Skip to content

Dlaczego w sumie wybory muszą się odbyć w maju?

2456712

Komentarz

  • edytowano April 2020
    raste napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    to nie jest jakiś wielki problem, wystarczy że 5.08 prezydent zrzeknie się urzędu, dalej art. 128 ust. 2 w związku z 131 ust. 2 pkt 2 Konstytucji i wybory w październiku

    ...tylko że wybory będą w maju, tak chce Pierwszy Prezes RP
    Tylko że w październiku może być tak samo jak dziś albo i gorzej
    ...po jakim względem?
    pod względem wizerunku PAD? to zależy
  • los napisal(a):
    Proszę państwa, cysorz to ma klawe życie ale tak nie do końca klawe, bo do atrakcji panowania należy znoszenie pewnych niedogodności, narażanie życia a czasem też jego tracenie.

    Nie tak dawno temu motłoch obciął królowi głowę, zdjął z niej koronę i włożył ją na swoje miliony głów stając się sam suwerenem, przejmując rozkosze panowania ale przejmując też jego rozpacz. Jest całkiem naturalne i właściwe, że głosujący będą się narażać na śmierć.
    amen!
    masz coś chciał, Grzegorzu
  • tylko ta korona jak pieniądz,
    kiedyś złoty, dziś już nawet nie papierowy
  • christoph napisal(a):
    los napisal(a):
    Proszę państwa, cysorz to ma klawe życie ale tak nie do końca klawe, bo do atrakcji panowania należy znoszenie pewnych niedogodności, narażanie życia a czasem też jego tracenie.

    Nie tak dawno temu motłoch obciął królowi głowę, zdjął z niej koronę i włożył ją na swoje miliony głów stając się sam suwerenem, przejmując rozkosze panowania ale przejmując też jego rozpacz. Jest całkiem naturalne i właściwe, że głosujący będą się narażać na śmierć.
    amen!
    masz coś chciał, Grzegorzu
    same ol' story ...wąż go zwiódł
  • edytowano April 2020
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    To zależy kto będzie orzekał
    I takiej odpowiedzi się spodziewająco-obawaiłem...

  • loslos
    edytowano April 2020
    Prawnicy już od dawna pracują tylko w pijarze.Ich zadaniem jest uzasadniać decyzje tych, którzy im płacą. Sędziów też to dotyczy.
  • Najszło mnie, że kiedyś za wierność własnych idei trzeba było ryzykować życie, więc mamy tylko powrót do normalności
  • los napisal(a):
    Prawnicy już od dawna pracują tylko w pijarze.Ich zadaniem jest uzasadniać decyzje tych, którzy im płacą. Sędziów też to dotyczy.
    klient nasz pan
  • Filioquist napisal(a):
    raste napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    to nie jest jakiś wielki problem, wystarczy że 5.08 prezydent zrzeknie się urzędu, dalej art. 128 ust. 2 w związku z 131 ust. 2 pkt 2 Konstytucji i wybory w październiku

    ...tylko że wybory będą w maju, tak chce Pierwszy Prezes RP
    Tylko że w październiku może być tak samo jak dziś albo i gorzej
    ...po jakim względem?
    pod względem wizerunku PAD? to zależy

    Pod względem epidemiologicznym
  • ...to akurat absolutnie bez znaczenia
  • los napisal(a):
    Prawnicy już od dawna pracują tylko w pijarze.Ich zadaniem jest uzasadniać decyzje tych, którzy im płacą. Sędziów też to dotyczy.
    Komentarz oczywiście cyniczny i złośliwy, ale dwie rzeczy trzeba sobie wyjaśnić:
    1. stosowanie prawa (w rozumieniu orzekanie) ma sens, o ile ten, który to będzie robił będzie bezstronny, czyli nie będzie osobiście zainteresowany wynikiem sprawy, w przypadku spraw politycznych to w zasadzie niemożliwe
    2. prawo nawet najlepiej rozumiane nie jest nauką, nie da się ani logicznie, ani empirycznie prowadzić w tym zakresie badań
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    To zależy kto będzie orzekał
    I takiej odpowiedzi się spodziewająco-obawaiłem...

    Uzupełniając - jak masz jakąś typową sprawę i tysiące orzeczeń na ten temat, to jesteś w stanie określić w przybliżeniu wynik sprawy, przy oczywiście określonych założeniach.
    Tu masz sprawę, która po pierwsze nie jest uregulowana wprost, po drugie takiej sprawy nigdy nie było.

