Skip to content

CKM popierać związki partnerskie?

1468910

Komentarz

  • Znowu niesprawiedliwe oskarżenie ;)

    Administracji zarzucono, że w tej sprawie nie zareagowała, a nie, że w ogóle jest wujowa.
  • uhrr napisal(a):
    Bez przesady. Zarobił w oko bo był nowy, a mial wlasne zdanie.
    Niestety (pozostajac w metaforyce okulistycznej) administracja jest slepa jak polska temida.
    Jest tu od 2016 r.
    Nie zarobił za własne zdanie tylko za rozwalanie wątków.
    Nie zaczął żadnej dyskusji.
    Nie przypominam sobie żadnego merytorycznego wkładu w żadnej cudzej.
    Czepiał się i przynudzał w nieskończoność.
    Być może ten akurat wpis nie powinien być powodem mojego wybuchu, ale faktycznie już nie wytrzymałam.
    Gdybyś prześledziła jego wpisy, to zauważyłabyś, że wcześniej nie wytrzymał, co prawda nie tak drastycznie jak ja, również ktoś inny.

    Jeśli mam przepraszać, to tylko za błędne oszacowanie.
  • I za formę. Powtarzam to do znudzenia: im treść brutalniejsza, tym forma powinna być bardziej uprzejma. Naprawdę nie możesz tego zrobić dla mnie?
  • A co na to JORGE? I administracja na niego, że się czepnę złośliwie?
  • los napisal(a):
    I za formę. Powtarzam to do znudzenia: im treść brutalniejsza, tym forma powinna być bardziej uprzejma. Naprawdę nie możesz tego zrobić dla mnie?
    Ależ oczywiście, że mogę to dla Ciebie zrobić - przepraszam za formę.
    Której, nawiasem mówiąc, nauczyłam się na Rebelii. Co, ponownie oczywiście, NIE jest żadnym usprawiedliwieniem.
    Obiecuję poprawę.
    W kwestii formy.

    A, i przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale nie wchodziłam wcześniej na forum.
  • Forma przepiękna, Mario
    ;)
  • Rafał napisal(a):
    A co na to JORGE?
    Gówno. :)
  • loslos
    edytowano September 2020
    W konflikcie imć Rafała z kimkolwiek administracja bezwarunkowo staje po stronie tego drugiego.
  • los napisal(a):
    W konflikcie imć Rafała z kimkolwiek administracja bezwarunkowo staje po stronie tego drugiego.
    Chyba Kolegę pogięło.
  • Możliwe ale to wyłącznie efekt pamięci.
  • nie odmawiajmy prawa do emocji.
    JarKacz lubi zwierzątka, moze też kogos nie lubić
  • Raczej idzie o pewne zasady wyniesione z instytucji kredytowych.
  • los napisal(a):
    W konflikcie imć Rafała z kimkolwiek administracja bezwarunkowo staje po stronie tego drugiego.
    Tym samym daje świadectwo o sobie. Świadectwo podwójnych standardów. Nie tylko tego ale na tym poprzestanę.
  • Wtem:
    "Osoby homoseksualne mają prawo być w rodzinie. Są dziećmi Bożymi”- powiedział Franciszek w jednym ze swoich wywiadów do filmu. „Musi istnieć prawo o związkach cywilnych; w ten sposób [osoby te] są prawnie chronione”.
    Czy papież może?
    https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-21/pope-endorses-same-sex-civil-unions-in-new-documentary-film?utm_source=twitter&utm_campaign=socialflow-organic&utm_medium=social&cmpid=socialflow-twitter-business&utm_content=business
  • Różne portale to powtarzają, ale na vaticannews.va nic nie widzę na ten temat na razie. Zatem albo fejk albo swoi cenzurują papieża.
  • Powraca pytanie, jaką rangę ma magisterium wywiadów papieskich.
  • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    Powraca pytanie, jaką rangę ma magisterium wywiadów papieskich.
    kiedy za krytykę magisterium wywiadów dostaje się kary kościelne, to chyba ma wystarczającą
  • Filmu „Franciszek” nie widział jeszcze prawie nikt, ale cały świat huczy już o zmianie doktryny papieża ws. homoseksualizmu i związków partnerskich.
    Aaa, to spox. Nie biega o zmianę doktryny Kościoła a o zmianę doktryny papieża. Spox.

