Skip to content

Dlaczego w sumie wybory muszą się odbyć w maju?

1356712

Komentarz

  • W ogóle nie znacie PiS. Ja jestem młody pisior, pedzmy kilkuletni, ale już widzę, że jeśli rząd coś dementuje, to tego nie zrobi. Raczej by uprzedził z jakimś tygodniowym wyprzedzeniem, że coś zrobi (w ostatnich tygodniach np. że zamknie miasta, czy co tam innego).
  • Maria napisal(a):
    Stan wyjątkowy zbliża się wielkimi krokami.
    Ach, zapomniałam. Przecież zdementowane to zostało.
    trep napisal(a):
    W ogóle nie znacie PiS. Ja jestem młody pisior, pedzmy kilkuletni, ale już widzę, że jeśli rząd coś dementuje, to tego nie zrobi. Raczej by uprzedził z jakimś tygodniowym wyprzedzeniem, że coś zrobi (w ostatnich tygodniach np. że zamknie miasta, czy co tam innego).
    dwa stanowiska...
    ja nie wiem, sytuacja jest tak dynamiczna, ze możliwe jest wszystko, choć myślę, ze JK będzie sie bronił przed powtórką dnia bez teleranka.
  • Jestem przekonany, że jeśli stan wyjątkowy będzie konieczny, jego wprowadzenie zostanie zapowiedziane z wyprzedzeniem. Co najmniej tygodniowym. Przyjmuję zakłady.
  • Poprzednio dementował, że miast nie zamknie.
  • Takie dwie informacje
    Nasz Biskup już wie, że Pielgrzymka na Jasną Górę w zwyczajnej postacie się nie odbedzie, rozważa sie wyłonienie pielgrzymki reprezentantów? sztafety?
    Elektrociepłownia opracowuje plan skoszarowania pracowników obsługujacych turbiny.
  • Czemu by nie pozwolić Gowinowi na rozwalenie koalicji? Niech się stworzy nowa większość, niech powstanie rząd mniejszościowy, albo nawet większościowy jak się dogadają absolutnie wszyscy, kadencja prezydenta niech wygaśnie i rządzi marszałek Gowin albo inszy. Koniunktura się skończyła, a to przecież PO/PSL jest mistrzem od przeprowadzania nas przez kryzys. Zielona wyspa-19.
  • edytowano April 2020
    No ale nawet jakby miał być stan wyjątkowy, to dopiero w maju, bo inaczej baba z SN zostaje na wybory, co nie?

    A gdyby miał być w maju, to co teraz mieliby powiedzieć? Ze będzie, ale za pare dni?
  • Tak, tak by powiedzieli. Uprzedziliby z czym się to będzie wiązać, żeby ludzie mogli się przygotować. To nie komuna. Państwo PiS nie jest wrogiem obywateli.
  • Michał5 napisal(a):

    Elektrociepłownia opracowuje plan skoszarowania pracowników obsługujacych turbiny.
    Późno. Cementownie papiernie i dps pracują już tak z miesiąc
  • Żalek: w Porozumieniu nie ma zgody na zerwanie koalicji.
  • Mania napisal(a):
    Żalek: w Porozumieniu nie ma zgody na zerwanie koalicji.
    No pewnie. Lepiej iść na pewne z Napoleonem niż na niepewne z napoleonkiem.
  • loslos
    edytowano April 2020
    Waśnie, nie czym miałby polegać sukces Gówina? Wyobraźmy sobie, że zdarza się to wszystko, co sobie wymarzył. W tym rozdaniu, bo wiemy na co docelowo choruje - na prezydęcki stolec. Co by to było, ktoś sobie wyobraża?
  • los napisal(a):
    Waśnie, nie czym miałby polegać sukces Gówina? Wyobraźmy sobie, że zdarza się to wszystko, co sobie wymarzył. W tym rozdaniu, bo docelowo wiemy na co choruje - na prezydęcki stolec. Co by to było, ktoś sobie wyobraża?
    Po 10 kwietnia nie trzeba sobie wyobrażać.
  • Mania napisal(a):
    Żalek: w Porozumieniu nie ma zgody na zerwanie koalicji.
    Zalek coś mówił kiedy o potędze tytuniu na północy. Tja, Virginia to to nie jest
  • los napisal(a):
    ?
    Faktycznie, nic nie wydarzyło się żadnego 10 kwietnia.