    Opinia moja osobista, twierdzenie, że listy są nieważne, bo wpisano inną datę (prawidłową na dzień składania podpisów) to szukanie tzw. dziury w całym, tyle.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    Prawnicy już od dawna pracują tylko w pijarze.Ich zadaniem jest uzasadniać decyzje tych, którzy im płacą. Sędziów też to dotyczy.
    Komentarz oczywiście cyniczny i złośliwy, ale dwie rzeczy trzeba sobie wyjaśnić:
    1. stosowanie prawa (w rozumieniu orzekanie) ma sens, o ile ten, który to będzie robił będzie bezstronny, czyli nie będzie osobiście zainteresowany wynikiem sprawy, w przypadku spraw politycznych to w zasadzie niemożliwe
    2. prawo nawet najlepiej rozumiane nie jest nauką, nie da się ani logicznie, ani empirycznie prowadzić w tym zakresie badań
    ...zależy od definicji nauki
  • Nie no jak przyjmiemy ustawową, że nauką jest coś, za co można dać tytuł doktora to pewnie. Ale bądźmy poważni, prawo w swojej naukowości jest daleko za tak nienaukowymi dziedzinami jak socjologia czy politologia.

    Też ciekawi mnie Kolegi zdanie, że sytuacja epidemiologiczna (w październiku) jest bez znaczenia dla przeprowadzenia wyborów. To skoro wirus w październiku jest bez znaczenia, to czemu ma mieć znaczenie w maju?
  • edytowano April 2020
    ...albo teologia

    ...bo wybory w maju służą większemu "pogwałceniu" demokracji, a chodzi o to, żeby było jak największe
  • rozum.von.keikobad napisal(a): Opinia moja osobista, twierdzenie, że listy są nieważne, bo wpisano inną datę (prawidłową na dzień składania podpisów) to szukanie tzw. dziury w całym, tyle.
    Bardzo dobrze to rozumiałem, podstaw realnych brak ale pole szerokie.

  • żeby Macronik tupnął nózią
    Francja nie chce tolerować tego, że Polska i Węgry w środku pandemii koronawirusa bardziej ograniczają podstawowe prawa – pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung". ".
  • L' etat c'est moi!
  • Mania napisal(a):
    L' etat c'est moi!
    Czyje to?
    Kto mówi po francusku?
  • Ludwik XIV.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Jeden rabin powie taki, inny inaczej. Nie ma żadnego (żadnego!) orzecznictwa do tych przepisów o odszkodowaniach, bo nie było nigdy takiej sytuacji, więc to wróżenie z fusów jak będzie naprawdę.
    ale za to można pozbyć się zobowiązań np. odpraw dla zwalnianych pracowników, albo kar umownych dla kontraktów.
  • edytowano April 2020
    Jeśli zwolnienie unlock będzie na Świętego Floriana (tego od bramy w Krakowie, żołnierza z Austrii, Dolnej Austrii), do do wyborów jeszcz nie będzie objawów (z reguły 7 dni od zakażenia trwa zanim testy genetyczne wykazują obecność) i odbędą się bez paniki, raczej w euforii, bo znowu poluzowali, jak z lasami.
    A propos, chodzi kto do lasu?
    U nas w mieście powiatowym nie widziałem, za to kolejki po spyżę, a i offshem
  • ...a propos Austrii i wyborów - do wyborów, a ściślej do wyznaczonego terminu 10 maja, będzie u nas krzywa jak w Austrii, "zaraza pokonana"
  • Byłem w lesie. Rewelka.
  • edytowano April 2020
    Byłem z dzieciukami przedwczoraj też. Skakały po drzewach aż miło!
  • Na początku myślałem, że pomysł Gowina to ustawka Dobrej Zmiany...

    Dzisiejszy tweet Porozumienia:


    Jaroslaw_Gowin:
    Wybory 10 maja nie mogą się odbyć ze względu na sprzeciw samorządów. Od początku naszym partnerom wskazywałem na ten element.

    Samorządy ważniejsze niż rząd czy sejm?
    Toż to postulat totalnych!

  • Sporo jego członków Porozumienia skaperowal z samorządów właśnie.
  • christoph napisal(a):
    Sporo jego członków Porozumienia skaperowal z samorządów właśnie.
    czyli 'spady'... :/

  • Stan wyjątkowy zbliża się wielkimi krokami.
    Ach, zapomniałam. Przecież zdementowane to zostało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.