Skip to content

Dlaczego w sumie wybory muszą się odbyć w maju?

1235712

Komentarz

  • czyli dla KEP
    10. maja to nie jest data wyborów prezydenckich
    tylko
    "termin przewidywanych wyborów"
    ?
    trep napisal(a):
    Niezmiennie od 89....
    .... symetryzm,
    każda strona (sceny poliycznej) odczyta frazę na swoją modłę
    :/

  • A teraz czytam plotki że jednak stan nadzwyczajny ogłoszony na początku maja jest mocno rozważany przez PIS. Ciekawe.
  • raste napisal(a):
    A teraz czytam plotki że jednak stan nadzwyczajny ogłoszony na początku maja jest mocno rozważany przez PIS. Ciekawe.
    Przecież dementowali :D
  • Może wtedy nie był rozważany a teraz jest :-)
  • 10 rano
  • Teraz, bez Gersdorf, to już spoczko
  • Słaby sezon dla wróżek.
  • Pojawił się Andrzej Duda, poszedł strzał w Kosiniaka-Kamysza czyli termin wyborów raczej potwierdzony. Wcześniej było widać wahanie i zamrożenie kampanii.
  • Termin zgłaszania się do komisji wyborczych upłynął 20 kwietnia. Na Mazowszu na 8 tys członków jest 5,2 tys wakatów.
  • To Kurka o wyborach
  • ktoś jeszcze - po zajobie na punkcie "zajoba" - go czyta?
  • Zajob zajobem, ale czasem pisze z sensem
  • Jak ten kurka taki mądry to niech przejmie władzę i zrobi porządek
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Jak ten kurka taki mądry to niech przejmie władzę i zrobi porządek
    to nie jest argument by zamykać usta krytykom
  • Co taki krytyk jak Kurka może wiedzieć i skąd?
  • raste napisal(a):
    https://kontrowersje.net/scenariusze_wyborcze_albo_pis_jest_powa_n_parti_rz_dz_c_albo_ryszardem_petru
    ...a może właśnie o to chodzi, żeby "ośmieszyć" Dudę

    ...poniekąd już cel osiągnięty, wybory majowe już nie są konieczne
  • trep napisal(a):
    Co taki krytyk jak Kurka może wiedzieć i skąd?
    On nie jest krytykiem. On WIE.
    Nie tak dawno ogłosił wszem i wobec, że koronawirus jest GRYPĄ. Ruki po szwam, małczat' durnie - rzekłem!
    Gdybym tego sama nie przeczytała, to bym nie wiedziała. Ale przeczytałam, pokornie przyjęłam do wiadomości i ... przestałam odwiedzać wszechwiedzącego.
    Zanudził mnie.

    Tyle w tomacie.
  • właśnie, on nie KRYTYKUJE, lecz oznajmia swoje credo i dogmaty
  • romeck napisal(a):
    właśnie, on nie KRYTYKUJE, lecz oznajmia swoje credo i dogmaty
    Co nie oznacza, że nie ma racji, z fałszywego poprzednika dowolny nastpęnik. Aby nie było, uwaga ogólna, bo prawie nie czytam.

  • W sprawie wyborów mam wrażenie, że obie strony konkurują o nagrodę Darwina.
  • trep napisal(a):
    Co taki krytyk jak Kurka może wiedzieć i skąd?
    Jest dociekliwy, odważny (jak pieniacz), inteligentny, dobrze pisze, czasem - excusez le mot- pieprzy jak podtruty, pewny siebie, ma swój styl, od czasu do czasu warto go czytać.
    PS. Spadłam z fotela kiedy wypadł pajacem Irenkę Szafrańską, z którą się kumplował na tt :-D
    Kiedy napisałam, że coś go porąbało - mnie nie wypadł, pewnie nie zauważył gapa.
  • Ufff
  • Kurka mnie zbanował chociaż nie skomentowałem ani razu jego tweetu. To psychol, ale wrzucam ten tekst bo kompletnie nie rozumiem tego zamieszania wyborczego. Awantura o sądy jest o coś, o media, nawet o puszczę też. Ta awantura jest po prostu bez sensu.

    Chyba że chodzi o Gersdorf i zaraz stan wyjątkowy będzie ogloszony.
  • raste napisal(a):
    Kurka mnie zbanował chociaż nie skomentowałem ani razu jego tweetu. To psychol, ale wrzucam ten tekst bo kompletnie nie rozumiem tego zamieszania wyborczego. Awantura o sądy jest o coś, o media, nawet o puszczę też. Ta awantura jest po prostu bez sensu.

    Chyba że chodzi o Gersdorf i zaraz stan wyjątkowy będzie ogloszony.
    to o ktorej?
    dzis 30
  • christoph napisal(a):
    raste napisal(a):
    Kurka mnie zbanował chociaż nie skomentowałem ani razu jego tweetu. To psychol, ale wrzucam ten tekst bo kompletnie nie rozumiem tego zamieszania wyborczego. Awantura o sądy jest o coś, o media, nawet o puszczę też. Ta awantura jest po prostu bez sensu.

    Chyba że chodzi o Gersdorf i zaraz stan wyjątkowy będzie ogloszony.
    to o ktorej?
    dzis 30
    Dopiero co szumnie zapowiedziano "odmrażanie" państwa, więc jakoś tego nie widzę.
  • los napisal(a):
    W sprawie wyborów mam wrażenie, że obie strony konkurują o nagrodę Darwina.
    Hm, "skoro zastępowy ma mokro to i ja mam mokro" ;-) (Tytus, księga XII), ale wcale mnie to nie cieszy, a po cichu mam nadzieję, że na końcu się jednak ujawni jakiś chytry plan.
  • los napisal(a):
    W sprawie wyborów mam wrażenie, że obie strony konkurują o nagrodę Darwina.
  • los napisal(a):
    W sprawie wyborów mam wrażenie, że obie strony konkurują o nagrodę Darwina.
    Może ma rację Ignatz i należy spokojnie poczekać do jutra (Gersdorf out nowy in), a wtedy wiele spraw się wyklaruje...

  • Wyeliminowanie szkodniczki Gersdorf było z pewnością ważnym celem, uniemożliwiającym użycie stanu nadzwyczajnego. Teraz tej przeszkody już nie ma, więc środek dany może być użyty. Z drugiej strony - nie bardzo są podstawy formalne do użycia takich środków. Podobno luzujemy już gospodarkę...
    Niemniej, być może nie będzie innego wyjścia, jeżeli opozycja faktycznie przekupi Gowina stanowiskiem marszałka w zamian za zablokowanie głosowania korespondencyjnego i utrącenie PiSowskiej większości.
    Pożyjemy, zobaczymy. W najbliższych dniach powinno się wszystko wyklarować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.