    Kiedyś minąłem go na ulicy w Krakówku... Trochę żal.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Waśnie, nie czym miałby polegać sukces Gówina? Wyobraźmy sobie, że zdarza się to wszystko, co sobie wymarzył. W tym rozdaniu, bo docelowo wiemy na co choruje - na prezydęcki stolec. Co by to było, ktoś sobie wyobraża?
    Po 10 kwietnia nie trzeba sobie wyobrażać.
    Miałam taką właśnie wizję. Taką powtórkę z "rozrywki", przepraszam za to słowo, bo nawet w cudzysłowie nie bardzo koszer.
    Otusz widziałam oczyma wyobraźni marszałka Gówina.
    Pą prezidęt nawet nie musiałby nigdzie lecieć - sam zadbał o odpowiednich ludzi we własnym otoczeniu.
    A mało to teraz zjadliwych zarazków czy też wirusów po świecie fruwa?
    Takie luźne obrazki mnie się nasuwały.

    Cd. niech se każdy dośpiewa we własnej wyobraźni.
    Moja mnie poniosła. Oczywista oczywistość.
  • Rozumiem. Mogę go oczywiście nie doceniać ale p. Gówin nie sprawia wrażenia, by miał tzw. jaja na taką rozgrywkę.
  • Przecież on nie musiałby nic robić. Ma stać i pachnieć.
    Od dorzynania watah są inni.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • I ktoś mu poda gołąbki do gąbki na tacy? Bo afektem zapałał? To nie tak działa.
  • los napisal(a):
    I ktoś mu poda gołąbki do gąbki na tacy? Bo afektem zapałał? To nie tak działa.
    W czym BK był lepszy, że tak zadziałało?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • W patronie.
  • los napisal(a):
    W patronie.
    Nie jestem pewna czy tamten patron nie adoptował już i JG.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • ...ale tego marszałka może wziąć
  • Ryli? Do marszałka trzeba większości czyli tego, czego trzeba do rządu. Wspólny rząd Bosaka i Śmiszka pod patronatem Budki z wrogimi prezydentem i trybunałem konstytucyjnym jeszcze podczas epidemii? To przepis na 80% PiS w następnych wyborach, które będą w tym roku.
  • edytowano April 2020
    ale wola do rządzenia a wola do zrobienia wbrew Prezesowi (/ratowania Ojczyzny/przypie**olenia PiSowi) to dwie różne wole

    sugeruje Kolega, że w odpowiedzi Prezes zarządzi wybory parlamentarne?
  • To nie działa tak. Albo się bierze wszystko albo nie.
  • ...albo nie wszystko od razu
  • Jak leży coś przed tobą na talerzu i nie sięgasz, to znaczy, że tego nie chcesz. Ludożerka między Odrą a Bugiem to w dużej części swołocz najgorszego sortu ale ciągle są to istoty żywe a istoty żywe mają instynkt samozachowawczy. Można strasznie nienawidzić Prezesa ale jak komu dasz taką ofertę - o dwunastej zabijasz Prezesa ze szczególnym udręczeniem a o dwunastej pięć diabli biorą ciebie, to ogromna większość jednak z niej nie skorzysta.
  • edytowano April 2020
    ...po pierwsze grillowanie to nie zabójstwo
    ...po drugie, jeśli jesteś zadaniowany, wykonujesz

    ...po trzecie danie trzeba dobrze ugrillować, na razie niczego nie ma na talerzu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.