Skip to content

To jest wojna

11516171820

Komentarz

  • Ale być lepszym nigdy nie zawadzi. Formacja.
  • edytowano October 2020
    Owszem. Ale i jedno czynić i drugiego nie zaniedbywać. Bo jak jedynie zostaną stworzone nowe, alternatywne, lepsze instytucje, które następnie zostaną znów skolonizowane przez marksistów, którzy zarzutami rzekomej "iluzji mocy" się nie przejmują tylko włażą gdzie mogą, to tylko szkoda wysiłku, krew w piach.
  • Marksiści wygrali, bo mieli jaja. My też czegoś zechciejmy naprawdę.
  • A tymczasem już kolejne radyjo powstaje z Trójki, a nazywa się 357.
    Doczytałem, że już zebrali 150 klocków na rozruch.
    Niby nic, ale raz że wystarczy, dwa że pokazuje że niekoniecznie trafne jest myślenie, że lewacy są zatomizowani i niezdolni. Okazuje się, że solidarni i zdolni.
  • Mają instynkt stadny. A czy to nie słomiany ogień, to zobaczymy. A co z tamtym poprzednim radiem - działa jeszcze?
  • A kto wie jaki budzet ma Program 3 PR?

  • Chyba jeszcze w podstawówce byłem na filmie Rewolwer Pyton 357 (z Yvesem Montandem - można podyskutać o odmianie).
    Co zaś do samego aktu, to powtarzam sobie pocieszenie "Pamiętaj, iluś tam idiotów jest teraz lżejszych o 150k".
  • To zapewne aluzja do adresu Myśliwiecka 3/5/7.
  • trep napisal(a):
    Co zaś do samego aktu, to powtarzam sobie pocieszenie "Pamiętaj, iluś tam idiotów jest teraz lżejszych o 150k".
    Wicie, tak, ale za to inni szlachetni indioci mają teraz własne radyjo. A to już coś.
  • Brzost napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Zawsze był jakiś Włodkowic i jakiś Trąba, a jednak dawali radę. Pytanie jak?
    A Włodkowic czemu niekoszer?

    Włodkowic bardzo koszer, we wpisie opozycja była Włodkowic stający na przeciw barbarzyńskim obyczajom Metropolii jako reprezentant Peryferii, kontra Trąba zerkający ku Metropolii, nawet kosztem interesów Ojczyzny.
    Zawsze w sporach UE-PL mam ten moment historyczny przed oczami (razem z wtargnięciem do apartamentów papieskich aby czci króla bronić ;) )

  • W_Nieszczególny napisal(a):
    A wtedy niewidzialna ręka rynku sama wybierze. To dopiero iluzja.
    No właśnie nie rynku, tylko dzięki bonowi edukacyjnemu. PAŃSTWOWEMU. Z PODATKÓW.
  • Porządna szkoła to szkoła katolicka, a że naród biedny, rozwój szkolnictwa katolickiego może się odbyć tylko kosztem zmniejszenia, a z czasem likwidacji szkół państwowych.

    image
  • edytowano October 2020
    To może od razu rozwój Katolicyzmu kosztem zmniejszenia, a z czasem likwidacji Państwa.

    Można by zacząć od zmniejszenia podatków do poziomu jak za Hitlera.
  • loslos
    edytowano October 2020
    Zaborex napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    A wtedy niewidzialna ręka rynku sama wybierze. To dopiero iluzja.
    No właśnie nie rynku, tylko dzięki bonowi edukacyjnemu. PAŃSTWOWEMU. Z PODATKÓW.
    Zły adres kolego. Jak nam niespodzianie kto krzyknie do ucha "państwo!" albo "podatek!", to się nie moczymy, nie podskakujemy i nie obruszamy. Możesz nas nazwać etatystami, jak będzie to źródłem radości, ale proszę uważać na spodnie.
  • Zaborex napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    A wtedy niewidzialna ręka rynku sama wybierze. To dopiero iluzja.
    No właśnie nie rynku, tylko dzięki bonowi edukacyjnemu. PAŃSTWOWEMU. Z PODATKÓW.
    Macie jeszcze siłę na coś takiego ? To się powtarza egejn i egejn. Ja wymiękam.
  • MarianoX napisal(a):
    To może od razu rozwój Katolicyzmu kosztem zmniejszenia, a z czasem likwidacji Państwa.

    Można by zacząć od zmniejszenia podatków do poziomu jak za Hitlera.
    Państwo powinno stać się Kościołem.
  • edytowano October 2020
    Uniwersytet Georgetown jest prywatny i nawet katolicki (w sensie nominalnym i własnościowym). Co nie zmienia faktu że obecnie lewacki. Dychotomia państwowe-niepaństwowe nie ma nic do rzeczy.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Uniwersytet Georgetown jest prywatny i nawet katolicki (w sensie nominalnym i własnościowym). Co nie zmienia faktu że obecnie lewacki. Dychotomia państwowe-niepaństwowe nie ma nic do rzeczy.
    A Trump popiera małżeństwa sodomitów. Co zrobić... to jest USA.
  • Zaborex napisal(a):
    Państwo powinno stać się Kościołem.
    Wystarczyłoby nie robić destalinizacji.
  • JORGE napisal(a):
    Zaborex napisal(a):
    W_Nieszczególny napisal(a):
    A wtedy niewidzialna ręka rynku sama wybierze. To dopiero iluzja.
    No właśnie nie rynku, tylko dzięki bonowi edukacyjnemu. PAŃSTWOWEMU. Z PODATKÓW.
    Macie jeszcze siłę na coś takiego ? To się powtarza egejn i egejn. Ja wymiękam.

