Skip to content

Dlaczego w sumie wybory muszą się odbyć w maju?

16781012

Komentarz

  • edytowano May 2020
    Ludmiła z Fundacji Dialog Otwarty na Ruble?
  • nuale mąż Kramkowy został...
    ?
  • romeck napisal(a):
    nuale mąż Kramkowy został...
    ?
    No widać nie ten poziom zaufania.

  • Sądząc po prowadzeniu się pani Kramkowej i nieemocjonalnej reakcji ślubnego na owo prowadzenie, mąż jestto służbowy.
  • edytowano May 2020
    los napisal(a):
    Sądząc po prowadzeniu się pani Kramkowej i nieemocjonalnej reakcji ślubnego na owo prowadzenie, mąż jestto służbowy.
    Tu akurat układ wygląda na świadomy i czysty w ramach (nomen omen) partnerstwa publiczno-prywatnego. Gorzej jest gdy jedna ze stron jest nie do końca świadoma zadaniowania drugiej niczym swego czasu Paweł Jasienica. Najciekawsze warianty bywały w rodzinie niejakiego Jędrzeja Szczypiorkowskiego gdzie każden na każdego donosił gdzie trzeba.
  • Odnośnie tej całej sytuacji, to przypomniał mi się dowcip (nieprzyzwoity) jaki Brzost przypomniał przy piwie:
    - Sadysta umówił się na randkę z masochistką na randkę, podczas intymnego spotkania masochistka: bij mnie, dręcz mnie, na to sadysta siedząc spokojnie: na takie pieszczoty to musisz zasłużyć!
  • Nie, żebym krytykał, lecz uwarzam lakoniczną wersję, za lepszą.
    - Bij mnie!
    - Nie!!!
    Ten dłuższy tekst, to jakby tłumaczenie pointy.
  • W wersji, którą znałem, było: "Nie, trochę się pomęczysz ;-)"
  • Epidemia wyczyściła Kraków z meleksów.
    Jest pięknie. Niech nie wracają.
  • To była wersja świrusa atakująca meleksy? Rewela.
  • edytowano May 2020
    Olejku! miało być w wątku Epidemia wraca
    Przepraszam.

    Epidemia sprawiła, że nie przylecieli Ci co się nimi wozili. Zapewniam, najgorszy turystyczny sport.
  • Brzost napisal(a):
    W wersji, którą znałem, było: "Nie, trochę się pomęczysz ;-)"
    Piwo powoduje, że pamięć nie jest fotograficzna, a intuicyjno-kierunkowa ;)
    Tak lakonicznie to by było: Byłem, Wypiłem, Coś tam zapamiętałem ;)

  • A merytorycznie, to co się teraz będzie działo w temacie wyborów, bo nawet przeglądający to wszystko Orzeł nie był pewien?
  • Duda wygra
  • los napisal(a):
    Duda wygra
    Ale jak to się prawnie potoczy, bo tam masa niejasności jest.
    A przy okazji skacząc po kanałach trafiłem na wywiadowanie w TVN24 prof Zolla. I było to ciężkie przeżycie, bo ile razy wywiadowany wchodził w merytoryczne tory odpowiedzi był natychmiast podkręcany przez prowadzącą wywiad. Tak kobieta nie była zainteresowana merytoryczną stroną zagadnień ale tym, aby dało się dokopać PiS (sensu largo).

  • Prawdę mówiący, jakiś SN powinien podjąć uchwałę na zasadzie "Nie tam wybory nieważne, tylko zmiastaście, a dupyście, pozostajecie w zwłoce z wykonaniem swoich podstawowych obowiązków, do roboty lenie, a chyżo!"

    By to spowodowało pewne poruszenie na sali, ale także pokazało, że sędzia, nawet SSN, nie ma obowiązku być idiotą.

    Niestety, wielogodzinna debata nt. sposobu głosowania nad powołaniem komisji ds. powołania komisji skrutacyjnej, a już zwłaszcza starsza pani, która nie rozumie jak i po co kreśli się kółko, dowodzą, że jednak może trzeba być idiotą, by to wspaniałe stanowisko piastować.