    A tak wogle to:
    #jprdl
  • Filioquist napisal(a):
    Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    Powraca pytanie, jaką rangę ma magisterium wywiadów papieskich.
    kiedy za krytykę magisterium wywiadów dostaje się kary kościelne, to chyba ma wystarczającą
    Casus o. Pelanowskiego?
  • chyba nie tylko
  • edytowano October 2020
    Dopiero dziś (21. X) wszedłem do wątku, z braku czasu, przeczytałem tylko otwietający post i te ostatnie, bo wszedłem właśnie dlatego.

    najpierw skrin pani Mikkówny

    image

    trzy setki fanek tej pani w komętach wylały tyle rzygu na mnie i kolegów (w sensie: katoli), że... ech.

    ale
    poczytałem, bo niektóre dawały praktyczne rady, jak powinniśmy sobie tłumaczyć słowa Franciszka w duchu - nazwę to ja - hermeneutyki ciągłości Tradycji Kościoła.

    W komentarzu samej instagramerki jest link do njusa na catholicnewsagency
  • edytowano October 2020
    a tam (tłumacz google):

    W filmie dokumentalnym, którego premiera odbyła się w środę w Rzymie, papież Franciszek wezwał do uchwalenia przepisów o związkach cywilnych dla par tej samej płci, odchodząc od stanowiska urzędu doktrynalnego Watykanu i poprzedników papieża w tej sprawie.

    Uwagi pojawiły się w części filmu dokumentalnego, który dotyczył opieki duszpasterskiej nad osobami, które identyfikują się jako osoby LGBT.

    „Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu wyrzucany ani nieszczęśliwy”- powiedział w filmie papież Franciszek o swoim podejściu do duszpasterstwa.

    Po tych uwagach i komentarzach, które mogą wywołać kontrowersje wśród katolików, papież Franciszek odniósł się bezpośrednio do kwestii związków partnerskich dla par tej samej płci.

    Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób są prawnie chronione - powiedział papież. - Stałem w obronie tego”.

    Spostrzeżenia pojawiają się w „Francesco”, filmie dokumentalnym o życiu i posłudze papieża Franciszka, który miał premierę 21 października w ramach Festiwalu Filmowego w Rzymie i ma swoją północnoamerykańską premierę w niedzielę.

    Film jest kroniką stosunku papieża Franciszka do palących problemów społecznych i do posługi duszpasterskiej wśród tych, którzy, jak mówi papież, żyją „na egzystencjalnych peryferiach”.

    Przedstawiając wywiady z postaciami z Watykanu, w tym kardynałem Luisem Tagle i innymi współpracownikami papieża, „Francesco” przygląda się poparciu papieża na rzecz migrantów i uchodźców, biednych, jego pracy nad kwestią wykorzystywania seksualnego przez duchownych, roli kobiet w społeczeństwie oraz nastawienie katolików i innych osób do tych, którzy identyfikują się jako osoby LGBT.

    Film odnosi się do działań duszpasterskich papieża Franciszka dla tych, którzy identyfikują się jako LGBT, w tym do historii papieża zachęcającego dwóch Włochów będących w związku tej samej płci do wychowywania dzieci w ich kościele parafialnym, który, jak powiedział jeden z mężczyzn, był bardzo korzystne dla jego dzieci.

    „Nie wspomniał o swojej opinii na temat mojej rodziny. Prawdopodobnie postępuje zgodnie z doktryną w tej kwestii ”- powiedział mężczyzna, chwaląc papieża za usposobienie i postawę przyjęcia i zachęty.

    Uwagi Papieża na temat związków partnerskich pojawiają się w tej części filmu dokumentalnego. Filmowiec Evgeny Afineevsky powiedział CNA, że papież wezwał do związków cywilnych podczas wywiadu, który dokumentalista przeprowadził z papieżem

    Bezpośrednie wezwanie papieża do wprowadzenia praw dotyczących związków cywilnych stanowi zmianę z perspektywy jego poprzedników i jego własnego, bardziej ostrożnego stanowiska w sprawie związków partnerskich w przeszłości.

