Skip to content

Tribute to Jordan Peterson

1235718

Komentarz

  • Uważają się za wierzących, choć daleko im do spełnienia wszystkich warunków dobrej wiary
  • Blisko do tego tylko świętym.
  • edytowano January 2022
    odnowiony napisal(a):
    Uważają się za wierzących, choć daleko im do spełnienia wszystkich warunków dobrej wiary
    Tzn. dr Peterson odwrotnie, bliski jest spełnienia warunki dobrej wiary, choć jest niewierzący?
  • Z tego filmu co Szymon Bańka mówił, to Peterson uważa się za niewierzącego, bo nie spełnia całkowicie warunków wiary.
  • edytowano February 2022
    Doktor dżordan w nieco lżejszej konwencji:

    Uwaga, mięso.
  • Everything this man says is a common sense.

    To, co dla nasz jes normalne, dla nich jes aktem odwagi? Kontrowersją?
  • trep napisal(a):
    Everything this man says is a common sense.

    To, co dla nasz jes normalne, dla nich jes aktem odwagi? Kontrowersją?
    Myślę że warto śledzić takie wątki, bo zdaje się że jesteśmy o kilka kroków od przekroczenia granicy za którą czeka nas dyktatura głupoty.
  • A to już nie przekroczyliśmy?
  • Najnowsze, wręcz kaznodziejskie, filmy JP na YT. Cała seria takich filmów.

  • Dzisiej doktór Jordan w Mięście Słonecznem.

    Ktoś będzie, poza mną?
  • Pozdrów go od nas.
  • Może go na forum zaprosić? W dobie deepl.com powinien bez problemu dać radę ;)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dzisiej doktór Jordan w Mięście Słonecznem.

    Ktoś będzie, poza mną?
    @Pani _Łyżeczka się swego czasu zapowiadała i w wątku piffkowym pisała że 20.06 będzie w stolycy więc może....ale...kto wie?
  • edytowano June 2022
    Ja będę. Właściwie już w mieście stołecznym jestem.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ja będę. Właściwie już w mieście stołecznym jestem.
    W Krakowie znaczy?
  • MarianoX napisal(a):
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ja będę. Właściwie już w mieście stołecznym jestem.
    W Krakowie znaczy?
    Skoro na Pitersonie to w Wawie:)
    @Pani_Łyżeczka - i jak się udał evencik? Na fejsie piszo, że organizacyjnie nie było szału, a i samo spotkanie ciut krótkawe - ale wolę opinię tych co znam i ufam:)
  • Organizacyjnie, przyzwoicie acz numeracja krzesełek była nieoczywista. Miałam wygodne, legalne, spokojnie zajete, niedrogie miejsce prakingowe - więc bez zarzutu.

    Wykład w formie pytań i odpowiedzi interesujaco choć początek wydał mi się słabawy ale pan profesor się rozpędził i odpowiadał na nie ciekawie wydobywając nieoczekiwane z nich nieoczekiwane konteksty co prowadziło do ciekawych i intelektualnie mile łaskoczących wniosków. Dla przykładu takich, że D I A L O G jak sama nazwa na to wskazuje jest spotkaniem, niekiedy zderzeniem konfrontacyjnym dwóch logosów. Oczywiście dużo elegancko podanych oczywistości np. dotyczących prawdy. Na forum było to juz krytykowane ale jak dla mnie powtórki takie mają sens. Krótko - fakt bo madrego dobrze się słucha i czas szybko leci.

    Dla lajfstajlowców pan profesor pił włoską wodę z gwiazdą, wiadomix, Leonardo da Vinci też ją pił, ja i mój siostrzeniec takoż ją sobie cenimy :D. Jeśli product placement to przekonywanie przekonanych miało miejsce.

    Bycie pilotowaną przez Szturmowca na skrzyżowaniu Waryńskiego i Armii Ludowej w Warszawie było miażdżącym przeżyciem ;) z pogranicza kontrrewolucji i surrealizmu.