    Z trzeciej strony, właśnie się dowiedziałem, że Kato (młodszy) specjalnie pieprzył w senacie trzy po trzy aż do zachodu słońca, tylko po to, żeby uniemożliwić Cezarowi odbycie trumfu po zwycięstwach w Hiszpanii. A więc nadużył prawa, a chodzi w aureoli sprawiedliwego.
  • Obstrukcja w granicach prawa
    Jak partia umiarkowanego postępu u Szwejka
  • SN też się jawi jak ze Szwejka, istny Sztab Generalny
  • los napisal(a):
    Duda wygra
    wygra prezydenturę
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niestety, wielogodzinna debata nt. sposobu głosowania nad powołaniem komisji ds. powołania komisji skrutacyjnej, a już zwłaszcza starsza pani, która nie rozumie jak i po co kreśli się kółko, dowodzą, że jednak może trzeba być idiotą, by to wspaniałe stanowisko piastować.
    Nie przeraża cię to? Ci ludzie mają licence to kill i nie jest ona jedynie potencjalna, korzystają z niej na bieżąco.

    Nie jest straszne bycie we władzy absolutnej idiotów?
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niestety, wielogodzinna debata nt. sposobu głosowania nad powołaniem komisji ds. powołania komisji skrutacyjnej, a już zwłaszcza starsza pani, która nie rozumie jak i po co kreśli się kółko, dowodzą, że jednak może trzeba być idiotą, by to wspaniałe stanowisko piastować.
    Nie przeraża cię to? Ci ludzie mają licence to kill i nie jest ona jedynie potencjalna, korzystają z niej na bieżąco.

    Nie jest straszne bycie we władzy absolutnej idiotów?
    No przecie już niejednokrotnie, także w tut. wątku, potępiłem to zjawisko.

    A co do przerażania, to nie jestem aż tak strachliwy.
  • Ciekawe123 czy po wycofaniu się Kidawy-Błońskiej można ogłosić, że nie powtarzamy wyborów, a jedynie sam akt głosowania, bo tylko on się nie odbył?
    Gdyby tak było, to by PO zostało z tym wycofaniem kandydacicy na prezydecicę jak prognozował Himilsbach odnośnie nauki angielskiego.
  • ms.wygnaniec napisal(a):

    Gdyby tak było, to by PO zostało z tym wycofaniem kandydacicy na prezydecicę jak prognozował Himilsbach odnośnie nauki angielskiego.
    eee na to JK za szlachetny ;)

  • Ja siem pytam: Dlaczego nie Komorowski Bronisław, który i doświadczenie ma, i sokowirówkę ma, i żadnej funkcji nie pełni?!?
    A poza tym, dlaczego nie kobieta? Znaczącą dawkę energii mogą dać przeca i Pomaska i Gajewska i Mucha!!! Kobieta za kobietę, a nie te samcze gierki.
  • Rafalala zostanie zabity śmiechem. On jest co prawda mądrzejszy od Kidawy ale niewiele.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ja siem pytam: Dlaczego nie Komorowski Bronisław, który i doświadczenie ma, i sokowirówkę ma, i żadnej funkcji nie pełni?!?
    A poza tym, dlaczego nie kobieta? Znaczącą dawkę energii mogą dać przeca i Pomaska i Gajewska i Mucha!!! Kobieta za kobietę, a nie te samcze gierki.
    Kolega na serio czy jajca?
    Bo jak na serio, to czemu Dole a nie GH Bush w 1996 r., czemu Mondale a nie Carter w 1984 r. ... nikt rozsądny nie wystawi gościa, który nie dostał reelekcji.
  • Czaskowski winer iz!
    Zdradkowi dedykuję swoją stopkę z przeszłości:
    Andrzej Gołota czterokrotny zawodowy wicemistrz świata w boksie.
  • Przynajmniej SokZBuraka jest już zatrudniony ;)
    Oczekuję że teraz będzie tylko więcej... Ciekawe123 czy PO ma świadomość, że najbrutalniejszy cham osłabia rywala, ale przy większej stawce ma małe szanse na 2 miejsce!
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ciekawe123 czy po wycofaniu się Kidawy-Błońskiej można ogłosić, że nie powtarzamy wyborów, a jedynie sam akt głosowania, bo tylko on się nie odbył?
    Gdyby tak było, to by PO zostało z tym wycofaniem kandydacicy na prezydecicę jak prognozował Himilsbach odnośnie nauki angielskiego.
    ale MKB wystąpiła tylko na konferencji. Nic nie wiadomo, że wysłała do PKW rezygnację z udziału w wyborach. Znaczy jest caly czas jeszcze kandydatem i musi trafić na kartę.

  • Co ciekawe, to jest wyścig o elektorat, który już zagospodarował Hołownia, Biedroń i K.Mysz. To nie jest podjazd pod elektorat Komorowskiego, tylko odwojowanie 2 miejsca!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.