    W 2010 roku, będąc arcybiskupem Buenos Aires, papież Franciszek sprzeciwił się próbom legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Podczas gdy Sergio Rubin, przyszły biograf papieża, zasugerował, że Franciszek popiera ideę związków partnerskich jako sposobu na zapobieżenie masowemu przyjmowaniu małżeństw osób tej samej płci w Argentynie, Miguel Woites, dyrektor argentyńskiego katolickiego serwisu informacyjnego AICA, w 2013 r. twierdzić jako fałszywe.

    Ale wzmianka papieża o tym, że wcześniej „występował” w obronie związków cywilnych, wydaje się potwierdzać doniesienia Rubina i innych, którzy mówili, że ówczesny kardynał Bergoglio prywatnie popierał ideę związków partnerskich jako kompromisu w Argentynie.

    W książce „On Heaven and Earth” z 2013 roku papież Franciszek nie odrzucił wprost możliwości zawarcia związków partnerskich, ale powiedział, że prawa „asymilujące” związki homoseksualne z małżeństwem są „antropologicznym regresem” i wyraził zaniepokojenie, że jeśli to samo… pary seksualne „otrzymują prawa adopcyjne, mogą to dotyczyć dzieci. Każda osoba potrzebuje męskiego ojca i kobiety matki, którzy pomogą jej ukształtować swoją tożsamość”.

    W 2014 roku ks. Thomas Rosica, który wówczas pracował w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, powiedział CNA, że papież Franciszek nie wyraził poparcia dla związków cywilnych osób tej samej płci, po tym, jak niektórzy dziennikarze poinformowali, że zrobił to w wywiadzie w tym roku. Podczas gdy we Włoszech debatowano nad propozycją związków partnerskich, Rosica podkreśliła, że ​​Franciszek nie będzie ważył w tej debacie, ale podkreśli katolickie nauczanie o małżeństwie.
  • Pedau (mentalny)?
  • Masakra...
  • jest i tłumaczenie EKAI kilku zdań z oryginalnego, włoskiego języka, w jakim papież się wypowiadał

    ---
    Zamieszanie wokół słów papieża o LGBT. Co tak naprawdę powiedział Franciszek?

    21 października 2020 | 20:43 | azr (KAI/Aci Prensa), st (KAI) / hsz | Rzym Ⓒ

    “To, co musimy stworzyć, to prawo do wspólnego pożycia. One mają prawo do tego, by być prawnie chronionymi” – to najbardziej zbliżone do oryginału tłumaczenie papieskiej wypowiedzi nt. osób homoseksualnych z dokumentalnego filmu Jewgienija Afiniejewskiego pt. “Francesco”, która wywołała kontrowersje i serię komentarzy w mediach na całym świecie.

    Las personas homosexuales tienen derecho a estar en la familia, son hijos de Dios, tienen derecho a una familia. No se puede echar de la familia a nadie, ni hacer la vida imposible por eso. Lo que tenemos que hacer es una ley de convivencia civil. Tienen derecho a estar cubiertos legalmente” – brzmią w oryginale słowa Ojca Świętego. Sformułowanie “convivencia civil”, które wzbudziło najwięcej emocji i jest obecnie najszerzej komentowane w kontekście całego papieskiego wystąpienia, najbardziej odpowiada polskiemu sformułowaniu “wspólnego pożycia”. Nie odnoszą się one do “związków partnerskich”, jak komentują to niektóre media, które w języku hiszpańskim określane są, jako “unión civil” lub w podobnej formie: “unión registrada”. Całość wypowiedzi papieskiej można więc przetłumaczyć w następujący sposób:

    “Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie; są dziećmi Boga; mają prawo do rodziny. Nikogo nie można wyrzucić z rodziny, ani sprawić, by jego życie było z tego powodu niemożliwe. To, co musimy stworzyć, to prawo do wspólnego pożycia. One mają prawo do tego, by być prawnie chronionymi”. Jak podaje katolicki portal AciPrensa, powołując się na wypowiedź twórcy filmu, Jewgienija Afiniejewskiego, wypowiedź Franciszka dotycząca wspólnego pożycia pochodzi z wywiadu, jakiego Ojciec Święty udzielił reżyserowi.