    Oftopowo, tunel w ciągu południowej obwodnicy Warszawy jest ekstra!
  • C'nie? Tunel oczywiście, o Jordanie się już wypowiadałem.
  • JP wrzuca właśnie focie z Estonii, ze szczególnym uwzględnieniem pomnikowych Leninów.

    Gdyby jeszcze te zachodnie 'prawusy' zdolne były do zauważenia kremlowskiej ciągłości ideologicznej...

    https://mobile.twitter.com/jordanbpeterson/status/1539903710209392640
  • edytowano June 2022
    Na naszym forum o doktorze Petersonie mówi się więcej niż o św. Tomaszu z Akwinu, sw. Ausustynie, sw. Alfonsie Liquori oraz bardziej współczesnych apologetach jak np. abp. Fulton Sheen, ks. Piotr Glas, ks. Augustyn Pelanowski razem wziętych.
  • O ks. Pelanowskim mówi się.
  • MarianoX napisal(a):
    Na naszym forum o doktorze Petersonie mówi się więcej niż o św. Tomaszu z Akwinu, sw. Ausustynie, sw. Alfonsie Liquori oraz bardziej współczesnych apologetach jak np. abp. Fulton Sheen, ks. Piotr Glas, ks. Augustyn Pelanowski razem wziętych.
    Ta kto Koledze zabrania?
  • MarianoX napisal(a):
    Na naszym forum o doktorze Petersonie mówi się więcej niż o św. Tomaszu z Akwinu, sw. Ausustynie, sw. Alfonsie Liquori oraz bardziej współczesnych apologetach jak np. abp. Fulton Sheen, ks. Piotr Glas, ks. Augustyn Pelanowski razem wziętych.
    Może dlatego że Peterson jest najprostszą drogą dla człowieka zachodu by zainteresować się wyżej wspomnianymi. A taka osoba jest ciekawa.
  • Przekaz JP daje jakąś tam nadzieję i praktyczne rowiązania a ks. Piotr Glas, ks. Augustyn Pelanowski straszą piekłem i kreślą ponurą wizję świata.
  • MarianoX napisal(a):
    Na naszym forum o doktorze Petersonie mówi się więcej niż o św. Tomaszu z Akwinu, sw. Ausustynie, sw. Alfonsie Liquori oraz bardziej współczesnych apologetach jak np. abp. Fulton Sheen, ks. Piotr Glas, ks. Augustyn Pelanowski razem wziętych.
    Spróbowałem mieć fazę na omc bł. abp. Fultona. Obejrzałem małowiela filmików. No niestety, nie podchodzi mi. Może to były pogadanki dla Afroamerykanów? To już faktycznie dr Żordan mi lepiej bez popitki wchodzi (choć uważam, że zbyt dużą wagę do stylówy przywiązuje, jak na myśliciela).
  • edytowano June 2022
    Na jakież to "praktyczne rozwiązania" na które nie wpadły pokolenia Ojców i Doktorów Kościoła, świetych i apologetow wpadl kanadyjski psycholog?
  • Jak trafić do matołów w XXI wieku.
  • Ja mam słabą pamięć i jak coś jest słabe, to nie zapamiętuję, co jest słabe w tym czymś. Może te pogadanki Fultona były na inne czasy, może nie dla Polaków a dla Amerykanów, może nie dla forumkowiczów a dla ludu. Może trochę trącił myszką a Żordan jest współczesny.

    Natomiast nie pisałem o Żordanie w porównaniu do OiDK. Pisałem?
  • edytowano June 2022
    Doktór Peterson zrobił miks Dziesięciorga Przykazań z 12-ma Krokami oraz kolczingowymi komunałami. Ja rozumiem, że może to uchodzić za odkrywcze wśród tzw. ludzi bazowych, ale wśród.....katolików?

    Czy istnieje jakaś nagroda za wyważanie otwartych dzrzwi?

    Może on być świetnym psychologiem ale stawianie jego produkcji ponad nauki katolickich kapłanów.....
  • Dobrzy ewangelizatorzy są zawsze potrzebni.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.