Skip to content

Rząd mniejszościowy

Suski:

„Dzisiaj doszło do zerwania koalicji i mamy rząd mniejszościowy - powiedział w piątek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Według niego, posłowie PiS, którzy głosowali przeciwko ustawie, zostaną wykluczeni z partii.”

https://www.pap.pl/aktualnosci/news,719397,suski-koniec-koalicji-prawdopodobny-rzad-mniejszosciowy.html

A więc o to w całej tej przepychance chodziło? O te kilka resortów, co je Gowin i elektromobilna Jadzia zajmowali?

I pod takim z nosa wydłubanym pretekstem?
«13456716

Komentarz

  • Starego Talleyranda gdy szlag wreszcie dobił,
    Metternich rzekł: Po co on to zrobi?

    Przeceniamy racjonalność i przewrotność. Po prostu Pan Prezes nie znosi spokoju. Pan Prezes jest zresztą bardzo przemyślny, skuteczny i niebezpieczny dla każdej władzy. Także własnej.
  • Nie pojmuję, no nie pojmuję. OTUA gwarantowała im jeszcze 3 lata spokojnego rządzenia. Mogliby odbudowywać Polskę, jakieś tam Międzymorza klecić, tworzyć XXI wiek. Ale nie, śliczny pyszczek płaczącego zwierzaczka über alles.
  • Tośmy się doczekali.
    Efektów geniuszu prezesa. Ofkors.

    Jak wieś zagłosiuje we w tych wcześniejszych wyborach, a?
  • "Po co?" jest już jedynym pytaniem które trzeba zadawać, reszta to didaskalia.
  • Określenie 'debile' nie oddaje mojego szacunku dla takiej koncepcji.
    Przypominam:
    - COVID19 szansa i zagrożenie, jak Polska pokaże, że ma stabilny i przewidywalny rząd to może dużo wygrać, bo obecnie trwa zajmowanie pozycji w nowej sytuacji,
    - Sędziowie tylko czekają aby stosy rozpalać,
    - LGBT+ stara się przeforsować deprawujące dzieci rozwiązania w Polsce,
    - mamy kryzys w oświacie,
    - mamy ostre przepychanki w UE o kasę,
    - mamy destabilizację Białorusi (czyli całego regionu i to na życzenie Łukaszenki, bo wygranej 55% nikt by mu nie kwestionował tak głośno),
  • Jest takie powiedzonko, że każdy musi sobie wybrać wzgórze, na którym zginie.
    Mogła to być obrona Polski przed neokomunizmem, przed Ludem Alfabetu, mógł to być twardy Smoleńsk albo Białoruś. Albo chociaż aborcja. Czy tam gospodarka. Nie. Zwierzątka.
  • Mnie się trochę inny tytuł EG skojarzył, ale ten też może być...
  • adamstan napisal(a):
    Mnie się trochę inny tytuł EG skojarzył, ale ten też może być...
    Wyszków tonie?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Mnie się trochę inny tytuł EG skojarzył, ale ten też może być...
    Wyszków tonie?
    To już trzeci ;) Jak zobaczyłem "Elektryczne Gitary", to pierwszym skojarzeniem w obecnym kontekście było "Wszystko Wuj".
  • adamstan napisal(a):
    Mnie się trochę inny tytuł EG skojarzył, ale ten też może być...
    "Co ja tutaj robię" czy "Przewróciło się, niech leży"?
  • edytowano September 2020
    Nurmalnie dany Sienkiewicz Jakub mimowolnie na wieszcza urasta.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    - mamy destabilizację Białorusi (czyli całego regionu i to na życzenie Łukaszenki, bo wygranej 55% nikt by mu nie kwestionował tak głośno),
    Baćka dziś informuje o zamknięciu granic zewnętrznych, narzeka na konieczność lokowania wojska przy granicy i skarży się na agresywne zamiary Polaków. To ostatnie w języku ludzi wschodu jest dość jednoznaczne.
    Trwają 'manewry' z towarzyszem putlerem, kolejne w planach na październik.