    Na forumku zakrawa wręcz na trolling.
  • "Już od poniedziałku 12 października na Gazeta.pl oraz na Youtube rusza Rodzina+ - niezwykły serial o nieheronormatywnych, tęczowych rodzinach, które wychowują w Polsce dzieci. - Każdy ma prawo do miłości, do zawarcia związku małżeńskiego, do tworzenia rodziny, dlaczego państwo miałoby nam tego odmawiać? - mówią bohaterki."
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Łojacie, metoda statystyczna jest jednak sadystyczna.

    Jej wadą jest wszelako to, że nawet jeśli w każdej konkretnej sprawie Terl ma tację to i tak wyjdzie na zdrajcę. Ot np. dlatego że PiS bardziej go zajmuje. O co mieć pretensje do PO? Rządzili, rzadzili i wreszcie przestali, mogą spieprzać. Dziś pisoski dzień i skala marudzenia na PiS jest w funkcji oczekiwań jakie wobec tego ugrupowania mieliśmy (mamy).
    Dziś kol. Wencel wspomniał rzeczonego a pod tweetem odpedział Hospodar sąsiedniego forumna:
    Z cyklu "Akrobacje językowe". Jakich słów użyć zamiast "profanacje kościołów", żeby zachować posadę komentatora TVN24?
    @tterlikowski
    : "zachowania nieprzyjemne wobec budynków kościelnych" Twarz ze łzami radości
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast co do mądrości J. Mackiewicza to bym się nie rozpędzał, gdyż skończył jako prawosławny. Niby lepiej niż przejść na łożu śmierci na kalwinizm ale i tam żenadka.
    A to prawosławie nie jest kosher? Kilku naszych kolegów forumkowych przeszło na to to.
  • Do zbawienia prowadzi tylko jedna religia: katolicka.
  • Wiara Święta, nie bójmy się tego słowa, wyznawana w Kościele Świętym.

    Jakoś zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić bycia w innym systemie światopoglądowym. Ja wiem, prawosławie ma fajne obrazy i kadzidła, ok, mogę się zgodzić na ich kulturową ekspropriację. Ale przepisywać się na inną wiarę? Brr...
  • edytowano November 2020
    trep napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast co do mądrości J. Mackiewicza to bym się nie rozpędzał, gdyż skończył jako prawosławny. Niby lepiej niż przejść na łożu śmierci na kalwinizm ale i tam żenadka.
    A to prawosławie nie jest kosher? Kilku naszych kolegów forumkowych przeszło na to to.
    Tu nie tyle chodzi o Prawosławie, które nie jest przecież złe (osobiście wiele aspektów cenię), ale o to, że Mackiewicz był patriotą carskiej Rosji i stąd wynikało jego "wyznanie antykomunistyczne".

    Polski raczej nie lubił,
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wiara Święta, nie bójmy się tego słowa, wyznawana w Kościele Świętym.

    Jakoś zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić bycia w innym systemie światopoglądowym. Ja wiem, prawosławie ma fajne obrazy i kadzidła, ok, mogę się zgodzić na ich kulturową ekspropriację. Ale przepisywać się na inną wiarę? Brr...
    No bo Turczyn nigdy niczego dobrego nie wymyślił.
  • edytowano November 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Wiara Święta, nie bójmy się tego słowa, wyznawana w Kościele Świętym.

    Jakoś zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić bycia w innym systemie światopoglądowym. Ja wiem, prawosławie ma fajne obrazy i kadzidła, ok, mogę się zgodzić na ich kulturową ekspropriację. Ale przepisywać się na inną wiarę? Brr...
    Przejście na prawosławie wiąże się automatycznie z przyjęciem antykatolickich postaw. Protestanci mają strategie przejmowania wiernych, podważania instytucji - prawosławni plucia. Prawosławni gardzą katolami. Przynajmniej ci w Polsce.

    Generalnie prawosławie polskie to religia ciemnego ludu, a być może że to właśnie prawosławie ten ciemny lud generuje. Kompletnie nieelastyczni, prymitywnie myślący, zawistni, z takim wiejskim cwaniactwem, okropni, bezideowi, myślący kategoriami własnej zagrody ludzie. Jak najdalej.

    Że co Trep, tutejsi forumowicze na prawosławie przeszli ? Czy ci chodziło o tych z FF, którzy ?
  • edytowano November 2020
    MarianoX napisal(a):
    trep napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Natomiast co do mądrości J. Mackiewicza to bym się nie rozpędzał, gdyż skończył jako prawosławny. Niby lepiej niż przejść na łożu śmierci na kalwinizm ale i tam żenadka.
    A to prawosławie nie jest kosher? Kilku naszych kolegów forumkowych przeszło na to to.
    Tu nie tyle chodzi o Prawosławie, które nie jest przecież złe (osobiście wiele aspektów cenię), ale o to, że Mackiewicz był patriotą carskiej Rosji i stąd wynikało jego "wyznanie antykomunistyczne".

    Polski raczej nie lubił,

    Pamiętam Twoją niechęć do Młodszego z wcześniejszych wpisów. Ale zapytam:
    Czy możesz wskazać jakieś konkrety, na podstawie których twierdzisz, że Młodszy był "patriotą carskiej Rosji" i że "Polski raczej nie lubił" (nie chodzi o niechęć do PiS, a do Polski właśnie)?
  • @Jorge
    Pytanie kerowane do Brzosta, ale to ja o tym pisałem. Gaspares na pewno. Był/li też inny/i, ale już nie pamiętam ników.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.