielę pełnomocnictwa i wpiszę sygnaturę sprawy, a potem ta sama sprawa zmieni sygnaturę, ale będzie tą samą sprawą, to nikt nie wymaga nowego pełnomocnictwa. Więc teraz pytanie, czy to są inne wybory czy tylko inna data.
  • Filioquist napisal(a):
    to nie jest jakiś wielki problem, wystarczy że 5.08 prezydent zrzeknie się urzędu, dalej art. 128 ust. 2 w związku z 131 ust. 2 pkt 2 Konstytucji i wybory w październiku

    ...tylko że wybory będą w maju, tak chce Pierwszy Prezes RP
    A w międzyczasie w maju wybory bo niby na jakiej podstawie nie?
  • Kurde mnie trochę martwi że tak wielka impreza to będzie milion zakażeń i tyleż zgonów. Albo podobnie.

    Szumek rekomenduje wybory 100% korespondencyjne, a ja innych nie widzę.
  • ...a cóżże ze Szwecją?
  • Filioquist napisal(a):
    ...a cóżże ze Szwecją?
    Wybrała kurs na zderzenie.
  • Chociaż czytam, że pochody pierwszomajowe odbędą się w Szwecji on line
  • Filioquist napisal(a):
    to nie jest jakiś wielki problem, wystarczy że 5.08 prezydent zrzeknie się urzędu, dalej art. 128 ust. 2 w związku z 131 ust. 2 pkt 2 Konstytucji i wybory w październiku

    ...tylko że wybory będą w maju, tak chce Pierwszy Prezes RP
    Tylko że w październiku może być tak samo jak dziś albo i gorzej
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kurde mnie trochę martwi że tak wielka impreza to będzie milion zakażeń i tyleż zgonów. Albo podobnie.

    Szumek rekomenduje wybory 100% korespondencyjne, a ja innych nie widzę.
    może biblijny model? Herodialny?
    każdy głosuje w miescie swego urodzenia, ale podróżować nie można. zrobimy dziwny spis ludności, kto gdzie się nie przemieścił.
    albo model egipski
    albo komisja idzie z urną w kombinezonach od drzwi do drzwi,urny spoczywają 10 dni w kwarantannie.są zabezpieczone biologicznie przed ingerencją ;-)
    Rząd i koalicja otrzyma dane równie wiarydodne jak kościelne,
  • Proszę państwa, cysorz to ma klawe życie ale tak nie do końca klawe, bo do atrakcji panowania należy znoszenie pewnych niedogodności, narażanie życia a czasem też jego tracenie.

    Nie tak dawno temu motłoch obciął królowi głowę, zdjął z niej koronę i włożył ją na swoje miliony głów stając się sam suwerenem, przejmując rozkosze panowania ale przejmując też jego rozpacz. Jest całkiem naturalne i właściwe, że głosujący będą się narażać na śmierć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.