    Jestto puzel z tego samego obrazka, na którego drugim końcu jest inny z obdartym futrzakiem?
  • edytowano September 2020
    adamstan napisal(a):
    Nurmalnie dany Sienkiewicz Jakub mimowolnie na wieszcza urasta.
    Cycatów z Bartłomieja też by się parę znalazło :-(
  • A mnie ciekawi, co zrobi MM. Może to dobry moment na skonsumowanie JarKacza?
  • peterman napisal(a):
    "Po co?" jest już jedynym pytaniem które trzeba zadawać, reszta to didaskalia.
    Dac zlą ustawe, procedowac ja skandalicznie, a potem zmusic do karnego glosowania. Po co? Jest na to malo sympatyczne slowo z jezyka, chyba, wieziennego. Eleganckie to "calkowicie podporzqdkowac"
  • edytowano September 2020
    @Exspectans Na to jest za słaby w PiS-ie.
  • uhrr napisal(a):
    peterman napisal(a):
    "Po co?" jest już jedynym pytaniem które trzeba zadawać, reszta to didaskalia.
    Dac zlą ustawe, procedowac ja skandalicznie, a potem zmusic do karnego glosowania. Po co? Jest na to malo sympatyczne slowo z jezyka, chyba, wieziennego. Eleganckie to "calkowicie podporzqdkowac"
    To jest metoda. Sam cel jednak nadal mi umyka. Na Twitterze ktoś zasugerował wstępny przesiew BMW przed kolejnym rozdaniem.
  • Przecież rozdanie jest za trzy lata!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przecież rozdanie jest za trzy lata!
    No chyba że nie jest.
  • edytowano September 2020
    peterman napisal(a):
    To jest metoda. Sam cel jednak nadal mi umyka. Na Twitterze ktoś zasugerował wstępny przesiew BMW przed kolejnym rozdaniem.

    Maszeruj, albo giń!
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przecież rozdanie jest za trzy lata!
    No chyba że nie jest.
    Nie jest.
    Odeszła w niebyt, bo wieś po tej kretyńskiej ustawie wróci do PSL-u.
  • edytowano September 2020
    Jets nowe rozdanie rzadowe, jesli sie uda, to za trzy lata wies zapomni. O ile sie uda. ;) Ze zapomni.
  • uhrr napisal(a):
    Jets nowe rozdanie rzadowe, jesli sie uda, to za trzy lata wies zapomni. O ile sie uda. ;)
    Chłop żywemu nie przepuści
  • peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przecież rozdanie jest za trzy lata!
    No chyba że nie jest.
    OTUA stanowi że jest.
  • To jest gorszy sygnał do biznesu:
    - w dowolnym momencie możemy dowolna branżę uwalić i to w trybie nagłym, a nie muszą to być dopalacze
    Taki bonus, to nie tylko wieś... przypomina mi się opowieść Otoki-Fronckiewicza o asystowaniu posłance ówczesnej Pawłowicz.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    To jest gorszy sygnał do biznesu:
    - w dowolnym momencie możemy dowolna branżę uwalić i to w trybie nagłym, a nie muszą to być dopalacze
    No więc dla prostego człowieka zdumiewający jest i tryb przepychania ustawy, tak jakby to była co najmniej ustawa zapobiegająca końcowi świata, który będzie pojutrze. 10 lat okresu przejściowego i by nie było żadnego problemu.
    Taki bonus, to nie tylko wieś... przypomina mi się opowieść Otoki-Fronckiewicza o asystowaniu posłance ówczesnej Pawłowicz.
    Dajesz!
  • Dzielnie walczy JaroKacz o norki
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):przypomina mi się opowieść Otoki-Fronckiewicza o asystowaniu posłance ówczesnej Pawłowicz.
    Dajesz!
    Gdzieś na jego kanale tytubkowym to opowiadał, jak jej tam asystował, a ona mu mówi co by jakieś studia skończył bo jest łebskim człowiekiem i pracę w urzędzie wtedy dostanie. Tak więc postrzeganie świata przez pryzmat pracy państwowej jako szczyt rozwoju się kłania.
    A reszta? no ale jaka reszta?

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    To jest gorszy sygnał do biznesu:
    - w dowolnym momencie możemy dowolna branżę uwalić i to w trybie nagłym, a nie muszą to być dopalacze
    No więc dla prostego człowieka zdumiewający jest i tryb przepychania ustawy, tak jakby to była co najmniej ustawa zapobiegająca końcowi świata, który będzie pojutrze. 10 lat okresu przejściowego i by nie było żadnego problemu.
    No, ale dziwi mnie zdziwienie kolegi. A to pierwsza taka palcem robiona ustawa za PiS? To przecież standardowy tryb działania.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.