    Według orzeczenia Sądu Najwyższego, z dn. 25 lutego 2016 r. (Uchwała SN (7) z 25.2.2016 r., I KZP 20/15), omówionego na łamach Monitora Prawniczego “Zawarty w art. 115 § 11 KK zwrot „osoba pozostająca we wspólnym pożyciu” określa osobę, która pozostaje z inną osobą w takiej relacji faktycznej, w której pomiędzy nimi istnieją jednocześnie więzi duchowe (emocjonalne), fizyczne oraz gospodarcze (wspólne gospodarstwo domowe). Ustalenie istnienia takiej relacji, tj. „pozostawania we wspólnym pożyciu”, jest możliwe także wtedy, gdy brak określonego rodzaju więzi jest obiektywnie usprawiedliwiony.”
    świat
    Wikipedia zakazała poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa i rodziny

    Wypowiedz papieża Franciszka na temat osób homoseksualnych stała się popularnym tematem w mediach. Zdaniem dziennikarza „La Stampa”- słowa papieża skierowane są do całego świata, a przede wszystkim mają na celu podniesienie świadomości o tym problemie w obrębie Kościoła. Domenico Agasso twierdzi, że do najbardziej wzruszających momentów filmu należy rozmowa telefoniczna papieża z parą homoseksualistów, opiekujących się trojgiem małych dzieci. Franciszek odpowiada na ich list, w którym dzielą się swym zakłopotaniem z powodu przyprowadzenia dzieci do parafii. Papież radzi panu Rubera, by niezależnie od osądów innych ludzi zabierał dzieci do kościoła. Zawarto także świadectwo Juana Carlosa Cruza, ofiary i działacza walczącego z wykorzystywaniem seksualnym, który był wczoraj obecny na Rzymskim Festiwalu Filmowym.

    Natomiast Arthur Herlin, dyrektor rzymskiej francuskojęzycznej agencji I-Media tłumaczy słowa Franciszka jako opowiedzenie się za prawem o wspólnym pożyciu osób homoseksualnych, co przewiduje prawo cywilne w wielu krajach, jest to jednak zupełnie inna kategoria prawna niż tzw. związki partnerskie. (Zwrot “osoba pozostająca we wspólnym pożyciu” określa osobę , która pozostaje z inną osobą w takiej relacji, w której pomiędzy nimi istnieją jednocześnie więzi duchowe, emocjonalne, fizyczne i gospodarcze np. wspólne gospodarstwo domowe – przyp. KAI).

    Film “Francesco” dokumentuje podejście papieża Franciszka do palących problemów społecznych i duszpasterstwa pośród osób żyjących, jak mówi papież, „na peryferiach egzystencjalnych”.

    Dotychczas nie pojawiły się komentarze na temat tych słów ze strony rzecznika Watykanu, czy innych czynników oficjalnych Stolicy Apostolskiej.
  • Ładne.
    Ale ciekawi mnie, czy papież powiedziała tym pederastom
    [
    - What's the pederast, Walter?
    - Shut the fuck up, Donny
    ]
    żeby nie teges, bo jak teges to nie dostąpią Królestwa Bożego i będą po wieczne czasy smażyć się w piekle?
  • trep napisal(a):
    Ładne.
    Ale ciekawi mnie, czy papież powiedziała tym pederastom
    [
    - What's the pederast, Walter?
    - Shut the fuck up, Donny
    ]
    żeby nie teges, bo jak teges to nie dostąpią Królestwa Bożego i będą po wieczne czasy smażyć się w piekle?
    No też Kolega wyjechał. Papież jest człowiek delikatny i nikogo by tak ostro nie traktował chyba że katola jakiegoś. No a kimze jest aby homosiow pouczac?Katoli to co innego bo jest ich kierownikiem i porządek musi być.
  • Zachęcanie sodomitów do pożycia to chyba grzech cudzy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.